Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Já tohle už řešit nemusim :) vždycky jsem byl zarytej fanoušek PC, ale teď jsem si pořídil PS3, který vyhrává před PC na plný čáře. Každopádně už rozumim těm lidem co vychvalujou konzole.... *1*
    • Přesně tak. Dříve nebo později na to přijde většina "PC only" hráčů v týhle zemi. Je to přirozený vývoj.. vyspělé země jsou pochopitelně napřed, u nás to bude mít roky zpoždění ale přijde to. *5*
      • kotty
        Predpovidani budoucnosti uz jsem od tebe videl, rozumnej argument ale zatim ne. Pokud ti nerostou zlaty vlasy, tak uz radsi nepis, placas nesmysly.
        • Dyť má pravdu.
    • Jsme na tom podobně, ještě na VŠ jsem hrál výhradně na PC a bezmyšlenkovitě jsem přejímal ty kecy ve stylu "konzole jsou pro děti", "konzole brzdí vývoj her" nebo "hraní na gamepadu je nanic". Pak jsem na youtube viděl gameplay z prvního Uncharted a uplně jsem se do té hry zamiloval. Tehdy byla PS3 ještě celkem drahá a já se pln předsudků bál do ní ty prachy vrazit a tak jsem koupil PS2, který byla za pár šupů. Pamatuju si jak sem se skvěle bavil u prvního GoW, Blacku a Killzone což byly mé první konzolové hry vůbec. Pak jsem koupil PS3 a konečně si to Uncharted zahrál a ... nebyl jsem zklamán *5*
  • Už zase ty nekončené nářky "proč nemám na PC RDR?" nebo "proč nemám na PC Heavy Rain" atd. atd. Měli by jste si uvědomit, že PC jakožto herní platforma není nic elitního, co by vám dávalo automaticky právo na tu či onu hru, nebo na to či ono demo. Je jen na vydavateli jak se rozhodne svou hru propagovat a demo je jen součástí propagace a na mnoho her nevyšla ani konzolová dema.
    • Ale prosim te, nedelej s komara velblouda. Jedina hra ktera je exkluzivne na konzoli a mrzi me ze se neobjevila na PC je pokracovani Gears of War ale ze by se mi kvuli tomu mel zhroutit cely zivot, tak to ani omylem. Automaticky nema nikdo na nic pravo ale zdravi rozum rika ze kdyz hru vydavam na trech platformach mel bych ji take na nich propagovat. Pak ale at neplacou ze o to neni na PC zajem, kdo bude kupovat zajice v pytli?! *5*
      • Víš co, to je začarovanej kruh. Čím méně jim PC vydělává, tím méně investují do PC marketingu a demo je i PC marketing. Potom zas budou mít slabé PC prodeje atd. Jinak mě by na PC chyběly desítky her, ale je pravda že je to ním, že jsem ty konzolovky už vyzkoušel *3*
    • Hlavně konzole jsou pro vydavatele daleko lepší, protože jsou určený pro hraní. Pokud prodávám hry, budu dělat verze pro herní zaření. PC nemá co herní branži nabídnout, proto se většina prodejů odehrává na konzolích a vždy tomu tak bylo. Například Pacmana se před 20 lety prodalo 7 milionů pro Atari 2600. Která PC hra toho dosáhla? PC je tak pro práci, nebo pro hraní pro děti. Děti mají plno času řešit blbosti ohledně špatných ovladačů, špatných systémů od MS a ještě nějakých virů. Jsou prázdiny, tak je jasné, kdo tu asi obhajuje PC pro hraní...
      • kotty
        Spravne si podotknul, ze vyvijet hru na jedno urcite zarizeni, ktere se nekolik let nemeni je jednodussi a predevsim levnejsi. To je hlavni duvod proc je vyvoj smerovany primarne na konzole. Ale ze by PC nemelo herni potencial, to je uplny nesmysl. Naopak PC skyta obrovsky potencial a to i v herni oblasti. Ale vyvoj vyjde draz (vzdy je to o penezich), proto je PC v ustrani.
        Prodanych kopii WoW, Stracraftu nebo HL (cili her ciste pro PC) bylo daleko vic, tak si srovnej fakta (ale netvrdim, ze uz v dnesni dobe nebyly prekonany nejakou konolovou hrou).
        A kategorizovani typu "PC/konzole jsou jen pro deti" bych se vyhnul, absolutne o nicem to nevypovida, mozna tak o autorove IQ. *3*
        • Nejde o cenu, ale o vývoj. Dělat hru pro určité zařízení je daleko lepší. I proto máš na konzolích daleko kvalitnější hry, protože vývojáři vědí, na čem to pojede. PC žádný potenciál nemá, protože je to jen skládačka, co ti za pár měsíců podle "odborníků" zastará. Na PC se dá dobře pracovat, ale hrát je tam většinou jen okrajová zábava. Až se budou na PC tak dobře prodávat hry, tak možná nějaké studio něco spíchne i pro PC. PC jsou pro děti na hraní, protože hry mají zdarma a ještě se můžou trumfovat, kdo má víc tom cool 3D marku.
          • kotty
            A jednodussi vyvoj se projevi na nizsich nakladech, pripadne na rychlosti vydavani titulu (nekdy podle toho ale taky vypadaji) coz ma za nasledek opet vyssi zisky. Jak rikam, vsechno je to o penezich.
            Asi by sis mel najit definici slova potencial. PC ma sirsi moznosti jak konzole i ve hrach, pouze je na nej vyvoj a optimalizace slozitejsi. To vsak neznamena, ze by mel horsi potencial.
            A co se tyce o hrach zadarmo na PC to je opravdu nazor k pousmani. Kupodivu i za PC hry se plati, bonusem je, ze o neco mene nez za hry na konzole (ja jako pracujici muzu rict, ze taky rad usetrim). Pokud jsi narazel na piratstvi, tak to je v hojne mire na vsech platformach, byt je na PC nejrozsirenejsi (siroke moznosti maji i sve nevyhody).
            • Za prve najdi si vyznam slova potencial. Za druhe najdi si vyznam slova piratstvi ve spojenim s hernim ci softwarovym prumyslem. Za treti herni prumysl jsou byznys jako kazdy jiny, takze vzdy tam hraji role penize. Nikde jsem ale netvrdil, ze by dobra hra musel vzniknout jen pokud je dotovana miliony dolaru. Ve zkratce jsem pouze tvrdil, ze konzolovy vyvoj je vydelecny oproti PC, to vsak neznamena, ze by PC nemelo herni potencial. Ale co se snazim, ty si to stejne opet cele prekroutis.
              *6*
            • A kdybys myslel, že stačí zaplatit hodně za vývojáře a máš pecku, tak to také nefunguje. Vzpomeň na Romera, co sice nic neudělal, ale za cízí peníze si žil jako král. Na hry potřebuješ odborníky a ti se ti nebudou vrtat ve stovkách konfigurací jen proto, že tam můžeš přidat dva odlesky navíc.
            • Až řekneš něco pravdivého, tak třeba uvěřím. O penězích hry nejsou, protože kvalitní vývojáři se nedají koupit v supermarketu. Můžeš dělat průměrné hry, ale ty se na sebe sotva vydělaj. A co si myslel těma loděma?
            • kotty
              OMG Pepiku, ze ty na necem jedes, priznej se. Sorry, ze to rikam, ale tobe neco vysvetlovat se miji ucinkem, protoze si to stejne vzdycky preberes uplne jinak.
            • Jen blázen by vyvíjel na PC, když má luxusní možnosti konzolového vývoje. Nejde jen o peníze, ale o efektivitu. Vývojáři nejsou hloupí a nebudou vývíjet něco déle jen proto, že to bude mít o pár polygonů víc a jinak nic. Se podívej na luxusní R* a jejich GTA 4. Na konzolích je to téměř dokonalý titul, ale převést to na stovky konfigurací je dost problém a u RDR už do toho ani nešli. Se jim nedivim. GTA 4 se prodalo 16M jen na konzolích, tak ten milion PC verzí už nic nezachrání.

              Za PC hry se může platit, ale když chceš demo, tak si ho bez problémů uděláš. Jde tohle bez problémů na konzolích? Kdo mluví o pirátství? Piráti jsou na lodích a kradou věci, ne?
          • PC jsou pro deti na hrani, protoze hry maji zdarma?! Ty si vazne Pepik. *2*
            • Myslíš, že si dítě může dovolit dávat třeba 3 tisíce měsíčně za hry? Takhle má tisíce her zdarma a může si užívat.
      • Panebože, takovou blbost už jsem si dlouho nepřečetl...
  • bože to se nám nějak odklonila diskuze a zase sem nalezla hromada dětí jejichž jediným argumentem jsou sprostá slova. Já bych hlavně docela rád slyšel jaké bylo demo DS 2 od někoho kdo to hrál a má na to objektyvní názor. A jen tak mimochodem konzole jsou pičojdní sračky který spomalujou vývoj, hry na nich vypadají otřesně a velkou televizí se to nezakryje. Na konzolích jsem hrál několikrát a jediné co se nanich líp ovládá jsou rubačky typu god of war. Ale díky Darksiders je vydět že s myší to jde skoro stejně dobře. Navíc při hororových her na konzolích se uplně vytrácí atmosféra. Kdo by se taky bál když sedí rozvalený v obýváku s gamepadem. Prvně se mě nic napsat nechtělo ale názory některých konzolistů mě fakt vytočily. PCčko je a bude a konzole s tím nic neudělají.
    píšu to brzy z rána tak pro všechny rejpaly omlouvám se za pravopis *12* *12* *12*
    • RakeW
      V první větě sprosté děti za jejich výlevy odsoudíš a v následujících 90% svého příspěvku se chováš jako jedno z nich? C'mon...
    • Ty jo to jsou blafy... ty ses nikdy nekoukal na horror u TV a nebál se? Je sakra uplně jedno jestli koukáš na monitor nebo na TV.
      • Podle mě je požitek z filmu nebo hry u pořádný LCD a 5.1 repro o dost intenzivnější, než koukání do 20" monitoru s šumítkama... ale každýho věc
        • Hlavně nikdo nezakázal používat obyčejné monitory. Já to tak mám a je to v pohodě. Spíš by mi vadilo to hloupé ovládání na klávesnici, kdy mě po pár minutách bolej prsty. Gamepady jsou už trochu dál než 30 let starý klávenice.
    • Až se trochu probudim a začnu se dneska nudit tak to vyzkouším, sám se moc těším. Pak snad něco napíšu *5*
    • To mas to iste aj z opacneho pohladu...konzoly su, aj budu a PC s tym nic neurobi. Zboznujem taketo dementne nazory ze jedno je naj naj a druhe uplne nahovno. Keby boli konzoly uplne nahovno tak asi upadnu do zabudnutia. Vsetko je vec vyberu. Niekomu vyhovuje jedno a bavi sa. Druhemu zas to druhe a bavi sa tiez. O co podla mna ide v prvom rade. Mne vyhovuje aj PC aj konzola, jedno na jeden typ hier, druhe zas na iny. Urcite je super ked ma hrac moznost vyberu. No a tiez dost nechapem preco by sa na gauci a velkej televizii mala vytracat atmosfera? Ja osobne si teda dobry horor alebo hocaky film pozriem urcite najradsej na velkej telke z gauca. No ale ked tebe vyhovuje sledovat film zhrbeny na stolicke na monitore tak ok, kazdy sme nejaki :)
  • Jo, jo, takova Contra... to byly casy *5*
  • Zajimava hra,ale pokud si mam vybrat tak Alan Wake je lepsi,ma to super pribeh.... Kazdopadne demo sem zkusil a pomerne ujde :) Doporucuju sosnout vsem Gold Xboxarum :)

    btw kdo chce tak si me pridejte na Xbox Live ....nick Vilge
  • V minulích letech to bylo skvěly,dema vychazela i na Pc ! A dnes my nemáme čas nemame lidi atd...
  • Nic proti Konzolím atd
    Ale nechápu proč neudělali Demo i na PC?
    Nebo proč vůbec spousta Firem dělá hry jen na Konzole a nebo jen na PC?
    Proč to nemůže bejt na všechny Platformy atd.
    PC Kúli Piráctví?Tak Krade se všechno Kabelky v Obchodaku a taky je neprestaly vyrábět..
    Krade se všude a všechno a lidi dělaj akorát ochrany a neserou nato.
    Mam jen PS3 na kterem nehraju moc jen třeba Tekkena nebo Soul Calibre 4
    Protože se na to přesně hoděj na PC bych si to nedokázal představit
    Jsem spis PCčkař a fakt mě mrzí že spousty her jsou jen na Konzole...Třeba Miluju Sonica a ten je snad jen na Xbox nebo Wii...
    • Pokud uděláte multiplatform hru na PC + PS3 + Xbox360, pak se ty konzolové prodávají minimálně 5x lépe, přitom s PC verzí máte podstatně více práce (odlazení na různé konfigurace/ovladače, různý počet jader CPU). Proto ty porty jsou buď odfláknuté, nebo vůbec nejsou. Taktéž na PC se hůž prodávají a distribuují DLC pro multiplatform hry. Tudíž se prý ani nevyplatí je pro PC dělat (RPG hry jsou trochu výjimkou). Krásným příkladem budiž Criterion (patří pod EA stejně jako tvůrci Dead Space) a jejich Burnout Paradise: na PC vyšla kolekce s aktuálními DLC s tím, že šlo dokoupit nějaká auta. Jenže na PC poměnry, kde jsou lidé zvyklí takové věci spíše dostávat zadarmo, byly ceny za přídavné auta přepálené a skoro nikdo je nekupoval. Následně Big Surf Island na PC nevyšel (a já si kvůli něj pořídil Burnout Paradise Complete Edition na PSN). A stejná situace je i na jejich novém Need for Speed Hot Pursuit: ve hře už dokonce není ani nabídka placeného odemykání vozidel (v Burnoutu byla) a na DLC můžeme zapomenout už teď (ty 3 auta zdarma budou součást patche, tudíž se nejedná o klasicky definované DLC).
    • Ja si tekkena nebo soul calibre na pc dokazu predstavit uplne normalne protoze pripojit psko/xbox k plazme je uplne stejny jako pripojit PC k plazme prez hdmi a zapojit libovolnej pocet gamepadu a herni zazitek bude taky uplne stejnej.

      Co me ale stve nejvic je to ze 90% multiplatformnich her sou nepovedeny porty ktery neberou PC hrace vpotaz takze napriklad force unleashed 1 neprepisuje tooltipy v sobojich s bossama kdyz si prenastavite ovladani, dead space 1 nebo ted me tak napada ze skoro vsechny porty maji problem vsynchem kterej opozduje mys atd. je toho hodne je jenom malo her opravdu multiplatformnich napr mass effect 1/2 kde predelali interface a ovladani.
      Nekdy me prijde ze jenom vezmou hru strci ju do nejakyho konvertoru kterej jim vyplivne pc verzi a hura mame port at nam i PC hraci neco vydelaji
  • Vy ste vazne nemocny lidi , dete se nekam fakt lecit , nebo si nekde zalozte stranku a tam se hadejte , nevsimli ste si o cem se tu ma diskutovat , lidi tu zajma jaky je demo a ne co je lepsi jestli pc nebo konzole ! A nevim proc to furt resite kdyz se nic nevyresi ! Mimochodem to demo je super , paradni atmosfera jako v jednicce a jeste o neco lepsi zpracovani :) takze pro me jasna koupe . Dead Space je proste jedna z nejlepsich her posledni doby :)
    • My se nepotřebujem hádat, co je lepší. Přeci všichni víme, že lepší je PC ne? *1*
  • děte už do prdele s těma hádkama!!!! chci vědět, jestli je to demo good!!!
    • Jen aby ta hádka nebyla lepší než celý demo, potažmo hra *1*
  • Mrzí mě, že nevyšlo i PC demo, ale tak jako tak Dead Space 1 je jedna z mých nejoblíbenějších her, takže dvojku si určitě koupím.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit