Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Veskoslav

    Ano, co tenhle šašek předvedl u Aliena, tak ho nebere vážně snad nikdo...

  • Fuh, tady někomu na účtu přistálo hodně dolárků :)

  • MrDonut

    Vsichni se na to divate spatne, a to z pohledu hrace/ uzivatele. Je potreba se na vec podivat z pohledu Vyvojare. On je steam primarne sluzba pro vyvojare a to ve smyslu ze jim umoznuje vydavat na nem hry a hraci jsou zde pouze jako spotrebitele. Pokud se na to budete divat z tehle perspektivy, tak zjistite, ze je naprosto logicke, ze vyvojari bez vlastnich storu, pujdou logicky tam, kde je store nejmin oskube. To je jednoducha matematika

    • Morderon

      Jenom jestli to ono nebude spíš tím že tady někdo dostal pořádně zaplaceno co má říkat o Steamu a o Epicu a kde má svoje hry vydávat, pokud by bylo vše v pořádku tak hru vydají jak na Epicu tak na Steamu a zjistilo by se kdo je na tom lépe.... o žádné podmínky tady vůbec nejde. Prostě se nechali koupit, je to jejich věc ale ať nečekají že to budu respektovat nebo uznávat.

    • aa_ee

      To mate moc zjednodusene. Kolik potencialnich zakazniku je na epicu a kolik jich je na steamu? Jestli prodam 10 kopii po 50ti eurech, nebo 100 kopii po 40ti eurech, tak je lepsi moznost cislo 1?

      • Morderon

        Pokud si nechám kompenzovat prodeje penězma za exluzivitu tak asi spíš ne že jo? Pokud prodám o 50% míň her než bych prodal na steamu, ale dostanu tolik peněz jako bych jich prodal xkrát tolik tak mě jak steam tak hráči jakožto vydavateli můžou bejt ukradený (btw neznám aktuální čísla prodejů jen dávám příklad), tohle je jedinej pohled o kterej tady de. De jen o to že mě unavujou tyhle války a to kdo bude jakou platformu na kupování her používat, Pokud má Epic svoje hry který si chce exkluzivně vydávat (jako Ubi nebo EA) jen u sebe nemám s tím problém ale tohle je směšný a co je dvakrát tak směšný je jak najednou všichni vývojáři a distributoři hejtí Steam záhadně vždycky po to co dostanou zaplaceno!

    • Veny

      I z pohledu vývojáře (resp. distributora)... mám dost pochyby jestli se vyplatí dát hru JEN na relativně nový Epic Store a na steam (aka největší obchod) jí dát až po půl roce.

      Vezmeme-li v úvahu kolik % z prodeje si bere Epic a Steam, muselo by se na Epicu prodat asi 70%+ kopií kolik by se jich prodalo na steamu. Dost pochybuji že pro něco takového existují tvrdá data na základě kterých by se kompetentní osoby mohly rozhodnout. Na druhou stranu tvrdá data jsou poměrně známá u procentuálního zastoupení prodejů napříč časem, kdy drtivá většina kopií je prodána v onom krizovém prvním půl roce.

    • Jambbo

      Samozřejmě, pak je ale velice logické aby zákazník šel na torrenty, taky je to pro něj přece nejlepší. To je jednoducha matematika.

      • MrDonut

        tak pokud se chcete automaticky preradit z roviny platiciho zakaznika do roviny zlodeje, tak je to vase volba

        • Jambbo

          On jim někdo něco ukradne a oni už to nebou mít aby to byla zlodějina? Píšete co je nejlevnější pro vývojáře, tak když jsou tak nenažraný a serou na zákazníky, tak proč by jim měli platit? Zákazníky nezajímá, že mají lepší zisk, zákazníka zajímají pouze lepší služby a když torrent nabízí už v podstatě lepší služby, tak si dle vašich slov spočítali co je pro ně nejlepší ne?

          • Zejména u ubisoftu a v jeden čas velmi oblíbených always online DRM (anno, settleři, silent hunter) byla bohužel pirátská verze pro zákazníka daleko lepší, protože nehorzilo v půlce mise odpojení od serveru a návrat do menu bez uložení a nemuselo to být ani chybou vaší linky, ale na straně serveru. Vynucené savy v cloudu a další srandy. S pirátskou verzí šlo hrát pohodlně i na chatě bez internetu.

          • Coffin.Corner

            Spoustu zákazníků, obzvláště v zábavním průmyslu, zajímá jestli si talentovaný tvůrce na hře, hudbě, nebo filmu vydělá tolik peněz, aby si mohl dovolit je investovat do další tvorby. Tudíž když zvolí vydavatele, který mu neodkrojí z prodejů tak velkou částku peněz, jako jiný, dokáží jeho motivaci pochopit. Je to jen o duševní zralosti...

            • Jambbo

              Ano nějakou menšinu zajímají jednotlivé osobnosti či skupiny. Většina herních studií a jejich vydavatelů jsou ale součástí velkých skupin/korporací, kde to zákazníky nezajímá. Jiné je to u Indie vývojářích. Duševní zralost je jen nadřazenecké slovíčkaření. To je jako bych napsal že jsi jen hloupý fanboy, když bráníš velké korporace kterym jsi akorát u zadního otvoru.

        • Veny

          Tak když mi stav trhu nedovolí si hru koupit.

          Jaká práva má zákazník na Epic store, kde neexistuje refund, neexistují recenze, technická podpora... i na diskuzní fóra chodí lidi na steam :D

          Pirátění není krádež, protože majiteli upirátěná kopie nechybí a v případě Epic store ani nemůže mluvit o ušlém zisku, protože u mě není dilema "koupit versus upirátit" nýbrž "upirátit nebo ignorovat".

    • Veskoslav

      Jasně. Zeptej se vývojářů Metra o kolik více peněz dostali za poslední Metro...Tady se jedná čistě o vydavatele...A stále se najdou lidé, co nevidí rozdíl mezi vydavatelem a vývojářem...Zcela nezávislých vývojářů už je naprosté minimum. I za rozhodnutím Borderlands je 2K a ne Gearbox...


      A on sám mele h*vna o nás, hráčích a zákaznících. A není naprosto žádná výhoda...

      • MrDonut

        jasne v nekterych pripadech je to vyvojar, v nekterych vydavatel, to nic nemeni na tom ze u Steamu je prodej stoji daleko vic penez nez na Epicu. Ten si samozrejme za usetrene penize na oplatku bere dan v podobe exkluzivity. Budoucnost je v obchodech, ktere budou nabizet sve sluzby za minimalni poplatky. Epic to na rozdil od Steamu pochopil a verim, ze je jen otazka casu, kdy vypali nekdo rybnik Epicu, tim ze prijde se sluzbama zadarmo. Ale to uz je hudba budoucnosti..


        a co se Metra tyce, verim ze na rozhodnuti vyjit exkluzivne na Epicu vydelali rozhodne vic nez kdyby vysli na Steamu.

        •  "...hraci jsou zde pouze jako spotrebitele." Ano POUZE. Nějak vám zase asi nedochází, že když si tu jejich věc koupí méně POUHÝCH spotřebitelů, tak je jim nějakejch 15% navíc z kusu totálně k ničemu. 

          "....v nekterych pripadech je to vyvojar, v nekterych vydavate" Ve všech případech to je vydavatel. Vývojář to je max, když je i vydavatelem. Což dnes znamená v podstatě nikdy. 

          "Budoucnost je v obchodech, ktere budou nabizet sve sluzby za minimalni poplatky." Budoucnost je v obchodech co nebojují s monopolem tak, že vytváří další omezováním trhu. 

          "a co se Metra tyce, verim ze na rozhodnuti vyjit exkluzivne na Epicu vydelali rozhodne vic nez kdyby vysli na Steamu." Z tohoto jde vidět, že vám stačilo vidět jedno číslo a už máte hned jasno. 15% navíc z kusu neznamená větší výdělky. Ale věřte čemu chcete. Vím že článek o tom jak se 3. dílu prodalo x krát více jak předchozích zní fakt úžasně pro někoho kdo o tom nepřemýšlel ani vteřinu. :) Teď už se jen mohou modlit aby ty lidi opravdu jen čekali a neměli to dávno stažený z torrentů. To ukáže čas. Ale myslím že si odradili docela slušný počet potencionálních POUHÝCH spotřebitelů. :)

        • Veskoslav

          Stále můžeš udělat to, že si vygeneruješ Steam klíč a prodáváš ho jinde například Humble:) Takže si Steam z toho nevezme daných 30 %. To si bere jako základ v případě přímé distribuce přes jeho obchod. Toto se dále pak snižuje podle počtu. Epic je výhodný pro malé vývojáře.

  • Dement. Neni problem ze to je ne Epicu. Je problem, ze to je JEN na Epicu.

    Konkurence by byla, kdyby to bylo na Steamu i Epicu, a na Epicu to bylo o $5 levnejsi.

    • Konkuruje se I exkluzivním produkty. To, že toto není konkurence je čistá lež. 

      • Samozrejme, mam na mysli ze to je nekala konkurence. Rozhodovat ma zakaznik. Takhle nemuze.

        • Nekalá konkurence? To tedy rozhodně není. To by byla nekalá konkurence i mezi obchody s potravinami, O2 by také byla nekalá konkurence a seznam by pokračoval a pokračoval....

          • Nejake zbozi se prodava jen v jednom obchodu ?

            • Ano. Každý obchod má své značky. Třeba i piva se liší... Samozřejmě kategorii zboží jako takovou (pivo) mají všichni, určitou značku může mít třeba jeden řetězec. To třeba Lidl prodával exkluzivní pivo značky... Pivo... :)


              A tak každá digitální distribuce sice nabízí FPS/RPG, ale Borderlands je jen na EGS...

              Z hlediska digitálního obsahu stačí kouknout na NETFLIX, HBO GO, AMC, O2.... Všichni mají své exkluzivity, kterýma chtějí přilákat zákazníky. Tam je to ale horší, protože za tu službu jako takovou musí člověk platit. Tady stačí jen... prostě nainstalovat klienta...


              Pokud je tedy EGS nekalá konkurence, pak je to i již zmíněný NETFLIX, HBO, O2. Stejně tak je to vlastně SONY, protože já bych chtěl Days Gone na PC, ale ty zmetci platí za to, že to bude jen na jejich konzoli...

  • SalemCZ

    Je prdeI že Pitchford dělá ze Steamu monopol, přitom tu je GoG, origin atd. Valve ty vydavatele nenutí být jenom na Steamu.

  • No sice hezké, že mají teď vydavatelé možnost volby, ale že by někoho zajímalo (třeba epic), že po půl roce si musím resetovat heslo, ale uvedený odkaz na oficiálním webu mi heslo na email stejně nepošle a to jsem jim už v listopadu psal i na support a žádná odezva... :D zkrátka, když po mně chtějí abych používal novou platformu, tak bych měl mít alespoň možnost přístupu ke svému účtu.

    • Johny666

      ano přesně tak. na číňanovi nevěřim vůbec nic, po tolika únicích dat.. vždy´t tam budeš mít uložený i číslo kreditky atd... radši taky budu pirátit a co se mi líbí, to si koupím na steamu za rok ve  slelvě

    • Sr_Lobo

      Tenhle problém má víc lidí, já se teď zase pídil po fórech a zjistil, že minulý rok bylo hodně účtů kompromitováno a EPIC je houfně zalockoval, někteří lidé o tom dostali informační mail, jiní jich dostali dokonce několik a další zase naopak žádný. Tohle trošku podporuje mojí současnou teorii, že můj účet bude nejspíš locknutý a díky tomuhle i na nějakém blacklistu, protože mi taky support nevrací vůbec žádné odpovědi.

    • SalemCZ

      Podívej se do spamu, minule mi to od nich tam skončilo.

      • Ani spam, ani jinej email. Ale na ps4 jsou taky hezky exkluzivky a taky se z toho nikdo nepo... :D

  • Kompost

    "nakonec na tenhle moment stejně budeme vzpomínat jako na ten, kdy se PC digitální distribuce osvobodila od monopolu"

    a samozrejme najlepsi sposob ako toho docielit je, tramdadada, vytvorenie monopolu...

  • SalemCZ

    Se ukáže jak se zvednou prodeje, za rok co ty exklusivitky co tam byly od začátku už budou i na Steamu. A říct že Steam bude mrtvej je hodně nad nesený. 

    Taky říct že je to největší značna na Epicu je tak nějak trochu až moc nad nesený.  Jsou tam Ubi hry, je tam fortnite, bude tam Detroid a je tam Metro. Opravdu je B3 největší značka která tam je?

  • alladjex

    Nejsem žádný zastánce Steamu. Upřímně v poslední době jsem uvažoval o pár hrách a nakonec si vybral Shadow Tactics, protože je na gogu a můžu si ji normálně stáhnout a hrát bez dalšího klienta. A je fakt, že v poslední době chodím na gog čím dál častěji.

    Na druhou stranu mě fascinuje, jak se o Steamu mluví jako o nějakém absolutním zlu. Možná, že současný stav není optimální. Ale podle mého názoru Steam byl ten, který prošlapal cestu digitální distribuci a "osvobodil" hodně tvůrců a profesí kolem her od monopolu velkých distributorů. Samozřejmě, že to není důvod proč by se neměl Steam měnit, zlepšovat a proč by se nemělo poukazovat na jeho chyby, či stav. Stejně jako to není důvod proč by neměli vznikat nové služby a konkurence, která si prostě nějak povede. Ale připadá mi hodně zvláštní dělat ze Steamu zlouna, který celý průmysl dusí ... já to vnímám minimálně neutrálně, možná spíš opačně.

    • Je důležité to vidět jinak než černobíle. A je prostě fajn se nadechnout a uvědomit si, že věci se takto mají a mít budou a není třeba z toho dělat takové drama. Každý má ostatně možnost volby, jak zareagovat. Z mého pohledu EGS zatím funguje, vytknout se musí jen chybějící základní featury. Až se trochu pochlapi, bude vše ok. Konkurence Steam nezabije, ale možná ho trochu rozhybe. Nakonec v tom prostě je spousty dobrého pro hráče jediné minus je to, že hry člověk nebude mít pohromadě. 

  • Jack1947

    No není sám... Nicméně EPIC nebude tím nejlepším, vždyt Steamu trvalo přes deset let (!!) než se usadil a nějak zprovoznil a dalších dejme tomu 4 roky než se opokydal hnojem 😈

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit