Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Btw.. peniaze sa medzi mestami posielat daju... *3*
  • Simcity - cena 850, hra zadarmo - Dead Space 3 - cena 740 na g2play = simcity za 110,-
    • Jason_dinAlt
      850? Není to cena z nějakého jiného (RU/PL/HU) regionu?
      Já tu vidím něco málo přes 1280,-
      http://www.g2play.net/store/SimCity-EA-Origin-Key.html
      • MMOBOOST před 10 - 14 dny
      • walltar
        Já bych řekl, že je ... ale já z toho jiného regionu mám plnohodnotnou kopii (CZ, EN a jiné) a dokonce i hru zdarma už sem dostal.
        • Jason_dinAlt
          Tak to bych taky bral. Na aukru jsem viděl prodávat právě jen ty neplnohodnotné, kde se CZ nebo EN musí ručně dokopírovat a tam mi nikdo nezaručí, že při vydání patche (a jak to tak tady čtu, tak jich asi ještě bude dost), budou ty lokalizované soubory stále v aktuální verzi k dispozici. Takže do těch neplnohodnotných určitě jít nechci.
    • i tak je to drahy
  • tyjo ten blur to je hnus jde to nejak vypnout?
    • smejki
      jde to potlačit, vypnout ne. možná v nějakých .ini, ale to jsem nezkoumal
    • Snizenim perspektivy (ten preklad je hroznej)
  • strabo
    Vyšla Aktualizace 1.7. - Patch notes:

    • Vylepšení fungování dopravy: jemné úpravy vzniku hustého provozu a oprava některých dopravních problémů na křižovatkách.
    • Vylepšení fungování dopravy: vozidla záchranných složek volí trasu volnými jízdními pruhy, aby se vyhnula provozu na křižovatkách.
    • Vylepšení fungování dopravy: vozidla záchranných složek a přepravních služeb mají při opouštění garáže přednost před ostatními vozidly.
    • Všechny jednotky a budovy lze nyní zbořit buldozerem.
    • Vylepšení chodu hry na slabších počítačích.
    • Byl spuštěn nový server „Asie 2“!
    • Keyz
      Otázka je jestli to nepřineslo další bugy.
      Rád bych viděl aby to normálně, že sanitky projede v zácpě prostředkem a vozidla uhnout.
  • ok tak tady je rada pro pokrocile:
    1. dejte dostatek pozarniku aby vam mesto nevyhorelo
    2. dejte policii aby vam zombici neznicili mesto kdyz budete afk
    3. POSTAVTE VSUDE PARKY!!!
    4. afk
    5. profit
  • Keyz
    Chybí tam informace o doplňování vody.
    Četl jsem komickou příhodu jak někdo postavil jadernou elektrárnu došla voda, elektrárna nešla chladit....
    Navíc se ta voda moc rychle vyčerpá,pomalu se doplňuje a je potřeba mnoho nádrží z vodou... (btw vypadá do komicky ve vyspělém městě nádrže jako někde v africe).

    - Vůbec energie funguje divně, jak se proboha může vyplatit větrná elektrárna? Dává málo energie a nepravidelně. Tohle bylo dobré na 4. Pěkně uhelnou a když byli peníze tak pak větrnou. Byl to luxus.
    • walltar
      Tak pokud vím větrná elektrárna funguje obdobně i v reálu ... pracuje jen když fouká a dává velmi malé množství energie. Sluneční je na tom stejně, ale ještě náklady na výrobu těch panelů sou tak velké, že se stává, že se za svou životnost nesplatí.

      Ta voda je vázně komická ... ale když člověk postaví čerpačku u povrchové vody tak vydrží dlouho a nespotřebovává se ... takže to chce spolupracovat s městy, které mají přístup k řece. Proto taky mají japonci svoje elektrárny na pobřeží.
      • S vodou je to uplne jednoduche.
        doufam ze si to tu precte dost lidi costim ma problem :D

        Staci postavit vodarnu(tu velkou) a hned vedle postavit cisticku odpadnich vod(nevim presne jak se to jmenuje.proste tu druhou budovu na splasky)
        Cisticka dela to ze cisti splasky a vypousti cistou vodu do zeme a jelikoz budete mit hned vedle vodarnu tak ta bude tu vodu cerpat. Vytvorite tim vpodstate nekonecnou zasobu vody.
        Pokud vase cisticka nebude stihat a bude vypoustet misto ciste vody vodu spinavou tak staci ve vodarne misto tech obycejnych cerpadel postavit cerpadla s filtraci(nezapomente zbourat to prvni defaultni co se postavi)
        Doufam ze vam to pomuze.
        • walltar
          Mě tohle trošku nesedí ... nechat své obyvatele pít čističkový recyklát? ... Radši bych aby se voda na mapě pořádně doplňovala. *1*

          Už skoro stavíme vesmírně lodě, když si musíme vodu recyklovat a používat několikrát.
        • Keyz
          Jak to řeší ale to když tam prdnu něco co tu vodu hodně bere, pak nebude stejně dost vody pro všechny protože to spotřebuje budova kterou musím stavět na ložisku vody aby nebouchal. Rozvod voda na dálku moc nefunguje co jsem koukal.
          • Foxtrot_cz
            Napadl mě ještě jeden způsob. Co když si založím druhé město, pošlu tam několik milionů a postavím jen co nejrychleji vodárenské stanice v co největším množství na ložiskách vody.
            Potom se odhlásím a znovu přejdu to toho prvního města a začnu kupovat vodu z toho druhého.
            A protože tam bude přebytek vody a město kde člověk zrovna nehraje je jakoby stopnuté (nic se tam neděje), tak tím vlastně vznikne nekonečný zdroj vody, ne?
            • walltar
              Já sem měl jadernou elektrárnu, ve městě jenom základní školy a elektrárna byla na kraji industriální zóny ... měl sem to tak několik herních let a žádný problém.
            • Stači vedle Jaderné elektrárny postavit univerzitu nebo kolem jpostavit jen rezidencni zony a nevybouchne :)
            • Foxtrot_cz
              Mě tedy jaderná elektrárna funguje normálně...
              Jen zajímavost. Mám ve městě tolik vodárenských stanicí, že můj přebytek vody je 2000k litrů.
              Na druhou stranu, až ta voda dojde, tak už nemám kde brát...
            • tak se to da taky vyresit ale ne pro jadernou elektarnu myslim.
              Jeho problem je ze vsechna voda co vyjde z vodarny se nedostane dal do mesta protoze ji vsechnu spotrebuje elektrarna. toto jsem vyresil tak ze jsem postavil samostatnou vodarnu pro elektarnu hned vedle. vzniknul mi tim obrovskej prebytek vody a pak nebyl problem.
              Nicmene se mi zda jaderna elektarna momental trosku bugnuta ikdyz mate dost vody, vzdelanost a technickou vyspelost mesta na maximu tak se stane ze vybuchne.
              Osobne jaderny elektrarny vubec kvuli tomuto momentalne nestavim.
        • Foxtrot_cz
          Opravdu? Mockrát díky, tato rada se bude mě i hodně lidem velice hodit. *3*
      • Duvod, proc maji Japonci elektrarny u pobrezi je zcela jiny, a to takovy, ze odvod sekundarniho tepla do more, ktere behem roku nemeni vyrazne svoji teplotu je mnohem snazsi, nez se v chladicich vezich snazit "chladit" horkym letnim vzduchem.

        Clovek by se divil, o kolik vyssi vykon ziskame v elektrarne, kdyz je na tercialnim okruhu vzduch o pekne zimni teplote.
        • walltar
          Ano to je ten důvod .. sem to dost blbě napsal takže to z toho nejde moc vyčíst. *1*
      • Keyz
        Autor ale napsal jako doporučení tedy asi je ve hře skvělá.
        Kolik musíš mít větrníků aby dali energii jako jedna uhelná?
        • 1 blok uhelný elektrárny tuším 75MW, spalovaní ropy 1 blok 150MW. Malá větrná 5MW, velká asi 15MW. Větrný jsou víceméně jen do začátku hry, buď je rychle vylepšit výzkumem nebo přejít na něco jinýho, 500k+ města s tím neuživíš ani náhodou.
      • GlaDOS
        Tak to už teď o panelech neplatí. Pořád se zvyšuje účinnost, takže dnes se panel zaplatí myslím do 4 let.

        Edit: Můžete se mnou nesouhlasit a mínuskovat jak chcete, ale já si ty čtyři roky nevycucal z palce. Nedávno jsme byli navštívit laboratoře pro testování účinnosti panelů a s tím souvisela i diskuze s vedoucím labin.
        • No, me kamarad co vlastni firmu co je instaluje varoval, at si je neporizuju, ze se chystaj nejaky zmeny, nebo dokonce rušení či co...ja ho neposlouchal, pařil jsem *2*
  • Baldur52
    klávesové zkratky nechybí: http://i.imgur.com/hjNBSrA.png

    co se týče bourání zbořenišť a opuštěných baráků, tak stačí kliknout občas na bagr (b) a pokud ve mestě nějakou takovou budovu máte, tak vedle vykřičníku vám naskočí ikonky, která vás nasměrují přesně na to místo... takže hledání se nekoná, v tom bych problém neviděl, nicméně stále se jedná o celkem otravnou aktivitu, hlavně ve městě s populací nad 200k už bouráte celkem často a hodil by se nějaký auto-bagr :)
    • ...to je aj o tom, ako dôkladne hrajú recenzenti na Games hry. A to som si všimol pri veľa recenziách, že netušia o čom píšu, lebo to hrali len z rýchlika. A že tu nie sú zaujaté recenzie *1*
      • Baldur52
        na omluvu recenzentů k těm klávesovým zkratkám, když jsem se po nainstalování hry koukal na online manuál, tak tam nebyly, dnes jsem to kontroloval a už tam jsou... nicméně musel jsem si to tenkrát zjišťovat v nějakých diskusích, opravdu tyhle základní nedostatky jen potvrzují, že to v Maxisu odflákli a až teď po vydání se to snaží zachraňovat...
  • Autore, autore:

    - Peníze z okolních měst si LZE POSÍLAT. Slouží k tomu poslední ikonka v přehledu regionu a člověk musí být ve městě, že kterého chce peníze (procesory, uhlí, zdroje, atp) darovat a kliknout na město, kterému chce darovat.

    - Sdílení pomoci funguje na dobrovolné bázi. Za každé použití poskytnuté jednotky je domovskému městu této služby poskytnuta úplata. Její výše se mění s četností využívání služeb.

    Jinak mně spíš štve, že když mám město s 15 tis obyvateli (pouze rezidenční čtvrti) z toho je 13 tis nezaměstnaných (ostatní ve službách) a ve vedlejším městě je 5 tis pracovních míst a žádné rezidenční zóny, tak do města s prací a obchody dojíždí CELÝCH 200-700 lidí (dle aktuálního času (200 zůstává přes noc, ostatní jedou přes den)). To je směšné!
    Takové čistě pracovní město je ze začátku extrémně obtížné udržet, protože když dojíždí 50 lidí, pravidelně chybí někdo, kdo by obsluhoval skládku, elektrárnu, nebo doly.
    • Ten poměr workers/celková populace je bug. Dokud se pohybuješ v low density budovách, tak je poměr workers/population cca 60%, jakmile postoupíš do medium/high density, tak ti vzroste celkovej počet obyvatel, ale počet workers z jednoho baráku zůstane stejnej. V high density tvoří workers cca 11% z celkový populace, což je úplná blbost. Mají to dodrbaný.
      • walltar
        Hmm tak těch bugů je v téhle hře vážně požehnané ... já sem si pořád říkal, že ty počty pracujících vůbec nesedí. Sem nedávno měl 200K obyvatel a ti pracovali v šesti továrnách a pár obchodech.
        • Nevim, jinej než malej počet workers jsem zatím nepotkal. Máme 16 lidí v regionu a je to pecka, dokonce nám i jdou posílat peníze, což je podle článku nemožné *3*.
          • walltar
            Tak na co sem zatím narazil já ...
            - Recyklační centrup přestane fungovat když se naplní
            - Obchodni depa se někdy zaseknou
            - Jednou mě zmizeli tramvaje
            - Jednou mě zmizeli shuttle busy
            - Nedoplňuje se voda na mapách
            - Na mapě Tosca Cliffs nejde postavit trajekt
            - Celkem tragický pathfinging

            Ale přesto mě hra baví. Zatím mám nahráno 90hodin a nečekám, že brzo skončím.
            • Recyklacni centrum ma bug, pokud posilas vozy k sousedum. Staci neposilat k sousedovy zadny recyklacni popelare a jsi v pohode. Kazdopadne to bugnute recyklacni centrum musis znicit a znovu postavit.
            • Sorry moje chyba, recyklační centrum jsem zaměnil za čištičku odpadních vod. :)

              Jo ta chyba tam je, mě zatím vždy stačilo centrum vypnout a hned zas zapnout. Sice musí znovu najmout dělníky ale pak to jede. Na TEST serveru se mi to ale zatím nestalo tak počítám, že se patch na tuhle chybu blíží.
            • walltar
              To je bug ... ono přestane fungovat ... prostě se zastaví a už nikdy nevyrobí žádnou slitinu (nebo cokoliv co tam děláte) Je to celkem dobře zdokumentovaný bug a hodně lidí si na to stěžuje. Porstě se celé recyklační centrum zastaví a už nikdy nic nevyrobí. Je potřeba zbourat budovu a postavit znova. A pokud člověk má recyklačních center víc tak stačí zbourat jenom jedno a ostatní se rozběhnou. Děje se to taky pokud ty vozy na svoz recyklovaného odpadu jezdí do sousedního města ...
            • "- Recyklační centrup přestane fungovat když se naplní"
              tohle není bug, na to upozorňuje ten chlápek po postavení. Čistička má určitou kapacitu čistění (která je navíc v intervalech), pokud je kapacita přeplněná (tzn cca nad 75% max výkonu), tak část odpadu vypadává ven nevyčištěná (tak jako to dělá normální sewage pipe) dokud zas neproběhne ten interval a nevypustí se další vyčištěná várka aby mohla natéct ta nevyčištěná.
            • walltar
              Já to tak samozřejmě mám ... ale to neznameá, že to není bug.
            • K té vodě - měl bys postavit čističku a vedle ní hned vodárnu - měla by se obnovovat..
  • pokial viem ja tak budovy zrutene a opustene ide pekne zamerat tym cervenym vystraznym trjuholnikom..vlavo dole pri tej postavicke
    • "místo toho, aby kamera přiblížila konkrétní místa s těmito budovami, musíte je (ač v malém městě) po jedné hledat."

      Presne. Autor zas neumi ovladat hru :). Je tam na to autozoom autore. *1*
    • potvrzuju
  • hra je super, můžu jen doporučit, pro fanoušky série je to must have záležitost a nejlepší díl série, to tvrdím z pozice fandy co hrával jedničku v 90. letech na 286kách. Ty kritiky jsou veskrze oprávněné, ale i tak klady převažují a postupně se to odlaďuje, hra bude už jen lepší a lepší...

    pro všechny, co jim vadí malá mapa - tady to prostě není o růstu do šířky, ale o růstu nahoru a paralelním hraní více měst, je to jen o zvyku.
    • Já mám v úmyslu si to koupit, ale až to bude trochu odladěné a vydají k tomu větší města. Ta hra má potenciál. Jen se musí odladit.
      • Jason_dinAlt
        Jsem na tom stejně.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit