Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Dogkiller
    Pffff, vymysleli si aktivaci her pomocí klíčů a teď se diví a brečí, že se s něma kšeftuje? No tak ať vymyslí nějakou lepší ochranu. Návrat ke krabicovkám s hardwarovým klíčem a je to! Co jiného jim mám na to říct... *6*
    • Dle mého názoru je tahle tvoje myšlenka uplně špatně, čím více ochran a obtěžování poctivého zákazníka, tím více se posiluje pirátví a hledají se kličky okolo. Tim že zákazník bude mít k dospozici pouze drahou origo z krámu, která ho bude prudit nějakou šílenou drm a skladováním krabice, určitě nedojde k vyřešní problému. V době kdy většina preferuje digitální distribuci pohodlí a hejtuje se drm by byl tvuj návrh krok zpátky do doby kamenný.
    • Krabicovka z hardwerovym klicem by bol tak obrovsky nakladovy na vydaje ze by sa zacalo este viac kseftovat
      • Nehovoriac o produkcii odpadu z krabic a ostatnej havede co by sa doma valala pfuj! *12*
        • Normalni clovek po rozbaleni produktu celofanovy obal vyhodi do kose, a pripadne další nepotrebnosti taky. To ze to někdo pohodi pod stul a pak se mu to tam vali s tim nemá co delat:)
      • Dogkiller
        Co třeba zabezpečit klíče a aktivaci her podobně jako bankovní transakce? Něco by se určitě vymyslet dalo, všechno jde když se chce.
  • pan Olejnik pekne shrnul to, jak vlastne funguje cely internet. Zjednodusene, dokud to bude bordel jako je ted je mozne všechno. zatím to ale vypada tak ze jakmile je něco digitalni tak se na to zákony nevztahuji. Lidi kradou hry, ucty, filmy, hudbu, klice, maily, nicky, napady, identifikace a vlastne se nic nedeje, a plno lidi si ymsli ze nedela nic spatneho, vlastne to ani nevedi. Teda pokud nejde o centrálu FBI nebo nejakyho mafianskyho bosse:)
  • boli by ste radsej keby sa to priatilo, miesto sedeho obchodu?

    sorry ale ma uraza ze v krajine kde je priemerna mzda medzi 500-800€ zalezi od reigonu, pomne chce niekto 60€ za hru, tak isto (!) ako v nemecku alebo v amerike kde zarobi 5000 a nie 500.

    cely trh hier je uplne zhovadeny, na jednu stranu vsade region locky najroznejsieho formatu, ale ferovo ocenit produkt na zaklade ekonomickej situacie priemerneho obcana danej krajiny to uz nie...

    zlaty tpb
    • Krescz
      tak je to se vsim a ne jen s hrami...hry se jeste daji prekousnout, ale treba auta ne *16*
      • Souhlasím. Taky kradu auta.
  • Vseho vsudy ale vzdy aj tie lacnejsie kluce su na 99% kupene z legalneho, prvotneho zdroja distributor, tvorca. Tych par ako ste pisali je zanedbatelne (ukradnute, alebo od cloveka z podpory)
    A ked sa nakupia kluce v inej krajine, kde to je lacnejsie, tak ci tak tie peniaze - aj ked menej, dojdu k tvorcovi. Kupil ich ten co ich bude predavat lacnejsie.
    Ked je mensia cena, preda sa viac kusov.
    Tak isto v prieskumoch vyslo ze viac ako polovica ludi caka na zlavu (steam, origin...) az potom si hru kupia. Takze toto je len urychlenie zliav :)
    Proste tento clanok je pre mna blbost.
  • je me uplne fuk, odkud je klic, ja za nej zaplatil a hraju, vic neresim...a nechapu, proc bych mel platit "zapadni" cenu hry, kdyz dostavam "vychodni" vyplatu
    • Veskoslav
      Tak měj západní cenu a západní kvalitu se západní výplatou. Hranice nejsou zadrátované.

      A kromě západní ceny máš i západní záruku, což v Rusku například není. Navíc v Rusku je tolik kradených klíčů, že osobně třeba kupuji z Nizozemska atd. mají nižší sazbu DPH a některé klíče vycházejí i o 200 Kč levněji a je záruka, že není kradený. Takto jsem nedávno kupoval X-Com za 82 Kč včetně všech DLC. Ale kupovat malajské, ruské či thajské klíče na Steam, za to mi fakt těch pár % navíc slevy nestojí. Nejenom přijít o peníze, ale i o hru. Navíc nové hry může digitálně kupovat jenom blázen.
      • nove hry muze kupovat digitalne jenom blazen? What? Nove hry a vubec vsechny hry jedine digitalne a jedine na sedem trhu. Gratuluju k xcomu, koupil sis humble bundle klic co stal 1 dolar, za 82kc. Btw. neni to par procent slevy. Alien Isolation kratce po vydani za krasnych 130kc, nemuzu si stezovat.
        • Veskoslav
          V kterém Bundle byl kompletní Xcom včetně DLC? Povídej. A 130 kč krátce po vydání? No ještě tu o tom, jak jsi přepral draka a rozdal si to s 50 nadrženými holkami a všechny jsi je udělal pomocí skákací tyče. Protože G2A i dva týdny po vydání mělo nejlevnější klíče za 480 Kč. Tak by mě zajímalo, kde jsi to koupil. Evidentně nikde, jinak by se s pochlubil, kde jsi to kupoval.
        • tak cechacek si na takovehle věci nikdy nestezuje..a co teprve když to je zadarmo..to jsou fofry. *7*
          • to si me zrejme s nekym pletes.
            • promin...ja jen ze se prisel pochlubit..chrocht chrocht :)
      • noa, ze je kradenej? neresim, neni muj problem, dokud funguje, je me uplne jedno odkud je
        • Veskoslav
          Takže slovo jistota ti nic neříká? S tebou bych chtěl kšeftovat *1*
        • to už to rovnou můžeš stahovat z torrentů.. já když kupuju hru tak chci vědět že peníze dostane ten kdo hru vytvořil nebo vydavatel..
  • Pethulla
    Článek zajímavý, ale přesto si musím rýpnout, ačkoli to s tématem vůbec nesouvisí. Použít jako zkráceninu pro Českou republiku názvu Čechy (Čechy nevyjímaje, v Čechách) je naprostý hnus. Pro příště raději Česko.
    • MickeyMutant
      Jak si můžeš být jistý, že myslí Českou republiku, a ne jen Čechy?
      • Pethulla
        citace z článku: "...zatímco v ostatních zemích (Čechy nevyjímaje) dochází ke snížení prodejů."
        • MickeyMutant
          Ano, Čechy se dají bez problémů označit za zemi (historicky České království). Stejně jako Morava (Moravské markrabství), Slezsko , Bavorsko, Tyrolsko. Z článku prostě není zřejmé, že by autor termínem "Čechy" myslel Českou republiku. To sis už domyslel a automaticky se napružil jako, slovy Palackého, správný "Čech rodu moravského".
          • Pethulla
            jasne. Já si to uvědomil že je to psáno s nadsázkou hned jak jsem to odeslal. Je jasné, že to autor myslel jako stát, ale když se nad tím zamyslíš, tak máš pravdu. Bod (a bezvýznamné +) pro tebe.
    • Jack1947
      Vidíš mně se zas nelíbí když se Česko nazývá Českem. I když čechy to je jak u výsledků při fotbale. čechy hráli a prohráli 5-2 s Německem *7*

      Na česko zase není ten pravý patriotický název, (spíše vlastencký) to je jako z dob komunistické tvrdé éry Česko-slovensko brr...
      • ringmancz
        Jacku, tohle kandiduje na tvůj nejlepší příspěvek. možná si ho vytisknu a nechám zarámovat
        • Jack1947
          Prosímtě, to snad ne? to bych byl až moc poctěn.
    • No ono to mýtické Česko vpravdě neexistuje a nikdy neexistovalo. Když už, tak v českých zemích.
  • Žvásty které zákazníka vůbec nemusí zajímat, cena, to je to co rozhoduje a ne blitky předražených ofic.distributorů...
    • Veskoslav
      Ono to zase není tak lehké. Ruské klíče jsou tak levné, protože přicházejí na tamější trh mnohem později (Diablo III 3 měsíce, DA: I o měsíc později) a se "slevou" 10-60%. Důvodem je to, že v Rusku je softwarová "kriminalita" největší v Evropě. Téměř 70% počítačů má nelegální Widle a jenom každý 4. Rus je ochoten si koupit novinku se slevou. Za plnou cenu jako v "sousedním" Polsku si to pak koupí každý 30. Takže ne všechno je takové černobílé. Pokud by u nás byla situace jako v Rusku, co se týče kupní síly a ochoty nákupu, tak jsme na tom podobně.
      • ne, to opravdu pozdeji neprichazeji.
  • Plakání lokálních distributorů je fakt k smíchu. Zákazník má být blb, který platí někomu kdo nemůže nebo nechce nic měnit. Naopak čím mín pěněz půjde těm kdo nepřidávají žádnou hodnotu, tím lépe.
    Vydavatelum bych jen vzkázal, ať cenu hry na lokalních trzích odvíjí od parity kupní síly a výrazně ubyde těch co by kupovali "neoficiálně".
    • Skutecne? A co kdybys u toho distributora pracoval a mel bys třeba porad min a min penez az by ti nakonec rekli ze mas padaka, protože si te nemůžou dovolit. psal bys pak takovyhle nesmysly?
      • Tak za to vlastně můžou zákazníci! Protože si jako dovolí koupit to samé zboží jinde za nižší cenu. Šmejdi jedni! To je snad horší než kdyby hru upirátili.

        Hezky kupujte všechno za co nejvyšší cenu, jinak okrádáte (doplňte libovolně), zloději!

        Některá povolání se prostě časem stávají nepotřebnými. Tak to je, bylo a bude. Ti kdo se přizpůsobí přežijou/vydělají, ti co ne vyhynou/zkrachují.
  • Tohle mě fakt sere. Zase vydají článek za který jsem si zaplatil....
    • Veskoslav
      Zaprvé je to reklama a za druhé je to ze starého čísla proboha....A je to tady takto dělané už od doby nového vydávání Levelu. Za měsíc tu bude článek z březnového Levelu....
    • wenceslaus
      Vidíš a já si asi tenhle LEVEL díky tomu koupím.
      • jj pak si to budeš moct přečíst znovu, to teď nemůžeš.. seš chytrej!
        • bude si to moct precist na hajzliku. Ale chápu ze spravny digitalni nerd si taha tablet i tam a byl by nejradši kdyby mel digitalne i hajzlpapir.
          • vytíráme tabletama *5* *5*
    • davidBray
      mě třeba sere ta tvoje dementní ikonka a nick ..
      • Někdy se za mnou stav, mám pro tebe připravenej zábavní park, plnej těch nejlepších atrakcí.

        http://i.idnes.cz/08/111/gal/ABR26f898_BE060918.jpg
        • jako uz jsem tady videl hodne vymastenosti, ale tohle nemá obdobu. Hochu tohle je vazne dost na hrane, aby ses nedivil az u tebe někdo zazvoni..
          • jn třeba Gestapo
          • MickeyMutant
            Nikdo nečeká španělskou inkvizici!
        • TheGGG
          tvl, a já dostávám ban za ty svoje nškodný pčovinky.
          • Jack1947
            Neškodný jo? možná že už to nikoho nebaví pořád to samé, nebo jde o tohle? pochybuji že víš coto znamená Si vis pacem, para bellum... Trolling lze provozovat i na úrovni a ty už nikoho třeba tolik nebavíš. Prostě nuda jen omíláš omalovánky a jiné blbostio dokola a dokola.
            • TheGGG
              a přesto pořád reaguješ. Ah Rómeo
            • Jack1947
              Čeče, jedna věc se tady potvrzuje čim více si píšu s tebou tady, tím méně se mi chce odpovídat a reagovat.

              Díky za uznání, ale k tvému překvapení a mému také to byla opět chyba takže ses nachytal zbytečně. *3*

              No tady končíme. *5*
            • "s tím že já se určitě nebudu být až na krev" sakra, ty si vy*hcanej jak mraky. Sem myslel že si normálně zdravě blvej, ale ty ty chyby děláš naschvál, aby si mě nalákal na ně reagovat. BRAVO skoro si mě dostal, když jsem vyděl to "ý" měl jsem rudo před očima, ale prokoukl jsem tvou špinavou hru. Na další návnadu Vám neskočím Sire Myšáku, *8* *8* jaká to sovastikovaná léčka, jaký to urinantní trik, reversibilně disproporční magnitůda. Eggscelentní urinace, zkrátka echtcelentní.
            • Jack1947
              Nechytej mne za slovo lol. To je dost nízké i na tebe nemyslíš?

              Prosímtě používáš termity ani nevíš co znamenají. Jinak to s tím nepochopením souhlas jsme na tom +- podobně s tím že já se určitě nebudu bít až na krev, protože evidentně nemohu vyhrát.
              Tak ti asi těžko budu moct říkat něco co stejnak nikdy nepochopíš nebo na tom holt musíš přijít tak nějak sám.

              Prosímtě s tím čtenářrstvem nenech mne se rozesmát. Už toho bylo fakt moc.
            • sorry že nečtu tvé elaboráty, ale nejsem tak chytrej, abych měl v zásobě kousky jako "prapodiobně", nemluvě o tom, že mě neohromí vaše rekordy z odvykačky, i přesto že 3 týdny je slušná doba.

              Naštěstí má satira je určená pro zcela jiné a o mnoho příček výše položené čtenářstvo, než jsi ty. Erudovaný přispěvatel jako já má vždy problémy s nepochopením ze strany prostého lidu. *13* *13*
            • Jack1947
              Tady jsme myslím skončily, doufám že v reálu budeš rozhodnější tady fakt působíš tak nějak... prapodivně nahoře bys mne poslal nejradši za katr, tady se zas vymlouváš trollingem který vlastně ani neděláš jenom se snažíš zklidnovat pccčkáře vedle si myslím stále ty. Ty gramatická jedle *3*

              Tyhlety teen výlevy co si pochytil na internetu na mne neplatí, muckat si brouku můžeš tak leda se svými stejně poznamenanými kamrády a ne se mnou. *4*

              Div se že máš ban, když se stále nepounaučíš ze svých chyb které stále děláš. Neměl jsem ban asi 3týdny lol. Nemusel jsem si vytvářet 3 a více účtů.
            • LoL, o "Tom" jsem nemluvil brouku *14* . Todle téma tu nebudem vytahovat muck.

              Jinak jsi opět vedle jak tvá gramatická jedle. Trolluje tu celá PCtardská klika omalovánkových fanboys, už nikoho dalšího není třeba. Že nemáš cit pro jemné satirické nuance není můj problém.
            • Jack1947
              Nesnaž se z toho vykroutit, oba dva víme jak to je. Prosímtě.
            • Líbí se mi, jak automaticky názory se kterými nesouhlasíš považuješ za trolling. Tak ostatně "lidi" vždy reagovali, když jim chytře promyšlená společenská kritika byla proti srsti. O trolling se nesnažím, že nemám stejně pokroucené vnímání jako zdejší PCMUSTARD klika mě nijak netrápí. Kór zrovna kritika od tebe džeku, to je spíš takový špatný vtip.
        • Polacku dej mu ban a jeste k tomu pridej Dogkillera, uvedomujes si ze ti muze v parku otravit psa, vubec bych se nedivil kdyby to delal.
          • Jack1947
            Stačilo by si kdyby si změnil nick a ikonku. Protože někdo nepochopí vtip recesi a pokus o ironii atp. *7* Házet tohohle do jednoho pytle s trotlem jako je tebou zmíněný Dogkiller... to je trochu silné.

            Aspon tady je sranda ne vy byste chtěli jen inteligentní diskuze bez špetky humoru - chápu blbce a tak nikdo moc nechce ale trochu té srandy ale no ták. Jasně dělat si "legraci" z nějakých těch bolestných událostí dějin minulého století není úplně fundované ale na druhou stranu je to "F" takže něco podobného k tomu možná i patří. Jiný otravní vlezlý anonymové co mění proxy atp ti ban nedostávají . Tak proč by měl on.

            Ted to vypadá že jsem se zasejc někoho zastal a jeje, to to bude bolet *15*
            • toto nechám být čistě z úcty k Punisherovy. *12*
            • Jack1947
              Jaké sraky a že se ozýváš zrovna ty, takový prozatimní fake troll. Ty bys měl přeci souhlasit ne a ne mít hemzy blbé.
            • Tebe by taky měli zavřít za genocidu. Takovýto text a přitom z 85% naprosté sr*ky.
            • davidBray
              ty jsi ještě větší blbeček, než jsem si myslel ...
            • sakra kamo co to hulis ?
    • ty si za zadnej clanek nezaplati
    • Jack1947
      Jak které ale pro mne má větší váhu ten v časopise než opis tady. Navíc to je dobrá reklama a časopis díky tomu dostane více do podvědomí i ostatní lidi.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit