Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Genericka 90kova RTS. Za toto chcú peniaze? C&C komunita toto robí zadarmo, a to ta séria ma x dielov.
    • Blue.Shark
      Mám C&C velmi rád, ale Starcraft je totálně jiná liga. Žádný C&C nemá tak odlišné a přitom vybalancované strany konfliktu. Částečně možná za úspěch Starcraftu může poutavý a vážně míněný příběh; v C&C jsem to vnímal vždycky jako nadsázku. No a pak je tu styl hry. C&C jsou klasické strategie, kde až tak nemusíš dbát na mikro (to mi vždycky vyhovovalo víc). Starcraft je ale na mikru založený a v tomhle směru si můžeš s každou jednotkou do sytosti vyhrát. Stačí se podívat na nějaký profesionální zápas...a to je další věc. Kdyby ta hra nebyla tak vyumělkovaná, nikdy se v e-sports nedostane tam, kde v současnosti je.
      • KrPa
        tvrd me, ze duna nema pribeh, kdyz je zalozeny na jedne z nejlepsich scifi serii

        tiberium ma lepsi pribeh nez sc

        ra ma dobry namet ale slaby pribeh

        a zrovna bych rekl, ze wacrafty maji lepsi pribeh nez sc, sc2 je po pribehove casti znacny odpad
        • Blue.Shark
          Jenže to je kombinace více prvků. Duna sice má příběh (jakž takž) založený na super předloze, jenže ten zbytek pokulhává - hra byla nevyvážená, tvůrci se na nějaké úpravy vybodli a teď je prakticky mrtvá. Starcraft narozdíl od Duny pořád žije. Warcraft se dlouhou chvíli držel, ale Blizzard potom taky přestal hru nějak explicitně podporovat, tak postupně odumírala.

          S posuzováním příběhů asi můžeme být opatrní, protože to je hodně individuální. Jak to vidím já: celkově Tiberiové univerzum nehraje na nijak složitý příběh. Pořád je to "jen" konflikt dvou (později tří) stran. Starcraft dává větší důraz na postavy v příběhu, člověka nutí k nim přilnout...a pak s nimi dělá různé psí kusy. Ještě to hezky doplňuje rozdílnost Terranů, Protossů i Zergů, kteří se liší ve všem - od vzhledu po jednání. Od toho se potom odráží jendotlivé kampaně a tam je podle mě ta příběhová síla.
          • KrPa
            az na to, ze cele tiberium universum se toci hlavne kolem kane, sc ma takovy detinsky pribeh, kdy jsou dobraci jen dobri a zlý jen zly, navic castecne vykrada warhamery

            westwood hry jsou fakt mrtve, kdyz studio neexistuje, to nemuzes se sc porovnavat
            • Blue.Shark
              Říkám, je to dost individuální. Že Starcraft vykrádá Warhammer je věc známá a popravdě docela nepodstatná. Blizzard prostě umí svoje příběhy podat dostatečně zajímavě a jednoduše zároveň a hráči na to slyší.

              A pravda, Westwood už je mimo, tak to nejde úplně porovnat.
        • "tigerium"? *1*
    • Tvoje mama je genericka. Komunitni remastery nedosahujou, kvalitou tech od vyrobce.
      • Většinou ne, ale v "poslední době" mne napadá pár titulů, které by se možná i daly zmínit. Otázka je, co vše se dá považovat za remaster, protože v případě Blizzardu by mne hned napadl "jeden" (opět nejistota ve výkladu) příklad.
    • Princip zpracování mlýnských obilných výrobků a dalších surovin na hotový chléb je i přes odlišnost receptur a používaných surovin v podstatě ve všech zemích světa stejný. Obiloviny - především pšenice, žito, ale též oves, ječmen, kukuřice apod. se umelou na mouku o požadovaných parametrech (obsah lepku, obsah popela, granulace apod.). Hotová a odleželá mouka je pak na pekárně spolu s dalšími surovinami, přísadami a ingrediencemi vč. vody vymísena na těsto a toto se po rozdělení, vytvarování, nakynutí a různých povrchových úpravách (vlažení, sypání, zdobení apod.) tepelně zpracuje, jinak řečeno upeče. Zda z tohoto zjednodušeně popsaného, ale ve skutečnosti velmi složitého procesu vzejde chléb šumava, bílý pšeničný chléb (baguettes, ciabatta), celozrnný nebo vícezrnný chléb, mexická tortilla, bagels, německý pumpernickel, skotský bannock, turecký chléb bazlama, indický chléb chapati, chléb pita, barbari, kisra - či jiná národní nebo krajová specialita - to už záleží na zemi, v níž se příslušný chléb vyrábí.
  • Mezi starou a novou grafikou se da samozrejme prepinat ingame pres klavesu F5, ne jen v hlavnim menu, jak pan Homola tvrdi. Inu, kvalitni recenze.
    • Overwatch
      Díky moc za upozornění, tohle jsem ve hře vůbec nezaregistroval. Upraveno.
    • solomon.short
      jojo, taky me to prastilo do oci. hral to vubec?
  • Radsi bych byl remasteru W3. Jen se bojim aby nesprasili grafiku jako tady.
    Anebo by mohli udelat rovnou W4, preci jen Starcraftu uz dochazi dech a Blizzardu chybi nejaky vylozeny tahak v e sportu.
  • Díky za recenzi.
    OT: Můžete mi prosím říct, proč dáváte do prohlížení galerie dementní reklamy, které mi málem vyrazily mozek nosem, jak jsou nahlas? Tohle jste už fakt přehnali pánové.
    • KrPa
      to neni jen na tiscali, uz to delaji i na idnes
  • Coffin.Corner
    "...Zajímavá je i absence achievementů, které v původní hře nebyly, ale v remasteru mohly být příjemným bonusem. Ale nejsou..."

    To dává takový smysl, jako bych si v recenzi na ubytování v hotelu stěžoval, že v ceně mohla být prostitutka, ale nebyla.. *3*
    • dnes jsou achievementy bezne. pokud by byly bezne i prostitutky na pokoji, pak by i melo smysl si stezovat na jejich absenci.
      • prostitutky na pokoji su docela bezne
    • Veskoslav
      "Není ani možné přepínat novou grafiku do nové a zpátky "

      Korektor šel asi dom.
      • F5?
  • Paulcz
    V remasteru působí jednotky a budovy jako pěst na oko, to si s tím mohli vyhrát trochu více a dát tam nějaký mezivrstvy mezi barákama a terénem atd. A jinak by asi stačil patch, který by umožnil hrát hru na dnešních rozlišeních a hráč by viděl více dílků mapy.
    • Patch na to, aby původní hra běžela na nových počítačích, vydali. Dokonce ji (celou hru i s datadiskem) dávají komplet zdarma...
      Více z mapy nicméně neuvidíš, protože multiplayer.
      • Protoze multiplayer? Co to je za hloupy argument. Jen nevytahni ten argument ze hraci s vetsim monitorem by meli vyhodu. Jde jen a jen o umele zvysovani naroku na APM a skill. Podtrhuju slovo umele.
        • Spades
          No a lidi chcou ten uměle nasazený strop zachovat. Představ si to.
          • to je nápad. co takhle usporadat na olympiade sprint se svazanyma nohama nebo fotbal se zavazanyma ocima
            • Spades
              sry sem se uklik a misto reagovat jsem dal upravit, odpoved je v poslednim prispevku ode me v tomto vlakne *1*
            • kdo jsou to "oni"? par trotlu co trenuje klikani 16 hodin denne z koreje? nebo ultrapravicovi fanoušci? sr4t na ne
            • P.S.
              navíc vetšina z toho apm jde na správu zdroju a budovani zakladny. Skill lepším hráčum zustane a budou moct investovat svoje apm do mikromanažmentu boju
            • Spades
              Oni jsou ti, kteří budou Blizzardu vydělávat peníze. Ti, pro které Blizzard tu hru dělal.
              Opět jak říkám, je to jen business, buď by Blizzard udělal hru, kterou si sem tam někdo koupí z nostalgie a pak se vrátí k SC2 a pro hráči k SCBW, nebo udělají hru, u které udrží alespoň ty pro hráče.
            • nezdá se mi že když musíš mít v zápase 300 apm a ubrali by rekneme 100 nebo 50, že by se hra "kutálela za tebe" jak ty píšeš
            • Spades
              Správně by to bylo spíš hrát fotbal s míčem, co se kutálí za tebe, nebo sprintovat s koloběžkou. SC bylo nějak těžké, kdyby si ho zjednodušil, tak hráči budou hrát starou verzi, protože nechcou berličky pro soupeře.
              Já to taky neumím hrát, ale tohle chápu.
    • Oni chteji za malo muziky hodne penez a kdyby to byl patch nemohli by calovat 15€
      • 15€ hodne? no nevim
  • To je pekne, ale...
    Sanctuary volá, holá holá. Tristram, Lut Ghlolein, Kurast... *14*
  • KrPa
    davam + za to, ze za to nechteji jako microsoft 30 € za age2 ale jen 15 €

    ja si ze vsech zmen nejvice povsimnul jen tedy HD textur a novych ikon postav, ktere vice odpovidaji SC2, coz je opet vice, nez v age2

    multak nehraji
  • Já bych dal určitě vyšší hodnocení, přesně takhle si představuju remaster - úplně stejná hra, jenom vypadá hezky. Mám desítky, možná stovky her, které bych si přál takhle předělat, a Starcraft má to štěstí. Podle mě je to super.

    Multiplayer, Korea a podobné nesmysly mě nezajímají - i když chápu, že je správné, multiplayer v recenzi řešit. Pro mě je Starcraft dobrou RTS s dnes už klasickým a podle mě pořád dobře výborně fungujícím příběhem.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit