Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • kaslat mafiu ja chcem h&d 3 :D inac tej mafii 3 to moze len prospet aspon to neskonci v polke cesty ako m2..
    • To jste tak zdegenoravní a nečtete knížky? Copak byste k příběhu chtěli? Četl tu vůbec někdy někdo něco od Maria Puzo?

      P.S.: ta hra vydrží na hodiny zábavy v porovnání s ostatními tituly, co tu dostávají osmičková a devítková hodnocení. Technická stránka je také dobrá. Je nesmírně těžké překonat takovou hru, jako je Mafia, ale stačí se k tomu jen přiblížit.
      • "Copak byste k příběhu chtěli?" no zahrat si tak trochu aj hru nie len spravit par misii ktore su pozliepane filmikmy to tam to mesto ani nemuseli davat prekvapivo to co fungovalo pred 10r nefunguje dnes. Nik od toho necakal dalsie gta ale ani ne polotovar kde su nacate moznosti ku ktorym akosi nik nespravil vedlajsie misie...
        • Jack1947
          EXTREME FREE RIDE zustane zda se navzdy neprekonan.
      • Tobe spadlo na hlavicku neco tezkyho, vid? Dvojkova Mafia je naprosta tragedie, naprosto prazdnej svet, ve kterym nejde delat vubec nic. Vsechny vyvojarsky sliby se odparily cestou ... a nakonec zbyl jen slepenec nesouvisejicich misi. A jako bonus, pro hracicky a sberace kar ... ty nejlepsi ve hre si clovek tak max na par minut okoukne, ale do garaze si je dat nemuze ... lol.
        • Ty si naprostá tragédie, se prober a přijd až uděláš alespon z 1% tak dobrou hru jako byla Mafie 2. Ono kecat umí každej ale něco dokázat to je jiná že...
        • frag.ment
          Tady asi někdo nepochopil, že Mafia 2 neměla být sandbox jako GTA.. Nechápu porovnávání těchto dvou ODLIŠNĚ pojatých her..
          • Mafie 2 MELA byt sandbox. Jen se to tak nejak vsechno zesralo, ze z toho byl nakonec jen koridor
  • já bych chtěl vidět obnovení Pterodona a novej Vietcong ! *14*

    v duchu jedničky teda (kterou do teď hraji po mp) ...dvojka byla sr@čk@
    • To by chtelo hodne lidi .. vcetne par lidi z Pterodonu *3* Ale bohuzel to je hodne nerealna fantazie.
  • Zhasněte lampiony, už chci vidět ty hvězdy co u nás ještě září .....
  • michaliuz18
    No a co ...mafia 1 a 2 mi zatial staci, ked bude trojka budem rad ale ked nebude , tak mi tiez chybat nebude :D
    ak z toho nespravia trapne gtačko tak budem len rad..ale to ze vyvoj zacne od nuly a v USA ma desí ...
  • Smutný konec Mafie, jedničku už nic nepřekoná.
    • Walldstein
      Tak na tom se shodneme..Jedna z hooodně mála her ke kterým se i dnes 12 let od vydání stále vracím se stejným nadšením jako tehdy...
  • No podla vsetkeho je to celkom logicky krok od 2K. Z toho co sa popisalo a sem tam tu pustili von asi byvali zamestnanci tak to ma logiku. Mafia 2 mozno predala aj celkom zaujimavy pocet kusov ale vzhladom na dlhy vyvoj je otazne ci vobec nejak vyrazne zarobila. Predsa len ked sa predaje rozpustia na 7 rokov vyvoja tak asi moc uz nezostane na investovanie do vyvoju pokracovania. Ale to samozrejme vie len 2K ci na tom zarobili. No a podla komentov to vypada ze tam panoval aj celkom slusny chaos v studiu, v manzmente a urcite je pre 2K USA lepsie mat studio blizsie pri sebe a pod kontrolou aj ked za viac penazi a hlavne ked tu hru budu schopny vydat za 2-3 roky ako niekde sice za mensie nakladay ale daleko, pre americanov v banana state kde este ktomu panuje chaos. No a tak isto to vypada ze Illusion mal stale problemy s konzolovymi portami. Mafia 1 vysla na konzole o dost neskor a Mafia 2 na konzolach tiez nebol zazrak.
  • Jen bych se rád vyjádřil k současné situaci Warhorse a jmenovitě k tomuhle blogu. http://www.warhorsestudios.cz/index.php?page=blog&entry=blog_032

    Dane, jsi dospělý muž. Popravdě muž v pokročilém věku. Skutečně sis myslel, že ti někdo vezme pod globální vydavatelská křídla produkt, jenž pojednává o nějakém náboženském hnutí kdesi v Opostánu? Chtěl jsi udělat RPG. Ano, udělej RPG. Chtěl jsi vydat tříáčkovou hru v našich podmínkách, jako to v polských podmínkách dělá CD Projekt. Ti přece také dělali Zaklínače, což není na rozdíl od star wars atd globálně známá značka. Ano není, Ale jaký je rozdíl mezi vámi a CD Projektem? Myslím, že to víš, ten rozdíl se jmenuje GOG.com. Dane, jsi na vývojářské scéně již nějaký pátek, píšeš jak se věnuješ managementu, PR, slidům v powerpointech a podobných kravinách (což je bohužel povinnost v dnešní džungli byznysu) a neuvědomíš si tak zásadní věc, že když děláš game design AAA hry, že je potřeba, aby jsi s tím měl možnost zasáhnout co nejvíc potenciálních zákazníků? Udělej buď old school RPG za pár korun a s malým týmem jako za časů Mafie, nebo konzolový AAA projekt za desítky mega s velkým týmem. Ale pro obojí musíš přizpůsobit writing a game design. Jako fakt mě fascinuje, že teď padáte na hubu a najednou to bolí. Nebylo lepší si zavázat tkaničky předem? Já myslel že jste relativně chytří lidé?
    • Prosim pane, ukazte mi nejake kvalitni stredoveke single RPG z pohledu prvni osoby, kde nelitaji dracci a nepobihaji Harry Potěr kouzelnici. Pro hrace jako takoveho je rozhodne lepsi, ze se rozhodl zaplnit diru v hernim prumyslu a nedelal jen nejakou dalsi hru v poradi. Nevite kolik lidi na neco takoveho cekalo, tak si ty vase hlody vypravejte pro sebe. Az pokud hra vyjde a podle prodeju se pozna, kdo mel pravdu.
    • Ja si pockam na to nove prehlasenie za par dni, tusim 20.januar ak sa nemylim a potom si urobim obraz kam to snazenie dotiahli.

      Ten post nie je tak hrozny ako vyzera, ze je. Je sice trosku ofenzivny, ale mohlo to byt aj horsie. Z mojich skusenosti a kariery herneho grafika je sice, ze si niekto chce ist svojou cestou fajn, ale nie vzdy je ta cesta uplne ok. Pracoval som v Slovenskych studiach (10Tacle-Elveon a Games Distillery) no a problem bol, ze niekto, kto si myslel, ze vie vsetko dotiahol projekty tam kde boli dotiahnute, bud skoncili, alebo boli otrasne. Zbytocne kopec sikovnych ludi skusalo radit, pracovat naviac, len aby tomu pomohli, ale bohuzial nikam to neprislo, az to skoncilo a ti najlepsi skoncili uz davno v inych studiach.
      Nikto nevie, co sa dialo na tych prezentaciach u publisherov. Ak Vavrovci nepohli ani o milimeter, problem moze byt tam. Najhorsie je megalomancit u prveho projektu a trvat na svojom aj keby to malo znamenat koniec. Mne je vzdy najviac luto ludi, ktori pracuju v takomto studiu. Tesia sa, ze robvia na hrach, davaju vela casu a vlastneho do tvorby a nakoniec project skonci nijako. Potom si taky clovek hlada pracu a ku CV, kde ma 2 shipped projekty (nic extra) a kopec projektov, ktore nikdy neuzreli svetlo sveta, priklada brutalne portfolio a uvadza, ze pracuje v hernom priemysle 11 rokov. Dost problem, presne moj pripad. Po poslednom faily v roku 2010 som proste zdvihol kotvy a siel do UK a po 3 rokoch mam 2 shipped projecty v CV a to mi pomohlo najst pracu na AAA velikanskom projekte za par tyzdnov, ktory uz bude poriadny zarez do CV.
      Proste podla mna, treba nad studiom (z pohladu Dana Vavru ako majitela a klucoveho cloveka) rozmyslat aj tak, aby vobec nieco zacalo, sikovny clovek uz potom vselico dokaze zapracovat a obhajit, len nech sa naozaj zacne produkcia. Urcite by bola skoda, aby Kingdom Come skoncilo skor ako poriadne zacalo. Len treba trosku spat na zem a do reality.
      Takze uvidime za par dni co bude dalej, ja som dost zvedavy naozaj.

      p.s. vo svojej kariere som absolvoval vela interview, ale to pre 2K Czech bolo suverenne najhorsie a dufam, ze nic podobne uz nebudem musiet absolvovat nikdy v zivote, takze predpokladam, ze tam to do toho konca dotiahli ludia vo vedeni
    • Jako proti obsahu komentu nic nemam. Napsany inteligentne, asi je na tom kus pravdy, to si musi posoudit Dan sam.
      Ale proc ta forma? Proc to kopirujes do diskuze k jinemu tematu? Budes to i v tistene forme lepit po sloupech? Tim to cele shazujes. *3*
    • I když se mi nelíbí forma s jakou jsi to napsal, v podstatě máš pravdu. Ten projekt selže. A vhledem ke kvalitě zatím jediného videa mi to moc nevadí.
    • No ano to je taka cesta sokoro na "istotu" (v ramci istot ake su momentalne mozne), ale tak nejak sam Vavra prezentuje ze on tymto standardnym sposobom ist neche. Tak isto ako jeho RPG podla vsetkeho nebude obsahovat fantasy, magiu, drakov a podobne kulisy ale bude viac realisticky zamerane alebo skor ze bude vychadzat z historickych reali (aby to zasa niekto nezobral ze tam budu este aj mravce behat). To je proste ten risk, ktory predpokladam ze bol ochotny zobrat a minimalne ho za to respektujem ze je ochotny ist aj svojou cestou. Ale priznam sa tak trochu nechapem ze to zrovna Vas trapi. Ste investorom Warhorse ?
    • zmetpismen
      Mohu videt vase CV ?
    • mirekdusinojc
      Ach. Ty jo normálně jsem se nad tebou úplně dojal, tak krásně si to napsal, až jsem slzu zatlačil. Tolik úsilí si vložil do tvé sáhodlouhé eseje a přitom je to ve výsledku taková blbost. Dám ti jednu moc dobrou radu do života. Než pustíš uzdu své zlosti, nepřejícnosti a škodolibosti, kdo ví z čeho pramenící, zkus někdy prostě jen přemýšlet a neplýtvej své kapacity, třeba i intelektuální na takové texty zbůhdarma.
    • Stačilo mi přečíst si první větu abych si o tobě udělal obrázek. Napadá mě jedna věta z Šakalých let... A i z Pelíšků by se sem jedna hodila, ale zůstanu slušným.
    • ucho
      a proč se k tomu vyjadřuješ tady a ne přímo pod tím blogem? zajímavá logika...
  • Je to hodne spatne zprava pro game development scenu v CR. Vpodstate se tim obrovsky snizi velikost tuzemskeho pracovniho trhu (v oboru). 2K Czech byli porad jeste nejvetsi a minimalne to byl super zacatek pro spoustu mladsich zajemcu (obzvlast, co spousta mazaku odesla a spoustu si Pista povyhazoval). Z toho pohledu me to fakt mrzi ... navic tim brzo prijde o praci dalsi parta mych kamaradu (ackoli dnes uz jich tam je minimum) a znamych.

    Ovsem rekneme si to uprimne ... kdo z lidi, co do toho trosku vidi tohle necekal? Zaprve i ja si myslim, ze Hellboy tam proste chybel ... nekdo s jasnou a UCELENOU vizi. Zadruhe Pista obecne posral co mohl, to byl reditel studia k pos... Zatreti i tech par designeru, co to mozna mohli byt schopni nejak spatlat, porad soupali Brno-Praha (tak co Jari, jak bylo v Praze?). Odchod Vaska Krale o kterym se nekdo zminoval v minule diskusi byl taky jasnej signal, ze to jde do kytek (kdybyste jen vedeli, jakej je fyzikalni model aut v M2 doopravdy a nakolik se musel stelovat aby to bylo dost arcade ... vyvojarska verze s G27 na PC naprosta fantazie).

    RIP 2K CZ *9*
    • Mafia 2 a volant http://www.youtube.com/watch?v=1ugDO1V51Vo *14*
    • "vyvojarska verze s G27 na PC naprosta fantazie"

      IllusionEngine tedy nativně podporuje volant a pedály a featura pouze není v retail verzy hry umožněna?
      • ...v retail verzi hry...
        Facka.
        • Jedničku jsem hrál hodně na volantu a byl to úžasný zážitek z jízdy. 2 jsem zkoušel chvíli, ale neměl jsem na to PC, takže to sotva jelo, ale přišlo mi to moc GTAčkové. Možná jí dám ještě šanci, až bude čas a nálada.
        • podpora volantu byla ve finale odstranena ...
          • Díky za info, v EXE jsou sice náznaky a stringy napovídající že s volantem se experimentovalo, ale hezké to číst takhle na jistotu.
  • Koho zajímá Mafie 3, když dvojka byla taková, jaká byla...? Jasný fajn hra, už teď si z tý hry pamatuju akorát dvě věci: divnej fyzikální model a to, že ta hra skončila v okamžiku, kdy se ten příběh poprvý rozjel. Od mafie 2 sem toho moc nečekal, a přesto sem byl zklamanej.
    • já se u ní bavil
      • Jo mě se taky moc líbíla a dohrál jsem jí už nejmín 5x ale víš jak dneska je moderní bejt ovečka a něco nenávidět ;)
        • Nee, dneska je moderni bejt fanboy, a i totalni srajdu vynaset do nebes ... jednicka Mafie se musi jeste ted obracet v hrobe, kdyz nekdo vytahne dvojku, protoze je jeste i dneska o nekolik radu lepsi.
          • Srajdu ? Jdi si dát na studenou sprchu nebo aspon obklad na čelo, potřeboval bys to.
      • Na tej sa pobavili viacerí *15*
  • Pre mňa osobne veľmi smutná správa. Mafia 1 bola dokonalá, a neviem ako niekto môže tvrdiť, že dabing nebol dobrý keď bol priam skvelý. A to nehovorím z nostalgie, ale aj konečná scéna kde má preslov marek vašut hovorí o všetkom. 1 mala všetko, dramatickosť, emocionálnosť aj humor. Kvalitu aj dobrú dĺžku hry a rozmanitosť a vyspelosť a hlavne prostredie. Z dvojky bola cítiť USA managment. Engine hovoril o cz ale ostatné prvky pochádzali z iných hláv. Pre mňa má mafia obrovskú hodnotu, jedna z prvých hier, ktorá má dostala svojím príbehom.
    Neviem za akých podmienok sa síce predával IS ale bol to ten najnesprávnejší krok. Neviem či by si udržali postavenie, ale mohli to skúsiť. Dlhý vývoj vie ale pochovať herné štúdiá a to je na tom smutné. Keby to skúsili ako CD projekt, je pravda, že tí vydali witchera 1 v čase "plniť krabičky doplnkami", ktoré dopomohli k predajom a samozrejme kvalita niet o čom. Ale nemali sa predávať. Nie nadarmo sa hovorí, že peniaze hýbu svetom.
    • Chtělo by to Mafii otevřít v online-modu, kdyby hráči soupeřili o nadvládu na městem a ještě by mohli fungovat v třetí frakci na straně policie, to by byla legrace :-)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit