Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Kterou knihu máš na mysli? Pán Prstenů má celkem spád a pořád je tam něco zajímavého. Když to srovnám s ostatními autory fantasy, které jsem jako teenager četl taky. Osobně myslím, že funguje pro všechny věkové kategorie. Silmarillion je spíš bible (minimálně začátek) a tehdy jsem to nedal. Na to musí člověk vyzrát. Dočetl jsem ho až po několika letech a nelituju.

  • No ona ta knižní předloha taky není žádný zázrak. Za mlada jsem se tím snažil prolouskat a málem se unudil k smrti. Dej se posunuje zoufale pomalu a postavy jsou děsně plytke. Pro teenagery asi ok ale pro dospělé nuda. 

  • Derp_1337

    Kolo času mi ani nepřípomínej. Prostě generické fantasy. Navíc to naštve většinu čtenářů knižní předlohy.

  • Co mi na tom vadí jsou ty přesvícený a přesaturovaný CGI scény, který mohly být v jinym nasvícený mnohem lepší (třeba ty noční scény vypadají dobře). Ale tohle mi vadilo už na Hobbitovi, nevim proč se neinspirují spíš filmy Pána prstenů. Jinak to ale nevypadá vůbec špatně. I hobbity jsem schopný odpustit, ale popravdě nechápu proč tam musí být? Jako jejich vysvětlení, že bez hobbitů to není LOTR, mi příjde dost trapný. Nejvíc se bojím scenáře, špatně napsanejch postav a nekoherentního příběhu, což je dneska v seriálech dost běžné a to i v těch "tříáčkovejch".

  • Vizuálně to neni taková tragédie. Třeba orkové vypadaj fajn. Škoda, že na tom s takovejma prostředkama nepracujou lidi s úctou k Tolkienovi.

  • skaven

    IMO:

    bude to hlupe, a na 90% to nebude davat zmysel. Ak to zacnu ludia , ktori to budu pozerat, rozoberat do detailov scenaristicke zvraty a pohnutky postav, zistia, ze je to gulas  - ako vacsina mainstreamovej tvorby, ktora sa sustreduje len na wow efekt a zvraty pre zvraty.

    niektore zabery ok, ako na Valinorske stromy, ale:

    klasika - ostrihani elfovia, cierni elfovia s afro ucesom, kladeny doraz na multietnickost, Galadriel spravajuca sa ako chlap..btw na elfsku etericnost nejak pozabudli, asi sa v rozpocte nenasla na nu nejaka sumicka...je to genericka moderna fantasy ktora s Tolkienom nema nic spolocne.

    pozrel som celu prvu seriu Kola casu (kvoli tomuto som si dovolil napisat prvy odstavec mojho komentu), a na dalsie sledovanie zruinovania nejakeho sveta Amazonom uz nemam chut. Ale nech si kazdy pozera co chce.



Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit