Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • pujde to kine v 4k a 60fps? jinak nema smysl s tim ztracet čas
    • přitlač, IMAX jede nějakejch 18k *4*
  • Na margo významu Avatara pre kinematografiu asi len toľko, pri nomináciach bol porazený filmom Hurt Locker, ktorý nevyžadoval 300 mega na svetielka a pew pew, no a v neposlednom rade srdcervúce modré opice na pterodaktiloch, okrem toho najväčším vtipom na tom bolo, že Camerona porazila s Hurt Lockerom vlastná myslím ex-manželka.... No a čo sa deje v poslednej dobe z filmom je neúnosné, zober si starý koncept, obráť ho naruby a máš xy miliónov fanúšikov, ergo zober si Draculu - premeň ho na tínejždera, daj tomu bezduchý príbeh o tínejdžersko upírsko vlkolackých dilemách a máš Twilight, alebo ešte lepšie a otrasnejšie, zober Orwellovu 1984 opäť ju opepri povrchnosťou a máš, Hunger Games či kopu ďalších srágor...
    • tak hlavne hunger games je nestydata vykradacka battle royal (Batoru rowaiaru), vic jak pulka filmu je tam okopirovana do pismene
      • Hunger Games a Battle Royal jsou toceny podle predlohy.
        • ja vim, coz naprosto nevylucuje, naopak potvrzuje vykradani battle royale (film 2000) poor games (predloha 2008)
          • ani ne. Battle Royale byla puvodne knizni predloha (1999). Ze by nekdo neco vykradal, to nemyslim. Kdyz bych to chtel zjednodusit, potom bych mohl rict, ze treba japonci vykradli Running Mana s Arnoldem (puvodne knizni predloha King) a jen tam dodaly teenagery. Kdyz bys sel jeste dal, dostal by ses az k "The Lottery" od Shirley Jackson kterou napsala v roce 1948.
    • No porad je tu ta moznost, ze jeho manzelka dostala plesouna predevsim proto, aby akademici ukazali, ze nejsou genderove predpojati. Pokud vim, tak je prvni zenou, ktera dostala plesouna za rezii.
      A jestli chces vazne uprednostnit Hurt Locker pred Avatarem co se vyznamu pro kinematografii tyce, tak je to celkem ulet.
      Avatar je po pribehove strance obycejny, nicim vybocujici dobrodruzny film, na ktery by se brzo zapomelo, nebyt vseho ostatniho, co z nej obycejny film nedela.
      Zapominas na to, ze drtive vetsine jinych reziseru by se takovy film s tak obrovskym rozpoctem rozpadnul pod rukama vcetne jeho manzelky.
      Nemluve o tom, ze pro ten film museli vyvinout mnoho novych technologii a postupu, z kterych bude filmovy prumysl tezit dal.
    • tak manželka natočila Hurt Locker, film, na který si po pár letech nikdo ani nevzpomene, Cameron natočil Vetřelce, Terminátora 1 a 2, Pravdivé lži, Ramba II, Titanic a Avatar.. b*tch please *1*
      • tak zrovna Cameron je desne prehypovanej. Nebyt Avataru, vsechny ostatni jeho filmy jsou filmy minuleho stoleti a po Titanicu take uz dnes nestekne ani pes. A samotny Avatar... rezijne to je udelane na vybornou, ale stale jsou to vesmirni Elfove zijici pod velkym stromem bojujici se Space Marines :-P

        Ramba 2 nenatocil. Jen se podilel na scenari. Jeho genialita spociva hodne v tom, ze na kazdym z tech jeho kultovnich filmu travil roky.

        btw: taky natocil Piranu 2 :-D
        • btw2: ani Avatar svym dejem neni kterak originalni. Priklad:
          povidka z roku 1957 s nazvem "Rikejte mi Joe" pojednava o cloveku, ktery je po nehode upoutan na vozicek a na dalku ovlada umele vypestovanou bytost, zvanou Joe. Prave v jeho tele zaziva pocit svobody po dlouhych letech
          https://en.m.wikipedia.org/wiki/Call_Me_Joe
          • del0
            Proč chodit tak daleko? Avatar je smíchanej Matrix a Tanec s Vlky. *1*
            • jinak daleko chodit nemusis. Ta povidka se pred lety dostala na seznam best scifi povidek minuleho stoleti, takze byla znovu knizne vydana.
            • Vrele doporucuji precist. Ona ta povidka opravdu vypada jako jeho knizni predloha. Situace tam je trochu jina, protoze Cameron ma vesmirny marinaky, kteri se osvedcili treba ve Vetrelcich. Ale kdyz lezi ve vesmirne zakladne obihajici kolem Jupiteru, resi uplne stejna dilemata jako Jake, stejne tak tam jsou i momenty, kdy jej to zacne pohlcovat natolik, ze prestava komunikovat s lidmi na stanici.
        • grrr, pardon. to patrilo tomu pode mnou
          • nepatrilo. jen se v tom tady uz nevyznam :-D
      • Veď ja sa nehádam, že natočil aj veľmi úspešné filmy, ale Avatara by som medzi nich nedával ani zďaleka, premňa je Avatar úvodníkom do problémov dnešnej doby s megalomanskými projektami, ktoré sa snažia tváriť úspešne už len preto, lebo do nich investor nadrbal obrovské kvantum prachov. Je to ako s hernými AAAčkovými projektami dnešnej doby, tiež ťa kŕmia úspechom, ale keď to kúpiš, tak prídeš na to, že to má ďaleko od úspechu :D
      • jedinej opravdu prvotridni film byl T1, dvojka se snazila hrat na city a libit vsem, Vetrelci vlastne taky (chudak holcicka, ze ano...), o ostatnim coby etalonu kvality se vubec nema smysl bavit
        • MrSanta
          Tou dvojkou máš na mysli Terminator 2? Kde se tam hraje na city? Snad akorát závěrečná scéna s palcem hore. Jinak úžasnej akční film se skvělejma trikama, které obstojí i dneska. Tady to je zase dneska jedna perla za druhou *7*
          • mezi perly pocitas pravdepodobne vse, co se neshoduje s tvym nazorem - mam pravdu?
            • no právě - proč teda potápění Titanicu, když chtějí točit romanťárnu? a pokud se chtěli vytasit s efektním potopením lodi, tak proč ta romantika? dneska, když bude kdokoliv chtít udělat čistokrevnej katastrofickej film o Titanicu, srovnání s tímhle se nevyhne - proč? tohle je přece romantickej film...?
            • Podivej se na dokument o Titanicu jestli se chceš dozvědět co se stalo :-p...jinak film Titanik nesnáším, ale byl to romantický film proboha to je jasný, že tam bude romantika.
          • je videt, ze tvurci uz mysleli na zisk - pusobi to HODNE komercne, masove... jednotka byla syrova, celej film mel clovek pocit, ze ty stroje jsou opravdu neporazitelny, programove jdouci za svym cilem bez projevu slabosti, ale u dvojky jsi se dival na to, jak roztomilej klucik recma predelava stroj k lidskosti - a to me nezajima... chci videt nejakou vizi budoucnosti, mit pocit toho, ze je to doopravdy (i kdyby to znamenalo apokalypsu), ne tyhle osobni vztahy a dramata se stastnym koncem
            • dobre, reknu to jinak - vadi mi to zlehcovani; dvojka je plna vtipku a citovejch vylevu, ktery maji film zpristupnit masam, to je ten problem... ze stejnyho duvodu nemuzu vystat Titanic nebo treba Pearl Harbor - kdyz uz film podle nazvu venuje nejaky udalosti, proc je to naroubovany na nejakej stupidni romantickej pribeh? nejde filmy tocit tak, aby byly o tom, o cem byt maji? proc ty kudrlinky? proc vtipy? proc dojemny sceny? pro koho to tedy toci? pro pubertacky, nebo mamky na matersky? kdyby si tohle odpustili, Titanic byl o potopeni lodi, Pearl Harbor o japonskem utoku a Terminator 2 o zachrane Johna Connora, ani neceknu, ale trpet u bezobsaznych blabolu a dojemnych scen me u tematickych filmu vazne nebavi (i kdyz samozrejme vim, ze drtivou vetsinu konzumentu jo)
            • sis asi nevsim, ze ten klucik poslal t800 ochranit sebe sama, a protoze john bojuje za zachovcani lidstva a lidstvi, je celkem logicky, ze nenecha robota jen tak zabijet lidi, v budoucnosti ho nechal preprogramovat a v minulosti "vychovava", takze svym zpusobem taky meni naprogramovany rutiny

              t1000 je od skynetu a nekouka doprava doleva, proste si jde za svym cilem presne podle tvyho prani

              v 1 je to prave trochu k smichu, kdyz se vyzablej kyle s upilovanou brokovnici snazi zastavit tak tezce overpowered stroj
          • 2 je jak mela vypadat uz 1, ale neumeli to jeste udelat, 1 je takovej prequel, 2 je vrchol cely serie

            u vetrelcu je to uplne jinej zanr 1 a 2, ale oba dobry, byt jinym zpusobem
      • a Propast, kde už s těma 3D efektama koketoval v roce 89
        • v 80. letch mělo 3D efekty tolik filmů, že to snad ani nestojí za zmínku
          • no jasně, tisíce, a všechny vypadaly tak suprově jako v Abyss *1*
            • Neslyšel jsi o nich asi ty, jinak je to dost známá kaptola filmový historie. Ten seznam navíc nemusí být kompletní.

              Jinak kdybys rovnou napsal CGI nebo 3D grafika, mohli jsme si ušetřit planou debatu, tam už je to jasný jak facka :)
            • nespletl, CGI = 3D grafika, více méně
            • hm, 23 filmů o kterých nikdy nikdo neslyšel, dobrý

              měl jsem samozřejmě na mysli CGI, což je v podstatě 3D grafika převedená do filmu
            • Mateš mě: nejdřív mluvíš o 3D, teď o CGI. Chceš říct, že kvůli těm dvou a půl minutám měli v kině speciálí promítačku a brýle pro diváky, nebo sis prostě jedn spletl s druhým? :)

              Pokud jde o 3D, seznam si můžeš vygooglit za dvě vteřiny:
              https://en.wikipedia.org/wiki/Category:1980s_3D_films
            • nemáš pravdu
              https://www.youtube.com/watch?v=xNLtPLFECNw

              teď ty, jmenuj 10 filmů s pěkným CGI z 80s, rád se přiučím od odborníka *1*
            • Existovaly a málo jich nebylo. Jak suprově vypadají 3D efekty v Propasti netuším - asi proto, že tam žádný nejsou.
    • V takovým případě by se mohlo nadávat na všechny blockbustery včetně nových SW ale z toho je každý udělaný takže ne
    • doparoma vlákno :D
  • Ono se tu všechno pěkně kritizuje ale třeba že takový motion capture jaký je u orků je nejlepší který kdy byl zatím vytvořen a o tom se už nemluví že ? :)
    • to je u ILM samozrejmost stejne jako vetsi cena.
    • Chim
      Jo jo, on totiž kvalitní moušn kepčr automaticky znamená kvalitní film.
      • Jo jo on tady totiž mluví každý o vizuální stránce, takže když tu každý mluví o tom, jak je CGI zprasený (i když ve není) tak v tom případě celý film bude stát za hovnno viď ? :)
    • No a co jako?
  • Vojta_Ilavsky
    Je to cypovina.
    Post Scriptum: Viděl jsem 30 sekund s absolutním sebezapřením.
  • Bože to je hnus orkové a romantický příběh z hollywoodu ... to by jeden zvracel, větší š..t fakt nemohli představit, tohle bude ne Bééčkový film, ale naprosta žumpa.
    • Blue.Shark
      I romantická linka může být podána zajímavě a nerušivě. To ale těžko poznáme z traileru...že?
      • Muze ale opravdu tomu veris? Ja moc filmu ktere neco takoveho zvladli neznam (resp. ted z hlavy si nevzpomenu ani na jeden) a vzhledem k tomu ze podle traileru tenhle film vypada jako klise na treti tak bych ani neveril ze tomu tak bude....

        Ale treba se seredne pletu... Sicario taky podle traileru vypadal jako uplne jinej film nez nakonec byl.
  • Ono je to všetko pekne, sme radi že to máme, ale celkom sa mi páčila veta a to naozaj súhlasím.
    Neviem kto, ale niekto písal že čakal Pána prsteňov a dočkal sa ďalšej Narnie.

    I keď Hobbiti, Narnie, či Avatari sú celkom pekne s láskou tvorené svety, radšej mám tie počiatky CGI (nemyslím korene), 10 rokov dozadu, čiže Návrat Kráľov, Van Helsing alebo Polárny Expres.
    Boli podľa mňa také syrovejšie či prirodzenejšie alebo čo a ako ?
    • Návrat Krále aspoň neměl PG3 nebo kolik má Narnie a tyhle nový filmy, kde nikdo nesmí umřít a nesmí se tam objevit ani kapka krve, pak to nevypadá jako bitvy ale jaki záběry z nějakejch conů, kde se mlátěj po hlavách molitanovejma mečema
  • MrSanta
    Chybí mi tam špína, prach. Je to takové čisté sterilní prostředí. Což je ale poslední dobou u spousty blockbusterů. Jináč jako trailer takové normální. Chybí mi tam nějaký wow (haha :D) moment.
    Ale do kina zajdu. Klasická letní oddechovka, do letňáku ideální.
    A jestli tam nebude aspoň jedna peasant hláška, tak ať si mě nepřejou *15*
    • "Chybí mi tam špína, prach" Ano, souhlasím a chybí to i ve hrách viz naleštěný Witcher 3...
      • souhlasím, že Witcher film byl dost hrozný, ale to nebyla vina prachu a špíny, pokud myslíš hru, s tím táhni do hajzlu, tady se bavíme o Warcraft filmu tupoune
        • myslím, že jsem to napsal dost jasně...
          • myslím, že i já, nebo kterou část z "jsi offtopic, tady se bavíme o Warcraft FILMU, ne Wicther 3 HŘE" jsi nepochopil?
            • co jsi nepochopil na tom, že Santa vytvořil oslí můstek i pro současné hry? Kde je napsáno, že máme diskutovat jenom o Warcraftu?
  • Nechápu proč je tu takový hejt... co je na tom špatně? Kdyť je to mezi CGI od Blizzardu co všichni milují a herci... Mě to přijde goood a herci jsou vybrány taky dobře. Nevěřím prostě, že to bude špatnej film, dohlížel na to Blizz a režisér je též good. Já chci aby ten to film pokořil třeba i Star Wars a řeknu proč. Pokud se tak stane a Legendary bude chtít pokračovat, tak prostě jednoho dne se chci dočkat filmu o Arthasovi nic víc mě nezajímá. <-- Toto jestli neposerou tak to bude pecka film už jen knížka stála za to!
    • já spíš doufám, že dojde na Starcraft film, když s tim budou mít úspěch, určitě by tomu pomohlo, kdyby přidali pár původních hlášek ze hry jako "ach jo, zase práce?" atd *1*
      • Souhlasím...
  • LOL ale treba to bude mit dobrej pribeh :DDDDD
  • Takze vzali kostru pribehu W3 a dal (aliance lidi a orku, cestni a nedemonicti orkove...), akorat na ni nabalili realie puvodniho W1? Skoda, tajne jsem doufal, ze to proste bude pribeh W1...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit