Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pana Morazziniho a pana Smitha bych polial benzinom, zapalil a vymocil sa na nich.
    • Alespoň by tě konečně nemohli obviňovat z nepřiměřeného násilí, že? *15*
  • Ja nechapu o co jim furt de ? Kdyz sem tak nasrany, ze bych nejradsi nekomu rozkopal drzku, tak si radsi sednu k UT3 Nahodim si rotacak, nejlehci obtiznost a mutator, kterej zpusoby strikani krve a casti tel na vsecky strany, pustim si metal, zadnej frag ani time limit a let teh massacre begin :D

    Nejlepsi relax co existuje je rozstrilet hordy blbecku na kousicky o velikosti orechu
  • Proč jsou hry horší? Protože násilí páchá aktivně hráč, ten zabíjí neviné obyvatele San andreas, ten střílí do policistů jen aby byla sranda - aktivně (pasivně) páchané násilí, narozdíl od filmu/knihy/komiksu kde čllověk pouze čte, ale aktivně se procesu nezúčastní.
    • Ach bože kam to ten svět spěje, když sem jako malej kluk Hrál Maria a zabíjel Gumbi nevědel jsem jaký terror my to způsobí později v životě. to nutkání vzít samopal a zamaskrovat spolužáky co my to ten Mario Způsobil *10*
      Vůbec mi nevadilo že jsem se díval na Sagala jak brokovnicí ustřelil nohu černochovi a pak ho sní mlátil do hlavy.....Za všechno může Mário a Ďábel
      ďábel stvořil hry aby nás pokoušel a nutil nás vraždit všechny kolem sebe...?
      Těď vážně co je jednoduší připustit si že jsem sklamal jako rodič nebo že za to můžou hry....Hlavně že se ty masakry stávají jen(až na vyjímky) v Americe...například jeden černoch dával na Yutube hromadu videii o tom jak nenávidí Atheisty pak mu hráblo a vydal se všechny atheisty na škole postřilet nikdo neřekl že to byl magor a fanatik ale to že rád hrál videohry
    • A ked som sa ako decko hraval s plastovymi vojacikmi, tak som tiez aktivne pachal nasilie?
      Ked sme sa s bratom a bratrancom nahanali s maketami zbrani, tak tiez sme aktivne pachali nasilie? Ked som hral stolove RPG, tak som tiez aktivne pachal nasilie?
      Hell, ked je strielanie do nejakych virtualnych polygonov pachanim nasilia, tak potom aj kopanie do lopty, ale boxovanie do vreca (objekt ako objekt, nie?) je pachanie nasilia.

      Zdravy clovek vie vyfiltrovat co je realne a co nie. Ak to nevie vyfiltrovat, tak aj pasivne pachanie nasilia je nebezpecne, pretoze je pachane kladnych hrdinom, modelom, ktoreho spravanie moze imitovat. A ani v hre to nasilie nepacha 100% hrac, pacha ho nejaky hrdina v tej hre.

      A co je vlastne zle na nasili, ktore v skutocnosti vobec nikomu neublizi a sluzi len na odreagovanie?
  • Demence.. to mohou rovnou zakázat umělcům malovat nahé ženy..
    protože hry jsou umění..
    To že 15 letý Karel propadne WoWku je jeho věc, když nedokáže rozdělit svůj volný čas na hraní a jiné věci..
    Sám sem WoWku také propadl asi na 4 a půl roku a s věkem u mě závislost na této hře zmizela.. nic hrozného. Závislost na hrach zmizí s věkem se kterým přijdou zotpovědnosti..
  • terminator konci:
    http://zahranicni.ihned.cz/c1-47709980-terminator-konci-v-cele-kalifornie-zustaly-po-nem-dluhy-a-ekologicky-zakon

    takze asi mame vyreseno :)
    • když si přečtu ta negativa kolem něj ohledně postu guvernéra tak se nestačim divit, jeden z 11 nejhorších guvernérů, slušná sekera, fleky pro kámoše, zneužívání peněz...prostě politika, ještě že byla ta krize, to ten dluh trochu obhájí.

      jestli se fakt vrhne na environmentalismus ve kterym už má našlápnuto a bude řečnit, tak s nim bude ještě veselo, každopádně štěstí pro CA, snad i štěstí pro hráče a ty nesmysly odejdou s ním.
  • Mají pravdu. Hry by se měli omezit. Zvláště typu GTA a podobně.
    Omezil bych i to proklaté WOW.
    Mimo zlepšení angličtiny je to hra, ve skrze negativní. Znám několik lidí co wowku propadli. Všechen svůj volný čas věnují pouze hře.*8*
    • Ja by som sa skor priklonil k nazoru "Kdo si hraje nezlobi." U mna to plati 100 nasobne. Hry hram od svojich osmich rokov, cize pomaly 11 rokov a nikdy som nezabil, neznasilnil, drogy neberem, nepijem (mno... ale na vyske mozem... ci? :P), studujem na Vysokej Skole, mam priatelku, chodim von, atd. Je to vsetko o psychike jednotlivca... samozrejme ak niekto chce a ho to bavi nech za PC presedi 16 hodin denne ale s tvojimi uvahami ako "vsetci spadaju do toho isteho vreca" dakam chod. A WoW hram uz pomaly 3 roky (ano platim si zan; SAM) a nasiel som si tam par velmi dobrych kamaratov a stretol uzasnych ludi (to vsetko samozrejme nenadsadzujem nad RL). Tak ti tvoje nazory si strc.
    • Hraji GTA od Vice City do IV.. od svých 9let.. teď je mi 15let, nikoho jsem nezabil, neznásilnil, nic neukrad, nikoho nepřepadl, nefetuju, nedělám dopravní nehody..
      Jak to vysvětlíš? Že jsem imunní vůči brutalitě ve hrách? :) Ne, jsem jako skoro všichni na světě co hrají GTA sérii, akorát se našlo prostě pár volů co neměli všech pět pohromadě.. A to že si zahráli předtím, než něco spáchali GTAčko, neznamená, že je GTA zákonitě motivací ke zločinu. Prvně mysli, než něco napíšeš.. Jinak WoWko nemám rád.. ale rozhodně bych ho nezakazoval.. *7*
    • Pán zná několiklidí co WoW-ku propadli?
      Pokud vím je WOW placené jestli ti lidi mají na to peníze tak aď hrajou.
      Byl sem považován za WoW maniaka a pařana, který všechen čas věnova hrám
      tady máš můj rozvrh když sem byl na Střední
      5:00 stávám
      6:00-7:45 cesta do školy
      8:00-14:24 až 16:00
      hodinu a půl cesta domů
      16:00 nebo 18:00 příchod domů.....Hodinu +- připrava na zítřek... 8:00- 9:00 zapnutí počítače...00:00 postel. Sobotu a půl Neděle sem věnoval relaxaci někdy u počítače někdy ne... ponaučení? jestli nejsi nějaký šílený číňan který paří 24h deně nebo nějaký pobuda který denodeně chodí za školu,aby mohl smažit WOW tak člověk ani nemá čas přes týden kurva něco hrát!...tak jdi s takovám názorem do P**i a zustaň tam debile
    • Hmm no to by mě zajímalo, co děláš ty? Hrál jsi vůbec někdy hry? Tipuju, že ani nevíš, o čem je řeč. To, že někod hraje GTA neznamená, že je to vrah a deviant. Už mě se*e,jak ze všeho lidi typu tebe obviňují hry. Ale co filmy? Zázemí? Psychika? Ty na jeho chování také mají vliv. V podstatě i Tom a Jerry nám ukazují násilí téměř srovnatelné jako v GTA (viz všemožné výbuchy atd...) A přesto je sledujeme a milujeme (záleží na vkusu ;)) Je to prostě zábava; filmy a hry nejsou reálný svět - hry filmy jsou tu od toho, abychom mohli zkusit(vidět/zažít) na vlastní kůži něco, co v reálném světě nemůžeme udělat.To, že někdo hraju nějakou hru a pak zabije 20 lidí a poté spáchá sebevraždu/spáchá sebevraždu, to už je práce pro policii a psychologi. Jestli jim to fakt tak vadí, tak ať si udělají nějakou pravidelnou prohlídku u psychologa, aby zjistili, jestli nejsou vrazi. Ale hry nám NEZAKAZUJTE!!! A mimochodem - hry nemají jako plus pouze angličtinu, ale i fantasii, představivost, hry dokážou spojovat lidi a mnoho dalšího. Evidentně fakt nevíš, o čem je tu řeč.... *7*
  • Proste pokud maj amici tak roze.rackovany mozky ze nevedej co je dobry a co neni. Kurna jako malej sem hral Duke Nukema, Dooma, Heretica, Shadow Warriora, Blooda a ja nevim co jeste a napadlo me snad vzit vidle a pichnout je do nekoho? Pokud si myslej ze tohle muzou tak by sme ale nemeli hledat chybu snad ve hrach ale v tech lidech. Bud sou natom americka mladez s IQ tak dole ze si myslej ze to bude fajn ze je pak ressnou nebo ja nevim. Dle meho soudu zato hry nemuzou v prvnim GTA se taky strileli a prejizdely lidi a co? Zatim sem nikoho jeste neprejel i kdyz obcas nejaky chodec nebo cyklista si o to vylozene rikaj *1*
    • Je jednoduší omezovat hry než změnit zákon o zbraních. Problém je ten že v USA si může koupit zbraň každý ňouma a podle toho to tam taky vypadá. Pak se snadno stává že nějaký ukřivděný školák půjde vystřílet spolužáky. No a na co to asi tak svedou no přeci na hry.
      • Pokud vím, tak v Kanadě je počet zbraní na jednoho obyvatele ještě vyšší, než v USA a počet násilí s nimi spojených mnohonásobně menší, než v USA. Jak mi tedy vysvětlíš toto? Chyba není v prodeji zbraní. Chyba je v mentalitě a inteligenci. O tom jsem přesvědčený.
        • ještě jsem zapomněl, právě proto, že jejich mentalita je taková jaká je, tak by prodej zbraní měl být přísný a ne takhle odfláknutý, to že to jsou raplové je jedna věc, ale ještě jim prosekat cestu ke zbraním, to je už moc, mentalitu lidí nezměníš, na to 99% lidí nemá, takže je třeba změnit zákony a zpřísnit dostupnost zbraní, to je správná cesta.
          • Jo, to je taky zajímavý pohled.
            • další důležitý faktor bude i počet lidí, USA má cca 10x víc obyvatel což znamená více příležitostí ke konfliktu než v 10x menším kolektivu, hustota osídlení je v USA taky 10x větší takže zase vyšší šance pro konflikty lidí než ve více roztahaný Kanadě.

              Ale něco mi říká, že i kdyby obě země byly identické, jen ta mentalita rozdílná, tak by se i tak ukázalo, že američani maji o kolečko míň a stejně by se tam víc střílelo : D
        • tak zase, jaké je složení obyvatelstva v Kanadě a jaký tam jsou poměry? pochybuju, že je tam tolik černochů, hispánců, a já nevim co ještě, na anglicky mluvícího člověka v USA kolikrát sotva narazíš :D, ne nadarmo si z toho dělaji ve filmu srandu, pochybuju, že v Kanadě maji gheta a podobný vychytávky, který jsou obyvatelný právě touhle sortou lidí, tohle v Kanadě asi nenajdeš, tyhle všechny multikulti střety pak ústí v takový násilí, kdyby si tohle natahali do Kanady tak to tam bude vypadat stejně.

          Ale samozřejmě souhlasim, je to hlavně o lidech, USA má za sebou minulost plnou násilí a konfliktů.
        • typická americká rodina mama od rána do večera je fuč tata se válí na gauči (nebo na opak)
          když děcko něco chce tak ho pošlou do prdele a když má hlad tak do McDonalda, ale taky jim nezapomenou říct 10x za den že je *Milujou*.....
          co je jednoduší připustit si že jsem špatný rodič a že moje děcko je nevychovaný magor a maniak nebo že za všechno MŮŽOU VIDEOHRY
      • LOL to jsou rozumy *1*
        Víš, kdyby jsi se nad tim malinko zamyslel (pokud po tobě nechci moc) tak by jsi zjistil, že "každý školák" si ty zbraně koupí na černym trhu, a ne v legálních obchodech se zbraněma. Problémem chlapče neni prodej zbraní v USA, problémem je černý trh. Koupit si zbraň na černym trhu je mnohem jednodušší než v normálnim obchodě. Ty jsi fakt v USA nikdy nebyl :D
        • Co ty si zač, hlavně že máš všude LOL, tak se na to podíváme pane odborníku
          Virginia Tech massacre - legálně koupené zbraně, našly se i paragony
          Columbine massacre - oba koupili zbraně od kamarádů, přítelkyně, kteří je legálně sami zakoupili
          Univesity of Texas Massacre - zbraně opět legálně zakoupené

          Přehled těch nejdrsnějších školních přestřelek, zbraně jsou v USA snadno dostupné, to je známý fakt, pro zbraň člověk nemusí lézt po půlnoci do kanálů k mexickejm překupníkům pane odborníku.
      • Je jednodušší změnit zákon o hrách a zbraních než začít svoje děti vychovávat...
        • A nebo tak. I když vzít amíkům právo na zbraň by se jim asi moc nelíbilo.
          • No ještě že tak. Nevim proč by se jim to mělo líbit.
  • Pro Stana dole v diskusi (uz mi neslo reagovat) - posledni. Proc tvrdis, ze zakaz prodeje her ve veku pod ratingem uz funguje? Jak by neco takoveho mohlo byt mozne, kdyz dokonce samotne umisteni ESRB symbolu na krabicce neni povinne? Ses si stoprocentne jisty, ze v Americe uz je zakon na to, ze se nesmeji hry prodavat osobam podle ratingu her? Diky za odpoved (treba me vyvedes z omylu, ale fakta prosim, nejlepe nejaky dukaz, kde je to napsane....)
    • ESRB supports retailers' voluntary policies restricting the rental or sale of M (Mature) and AO (Adults Only) computer and video games in the United States to customers 17 and 18 years of age or older respectively unless permission from a parent has been obtained

      Jestli je tohle podchycené nějakým konrétním zákonem, to bohužel nevim, v USA nežiju, osobně předpokládám, že ano viz
      "people who are under 17 attempt to buy a gta are toast. they cannot buy it without an id. they have to have a parent/guardian buy it for them. ITS THE LAW" Jinde jsem zase četl, že konkrétní zákon není, nebo že je to stát od státu, každopádně článek o problematice prodávání her s vysokým ratingem dětem není, je o vytvoření státem určeného ratingu.

      Že to není povinné? Hra bez ratingu se do obchodu ani nedostane, protože by se prostě neprodávala viz tohle:

      The rating system is strictly voluntary, however nearly all video games are submitted for rating because many retail stores prohibit the sale of unrated video games and the major console manufacturers will not license games for their systems unless they carry ESRB ratings.

      Myslím, že to hovoří jasně, hra bez ratingu, to ti asi ani nikdo nevydá a do obchodu si to nikdo neveme, takže se v tomhle pleteš si myslim. Tenhle státní rating a štempl je úplně k prdu, výsledkem bude úpadek her a herního průmyslu, jinak bude vše při starém.
      • Jo a prosimte, ty stale mluvis o cem je clanek.... Dobre, toto je diskuse pod clankem, ale nemelo by byt spis dulezitejsi o cem je ten navrh zakona?

        Kdyby treba Martin Bach nas mohl rozsoudit (upresnit - kdyby cetl), to by asi dost pomohlo, mozna zbytecne obsahly debate :)
        • Ja se to snazim cist, ale uz se v tom trochu ztrácim ;)

          Tady se můžete podívat, jaký zákony vztahující se k prodeji her platí na území jednotlivých států USA: http://gamepolitics.com/legislation.htm

          Jak sami vidíte, třeba v několika málo zemích je ESRB uzákoněn a prodej her bez ratingu je zakázaný (Georgia). Nikde ale nehrozí zákonem dané pokuty prodejcům za prodej "dospělých" her mladistvým.

          Co se týče ERSB, podobně jako PEGI jde o dobrovolný systém, který používají disitributoři a prodejci. Ti se používáním systém zavazují k jeho dodržování. Distributoři tím, že budou předkládat hry, poskytovat o nich pravdivé informace a lepit ratingy na krabice, s tím, že pokud by to neplnili, byli by vyloučeni s rady ERSB, museli by stáhnout z prodeje své ohodnocené hry (viz San Andreas) a platit pokuty. Prodejci tím, že budou odmítat prodávat hry bez ratingu a nebudou prodávat třeba M hry lidem pod 17. Nic z toho ale není ve většině US zemí zákonem dané.

          Nevím jestli je to přesně to, o čem jste se bavili, ale už se mi to nechce v tuhle hodinu znovu procházet ;)
      • Jediny co by mohlo mit vahu, je: "people who are under 17 attempt to buy a gta are toast. they cannot buy it without an id. they have to have a parent/guardian buy it for them. ITS THE LAW"

        dej mi odkaz, odkud jsi to zkopcil?

        Jinak treba prave v aktualni novince na hrej se pise. (Nejvyšší federální soud USA dnes vyslechl obě strany ve sporu o platnost kalifornského zákona AB 1179, zakazujícího prodej násilných videoher lidem mladším 18 let), ze by to taky pochopili spatne?
        • To je pouze z fora od amerického uživatele, další citace je z popisu ESRB organizace, ještě by se pár věcí našlo, ovšem najít konkrétní zákon v konrétním státu atd. je nad mé síly.

          Co se píše na hrej netuším, já zde reaguji na tento článek, který mluví o vytvoření nového státem kontrolovaného ratingu, pokud by byl článek o zákonu, který zakazuje prodej her lidem co nesplňují věk pro danou hru, nepípnul bych já ani x dalších ani slovo, děti by v takovém případě neměli mít možnost si to koupit, fajn, koupil by jim to někdo starší a je to, všichni jsou spokojený. V Článku nic o zákonu AB 1179 nevidim, debatuju tu pouze o tom co je v tomhle článku a co se mi vůbec nelíbí, do tohohle nemá vláda co hrabat.
          • A pro doplneni. Predlozeny navrh zakona AB 1179 jestli se nepletu je prave ten puvodni z roku 2005. O cemz prav clanek pise, protoze s projednaval zase dnes. O tom ten clanek je, i kdyz v nem AB 1179 zminen neni.
            • Tohle je chyba v článku, omlouvám se. 1792 a 1793 jsou čísla návrhů jak je předložil senátor Yee. 1179 ke pak číslo zákona, který ty dva předpisy dostaly ve chvíli, kdy je podepsal Arnie. Takže řeč je o tom samém.
            • dobře, tak pokud o tom článek podle tebe je, tak už jsem vyjádřil souhlas, hra 18+ atd. nepatří do rukou dětem pokud jejich rodiče jim hru nekoupí nebo jim to nekoupí starší kamarád, děda atd. čímž zákon snadno obejdnou, vlk se nažral a koza zůstala celá, spokojenost.
          • Jenze ja se prave bavim o tom zakone, ne o clanku, jak ho formuloval Martin Bach. Kdyz to ted znovu ctu, podle me mozna ne uplne stastne Martin to od zacatku postavil tak, ze nejprve zacal stanovenim ratingu her a pak teprve napsal, ze se jedna take o postihy prodejcum, co by prodavali detem urcene hry nad osmnact let. No ale proc je potreba stanovit jasny rating, zakonem ustanoveny (protoze ESRB nepodleha zakonu). Snad proto, ze ten zakon chce dosahnout postihy prodejcum her, kteri by prodavali hry s obsahem pro dospele detem. A to bez uzakonenyho ratingu nejde. Nemuzou to postavit na ESRB prece. Obratit tohle uplne vzhuru nohama mi prijde jako nepochopeni o co se vubec jedna. Nebo se pletu?
            • Zákaz prodeje ano, pokud dovolí rodič nebo to koupí někdo starší tak ať, nemám problém, tím je diskuze vyřešena.

              Ale aby stát určoval jaké hry budou přístupné a jaký budou mít rating? na*rat a rozmazat, pokud jedno bez druhého nemůže být, pak jsem i proti tomu zákazu prodeje a doporučuji si to ošéfovat jinak, protož tohle ne, znamenalo by to pohromu pro herní průmysl.
          • děti by nemělY samozřejmě.
  • Podle mne by mel Arnold spis jeste tocit komando a predatora. Hram stejne moc nerozumi tak at raci zustane u filmoviho busnisu. Zakazovat hry blbost at si kazdej hraje co chce treba simulator znasilneni a navic nakej herec ikdyz ten nejlepsi stejne dotoho nema co kecat podle me!
  • Mě by to nijak nevadilo ani neomezovalo at si hry od 18 klidně jsou ale když už to má bejt hra pro dospělý tak bych očekával že tak taky bude vypadat a ne že po zabití nepřítele z něj vypadne barevá kulička atd... prostě když už hra od 18 tak at v ní je taky spusta sexu drog alkoholu a hlavně krve. Mě jako 30 nějaký 18+ už neohrozí navíc jako pracující si hry můžu dovolit oproti 18letým pirátu co si hry jen stahujou *5*
    • No vidiš no uplne s tebou suhlasim.
      Akurad herne študia vyzistili neviem ako, že dospely im tržby nerobia takže hry sa robia pre decka *10* a preto su aj preferovane konzole pred počitačmi...
      • Jo a mimochodem, nevim jak ve svete, ale u nas hry kupuji vylozene starsi hraci, kolem 22 az 35 let, je to velka kupni sila (vlastni zkusenost). Taky hry jako Fallout New Vegas, Medal of Honor, Civilizace 5, Call of Duty, to uz jsou hry delany spis s cilovkou na starsi hrace. A jsou to taky konzolovky. Jo korme Civ 5 vlastne, sorrac :)
        • CoD pre starších hráčov? Skús si niekedy na zahrať MP na x360.
        • Delal jsi snad studii na to, jake vekove rozhrani lidi "VYLOZENE" kupuje hry v CR? Prosim upresni, aby Tvuj prispevek vypadal aspon trochu objektivne. (Totiz podle meho nazoru je to, co pises, uplna blbost. - Staci si projit par hernich obchodu a slovo "vylozene" uplne vypustim.)
          V Australii, kde dlouhodobe pobyvam, se v obchodech bezne vyskytuji jedinci, kterym by clovek na prvni pohled rekl decka, tedy hluboce pod 15. A divil by ses, jak moc jsou Tebou uvedene hry mezi detickami oblibene, predevsim serie CoD. Rating na obalech jak filmu tak her je zde povinny, ovsem nejsem si jista, jestli se predlozeni ID samotni prodejci striktne drzi, mam vypozorovano, ze se to lisi obchod od obchodu. Nekde na tom trvaji, nekde si na ID ani nevzpomenou. Tolik ze sveta.
          • :-D dit tam psal... "Jo a mimochodem, nevim jak ve svete, ale..." tak do něj nerejpej...
            • Ano, a ja jsem reagovala na jeho poznamku o kupovani her v CR, ne ve svete. A protoze neni ve svete a ja ano tak si dovoluju taky neco napsat o svete:) All clear?
        • Jo a mimochodem vyvojarske študia si to vobec nemyslia-inač by tie hry vyzerali inač, aj tie ktore si tu spominal...!
          • A jak treba? Momentalne hraju Fallout New Vegas, a to je podle me dospela hra se vsim vsudy...
            • Muzou. Co by nemohli. A kriterium dospele hry je snad to, ze by ji neumeli hrat 15 leti? O tom nic nevim...
            • se vsim vsudy... JU KLUDNE MOžU HRAť 15 ROčNE DETI :D
      • To bych tak uplne netvrdil, od dob PS2, mozna PSX se to docela prehouplo a odrostlejsi hraci prechazeli spise na konzole. PS3 a Xbox360 jsou koncipovany jako hardcore konzole spis pro starsi hrace, rekly bych tak 16+. Proto taky chce ted Sony a Microsoft s Move a Kinectem dohnat vlak, na kterej uz davno naskocilo Nintendo.
        • Konzole mají větší důraz na reflex (věřte nebo ne, ale je to tak), tudíž většina předškolních a i školních (první stupeň ZŠ) je zkrátka "nestíhá", kvůli náročnosti ovládání, zatímco PC může ovládat člověk již od čtyř let bez problémů.

          PC NENÍ HERNÍ PLATFORMA (primárně). 90% aktivit na PC se vůbec netýká her, zatím u konzolí se her týká to samé procento. Osobně jsem byl od útlého školního věku fanoušek PC, ale od té doby co mám konzoli (Xbox), tak jediné, co si na počítači zahraji, je RTS (Company of Heroes: Online), protože to jediné se na PC hraje mnohem lépe (logicky) než na konzoli. Zbytek už je pak práce školní a mimoškolní (Photoshop atd.) / filmy atd.

          Konzole jsou a vždycky byly primární herní platformy, zatímco PC je multifunkční přístoj.
          • Neřekl bych, že náročnější na reflex. Pokud už, tak možná na koordinaci. Ale spíše o tom pochybuju. Nejnáročnější na reflex jsou podle mě právě hardcore multiplayer střílečky na PC, kde je rychlost místy skutečně závratná pro nově nastupujícího hráče. A je to díky myši.
          • A kde zlyha reflex, tam pomoze autoaim ;)
          • "Konzole mají větší důraz na reflex" - a ted prosim tu o cervene karkulce...
        • hardcore konzole pro starsi hrace, tak 16+ -to ma riadne pobavilo : D
          Nikto ti tvoj nazor neberie ... ja si myslim že pre dospelych su PC !
          Ak neaky dospely hra na konzoli a nepripada si ako kreten, je to jeho Vec :D
          • PC je platforma prevazne piratu, takze uz jen z te podstaty nemuze byt dominantou dospelych hracu. Naproti treba na PS3 se piratit neda, to znamena, ze PS3 je platformou her kupujicich zakazniku. No a to jsou prevazne dospeli lide (ason teda u nas)
            • No, koukam, ze tu war scenu asi dost sledujes, tak ti budu verit, ze vsechno uz vyslo. To nic ale nemeni na tom, ze na PS3 se nepirati, protoze technicky jakykoli brake ps3 by mel za nasledek nemoznost online pripojeni konzole, novy firmware atd, spoustet nove hry, co vyzaduji novejsi firmware nez hacknuty. Na PS3 je piratstvi zkratka prakticky nemozny, at je na warez scene cokoli.
            • Tak to si uplne vedla-
              1. Na PS3 sa pirati už davno, lebo ochrana bola prelomena a vyšlo skoro všetko na war scene...
              2. Logicky vzato, ked dospely maju peniaze hry budu aj kupovať-omyl !
              Ak ich budu kupovať, tak pre svoje deti pretože hry pre dospelych nie su takže dobre rano :D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit