Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Históriu mám vyštudovanú a učím ju a nikdy som sa nestretol s tým, že by sa niekomu pripisovalo hrdinstvo poprípade zbabelosť, nazerá sa na to komplexnejšie...okrem toho, história nevychádza len z prameňov písomných (ktorých hodnovernosť sa 1000 krát overuje) ale aj z prameňov hmotných a obrazových, všetky tieto pramene sa skúmajú pomocou najmodernejších technológií...mnoho dátumov je umelo dosadených (napr. mytologické založenie Ríma) a bolo to odhalené, rímsky historik Ammianus Marcellinus písal o hunoch a dnešná história už vie, že v živote huna nevidel...samozrejme, je mnoho nejasností, chýbajúcich dát atď. ale to až keď ideš poriadne do hĺbky...o tých základoch, ktoré sa nachádzajú trebárs v učebniciach, nemôžeš vyhlásiť, že sú to rozprávky.
  • Whoossain
    Nevím, jestli 80%, ale jistě by se našlo dost případů, kdy se historie přepisovala v zájmu vládnoucích skupin. Lhostejno, jestli z náboženských nebo jiných důvodů. Ostatně, jak tu už někdo psal, historii píší vítězové a lže se i o událostech nedávných. Stokrát opakovaná lež se stává pravdou a s odstupem desítek a stovek let se jen stěží podaří odhalit, že někomu bylo neprávem přiřknuto hrdinství a jinému lživě zbabělost nebo zločiny, které nespáchal...
  • My name is Quickius Timeus Eventius! *15*
  • To je logika! Ľudia už dokázali zostrojiť prístroje obsahujúce milióny malých súčastiek ale technický pokrok sa podľa teba študovania historických prameňov akosi netýka, tu sme stále v plienkach a 80% zdrojov sú "pohádkári" :D
  • Tikov
    no jasně, nač studovat prameny, když si to můžem vycucat z prstu. Ano, nějaké to procento jsou teorie, ale ty vychází z podobnosti či znalosti stavu před a po.
  • kubi-wan
    Ale i popcornová zábava jde udělat tak, aby nedělala z lidí blbce (i když, lidi už blbci jsou a pro ty se dělaj takovýhle hry)...
  • kubi-wan
    Jé, Drakan je pecka... taky by to mohli vydat na GOGu... a na Rune se už X let chystám taky...
  • Malleth
    jj, Witcher taky
  • Tak samozřejmě historii píší vítězové.A lže se událostech 10 let starých.
  • Jak se říká: "Historii píšou vítězové"
  • S historii se nemazli, ale za to s hracem jo.Press "X" to interact. :-D
  • God-of-War
    Witcher strci tuhle slataninu do kapsy.
  • davidBray
    DbSword byl ve dvou brutální zábava, hlavně skákání na jedné noze :D:D
  • davidBray
    ale jdi ty šmudlo :)
  • Myslím si, že historicky je tato hra přesná tak, aby ji pochopili průměrní až podprůměrní hráči historií nepolíbený. Co je ovšem velmi špatně je to, že hra se hraje sama. jen člověk musí se naučit mačkat tři klávesy
  • Mně víc než nějaký reálie vadí to, jak je hra tupá (na ovládání). Zlatý časy s "Die by the sword" a obdobnýma peckama. I jednoduchá Rune, Drakan vypadala v soubojích líp, než tohle. A ted mě milé děti můžete umínuskovat za moje staroušký keci.
  • Inquisitor
    Jo tzv. popcornová zábava a tak se to taky musí brát.
  • Co my vůbec víme jak to kdysi bylo. Vsadím se, že 80% nám dokládaným faktům o historii jsou výmysly nějakých "pohádkářů" a kdo ví čeho ještě...
  • Metal Gear peknej, ale Division se mi taky hodne libilo.
  • Rhulad
    Witcher 3 řekl bych.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit