Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • kulhy_parici_spici
    Literárně fakt super přístup na to že se jedná o hru, když čtu ty popisné části mezi přímou řečí, úplně se mi před monitorem vynořují takové ty obrazy jako u knihy nehledě na již existující obraz na monitoru. V důsledku to výborně podněcuje hraní a ukazuje důležitost kvalitního textového díla v mnoha typech her. Neříkám, že tam nejsou klišé, ale oproti konkurenci je to v tomto směru o hodně napřed a raději výborně napsané "klišé" než spackaný pokus o originalitu.
    • jj, tyhle popisny texty, napr. o mimice, jsou na obou shadowrunnech vyborny
  • restore
    Ani si nespominam, kedy naposledy som videl niekde volby v dialogoch takto spravene. Absolutne nieje mozne zistit, ktore je ta 'spravna' moznost a clovek skutocne musi rozmyslat na zaklade coho sa rozhodnut. Uz len pre tuto raritu by som to odporucal prejst. Btw este som asi nevidel zbran, ktorej sa zvysuju % na hit so stupajucou vzdialenostou
    • Fakt mas ten pocit? Vzdyt prakticky vsechny dialogy s partaky maji jeden ze dvou prubehu: 1. bud kliknes na cokoliv ("No to jsi tomu teda dal, ale pokracuj!" "Stojim pri tobe, pokracuj!" "OK, pokracuj!") a jedes dal, nebo 2. ukoncit/pokracovat do stejneho konce ("Ne dik, nechci slyset tvuj zivotni pribeh." X "Ano, chci slyset tvuj zivotni pribeh.").

      Abychom si rozumeli, me to i tak bavi, protoze z nejakeho duvodu se dialogy a text a pribeh z her vytraceji a navzdory mym vytkam je fajn prozit shadowrunovou atmosferu, jakkoliv je casto vedena skrze nejklisovatejsi postupy. Ale vubec v te hre nevidim nejaky vyznamny mechanismus pricin a dusledku.
      • restore
        Tak netvrdim samozrejme, ze sa pribeh nejak extra rozvetvuje za kazdy mdialogom - to vpodstate ani nieje dolezite. Ide ciste o ten fakt, ze nevies ktora odpoved je spravna a co si vybrat. To sa nepodarilo vela titulom dosiahnut v poslednej dobe.
        Napriklad v misii s kradezou mkIV trolla, nakonci mas 3 moznosti. Pustit ho ako chce tvoj team, splnit quest ako bol zadany, alebo ho odovzdat inam. Kazda z moznosti mala/ mohla mat nejake nasledky pricom priorita nebola vedena na ziadnu odpoved. Vsetky boli rovnocenne. A ako tu uz niekto podotkol, napriklad pri zachrane toho deckera, hra nevaha a rozdava facky a neocakavane udalosti.
        Vdaka jemne bugnutym rozhovorom som zistil, ze som mal moznost zrekrutovat este nejake osoby niekde, co sa mi nepodarilo ani zistit alebo som si tie questy zablokoval... cize nejake vetvenie tak bude.

        Co som si ale vsimol hned je, ze hra ta proste nenecha hrat ako chces. Pri kazdej hre uz dopredu si urcimm ako ju chcem hrat a podla toho vyberam odpovede dobro/zlo a podobne. No tu sa im podarilo docielit stav v ktorom sa nedalo presne urcit ktora odpoved vyhovuje mojim cielom a stylu odpovedania. A to ocenujem najviac.
        • No ale to je prave ono, ta hra udela prvni krok: nabidne odpovedi, ktere se tvari pomerne zamotane a zajimave, viz prave treba zombietroll. Jenze uz neudela ten krok dalsi. Chybi tam vetsi dusledky, coz je podle me skoda. Prave treba MKIV, jestli si dobre pamatuju, tak co se zmeni pri ruznych volbach, text emailu? Jedna veta od toho panaka v kavarne?

          Myslim si totiz, ze aby mely volby ve hre smysl, tak je nutne, aby mely i hmatatelny herni dopad. Coz jich ma minimum, takhle z hlavy me napada APEX. Opet musim rict, ze i tak je prijemne mit textove nebo pribehove nabity titul, ale mozna prave o to je vetsi zklamani, kdyz takovyhle potencial neni vyuzity vic.
        • Zayl
          No nevím, jediná volba která mě opravdu přišla trochu náročnější na rozmyšlení byl APEX... to jsem si musel v hlavě projít všechny relevantní informace. Ty ostatní jsou fakt jen o tom jak se zrovna cítíš. Ta hra totiž neumí vytvořit finanční krizi a proto můžeš být benevolentní jak chceš. Jsem koupil 2 S class drony, nejlepší ohoz, nejlepší deck, všechny lvl 3 programy a cyberware za 7,5k ... a stejně jsem měl snad 10k k dobru. Jo kdybych měl nedostatek a musel počítat halíře ... potom bych možná řešil jestli nesplnit kontrakt kvůli nějakým morálním zábranám.
      • v tomhle je mistr nad mistry bioware, vytvari jen iluzu vyberu... (kdo to hraje jednou a povrchne, tohoto to opije rohlikem, ze to je samy dilema, pritom to je naopak dilema jen vyjimecne)
        • Presne tak, Dragonfall na me biowarovsky pusobil nejen v te iluzi volby, ale i ve stylu, jakym byli napsani partaci (az prilis okata klise atd.). Pritom podle me v dnesni dobe by nemel byt problem udelat vazne volby s vaznym dopadem. Viz druhy Zaklinac, ktery ma prakticky tretinu hry uplne jinou podle hracovych voleb a i dalsi drobnosti se muzou vyrazne lisit. To uz je mozna extrem, ale ukazuje, ze to lze.

          Ale i pro potreby mensiho titulu jako tadyhle Shadowrun by urcite slo vymyslet ruzne scenare. Ted si naprosto vymyslim, ale treba namisto dobyvani aztechovskeho domecku by byli runneri naopak kontaktovani, at pani Müllerovou umlci. Nebo treba Glory by pri popichovani propadla zpatky duchum, Dietrich umrel pri nejake blaznive anarchisticke akci... myslim, ze i v podminkach Dragonfallu by takove veci sly udelat.
    • Keyz
      Dialogy zde mám rád. Člověk musí domýšlet následné reakce jako v reálu a nevíš to prostě na 100%.

      Příklad: Mise kde máš možnost zachránit jedno NPC které je blízké borcovi v tvé partě. Máš tam 3 možnosti co řekneš. A prostě nevíš jak bude reagovat. Musíš odhadnou jakou má asi povahu apod. To je skvělé.
      Dáš útoční tón? Možná se lekne a vzdá se aneb taky ne.... Je to dobrý, ale neměl jsem problém to trefit aby to vyšlo většinou na první pokus.
      Pak nejasný volba když osvobodíš jednoto Deckera....

      Zbraně:
      Největší % mají když střílíš podle jejich dostřelu. Brokovnice mají "S" tedy na blízko apod. Sniperky od 10 políček a dál si zlepšují přesnost. Tedy je potřeba mít odstřelovače někde daleko a pak má 99% vždy.
      AOL u brokovnice znamená od kolika políček máš šanci za zásah postav okolo cíle.
      • tam se osvobozuje nakej decker?

        tam ten pribuznej me teda napad hned napoprvy spravne... vypadalo to dost podobne jako mise s "fetakem" v ds, a tam jsem na nej tlacil az jsem ho rozzuril *5*
        • Keyz
          Cíl je najít a zabít jednoho deckera ale můžeš ho i osvobodit. Je celkem nejasné co je vlastně dobré :) Navíc ten kdo ti to zadal, má pak určité překvapení.

          Je to mise, kterou najedeš přes ten počítač kde hledáš mise s cílem sehnat 50.000. Mise se tam ukazují postupně. Stejně jako mise od toho technika kanalizací.
          • uz asi vim... toho jsem nasekal do karbanatku, kdyz jsem ho pumpnul o tu uspavacku *5*

            ale ja tam mel treba i bug, ze jsem mel nechat nekoho zit, v misi to bylo zelene odfajfkovano (nechal jsem ho utyct), a pak me "zakaznik" vyfakoval, ze jsem ho sejmul...
            • Keyz
              Ano, to byl BUG. Řešil to tuším první patch.

              Momentálně je bug s opravou dronů. Nejdou opravit po boji.
    • neni poznat? v naprosty vetsine pripadu to pozna i slepej podle me *5*

      a to nerikam ani, ze to je casto uplne jedno

      sniperka je zajimavej nastroj, ale kdybych jel panacka na strelny zbrane, radsi bych sel do neceho univerzalnejsiho... jdou s ni ale zajimavy exploity, vylezt z poza rohu, vystrelit na tak velkou vzdalenost, ze nepratele ani nevi, odkud to bylo a pak nedojdou k tomu rohu a tak porad dokola se da vyhrat par souboju jen s tou elfkou
  • Ja nemuzu s recenzi souhlasit ve dvou vecech - zaprve jsem presvedceny, ze vetsina vazne se tvaricich voleb (tedy tech pribehove-osobne-dialogovych, nemyslim volbu "vystrilet gangstery" X "podplatit gangstery") jsou jen iluze, ze skripty vzdy dovedou situaci do stejneho konce. Respektive ze clovek bud dialog ukonci, nebo dovede do uspesneho konce.

    Ta druha jsou pribehy partaku a jejich realizace. Predne netvrdim, ze to neni zabava. Vzdycky je mile mit ve hre pajdulaky, kteri jsou nejak napsani a maji svuj charakter. Ale proste neni to nejak extra dobre vymyslene, je to klise na klise, samy archetyp, predvidatelnost.

    A hlavne to je podavane tim nescetnekrat opakovanym zpusobem. Jsem drsnak skryvajici srdce ze zlata/navenek hodna holka ale uvnitr roztrzena duse a mam temnou minulost/rodinne trauma/zvlastni tajemstvi ale ne, sefe/komandere/hrdino, reknu ti jen jednu cast, dalsi cast sveho zivotniho pribehu ti povim az po dalsi misi a tak dale a tak podobne.

    Je to proste lacine. Rozumim mechanismum toho davkovani, co by vlastne hracovi zbylo za obsah, kdyby mu postavy vsechno vykvakaly hned. Jenze prave to je ten problem, z pohledu pribehu se hlavni hrdina behem nejakych dvou tri dni stane nejvetsim best friendem forever a vyresi vsechny osobni problemy, ktere je po x let suzovaly.

    Mne se tenhle pristup nelibi. Na prvni pohled dava postavam a pribehu hloubku, ale pri blizsim ohledani to vlastne bagatelizuje. Hrac ma verit, ze veskera ta hloubka jde rozskatulkovat do tri dialogu.
    • presne, to sou ty nejvetsi blaboly v recenzi, ze v tomhle to je jiny nebo dokonce lepsi nez deadmans switch, kdyz je to prinejlepsim stejny... (podle me spis horsi, z vyse uvedenych duvodu, pseudovolby, osobni pribehy k nicemu, kdyby se aspon na zaklade voleb na konci z toho vyklubalal postrani quest, ale ani to ne, clovek si jen vyslechne, kdo co zkusil nebo zkusi, ale hrac se toho neucasti, takze je z toho nakonec jen planny plkani)
    • Většina lidí, se svým průměrným množstvím, většinou normálních, emocionálních zkušeností, bude ony archetypy a klišé brát zcela uvěřitelně a vážně. Proto mají mainstreamové postupy takový úspěch. Jsou mířené na lidi s "mainstreamovým" přístupem a zkušenostmi.

      Hru jsem nehrál, ale naprosto ti rozumím.
    • Jinak ale musim dodat, ze je Dragonfall fakt paradni atmosfericke bojove rpg, ktere hratelnostne vylestilo zakladni titul. Pevna parta je take plus, ale ta realizace pokulhava. Podobne jako u pribehu, ten mi prisel o trochu lepsi v puvodni hre, v Dragonfallu je podobne jako u partaku az moc citit to prilis pouzivane prekotne katapultovani do pozice hlavniho hrdiny. Hledani Emerald City Killera a nasledne konspirace byly tak nejak prirozenejsi nez "necekane" hrdinstvi.
      • tak nejak, vychytanejsi hratelnost, ale jeste tuctovejsi pribeh...

        a prislo mi to krapet tezsi (respektive hral jsem to rovnou na hard, a protoze krome vlastni party jsou tam k najmuti jen stejny nebo jeste vetsi tragedi, tak neni moznost sestavit si nejakou uber partu, coz v deadmanovi slo, snad az na zavarecnej souboj tam clovek moh mit vlastni figurku jen od kecani, v dragonfall je potreba, aby kazdej pridal ruku k dilu a je to tak-tak)
  • Kluci na cem v redakci ficite, ze tohle dostalo 8? Asi slusnej oddil.
    • divný co?
  • Keyz
    Rozhodně to je lepší jak základní hra. Možnost ukládat všude (platí již i pro základní hru), nové zbraně, více vedlejších úkolů, možnost využít spolubojovníky pro akce které vyžadují určitou hodnotu skillu. Je to prostě vylepšené a je tam nová hlavní dějová linka.

    Jsou tam některé chyby na kterých se pracuje aby byly opraveny. Navíc mě osobně vadí daná pravidla, které jsou někdy na hlavu. Ale je to podle nějaké papírové předlohy, tak se nedá nic dělat.

    Rady:
    Spolubojovníci kradou. Když jím dáte něco navíc, tak po konci mise to již nevrací a navíc to blbci nemají do další mise.
    Některé dovedností mají přesah do dalších dovedností. Například možnost vystřelit dvě rány s najednou s větší šanci na zásah, které má puška ale brokovnice ne, tak platí i automatické brokovnice.
    • Zayl
      Jo, lepší to je určitě, ačkoliv přísahám že hit % jsou prostě bugnuté. Tolik 80+% šancí (spolu s několika 99%) jsem neminul v žádné jiné hře.

      Osmičku bych tomu nedal, ale za tu cenu to za zahrátí určitě stojí.

      Opravdu by tomu pomohlo, kdyby ta hra nemusela řešit design pro tablety a zapracovalo se na tom enginu. Zdá se mi, že právě on je důvodem, proč ta hra nemůže být daleko lepší.
      • Keyz
        Máš poslední patche? Ty procenta se řeší na fóru ale já u toho problém neměl.

        I když jsem viděl, blbce jak vyvolal summona, a ten šel proti němu hned první kolo *15*

        S tabletama souhlas. Je vidět, že to je dost omezené. Tohle mohlo být velké RPG. Texty mají kvalitní i prostředí je zajímavý. Ale i tak, to je dobrý.
        • mne se taky stalo, ze s 50% jsem minul desetkrat za sebou (cela parta), a za celou hru asi petkrat s 99%, coz pri poctu vystrelu neni uplne nemozny... ale jinak mi to padalo statisticky v normalu, pod 50% to je uz dost o modleni, proto kdyz to slo jsem inscenoval prestrelky radsi nekde u rohu, aby to byl close combat
  • recenze nečtu bo nestoji za nic, jaké to je?
    • precitaj si recenziu :D
      • ze by zrovna recenze na games v posledni dobe skutecne neznalemu hraci rekli, jake to vlastne je a co to vlastne je, to bohuzel ne. Diskuze, pokud jsou alespon krapet konstruktivni tak bohuzel reknou na par radcich 10x tolik, nez cely obsah recenze. *7*
  • Zavádí tohle možnost ukládání i pro základní hru?
    • Keyz
      Jo
  • Nic ve zlým, ale hned čtvrtý slovo v recenzi a gramatická chyba jako blázen. Dál jsem to ani nečetl. Recenze by přeci jenom na profesionálním webu měly mít nějakou úroveň a recenzent měl umět aspoň trochu česky....
    • Hned 6. slovo a taková chyba. "Čtvrtý slovo" není spisovné a gramaticky je to špatně. To jenom tak na okraj:)
      • Je to hovorová čeština a není na tom nic špatně, proboha. Nepleťte si pojmy s dojmy! Vím, že tady na Games jsou komentující jenom banda hloupejch děcek, ale aspoň občas byste se nemuseli snažit bejt za frajery...
        • Veskoslav
          Odkdy je hovorová čeština spisovná čeština? Hovorová čeština je součástí mluvené spisovné čestiny, ale písemné sotva. Nebo takto píšeš normálně? Dlouhej plot, krátký kalkoty, modrý nebe, votevři, rozumnej člověk atd.? Asi si pleteš výrazy obecná čeština a hovorová čeština.
        • Hovorová čeština=nespisovná čestina a použití takového patvaru je špatně. Smiř se s tím. A ano, je to špatně, když takto mluví i moderátoři ve zprávách či takto píšou pisálkové. Jestli Tobě to nevadí, tak je to tvůj problém. A nesnáš se hrát na nějakého pseudointelektuála.....Jediný, kdo se snaží být za frajera, tak jsi evidentně ty.
          • Doplň si vzdělání: http://cs.wikipedia.org/wiki/Hovorov%C3%A1_%C4%8De%C5%A1tina

            Abych citoval: "Hovorová čeština je mluvená forma spisovné češtiny."

            Jsi hloupý a hloupý zůstaneš, stejně jako většina ostatních tady na Games.
            • No dobře, ted jsi to uvedl na pravou miru a zni to lip..
              Ale i tak to je blbost, lidi člověka posuzuji podle desitek faktoru a vystupovani a pravopis nemusi byt pro spoustu z nich vůbec rozhodujici. Kupříkladu když se budes ucházet o zenskou, myslis ze kazdou ohromis svojim pravopisem a vystupovanim..hehe..naivko:)
              Mozna se to vystupovani tyka určitých oboru práce, ale to se vytvořilo v dnesni prastene době když to jak clovek vystupuje ma prednost před tim co umi, a nastesti tohle byva jen v sektoru idiotu kteří si hraji na ameriku..
            • Bomba: Koukám, tady je, zdá se, úplně normální, že hlupáci obhajují svoje pitomé názory, a to i navzdory poskytnutému důkazu...

              Studuji český jazyk už třetím rokem a poskytl jsem ti odkaz na wiki, protože jsem čekal, že pitomcům jako ty bude stačit, ale bohužel, mohl jsem ti poskytnout i naskenovanou učebnici a stejně bys mlel svoje hlouposti. Kdybys studoval vysokou školu, dobře bys věděl, že i profesoři s chutí používají wiki, věřit se jí dá a navíc poskytuje také literaturu, ze které se dá čerpat dále. Ale to ti nic neříká, když se se mnou hádáš o naprosto zřejmé věci, z čehož usuzuji, že jsi ještě na základní škole, s největší pravděpodobností.

              Plus bys také mohl vědět, že tvary "vás" či "tvá" se s velkým písmenem již psát nemají, ale ok, chápu, že jsi trochu pozadu, hlavně mentálně.

              A btw, neumíš ani číst, nechtěl jsem na to hned poukazovat, protože to nebylo mým cílem, ale - Bach má v hovorovém tvaru hned třetí slovo svého příspěvku, ne až šesté. To jen pro doplnění, pro hloupé lidi tvého typu, co sem pravidelně chodí.
            • Nevím, ale když někdo napíše Ti jsy, tak to buď dělá schválně a myslí si, jak je to vtipné nebo prostě neumí psát a bude poněkud jednodušší. A nevím, co nechápeš na větě, že Tě podle písemného projevu budou ostatní posuzovat, když Tě nebudou znát osobně. To s věkem nemá nic společného. Jenom jsem ti naspal, že Tě lidé a dokonce i v práci, budou bohužel posuzovat podle toho, jak vystupuješ. A je jedno jestli v písemném nebo slovním vyjádření.
            • Ti jsy nejaki premudrovalí Bomba poslechny.
              Co presne myslis tim pozdejsim životem?..jako ze me je 14 a a ještě uvidim zac je toho život loket?..ach jo..zbožňuju lidi který pisou jako kdyby me znali...mozna zvládáš pravopis ale o chovani a zivote vis akorát tak houbelec..
            • Důležité je oboje. Jak obsah, tak to, jak to napíšeš. Možná ti to přijde hloupé, ale lidé, pokud Tě neznají osobně, Tě posuzují právě podle písemného projevu. Setkáš se s tím i v pozdějším životě a to včetně rozboru písma, jak píšeš.
            • A to tady dlouho nebylo..krouzek cestiny..lol...na webu o hrach by vas mel zajímat obsah a ne gramatika.
              navíc, recenzent je taky jen clovek, udela chybu..no a?...vy je nedelate chytrolini cestinarsky??
            • Doporučuji si zjistit, co znamená mluvená forma, protože to neznamená, že je to v písemné formě správně;) Možná pak nebudeš za idiota. *7* Chápu, že pro Vás Čecháčky je těžko k pochopení, že když v hovorové češtině řeknete dlouhý rifle, tak je to podle Vás v pořádku i když to napíšete.....Tvá čeština a diktáty musely být vskutku dílo, kdy ses obhajoval, že tak i mluvíš. Ono nevím, jak u Vás ve vidlákově nebo kde to bydlíš, ale u nás na Moravě se učí něco jako rody atd. a podle toho se pak odvíjí, co napíšeš. Ale myslím, že Tobě je cokoliv zbytečné vysvětlovat, když mi hodláš tvrdit, že spisovná písemná forma češtiny=hovorová mluvená čeština. Stačí totiž jednoduché ověření. Zkus si napsat ten patvar do něčeho, co má kontrolu pravopisu. Ale jak říkám. Ukázal jsi se jako namyšlený idiot, co vytahuje odkazu na wikipedii místo takových pravidel českého pravopisu. Doporučuji jít někam, kde ti tyhle sra*ky žerou.

              P.S: A to, že odkazuješ na wikipedii, to také o něčem vypovídá. Pokud totiž děláš jakoukoliv studii, seminární práci atd. a dáš tam odkaz na wikipedii, tak to také o tobě mnohé vypovídá. Ono totiž na wikipedii je tolik chyb, že brát to jako zdroj informací může tak dítě základní a střední školy, kde je to učitelům jedno. A proč chodíš mezí hlupáky a nejdeš mezi své, dokolané a chytré? Proč se tady otravuješ? Možná proto, že jsi nějaká ufňukaná nula, kterou nikdo nechce a tak si léčí své méněcené ego tady na diskuzích. *11*

              A když už dáváš citace z Wikipedie, doporučuji číst i druhou větu: " Od psané formy se liší například tím, že zahrnuje též jazykové prostředky bližší nespisovné (obecné) češtině."
  • recenze moc nectu, ale tohle mi pripada, jako by nekdo varil z vody... o samotny hre tam je prd, a kolikrat jeste nesmysly
  • Mam dotaz na zakladni hru. Obcas utocim a po zabiti vsech nepratel mi hra zustane v kolovem rezimu.
    Na foru jsem na toto tema nasel dva topicy. Jeden tvrdi ze je to tak schvalne,aby v urcitych lokacich udrzeli atmosferu. Druhy ze je to blbost a jde o normalni bug
    Jak je to? Me to totiz tak neuveritelne kazi hru,ze ani nemam chut ji hrat.
    • to se mi teda nestavalo, bud si vsechny nevybil nebo ses v lokaci, kde mas zdrhat a vali se na tebe vlny nepratel (napr. z vytahu)?
      • Ano, jde zrovna o lokaci s vytahem. Az na to ze se na me nikdo nevali. Po kolech jsem prolezl kazdy kousek mapy(a silel jsem u toho) a nic jsem nenasel.
        No ted aspon vim ze jde o bug
        • mimochodem na tom miste sem si to jednou dokonale dojebal, kdyz jsem vlez do toho vytahu, co s nim prijizdeli ti orkove... (uz neslo vylyzt ven)
        • to si nejsem jistej, si predstav, ze vlezes do budovy narvany zabijakama a spustis poplach, tak se tam prece nebudes promenadovat jak na kolonade...

          asi vim, o ktery misto jde, tam to je spis kvuli ty atmosfere

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit