Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Marines
  Přečetl jsem článek a říkám si proč, je tolik diskuzních příspěvků, vždyť článek nijak závadný, nebo chybný není a  ono po přečtení několika diskuzních perel, vše každému dojde, zase kvalitní levičácké zvratky a to i pod článkem o hrách. Tyhle "levičácké propagandistické pravdy", jsou morem dnešního internetu a to hlavně v česku. Běžte si raději zahrát nějakou hru, politice stejně nerozumíte....! 
  • Sheepa

   Nejlepší post v celém diskuzním vláknu, který bych bezvýhradně podepsal.

 • Bobrkola

  Wow koukám, že ina Games stačí napsat článek, který "špiní Rusko" a i hned se tu objeví noví uživatelé, kteří nám chtějí ochotně vysvětlit, jaká je ta pravá pravda.


  RUSSIAN TROLLS RULEZ :D

  • Jack1947

   "noví" uživatelé ehm ehm...

  • Cudujem sa, ze sa to tu este nemazalo. Vacsina prispekov nema ziadnu pridanu hodnotu a su uplne o inom, nez je povodny clanok. Tak malo staci a diskusie na games.cz oziju 😀

   • kdo se má do zblbnutí bavit o texturách, herním scénaři, herních postavách, zbraních, míře rpg prvků a Dark Souls?.....po 20 letech to už k smrti nudí :-DD 

 • Magister_Peditum

  Hledání nepřítele, toť věčný příběh ruské zahraniční politiky už od dob Ivana Hrozného. Spíš se divím, že jim nevadí už ten fakt, že Rusko zjevně nukleární válku ve světě Metro 2033 jednoznačně nevyhrálo... 😂 

  • Cvicme_v_rytme

   Nevadí, proč by mělo? Tobě by dělalo radost, kdyby ano? Vždyť by to byl nesmysl. V dané situaci se vlastně zachovají správně a ty se jim za to vysmýváš. Ono to směšné je, ale tímto příspěvkem jsi tady k smíchu ty.

   • iSpirit

    "vysmýváš"

    K smíchu jsi vskutku jenom ty.

    • Cvicme_v_rytme

     Na vyjmenovaná slova po "m" jsem zrovna chyběl, takže tak.

   • Magister_Peditum

    Proč by mělo? No, když považují kdejakou pitominu za protiruskou propagandu, tak je to právě tahle výjimka, která na mě udělala dojem. A s tím svým rozumbradstvím se jdi někam vysmrkat.  

    • Cvicme_v_rytme

     Jak jsem psal v této diskuzi, v té reportáži nic o protiruské propagandě nepadlo. To si někdo dotvořil cestou a ty ses toho chytl a vedeš si vlastně vlastní protiruskou propagandu :)

     V té reportáži si reportér dovolil použít slovo rusofobie. Rusofobie není to samé jako protiruská propaganda. Sám ses stal obětí dezinformací a člověku, který tě na to upozorňuje, radíš, ať se jde vymrskat. To je ruský příklad přístupu k věci. Krásný paradox, kdy se sám chováš způsobem, který ti u Rusů přijde směšný.

     • Magister_Peditum

      Tak se mi zdá, že si sem zabloudil z idnes nebo z novinek, ne? 😂

      • Cvicme_v_rytme
       Ne, proč? Jen si ale uvědom, jak se chováš. Chápu, že má někdo averzi vůči Rusům, i když mi není vždy jasné proč. Mezi kolegy mám Rusy i Ukrajince a i mezi nimi jsou normální lidé. Největší paradox ale je, že lidi jako ty se vlastně chovají jako hulváti a přijde jim to v pořádku, protože mají přeci svojí pravdu. Můžeš si ve finále podat ruku s lidmi jako ten reportér, protože jsi stejný trouba. A přesně kvůli lidem jako ty ve volbách zase vyhrál Zeman. Smutný je, že si to neuvědomuješ.
       • Magister_Peditum

        Reakce na příspěvek:

        Jasně, jsem ten nejhorší ze všech, protože mě pobavil reakce ruské televize na hru. Ta tvoje první věta platí spíš na tebe.. Tzzz. 

       • Jack1947

        Reakce na příspěvek:

        Co je na Zemanovy špatné?  a argument že pije a žere jak prase neberu, bych chtěl vidět tebe vzít si na hrb osud čech !

 • 2 Drizzt a ostatní

  doufám, že nepatříte do skupiny lidí, co papouškují zprávy Bellingcatu, White Helmets a ostatních skupin, které se dají označit všelijak, jen né jako nezávislé a nestranné. Já k východu chovám antipatii (byl jsem k ní vychován, protože to do mě média od mala sypou ze všech stran), ale chtělo by to chlapi krapet nezávislého a nestranného pohledu.

  Ono do zblbnutí číst, jak Assad vlastnoručně v porodnici novorozencům pudruje zadečky Sarinem a jinými látkami BOL, jak sám Vladimír Vladimirovič nařídí sestřel letu MH-17 a ostatní v západní společnosti rozšířené propagandistické lži, je dvojsečné. Ta samá západní společnost už nechce slyšet o potvrzeném napumpování 5 miliard dolarů do Ukrajiny v rámci přípravy na "demokratizaci" východního vazala Ruska. Část z toho zpapal i Majdan, který západu nevyšel.

  Ta samá západní společnost už nechce slyšet o vylhaných ZHN v Iráku, které se nikdy nenašly, ta samá západní společnost už nechce slyšet nic o tom, že smlouvu INF od začátku porušuje a chytře obchází sama USA (balistické rakety středního dosahu) a strašně včíská, že si Rus "zpozemšťuje" námořní Kalibr, Novator atd. a vůbec jim nevadí, že USA nikdy nezlikvidovala tisíce balistických raket středního dosahu na lodích a ponorkách USN a navíc "zpozemšťuje" další Tomahawky. Západní společnost už nerada poslouchá, že řízenou destabilizaci Středního východu způsobila z vyššího principu sama USA - a migrační vlnu si vyžereme mi EU. Co se smlouvy INF týče, zase na tom budeme nejvíc biti mi Evropané. Sféra vlivu je rozdělena úplně jinak než během studené války, rus už nemá nárazníkovou zónu v podobě států Varšavské smlouvy, USA porušila dohodu, že nikdy nebude rozmisťovat rakety středního dosahu a stavět vojenské základny dále na východ - a vesele tak činí (Balkán, Estonsko, Litva, Polsko atd.) teď čerstvě zinscenovali další paralymiádu ve Venezuele - končí staré smlouvy na vývoz ropy a oni tu ropu zoufale potřebují.

  Jakmile se začne psát o humanitárních konvojích, brzy následuje Humanitární bombardování - v tom jsme my, západ, orpavdu dobří.


  Jak jsem už napsal, nemám rád východ, nikdy jsem neměl, ale dejte si pozor ať nedopadnete jako naši předci, kteří slepě provolávali slávu východu, lehce by se z vás mohli stát pitomci, co slepě provolávají slávu západu aniž by chápali důsledky mocenských bojů. Chce to trochu nadhledu.

  Jestli je podle Vás Rusko Mordor, tak USA si v ničem nezadá s Železným pasem.

  • yeniczek

   Pani. Tohle nema ani cenu komentovat nejak bliz a vsem, kdo se rovnou podiva sem dolu, radim: Nectete to! Radoby chytre reci michajici uplne lzi s castecnou pravdou, tak jak je to dneska v mode.

   • iSpirit

    Přesně tak. Už to, že musí do debaty o Rusku tahat Ameriku, značí, že ten člověk není úplně v pořádku.

    • Tak když myslíš. O ruské paranoie, gulagach, stalinistických čistkách, prasečině v Grozném, 14 dennímu zatajování Černobylské katastrofy před zbytkem světa, úchylný propagandě Sputniknews atd. atd  víme všichni......ale málokdo bez prskání zkousne, že všelijakej, jen né čistej štít má i velebený Západ. Na výkřik do tmy od Jeníčka ani nemá smysl reagovat. Článek je o propagandě, no ne? Fakt mě nebaví pořád plavat s ostatním stádem v proudu a hejkat světonázor z veřejnoprávních médií.....ale asi to tedy nemám v hlavě v pořádku, budiž chlapi.

     • Nebaví tě plavat se stádem po proudu, tak plaveš s dalším v proti proudu.. No, pořád je to stejný proud..

      • Protiřečíš si v jediném souvětí kolego :-) Přečti si to po sobě ještě jednou. 

       Holt se zajímám o asymetreický konflikt na Středním východě evidentně o dost víc, než valná většina z Vás zde na Games. Nesouhlasím, že do diskuze až tak tahám off-topic, zdůvodňuji to obsahem článku a hlavně pročtením diskuze, kdy si člověk připadá při přečtení některých sice úderných, ale mělkých komentářů jako na diskuzním fóru Alik.cz, proto píšu, že jestli je Rusko Mordor, tak Júesej si v ničem nezadá s Železným pasem. 


       Dál se v tom už nebudu pitvat, páč Jeníček sice vykřikl - úderně, ale nějak nevysvětlil, kde píšu lži a polopravdy - na to mu už evidentně chybí širší záběr a zájem o globálně vojensko-politické dění ;). Ruská propaganda je vcelku průhledná, dobře čitelná - americká mnohem lépe koncipovaná a promyšlená, o to je pro běžné konzumní ovečky nebezpečnější. Ale jim to nevadí, papají, co jim dají do misky.

       • Reakce na příspěvek:

        Ale neprotiřečím, jen si mě nepochopil :) Stím co sis jinak psal s kolegou víceméně souhlasím, manipulujou obě strany, ale jen jedna vtom dokáže tak mistrně tančit.
     • iSpirit

      Nic není černobíle. Amerika má spoustu chyb, dobře to všichni ví, jen nechápu, proč musíš tahat Ameriku do diskuze o Rusku. Amerika se tu neřeší.

      • PCMR

       Řiká kašpárek, co pod článkem o nějaké Ruské televizi tahá do diskuze Stalina a Lenina a ostatní označuje za kobliháře (učebnicové ad hominem) ještě dřív než zacne s argumentem. Ty si solidní pacient. Typický případ internetové gumy, jejíž ego je mnohem vyšší než inteligence. Doporučuji ignorovat.

      • Beru na vědomí seržo :) já jen že jsem po přečtení části diskuze nabyl dojmu, že svět je černobílej a nepřítel je jasně označen a pojmenován :lej: :ex:

 • victor

  Rozhoduji se , zda tohle nové metro koupit či nekoupit . První dvoje metra jsem rozehrál a nedohrál (FPS v koridoru prostě moc nemusím a zrovna klaustrofobické prostory metra mne moc neuchvátily , ale pneumatická puška do sebe něco měla )

  Nevím proč , ale od tohoto dílu spíš podvědomě čekám něco jako druhé pokračování Stalkera (Clear Sky)  , který se mi moc líbil  . Zóny , artefakty a postapo příběh s notnou dávkou scifi .  

  Frenetickou akci po vzoru Doom a Rage bych přenechal jiným . Tady bych čekal  především uvěřitelný postapo svět postupné odvíjení příběhu a překvapení u kterých člověk musí postupovat pomalu a obezřetně jako v případě anomálií ze Stalkera .   

  Prostě čekám o třídu lepší hry než Just Cause (4) a Far Cry (4) s jejich šablonovitými úkoly co začnou nudit už při druhém opakování téhož úkolu (a že vlastně na nudném opakování téhož stále dokola stojí vlastně celá pochybná hratelnost a v podstatě celá hra ) 

  .... Hodně ještě pomrkávám po Left Alive pokud tedy lze věřit datu vydání a které v sobě duchovně mísí minimálně dvě moje oblíbené hry  (Metal Gear a Front Mission )

  • Pořád je to Metro jak předchozí díly. Je to hezky udělané, takové dospělejší než starší díly, ale plné koridorů je to pořád, jen máš místy možnost jít z více směrů a mezi klaustrofobickými prostory se pohybuješ po pseudootevřeném povrchu

  • Mě se hra líbí a opravdu tíhne ke stalkerovi jak píšeš. Jsou tam otevřené lokace, přežití v pustině. Mutanti, banditi v základnách roztroušených. Hra je na mě skoro až velká, každý píše že to má dohráno hned já si to užívám. Pak je tam pár klaustrofobických scén třeba s pavouky a to jsem byl rád, že už to mám za sebou. Určitě hra není jako Doom spíše jako RAGE 1, STalker.

  • Jack1947

   Tak jako Far cry 4 natož pět to není, mě to baví, už jsem za polovinou hry a pokud bys nekoupil jinou hru co je rok dlouhý tak METRO by za to jako jediné stálo.

   Je to nenucené dá se totiž dělat sub úkoly nebo ne, ( ostatně jsem to neveděl), příběh není nejlepší ale hra nemá skoro chybu. Jo Stalker ten i to připomělo nejvíce no.

   Za mě 8,5/10 ale to je super číslo. Anomálie nejsou ale mutanti a různé mutantní hybridy ano, a je tam i nějaký ten horor no.

 • iSpirit

  Krása. Hned je mi hra sympatičtější. Tyhle ruské zrůdy v čele s Leninem a Stalinem, kteří zabili více lidi než Hitler, může obdivovat a obhajovat jen lidská zrůda. Bohužel tyhle lidské zrůdy mají možnost se v současnosti i vyjadřovat.

  • XorxoxTalarius

   Zasadni chyba je ze z tech tvojich ruskych zrud nebyl rus ani jeden ;)

   • iSpirit

    Lenin z části Rus určitě byl, i když z větší části byl Kalmyk. Ve finále je to ale jedno, všichni ví, o co mi kráčí. Je jedno, jestli to byl Kalmyk, Gruzínec či Rus, zrůdy to byly a formovaly Rusko. 

    • PCMR

     Lenin byl v prní řadě žid, stejně jako 80%+ Bolševickė vlády. Zajímavé číslo, když si vezmeme, že židi reprezentovali pouze 1% populace. Ale ticho. Tuhle tvrdou pravdu radši nikde neříkat. Zvlásť né v době, kdy bolševici mění světovou stranu.


     Každopádně dávat vinu jednomu člověku je samozřejmě nesmysl. Pokud si myslíš, že Stalin rozhodoval o každém mrtvém, tak si hodně mimo mísu. Ty mrtvé má na svědomí režim, včetně vlády, lidí kolem Stalina. Dávat např. Holodomor za vinu jen Stalinovi může skutečně jen nevzdělaná guma. Doporučuji víc studovat a míň se ohánět číslíčkama a nějakyma odkazama o tom kdo zabil víc lidí. Působí to dětsky.

    • XorxoxTalarius

     Sovetsky svaz ;)

     • PCMR

      To asi nevysvětlíš tomu vygumovanci. Podle jeho stupidní logiky je Merkelová zodpovědná za Hitlera...

  • Derp_1337

   Máš špatné informace, Stalin s Leninem rozhodně nemohli za větší počet mrtvých než Hitler.

   Mrtvých během 2. světové války se odhaduje na 72milionů lidí. Zatímco obětí socialismu se odhaduje na 100milionů a více (stále to roste), tak za převážnou většinu může Čína.

   • iSpirit

    vidím tady tvou částečkou snahu obhajovat tyhle zrůdy, ale co čekat od kobliháře, co? 

    https://imgur.com/eyUnc


    Tady takové srovnání těch zrůd. Jinak přečti co jsem napsal, nepsal jsem o obětech, psal jsem o vraždách. Ono je trošku rozdíl. 


    • Derp_1337

     Tak jestli počítáš čistě jenom vraždy, které vzešli přímo z rozkazů/politiky dané osoby, tak Stalin je vskutku horší než Hitler.
     Ale nevím, proč používáš množné číslo, na tvém odkazu top10 nejhorších diktátorů je jasně vidět, že se mezi ně Lenin vůbec nedostal.

     Bohužel nevzdělaní lidé, co moc nestudovali historii, mylně házejí Lenina a Stalina do stejného pytle.

     • iSpirit

      tak začni studovat nevzdělanče(voliči Babiše):

      https://ziegler.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=459515

      Lenin byl stejná zrůda jako Stalin. 

      • Derp_1337

       Uvědomuješ si, že považuješ kecy na jakémsi blogu za hodnověrný zdroj informací?? Právě to z tebe dělá nevzdělance.

       Nedávno jsem četl na blogu jedné teenagerské dívky, že rok 2020 určitě bude konec světa, tak by ses měl už začít připravovat a rozloučit se se svou rodinou, nemyslíš? 😂 Bylo to napsané na blogu, tak to prostě musí být pravda!


       --------
       PS: Jen tak lehce jsem zkouknul ten tvůj blog a jenom jsem se smál, jak ten pisálek vinil Lenina za hladomor v Povolží v roce 1921-22. Ten hladomor nastartovaly velké povodně v povodí Volhy, bylo to tak špatné, že rolníci nemohli místy ani zasít obilí... ale autor blogu za vše viní Lenina (on ho cíleně vyvolal!)😂

       • Jack1947

        Reakce na příspěvek:

        Podle mě to ani nemohl stihnout, nežil tak dlouho. Možná pár tisíc to bylo.

       • iSpirit

        Reakce na příspěvek:

        Ten blog má zdroj jako knihu. Ty jsi tu nepředal žádné zdroje, nic. Chápu, že tě zrůda imponuje, stejně jak tě imponuje zrůda Babiš, ale nezkoušej to na mě. Vím, že jsi poměrně jednodušší člověk, takže nemá cenu debatovat. Hodně se mi libí, jak si dáš vždycky plus. 

        Takže abych si tě dál do obrazu. Volič Babiše, obhájce Lenina. Co ty jsi za lůzu? 

        http://archiv.neviditelnypes.lidovky.cz/clanky/2002/12/26841_11_0_0.html


        O Leninovi je toho plný internet. Stačí hledat. Zrůda. Pokud obhajuješ Lenina, jsi taky zrůda.

        • Derp_1337

         Reakce na příspěvek:

         K těm zdrojům: nepředpokládal jsem, že musím dávat odkaz na něco tak očividného jako je Wikipedia. https://en.wikipedia.org/wiki/Russian_famine_of_1921-22

         Pro vzdělané lidi je to většinou první místo, kde vyhledávají informace. To jenom lůza považuje kdejaký blog za hodnověrný zdroj informací.


         Navíc je strašně vtipné, jak kdokoliv, kdo nesouhlasí s tvými nesmysly, je automaticky volič Babiše. Prostě je to další věc, kterou sis vycucal z prstu, jak to máš ve zvyku.

         • iSpirit

          Reakce na příspěvek:

          😂😂wiki jako zdroj informaci. Vzdělaní lidi jako já rozhodně nehledají informace na wiki, tam hledají tupci jako ty 😉. 

          K Babišovi ses tu přiznal, to není automatika, Babiše jsi tu několikrát glorifikoval. Takže tak. 

          https://www.sciencespo.fr/mass-violence-war-massacre-resistance/en/document/crimes-and-mass-violence-russian-civil-wars-1918-1921

          tady to máš krásně rozepsáno.

          • Derp_1337

           Reakce na příspěvek:

           1.) Nikdo jsem Babiše nevolil a nikdy jsem nic podobného nenapsal. Můžeš si projít celou historii mých diskuzí a uvidíš, že to je pravda. To, že mám názor, že spousta našich politiků je ještě horší než Babiš, vůbec neznamená, že ho chci volit.
           Na základě tvrzení "Dotace na Ptačí Hnízdo jsou maličkost v porovnání s bordelem okolo korunových dluhopisů" sis jako obvykle vycucal z prstu, že někoho glorifikuji a volím.


           2.) A opět tvůj odkaz nedokazuje tvůj názor.
           Asi jsi to moc pořádně nečetl, když nevíš, že v Ruské civilní válce nebojoval Lenin proti nějakým "ubohým sedlákům". On to byl střet několika stran (Bolševici VS Bílé Hnutí VS Zelené Armády VS Anarchisti ... a další). V tom tvém odkaze je jasně napsané "In these multiform conflicts, no single side had a monopoly over violence". Bohužel Občanské Války nikdy nejsou pěkné.
           Už 2x ses tu snažil podstrčit jakýsi "důkaz", ale v obou případech se to ukázalo jako nesmysl. Nemyslíš, že je na čase trochu ubrat a přestat tvrdit, že Lenin byl stejného kalibru jako Stalin??

           • iSpirit

            Reakce na příspěvek:

            Ta občanská válka  by nebyla, kdyby nebyl Lenin. Lenin je čistokrevný vrah,což je i díky korespondencím čistý fakt. Babiš nekrade miliony, ten krade miliardy, což z něho dělá největšího zloděje ze všech. Babiš je člověk, co je schopen do televize říct, že za novou dálnici považuje D1 a dá si do grafů a ještě se o to hádá. Jo, Babiš je nejhorší ze všech.

            • Derp_1337

             Reakce na příspěvek:

             HAHAHAHA, takovéhle argumenty "kdyby..." jsou absolutně nejnižší dno, kam můžeš klesnout. To už klidně můžeš rovnou napsat "došli mi nápady, tak teď si budu vymýšlet alternativní historii a jak by byla sluníčková a všichni by se drželi za ruce a měli se rádi". 😂


             To už klidně můžeš psát "kdyby car byl hodný na poddané", "kdyby tehdy Rusko mělo mnohem lepší životní podmínky a přebytek jídla pro každého", "kdyby Rusko nemělo cara a byla by to republika", kdyby... kdyby. Prostě totální nesmysly a spekulace.

             • iSpirit

              Reakce na příspěvek:

              😂Spekulace? Lenin je masový vrah. O co se tu snažíš tou fabulací? Ty se tu snažíš obhajovat masového vraha? Vraha děti? Proč se tu s tebou vlastně bavím? Je mi z tebe zle. Lenin je masový vrah, máš jeho korespondence. Máme jasné fakta, dálší slova netřeba. Je mi z tebe zle. 

              • Derp_1337

               Reakce na příspěvek:

               Já neobhajuji žádné vraždy. Celé jsi to začal ty s tvými přehnanými výroky, jak Lenin byl jednou z ruských zrůd, co zabil více lidí než Hitler. A to prostě není pravda.


               Mylně mu připisuješ spousta "zla", které vůbec nespáchal. To je jako kdyby obžaloba u soudu řekla "Máme důkazy, že obžalovaný spáchal vraždu. A my mu teď k tomu přidáme další desítky vražd jako bonus, aby to lépe znělo v médiích a lidi to velmi potěšilo, že ho odsoudíme".

               • iSpirit

                Reakce na příspěvek:

                Ale prosím tě. Lenin je masový vrah. Já napsal fakt, že Lenin a Stalin zabil více lidí než Hitler. To jsou fakta. Stalin se na tom podílel více, Lenin samozřejmě méně, to nemění na tom, že je to lidská zrůda. Vrah děti. Člověk co by měl být vymazán z učebnic, ne oslavován či obhajován. 

                • Cvicme_v_rytme

                 Reakce na příspěvek:

                 To jsem nikdy nepochopil. Jaký smysl má mazat takové lidi z učebnic? Proč z někoho dělat pouze zrůdu a neukázat ho jako celek? Jen tak je přeci možné pochopit, jak takový člověk uvažoval a hlavně co ho k těm rozhodnutím a způsobu uvažování vedlo. Jen tak je možné se poučit z chyb daného člověka. Rozhodně takové lidi není možné srovnávat s lidmi, kteří vraždí pro zábavu a kvůli nějaké úchylce. Pokud budou takoví lidé mazáni z učebnic a budou o nich zkreslovány informace, nic nezabrání tomu, aby se někdy v budoucnu neobjevil člověk stejného způsobu uvažování a historie se bude opakovat.

                 A argument, že zabil víc lidí než Hitler znamená co přesně? Jakože u Hitlera je to ještě ok? Nebo když někdo zabije jen 100 lidí, tak je to ještě v pohodě? Snad je důležité si uvědomit, jaká myšlenka byla u toho zabíjení lidí.

                 A až se lidi přemnoží nad únosnou mez, Afrika bude praskat ve švech a bude se šířit chudoba a bude hlad, až klesne životní úroveň v Evropě a lidi budou umírat, kdo tady bude ta zrůda? Na koho budeme moct ukázat, když to zapříčiní demokratický systém? Přijmeme to jako kolektivní vinu a tedy že zrůdy jsme my všichni? Taková skoro filozofická otázka :D

                 • iSpirit

                  Reakce na příspěvek:

                  Ty se chceš poučovat z chyb masových vrahů? Co z takových chyb pro tebe může plynout? Ty se chceš poučovat z diktátorů, kteří vraždili kvůli moci? No, to je hodně zvrácené.

                  Argument, že zabil více lidí než Hitler? Žádný takový nepadl, to jsou čistá fakta, rozdíl je v tom, že o Hitlerovi Němci nepřemýšlí kladně, natož spousta Rusů obhajuje jak Stalina tak Lenina. O to tady kráčí. Což je ve finále zvrácené, že masoví vrazi jsou adorováni.

                  Ne všichni, jen ti kteří o tom přemýšlí. Ono, je lehké o tom jen tak psát, horší je to pak udělat. Do takových spekulací se nebudeme pouštět, nechci tě vidět ještě více odkopaného. 


                  • Cvicme_v_rytme

                   Reakce na příspěvek:

                   Dějiny jsou dějiny a považuji za správné dochovat ty dějiny v co nejpřesnější podobě. Jen tak zajistíš, aby se historie neopakovala. Jen tak zajistíš, že v budoucnosti nebudou některé historické události zkreslovány a přepisovány.

                   Jestli někdo někoho adoruje, buď nemá veškeré informace, nebo má nějaký důvod k oné adoraci a těžko mu to budeš vyvracet. Každý má právo na svůj názor a tím, že chceš někomu onen názor snad zakazovat, protože je podle tebe špatný a zvrácený, tě řadí na naprosto stejnou úroveň s těmi zrůdami, které máš za zrůdy.

                   Optikou současnosti se krásně kritizuje některé věci minulosti, ale ono to vždy není tak jednoduché. Pokud se má svět změnit k lepšímu (což se ve finále neděje a jde to postupně do kopru), nesmí se zavírat oči před minulostí. Minulost je minulost. Není to něco, co se dá vymazat. Hitler se snažil některé věci vymazat, ano, ale z pohledu současnosti snad většina lidí chápe, že to není rozumný postup. Ale samozřejmě se najdou výjimky, které to nechápou a chtěli by mazat z minulosti věci dál.

                   • iSpirit

                    Reakce na příspěvek:

                    1) Minulost právě několikrát ukázala, že lidstvo chyby rádo opakuje. Rozhodně tomu nezabráníš přesným výkladem dějin. Tohle je strašně naivní myšlení.


                    2) Špatně, ta adorace je způsobena jen špatnou interpretací dějin. Rusové mají ty učebnice trošku zkreslené, proto ta adorace masových vrahů. Tady je právě na místě otázka, jestli je potřeba tedy takové postavy líčit v dějinách. Navíc interpretace se vždy bude lišit a každý v tom uvidí to svoje, proto dějiny o masových vrazích pro společnost nemají moc užitku, vůbec pak ne, když jsou podávány mylně jako u Rusů.


                    3) Zase špatně. Nemáš právo soudit, jestli jde svět do kopru, nemáš k tomu studie ani podklady. Je to jen tvoje subjektivní myšlení. Minulost je minulost. Je potřeba se dívat dopředu a ne dozadu.

                    • Cvicme_v_rytme

                     Reakce na příspěvek:

                     1) Ano, lidstvo chyby rádo opakuje. Proto je lepší varianta tu minulost znát než neznát. Přesný výklad tomu nezabrání, cenzura minulosti tomu napomůže a nepřispěje ničím

                     2) Pouze tvůj subjektivní názor. Nevíš, proč přesně je kdo adorován. Stejně tak je pouze tvůj subjektivní dojem, že to nemá žádný užitek

                     3) Studií existuje spousta, ale tady stačí jednoduché uvažování a soudit mohu. Přelidnění je velký problém. Země není nafukovací, nakrmit všechny lidi je problém a už teď se kvůli tomu chovají lidé způsobem, který není udržitelný donekonečna. A počet lidí přibývá. Rovníkové oblasti nebudou v budoucnu zrovna vhodné k životu. Stěhování národů na sever je poměrně přirozený jev, který je ve své podstatě neudržitelný. Je to problém, který chtě nechtě skončí utrpením a hladomorem. Už teď v Africe spousta lidí umírá hlady a trpí. A situace se nezlepšuje, zhoršuje. Člověk nemusí být Einstein, aby mu došlo, že to nějaký dopad mít bude a že to nebude hezké. Koho tu označíš za tu zrůdu, až budou umírat lidé? Je tak jednoduché schovat se za demokracii... Je potřeba se dívat dopředu, jak krásná myšlenka, ale proč se tedy planeta ničí víc a víc? To máš znečišťování moře, to máš vymírání živočichů. Jo, je to přirozený vývoj, ale tím škůdcem je člověk. Na tyto věci nepotřebuju studie a podklady, tyto věci může vidět každý.

                     • iSpirit

                      Reakce na příspěvek:

                      1) Historie jasně ukázala, že lidstvo chyby opakuje, ať jsou dějiny líčeny sebelépe. Takže je opravdu je jedno, jestli se omílá pořád dokola Hitler či Stalin. Ale ano, souhlasím, vždycky je lepší znát minulost. Problém je, že dost často je minulost interpretována jinak a zneužívaná pro propagandu režimů. Což můžeme pozorovat dnes a denně.


                      2) To není subjektivní názor, to je fakt. Klidně se spolu můžeme kouknout do čínských, ruských či korejských učebnic, uvidíme něco jiného, než se učíme my. Tady je zase to ohýbaní historie pro podpoření propagandy totalitních režimů. Takže ve finále se země Jako Čína či Rusko z chyb svých masových vrahů nepoučí, jelikož jim je ta historie ohýbána.


                      3) Nemáš všechny podklady, nebudeme soudit budoucnost na základě dneška. Souhlasím, že přelidnění je problém. Afrika je problém, vždycky byla, nejhorší pro Afriku byl odchod kolonizátorů. Afrika nemá špatné podmínky, je tam spousty nerostů a dalších surovin, problém je hlavně nízká inteligence obyvatelstva.  jenže zapomínáš na spoustu proměnných, může přijít přírodní katastrofa, může být vyvinuto jídlo, které zasytí obyvatelstvo světa z minimálních nákladů. Nikdy nevíš, proto jsou všechno jen spekulace. 

                      • Reakce na příspěvek:

                       (musel jsem to rozdelit, moc jsem se rozepsal)

                       @iSpirit

                       1) Cim lepe bude minulost zdokumentovana, tim lepe se v tom budou budouci generace orientovat, resp. alespon ti co se o to hloubeji zajimaji. Jakekoliv "mazani z ucebnic" je blbost. Ale predpokladam, ze jsi to tady myslel spise obrazne ve smyslu te adorace, takze to nema asi smysl dale resit.

                       • Reakce na příspěvek:

                        2) S tim nakukovanim do ucebnic strilis od boku. Ale musis chapat historii SSSR a momentalni situaci rusu aby ti bylo jasnejsi proc se tam na ty dva nepravem divaji pozitivne. A ani ucebnice s tim nic moc nezmeni. Bezny rus z duvodu uplne jinych starosti bezneho zivota vubec neresi jaka byla skutecna historie tech dvou individui. Pro bezneho rusa Lenin a Stalin prinesli prumyslovou revoluci a Stalin vyhral velkou vlasteneckou valku (oznaceni ww2 od napadeni ruska nemeckem). Akorat teda vetsina projektu a planu pro prumyslovou revoluci uz byly vytvoreny za carskeho ruska, ale komuniste si to privlastnili a mnoha desitkami let masirovanim obyvatelstva propagandou to natlacili tak hluboko do povedomi, ze to ma presah i po padu komunismu (nehlede na nektere pokusy urcitych skupin lhat vedome i v soucasnosti [tohle jsou ty zrudy]). A stejne tak zamlceli rozpoutani ww2 Stalinem spolecne s Hitlerem. Divat se pak v tomto kontextu na bezneho rusa, ktery to nevi nebo neresi jako na zrudy neni uplne fer. Je to jen nasledek dlouhe propagandy, socialni a ekonomcike zaostalosti, spatne vzdelanosti a nedostatek autorit se kterymi by se bezny rus mohl stotoznit. Ale Lenin (ac to byl taky pekny parchant) byl proti Stalinovy jeste slaby odvar a muzeme byt jedine radi, ze se ke korytu nedostal Trockij, to by bylo asi jeste mnohem horsi nez Stalin. 

                        3) Afrika je extreme socialne (i jinak) zdevastovana mnoha set lety "okupace" vsemy moznymy narody. Na odchod kolonizatoru se da divat z ruznych uhlu a asi by to bylo na dlouho. Ale neda se rict uplne ze inteligence (nebo spis to muze byt trochu zavadejici), ale vzdelanost je tam nizka. I kdyz rasiste by ti priblblyma studiema vytrzenyma z kontextu dokazovali ze cernosi maji geneticky danu nizsi inteligenci, coz je samozrejme nesmysl. Inteligence je primo umerna vzdelanosti a nase mereni inteligence je ve sve podstate nevhodny nastroj k podobnym zaverum (samozrejme pro lidi se stejnyma moznostma vzdelavani ma jistou vahu pro porovnani). Inteligence tak jak ji merime neni fixni parametr, ale meni se v prubehu zivota s resenim ruznych slozitych ukolu. Pokud mozek neni stimulovan vhodnymy podnety uz od raneho detstvi, prizpusobi se "nizke zatezi" a nema duvod se v tomto ohledu nijak rozvijet.

                        ps.: jenom aby nahodou nedoslo k omylu, Lenina i Stalina opravdu rad nemam :)

                     • Reakce na příspěvek:

                      Máš můj respekt že ses do té diskuze vůbec pouštěl. stejně je to jak kdyby si mluvil do větru.

 • Jack1947

  Jsem rád že tohle mě nechává absolutně klidným, spíše se pousměji, a jdu dál takže vidím hodnotu tehle článků...

 • kkING

  Je usmevne, ze slovo porpaganda pouzije Ruska televize, ktera je sama nastrojem takove propagandy, ze uz ji snad nemuzou verit ani ti co tu propagandu vytvareji ...

  • Jack1947

   To samé se dá říct i o JůesSej, taky to nezvdyhne mnoho lidí ze židle 😉

 • dworkin

  Nikoliv nepřekvapivě největší "obránci svobody" na Facebooku o této zprávě cudně drží h--- ústa. Ale co se divím. Ti samí "obránci svobody" nadšeně hýkali, když mladej Klaus chtěl zavírat lidi do vězení, protože na svých soukromých webech mazali příspěvky, které se jim nelíbily.

  • ja_nic_nevim

   Mír a láska do každé rodiny.

  • kkING

   mlady Klaus by zaviral do vezeni pouze ty co nesouhlasi s jeho nazorem. Tedy napred by jejich nazor samozrejme smazal😉

   • Jack1947

    Obávám se že tady bude hodně mazání🙂

    • species
     aaah ironie :)
    • kkING

     Tak kazdy kdo se zde registroval souhlasil s urcitymi podminkami a pokud je porusuje, tak se nemuze divit, ze je smazan ...

     Pokud prijdete do hospody a nekdo vas zacne obtezovat, urazet, napadat, tak nejspis nejak zareagujete. Pokud se to bude opakovat nekolikrat, tak se mozna rozhodnete priste jit jinam. Pokud se to bude stavat i ostatnim navstevnikum, kteri budou nejspis uvazovat podobne jako vy ... tak jakym zpusobem asi zareaguje majitel

     • Jack1947

      Nevykej mi prosím, to není potřeba  o tomhle jsem nemluvil myslel jsem to jinak, jen vypíchl to slovíčko "smazání".

      Pokud nejsi nový už dávno bys mohl vědět že se tady hrají trochu jiné pravidla, myslím že ale to nemá smysl řešit.

 • species
  Trochu to zni jako vyfabrikovana senzace a marna snaha boostnout, diky publisherum, neuspokojive prodeje podprumerne hry.
  • Jack1947

   To mluvíš o Metru ? Prosím vysvětli to, mezi všema těma podprůměrnejma sračkama to působí jak svěží vítr.

   • species

    hral jsem to jen na xboxu a predem rikam ze jsem s gamepadem totalne levej, netrefil jsem nic. 


    Nicmene ta hra me prijde podprumerna, netrollim, ten "otevreny svet" tomu vubec neprospel, ten clucky pomaly pohyb postavy fungoval skvele v uzavrenych prostorach, tady to bohuzel nefunguje vubec.

    Strileni je totalni nuda a jedno z nejhorsich co jsem videl u fps her.

    To ze ma vse, vcetne lootovani mrtvol, svoji dedikovanou animaci ktera se porad opakuje zase dal ublizuje pacingu hry ktere je uz i tak dost mimo.


    A fact ze me novy far cry bavi vic nez metro me vedlo k tomu "podprumerny" :p

    • Je to stejnej koridor co předchozí díly, jen je to na povrchu. Pokud to hraješ na gamepadu a ještě seš ktomu levej jak poleno, tak tvé tvrzení o totální nudě a nejhorším gunplayi co jsi viděl zní dosti hloupě, slušně řečeno.

     • species

      Proste me to vubec nebavilo, radsi hraju novy Far cry ktery jsem hral naposledy dvojku.

      Radsi si projdu klasickou 2033, ale mozna to do roku 2020 vylepsi k nepoznani.


      Jestli jsem kvuli tomu v ocich nejakyho randoma na games, slusne receno, hlupak, tak budiz.

      • V pořádku, ale ono to často vypovídá spíš o rozpoložení člověka, než kvalitě samotné hry. Far Cry nestojí ani za řeč, po pětce už si zas pár dílů nekoupím.

       Tu změnu k nepoznání bych moc neočekával, hold si budeš muset dát ještě x-krát klasickou 2033

       • species

        Reakce na příspěvek:

        A ted si predstav jaky prekvapeni je to pro me, ja posledni far cry co jsem koupil byla dvojka.
    • Jack1947

     Těžko říct, jestli je to levotou nebo tím že co já vím vadí, jasně ta "otevřenost" tam bejt po vzoru Wolfenstein New colossus  nemusela. zase to trochu oživilo hru není a nikdy to nebyla střílečka ale ta scenérie a když prší déšt a tvoří se kaluže je dech beroucí.

     Jak to jede na Xone doufám že X páč pak bych se neplynulosti nedivil.

     Far cry mě odradilo už od minule nutnost grindovat nesmyslně, fakt nechápu kdo to tak žere takhle zabít slibnou hru 😬( barvičky mi nevadí ostatně to bych nemohl hrát ani Rage2).

     Tady se nedá srovnávat pohyb na klávesnici a gamepadu ta hra je prostě dělaná primárně na K+m mě se líbí ty detaily třeba že špína ovlivbnuje střelbu, maska se dá v boji protrhnout a jiné. K tomu super Ruský dabing už jen dotváří atmosféru, pro mnwe adept na hru roku a horký kandidát ale vím že k tomu nedojde, snad ho aspon nominují 🙂

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit