Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jedině PES, to je radost hrát. Zkoušel jsem demo Fify a žádná sláva.
  • Ještě malý dovětek k předchozímu příspěvku.... U PESka bych uvítal, kdyby došlo k navýšení kvality u některých textur (např. travník či detail fotbalového míče). Mnohem lepší animaci, než samotní hráči má až je to s podivem, o poločase okolní kompars, který např. upravuje trávník. Jinak se omlouvám za drobné chybky dřívějším komentáři...
    • pravda ze animace hracu v PES sou tragicky(myslim predchozi dil, aktualni nemuzu posoudit)...ocenil bych taky podporu otacenim hrace o 360... co jsem zacal na pc hrat na gamepadu tak me toto u PES chybi, behat tam po kolejnicich:-) zkusim oboje, ale stejne sazim spise na PES.
    • No teda zrovna trávník, detail a fyzika balonu je podle mně v Pro Evu úplně někde jinde než ve FIFĚ...
  • Vyzkoušel jsem obě dema a po celkové grafické stránce (visuálně i animace) je na to lépe určitě FIFA, ale diváci jsou pořád jen nadstandardní kulisa a ostatní, jako je třeba nová koncepce či úprava v menu, tak to lze zhodnotit až s plnou verzí.
    U FIFY došlo k výrazný změnám v rámci předzápasových animací a opět se změnilo ovládání. Nechápu proč se všude vnucuje Gamepad, někomu se s ním lépe hraje (nechci kupovat další zbytečnost), ale já zůstávám stále věrný klávesnici (hraji přeci jen pouze na PC) a upřímně mi docela vadí, když si s každým novým ročníkem musím zvykat na nové rozložení kláves, i když si ho bez diskuze mohu změnit (Hraji sice více sportovně zaměřených her, tak bych si na to mohl i zvyknout...). FIFA se nám v tom ročníku zase o něco více přiblížila realitě, i když PC verze je stále oproti těm konzolím o něco více prostší a méně propracovanější. A to nemluvě ani o NHL (snad by to někdy mohl na pravit 2KSPORTS, který již častokrát oznamoval, že se tak stane, ale zatím skutek utek. Naštěstí tu máme NBA 2K či MBL 2K).
    U dema nového PRO EVA S... nebo-li PES mne zarazilo hned několik věcí. Za prvé to bylo neúměrně dlouhé počáteční (seznamovací) video, které nelze vůbec přeskočit. Tohoto traileru mne mohli ušetřit a místo toho do dema mohli nacpat alespoň komentář. Je to až s podivem, že na tato část audia v demu prostě chybí, protože jak FIFA, tak i PES zabírají obdobné místo na pevném disku. Za druhé je nutné si dodatečně najít soubor s nastavením. A za třetí mi přijde, že se od ročníku 2007 především v rámci animací hráčů při samotné hře, nečiní žádné podstatné změny. Prostě do přirozenosti to má pořád hodně daleko, rozhodně takhle nevypadá skutečný běh či chůze. Ale plusem nového ročníku je, že PES především ve hře zůstává věrný svému původnímu odkazu a to je poměrně vysoká hratelnost, dynamika hry a její různorodost (U nové FIFY se tato skutečnost naštěstí již také častěji objevuje).
    Je vidět, že obě hry od sebe kopírují na vzájem co se dá. Určitě by nastala zajímavá situace, kdyby se svou troškou do mlýna přispěl i již výše zmiňovaný 2KSPORTS. Ten jako jediný ve svých hrách například pouzívá dnes již běž i animaci dresů a další zajímavé drobnosti, které ještě více napomáhají autečnosti. Např. v NBA 2K11 jsou velice detailně vedene veškeré statistiky a různé možnosti herního vyžití... Dobré ji si zahrát oba konkurenty, každý má totiž něco do sebe (spojit je do jednoho celku by bylo úžasné, ale vývoj by se nejspíš zcela zastavil)...
    • vcelku souhlas, az na to, ze fifa je letos uplne stejna na vsechny tri hlavni platformy *4*
      • Tak to si asi nehrál na PS3 a na PC. Je to úplně něco jiného.
        • Letos je PC naprosto stejná jako PS3 a X360 ;-)
        • a cem prosimte ?
  • No.. hraju fotbal na PC od Fifa ročníku 97.. vlastně sem hrál i Fifa 94, ale tak začalo to intenzivně až těch 97. Samozřejmě Fifa byla jasnou a vlastně jedinou volbou a proto byl hráč spokojen. Ale rok 2003 (tuším) ..nakráčel tiše na PC PES. První ročník na PC sem vynechal s tím, že někdo z Japonska nemůže udělat nikdy nic lepšího, než je Fifa. Ovšem chyba lávky a od roku 2004 nedám na PSA dopustit. Jak už se tady někdo zmínil, je třeba trpělivosti a hra se odmění. Herní situace a goly pokaždé jinak.. prostě zábava na dlouhé týdny i měsíce, přičemž Fifa začne být už po několika desítkách hodin stále dokolečka stejná. Můj názor. Minulý rok sem dal Fifě šanci, byl sem zvědavý na NextGen verzi.. hmm, pěkné, ale letos se jednoznačně vracím k fotbalu.. PES
    • Sem na tom temer stejne. FIFA od 94 ale naplno od 97 jak se dalo hrat v hale. Serii sem byl verny dost dlouho dokud sem nahodou neprisel na PES 3 a u PSA sem vydrzel az do rocniku 2009 kterej mi prisel moc lehkej a od ty doby moc nehraju. Letos sem si po dlouhy dobe stahnul demo FIFA a prvni dojmy jsou opravdu vyborny. Herne sem do toho jeste moc nevniknul ale v ty hre je tolik prijemnejch detailu jako statistiky na konci zapasu, pohyby, outovy vhazovani, souboje apod. ze mi v tomhle PES prijde jako kdyby neco hodne zaspal. Hodne se mi PES znechutil v demu 2010 kde si moji debilni hraci nedokazali nabehnout ackoliv sem sel ve 3 na 1 a nebo se akce zazdila uplne nesmyslnou prihravkou ackoliv pro ni bylo hafo prostoru
  • Tak FIFA se s tím kolizním systémem předvedla *1* Salta mortale, back flipy, air to fakie. Mám pocit, že hraji Tony Hawk křížený s gymnastikou a Maddenem. PES jednoznačně lepší, hratelnost parádní, žádná arkádová sranda pro malé děti jako FIFA. Pro tento rok (na PC) jednoznačně PES.
  • Tak dneska jsem si zahrál FIFU a PESKO, ale zda se mi ač to nerad říkám že FIFA je lepší:/
  • Může kdyžtak někdo napsat jestli je tam od minulýho dema vidět nějakej posun? Hlavně by mně zajímalo jestli se útočníci dokážou už aspoň trochu nabídnout a jestli nějak poupravili razanci střel a nahrávek, protože ty šouráky z minula mně dost vytáčeli...
    • v PES je všechno o cviku.Úspěch nepřijde hned ale když tý hře dáš šanci budeš odměněm.Jestli chceš "pohledný" akcičky a petelice hnedka od začátku tak pro tebe jasně bude FIFA.
      • Tohle zrovna vim a chápu, zrovna 11ce sem tu šanci dal a po x desítkách hodin nadávání nad těma chybama a nedostatkama, o kterejch určitě sám víš, můžu říct, že je to pro mně suveréně nejlepší fotbal na PC co doteď vyšel... U 12ky taky nečekám, že bych hned vyhrával o dvě třídy, to by mně ani nebavilo, ale přece jenom když dostaneš nabito přímo proti silnější noze tak očekávám trochu větší rány... Pohyb těch útočníku taky rozhodně nebyl ideální, když si šel s míčem proti nim tak většinou jen stáli a koukali na tebe, místo aby se hnuli někam do strany...
      • No neviem, ale ja som v PES nikdy nemusel nič trénovať, od začiatku všetko išlo hladko, presne tak, ako v tvojom opise FIFY, jediné, na čo som si musel zvyknúť postupom hry, bola katastrofálna AI všetkého, čo sa na ihrisku pohlo. PES ani zďaleka nie je takou kvalitnou simuláciou futbalu, ako o nej zarytí fanúšikovia rozširujú, rovnako ňou nie je ani FIFA, no z nej sa skutočnú simuláciu vývojári ani nesnažili robiť.
    • Já taky ze začátku střílel šouráky, ale dá se naučit vystřelit tvrdě! Jinak demo stahuju, tak počkej si a pak ti tu poreferuju *1* *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit