Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Požadavky v normě, dokonce sem na tom líp než je doporučená a to mám PC staré přes 3 roky. Jediné co mě opravdu vytočí bude, že to OPRAVDU NEPOJEDE NA XP! Doufám, že se ukáže, že je tam jen zapomněli napsat.
    • OMG ! Kdo ještě v roce 2012 používá OS z roku 2003, tak by se měl ihned zastřelit... *6*

      Jedině Windows 7 Ultimate x64. *14*
      • omfg wyndous? ses pokak ne? jedine lynux v dnesni dobe omg imho lol
        • Trapné... *6* Budeš se muset víc snažit... *6*
          • proc bych mel? prace mi konci :) zas zitra...
    • Připomínáš mi úřednici, kterou někdo naučil ťukat do dosovýho programu údaje a teď jí řekli, že dos je přežitej a holt se budou vyvíjet účetní programy pro novější systém... takový EMO *1*
      • Jasně, sem zakopaná úřednice v čase.. Se prober.. Nevím, proč bych měl utrácet nějaký 4.000,- za nový Windows, když mi XP šlapou bez reinstalace už 2 roky v kuse bez nějakého zádrhelu a jede mi vše. Až bude čas na nový PC budou i nové Windows. A ještě si taky uvědom, ža tam mám nainstalovaných tolik programů a her, že instalovat vše znovu je taky na týden "zábavy" a z toho už sem vyrostl, abych se tím bavil, zvlášť když prosedím 8 hodin denně u PC v práci..
        • a jak tohle další emo něco mění na faktu, že XP jsou hodně starej systém, na kterej vývojáři přestávají brát ohledy? Možná právě proto bys měl dát ty peníze za novej systém a né že se budeš za 40 let vztekat, že na XP už se nic nevyvíjí
        • Sedmičky jsou asi nejstabilnější a nejmíň se zasírajcí windows co kdy byly. Moderní hardware (správa paměti, SSD, Dx11). Já dal za licenci ccca 2,5k a nijak nelituju. Je to lepší systém než XP. BSOD jsem ještě neviděl. Po dvou letech nepozoruju žádné zpomalení systému. Reinstal byl jen kvůli SSD.
    • Taky jsem se bál přechodu XP->Win 7, resp. měl jsem za to, že XP mají všechno, co potřebuju k životu, ale pak jsem sehnal poměrně levně licenci na sedmičky a jedu na nich doteď - spokojeně. Jde je dokonce překopat tak, že se chovají velice podobně jako XP, ale to jsem nejprv odkládal a teď už bych to ani neudělal. A nedá se svítit, musíme jít s dobou. *4*
      • Tak to já jsem byl konečně spokojen kdyz jsem mohl ty HNUSNY stary XP konecne hodit do Softwarovyho nebe...Hlaska CHYBA NEODESILAT se me vryla pod kuzi jak mor a s W7 je konecne pokoj...
      • DangerousDave
        no ja som si radšej XP odložil a podľa potreby prepínam disky. S win7 som už dlhú dobu spokojný ale niektoré staré hry na nich jednoducho nespustíš ani keby si sa rozkrájal.
        • To jo, no. I když se toho většina dá sehnat třeba na GoG a tam by měla být jakás takás záruka, že to pojede.
          • GlaDOS
            Bohužel GoG má nevýhodu, že když se najde nedosová hra, co na novém systému nejede, tak se velmi těžko zprovozňuje na nové systémy. Většinou to GoG řeší, že si sežene dosovou verzi té hry a hodí k ní DosBox. Problém je, když hra nemá dosovou verzi a nových systémech nejede. Taková hra tam většinou není.
          • DangerousDave
            na gogu je možno tak väčšina z toho najlepšieho ale iba maličky zlomok zo starších kvalitných hier.
  • Wow, Dishonored má vyšší požadavky jak Arma 3
    • A přitom modely nic moc, opičí postavy s velkejma prackama, je to jak Fornite: Enhanced Edition. :) Barvy jsou hnusně vypraný a není to stylizací, drobný věci pak dost často "basic" spritový 2d zpracování. Ty nároky jsou vlastně ještě dost vysoký.

      Dark Messiah vypadal líp a nedal bych nic za to, že i fyzikou by si jeho Source podal ten Unreal na kterém uplácali tohle. Každopádně předobjednáno Arkane hry jsem si nikdy nekupoval kvůli grafice a doopravdy pěkně od nich vypadal jen Dark Messiah.
      • a vypraný barvy můžeš nabarvit pomocí ENB Series. Bez toho bych Stronghold 2, Reservoir Dogs a jiné DX9 hry ani nehrál. Můžeš si nastavit vlastní barvy, vlastní efekty. Mimochodem "Arx Fatalys" vypadala taky dobře a navíc viděl si svoje tělo *2*
        • Díky za tip blablo! *1*
      • Ty postavy jsou takove ale zamerne.Ne kazdemu se to musi libit,ale tohle prece nema nic spolecneho s HW naroky nebo kvalitou enginu.
      • tjn. taky nesnáším ten bioshock styl, respektive nechci to vidět jinde než tam. Postavy jsou groteskní a srážejí atmosféru. *9*
  • heh ucitel
  • misho8723
    Inak článok aj s obrázkami z PC verzie hry a zo zložky Options : http://www.bethblog.com/2012/07/13/a-look-at-dishonoreds-many-ui-options/
  • velikost jenom 9GB.. jupííí
  • tak to bych moh rozchodit i na notebooku :)
  • Mně je tohle téma jedno, protože mám Xbox, ale chci se zeptat na jednu věc. Proč je u doporučené sestavy 4jádro? To ty hry opravdu využijí 4 jádra? a přitom nižší frekvence procesoru? To se mi zdá jako pitomina
    • Ver tomu ze vyuzivaji. Velmi dobrym prikladem skalovani procesoru jsou hry od Codemasters, kde ve vsech jejich hrach (rekneme od vydani Dirt 2) dosahnes lepsiho vykonu se ctyrmi jadry na nizsi frekvenci nez se dvemi jadry taktovanemi na 4Ghz.
      • To je ale jiný druh hry. Hádám, že u téhle hry budou nároky na CPU přeci jen jiné. Nebo ne?
        • To nevim. Ja to rikal obecne, ze jde, aby hry vyuzivaly vsechny jadra CPU a nepotrebovaly tak vysoke takty. Codemasters jsou v tomto ohledu skutecne mastri kodovani, takze da se ocekavat, ze pujde spise o vyjimku no.
    • Nevyužijí.

      Ale dvě ano. A pokud máš jen dvě jádra, tak ti pro ně musí vystačit i Windows a další tuna blbostí, co většina lidí má v PC spuštěných a ani o nich neví. Když máš čtyřjádro, tak si hra může vzít volně, co potřebuje.
    • Trol.diskuzni
      Podle mě je to 4-jádro kravina, pokud to teda nebude něco jako v případě GTAčka... O využití všech 4 jader raději nechci spekulovat, ale tak je rok 2012, takže zázraky se občas dějí. *2*
  • Jestli sou tohle skromne pozadavky tak at se dou vycpat.
    • No, to by mě zajímalo, co máte doma za krám, když vám dvoujádro a 4Giga ram přijdou neskromné? *15*
    • Trol.diskuzni
      Ty voe...
    • Pokud vezmeš v potaz dostupnou technologii ( 8-jádra, 16GB Ram, 4GB grafárny ), tak jsou požadavky vskutku průměrné až podprůměrné. *6*
      • Děkuji za mínusy. *14* Pravdu tím ale nezměníte. *6*
        • Myslím, že se nehodnotí ani tak obsah příspěvku, jako tvoje osoba. *4*
          • ÓÓÓ *14* A co by mi takový zkušený právník poradil ? *6*
            • Mr.Lolendo
              Bež si tahat kačera a neotravuj
            • Ale mě to nevadí. *14* Naopak, já mám rád mínusy. *14*

              Oh, jsem celý ztrápený a zmučený od těch mínusů.... *6*
            • Jako zkušený právník ti neporadím nic; nejsi můj klient a nedá se ti nic vyúčtovat. Jako uživatel ti poradím, abys nekomentoval hodnocení vlastních příspěvků, protože čím víc dáváš najevo, že ti to vadí, tím víc tě ostatní budou trápit. *4*
  • Inquisitor
    Tak to si taky nezahraju. To by už můj dědeček nerozdejchal(myslim počítač) :)
    Ale nevadí ono je toho k zahrání více než dost. Času je stejně pomálu, taky proto mě to nijak nenutí kupovat nový pc.
    • PC sestava, která by splňovala doporučené požadavky se dá zaplatit do 12 000 kč a méně v závislosti na třídě GPU.
      • Inquisitor
        Jasný já vim že jo, ale momentálně se mi do toho nechce vůbec investovat. Peněz je málo, člověk musí dvakrát přemýšlet co koupit a co ne. Ale už pomalu střádám a chystám se něco kupovat na nový Total War Rome.
        • Na Rome 2 taky chystám upgrade PC. *3*
        • Trol.diskuzni
          Být na tvém místě, snad bych ani moc nepřemýšlel, pokud nemáš nějaká vyloženě specifická přání do budoucna, co by tvůj komp měl zvládnout... Na co svůj PC používáš / chtěl bys používat?
          • Inquisitor
            Jak jsem psal, mám rád celou sérii Total War, takže to bych si uřčitě rád zahrál. Jinak ty supr dupr střílečky už mě neberou, spíš pořádný RPG. A na adventury výkon řešit nemusim :)
            No a počítač používám primárně k hraní a na internet.
            • Mr.Lolendo
              to:blabla Pomalu ano.... po tom co jsem viděl po testech Prototype 2 jsem zjistil že může být daleko hůře s tou optimalizací.
            • Trol.diskuzni
              To blabla - Moc nevěřím na ty budoucí vize o nutnosti používat 8-jádro pomalu i na Farmeramu *1*

              Prosím tě, kolik bylo keců o tom, jak je 4-jádro the best a nejde bez něho žít... Jasně, je super, ale léta uplynula, nastoupily dokonce vyšší počty jader a my úspěšně žijeme s 2-jádry i nadále. *3*
            • našetři na brutální cpu
            • Trol.diskuzni
              No pokud je to takhle a neřešíš nic vyloženě specifického (audio/video), můžeš v podstatě koupit nějaké menší či větší dělo kdykoliv, kdy našetříš peníze...

              Žádná velká revoluce se v dohledných letech kolem her (a vlastně ani celkově) dít nebude (thunderbolt na tom s rozšířeností bude ještě hůř než usb3, nějaké proper 3D s širokou rozšířeností naprosto v nedohlednu)... Prostě kup nějakou moderní základovku s dostatkem slotů (!) a osázej ji tím, co bude dobré v poměru cena/výkon, k tomu solidní zdroj a je to.

              Dnes už to fakt není žádná věda, na poli hardwaru se děje houby a bohužel to začínají nahlas zmiňovat už i ti největší geekové z mého okolí. *3*
  • Skromné nároky? Jede to v DX9 a chcou na to Vistu nebo 7? Trapáci!
    • jindra.veliky
      jn..mozna kvuli tem 4gb ram (64 bit OS) jinak me nic nenapada
    • Trol.diskuzni
      Nevím, pro jaké lamery (pokud to nemá být provokace ze strany konzolistů) ty minimální požadavky vůbec vydávají... Mám čtyři roky starý komp a dávám to v pohodě, přestože mi nikdy o nějaký high-end herní výkon nešlo.

      Mimochodem, podobný komp se dá dnes sehnat klidně za naprostý pakatel (pár tisíc kč), takže by si ho mohlo pořídit v podstatě i dítě z šetřeného kapesného. Nechápu, tragédie. *11*
      • Z kapesného? *8* Já jako děcko nikdy nedostával nic (akorát po tlamě *1* ) a to jsem měl ve škole jedno vyznaménání za druhým. Dneska jako dávají rodiče děckám litr měsíčně či dokonce týdně na chlast a cigára, jo? *16*
      • Tak víš co, vzhledem k tomu, že poslední 4 roky hraješ jen Diablo II a Fifu, tak si myslím, že ti tvůj komp vydrží dalších 20 let.
        • A co Skyrim ? Ten hrál ne ? :) :)
          • Trol: V tom případě je to ještě horší, než jsem si myslel.
          • Trol.diskuzni
            Bohužel...
            • Trol.diskuzni
              To Teo - Opravdoví veteráni vědí, že jsem si ji založil na Deus Ex haterství. *5*
            • Jak jsem nakoupil, tak prodávám. Nebo jen mě přijde, že sis na anti-skyrimství udělal diskuzní kariéru?
            • to Teo : Vávra na hrad !!! *14* *14* *14*
            • Trol.diskuzni
              To Teo - Je tak sladké mít svoji pravdu a být s ní spokojen, že? *3*
            • Bohužel sis pak přečetl Vávrův legendární článek o Skyrimu. Takže asi tak.
        • Trol.diskuzni
          Hrál jsem toho podstatně víc za poslední čtyři roky, několikrát jsem tě odkazoval na příslušný seznam mnou několikrát sepisovaný ve zdejších diskuzích. *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit