Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Akorát děláte z Komára velblouda. A o té Vaší ultimátní lenosti to ani komentovat nebudu. 

• spoock

Takže Patrik potvrdil mé obavy z celé té PC konzole. Osobně dneska na PC už hraju jen výjimečně, spíš vůbec. Představa, že budu laborovat s optimálním nastavením všeho mě "děsí". Člověk má tak málo času hrát a ještě abych se rozčiloval nad neoptimálním chodem hry, na to fakt už nemám dnes žaludek. Strašně mě to mrzí, ten potenciál silného HW jasně ukazuje, že u Switch nástupce je tu prostor pro upgrade.

• Oproti klasickému PC má Deck výhodu aspoň v tom, že je to jedna konfigurace, kterou má hromada lidí - nebude pak podle mě problém najít pro každou hru doporučené ozkoušené nastavení, které na něm dobře běží.

Steam Deck ale nemám, jen se dohaduji 🙂

• Slavik_Jenda

To dnes není problém najít ani na PC...

• Zajímavý pohled. Nejsem si jistý, jak moc je to zbavování se Windows ve Valve aktuální. Pokud vím, tak proběhly i nějaké usmiřovací rozhovory s MS, ale Steam Deck vypadá jako pokračování té cesty.

Před pár lety jsem zkoušel SteamOS na klasickém PC, ale jako plnohodnotný Linux to za nic nestálo a herně to nefungovalo líp než klasický linuxový Steam. Na konzoli/handheldu/druhém PC mi to přijde o dost zajímavější. V každém případě je pravda, že Steam na Linuxu ušel velký kus cesty. Od nutnosti spouštět ho přes Wine přes podporu pár nativních her po současnost, kdy není velký problém spustit ani exkluzivity od MS.

Důvody, proč ti Steam Deck nevyhovuje naprosto chápu. Sám o něm uvažuju z několika důvodů: Jsem zvyklý hrát na Linuxu a řešit potíže s tím spojené. Občas je to zajímavější dobrodružství než hra samotná, ale rozhodně to není pro každého. Malých her mám ke hraní spoustu, na PC se k nim nedostanu a když trávím dost času v autobusu... Moje PC už dosluhuje a tohle by mohla být zajímavá náhrada pro hraní, protože stejně neplánuju kupovat nic extra výkonného. Ale asi si počkám, jak to bude s životností a možná i na nějaký upgrade, ve kterém vyřeší problémy typu přehřívání a hlučnost.

• ja_nic_nevim

Kdybyste si raději večer vzali do ruky knihu.... To jsou samá Nintenda, Marvelovky.... a pak má současná generace někde být. 

• :-D další moralista s knihou:-) Tak kdy začneme hromadně opouštět auta a vrhnem se na koně?

• Inquisitor

Už možná brzo:)

• Inquisitor

Samý luxus a kázeň žádná.

• Kdybyste si raději šli hrát ven. To jsou samí Huckleberry Finnové a Anny Kareniny... a pak má současná generace někde být.

• ja_nic_nevim

Tak to pozor, z toho by Vám mohly i narůst svaly. Pak s jedním začnou cloumat holky a už v tom jeden létá.

• Kdybyste raději seděli pěkně doma v jeskyni. To je samé hraní venku a pak současnou generaci sežerou medvědi a šavlozubí tygři.

• bodmrazu

Za me je SteamDeck super. Jen z pohledu software je to zazrak co kluci dokazi vse v Linuxu emulovat.

Ja hraju na gauci kdy deti okupuji televizi a zaroven nechci jit do jineho pokoje k PC.

Dohral jsem vsechny Playstation hry a kopec dalsich her na ktere bych normalne nemel nikdy cas. Vlastne az s timto zarizenim se mi plne otevreli moznosti me Steam knihovny.

Ne tohle neni zarizeni do MHD ale do vlaku na par hodin se zasuvkou, nebo na doma ci hotel. Idealni na dovolenou.  

• Souhlasím 

• radim.zaty

Jen drobná technická: Proton, tedy to, co umožňuje běh Windows aplikací a her, není emulace. Viz Wine (https://www.winehq.org/) ze kterého Proton vychází.

• dworkin

Koupil jsem si Deck na cesty, ale nakonec cestuju mnohem míň, než jsem předpokládal. Už jsem si myslel, že na něj bude padat prach, protože v systému mobil-tablet-PC-konzole nebude mít žádnou funkci, ale pak jsem zjistil, jak se na tom báječně hrajou staré hry. Momentálně sjíždím celou sérii Tomb Raider a parádně se bavím. Na PC to vypadá fakt příšerně po těch letech, ale na Decku naprostá pohoda.

• TheRKD

Pro boomery fajn. Představa, že po celým dni v práci budu večer ještě vysedávat u PC se mi kroutí prsty u nohou. 

Switch pro mě byl novou renzancí hraní. Člověk s rodinou je rád, když si utrhne tu pět, tu dvě minutky volného času, kde se dá. Ale Dark Souls 1 už mám dohraný pětkrát. Teď přišel čas dojet Elden Ring a Sekiro. Těším se, až můj Deck dorazí. 

Ale vyboďneme se na diskuze chlapi, čas vystřídat děcka u Disney+, je novej Predátor a je dobrej!  

• Derp_1337

Jo, taky jsem spokojený s novým Predátorem. Jenom mě mrzí to omezení na Disney+ .

• skaven

je to aj na Hulu, a samozrejme aj inde 

• Derp_1337

Ok, díky za tip na Hulu. Tahle informace mě minula. Jenom jsem někde četl, že to bude exluzivně na D+ a dál jsem to neověřoval.

• Maxianimal

Éh, je ucházející at best. Lepší než poslední Predátor, ale to je asi tak vše.

• LessPh

Jen pro srovnani, Deck je pecka... trochu cisel z redditu:

R/Switch 163T uzivatelu za x let od launche

R/SteamDeck 164T uzivatelu za par mesicu

Deck je maximalne popularni, me treba Switch nema co nabidnout, HW spatnej uz v dobe vydani a tech par exkluzivit, tak z toho by si clovek vybral tak 2 az 3. Switch bych koupil a koupim, ale jen pro deti.. pro dospeleho hrace to nema smysl..

• Switch sem měl asi 3tydny a šel z domu. Nejhorší z dnešní nabídky strojů.

• Derp_1337

Tak záleží, co po tom chceš. Jestli jsi to měl jenom na hraní "doma", tak to bylo fakt zbytečný. Deck nikdy nenahradí plnohodnotné PC a i klasické konzole na tom budou trochu lépe.

Je to prostě handheld a hodí se na cesty a nebo třeba na záchod. 😇

• JohnyTheZik

Vzhledem k tomu, jak moc je početná komunita PCMR, která tak nějak inklinuje i k oblibě Valve/Steamu, tohle skutečně není dobrej argument.

Navíc, na Switchi neni moc důvod diskutovat nad konzolí, mnohem relevantnější jsou v tomhle případě subreddity her na daný platformě. Takovej Animal Crossing má 1.8M subscriberů a je to pro popularitu Switche mnohem zajímavější údaj.

Platforma, na který samo o sobě musíš pořád něco nastavovat, ať už hry, nebo čistě preference/performance apod., bude mít z logiky věci subscriberů na subredditu víc, není to ovšem moc dobrá vizitka.

• Já jsem majitelem Steam Decku a žáhná pecka to není, ale předražený nekvalitní krám. A jen tak mimochodem, vůbec netuším, co je to ten redit.

• Derp_1337

Sorry, ale tvůj argument má zásadní chybu. Počet uživatelů Redditu není zrovna nějakým ukazatelem úspěšnosti.

• LessPh

No ja myslim, ze je to jediny ukazatel popularity, lidi to zarizeni maji radi a tak o nem diskutuji na redditu a mnohem ve vetsi mire nez o Switchi.. to je jasny ukazatel😉

Plus Steam Survey, podle OS lze odvodit jeho uspesnost, jsem linej to hledat, ale posledni co jsem videl na redditu, tak deck je nejpouzivanejsi zarizeni pod linuxem😉

• Už dost nebo se roztrham smíchem. Ty popularito 😀 Tak jako určitě. Užívej si popularitu zařízení na redditu. Jsem osobně rád, že někoho takového na Switchi nepotkám. 

• Jestli to nebude tím, že drtivá většina uživatelů Nintenda Switch ti dlabe na nějaký reddit.  Tohle je naprosto retardované odvození toho co “je populární” tvl. Popularitu můžeš objektivně posoudit maximálně prodanými kusy a ne nějakým fórem na internetu. 

• LessPh

To je fakt, vetsina uzivatelu switche jsou deti a ty na reddit nesmi.. neco na tvem prispevku urcite bude😆😆

• 0011

Spíš jde o to, že majitelé Switche nemusí na internetu řešit, že jim nejede hra xy, jak optimalizovat hru z, aby jela líp atd., je to prostě přenosné pc se všemi výhodami ale i problémy, ale i kdyby to byly všechny příspěvky poplácávání se po zádech jak je SD hustokrutopřísné zařízení (spoiler: nejsou), nemá to naprosto žádnou výpovědní hodnotu.

• Derp_1337

Trololol

Stačí jenom kliknout na odkaz článků s věkem uživatelů Switche od Andrew23 a všem jasné, jak se tady urputně snažíš trollovat.

• Ty nebudeš nejostřejší tužka v penále, viď?

• v japonsku dostavaj deti konzoli od nintenda driv nez prvni dupacky, takze popularni mozna v zemi vychazejiciho slunce

• Prosím o odkaz na tvé tvrzení. Pokud jej máš podložené. Btw. Switch prodal v Japonsku cca. 26mil. kusů. Celosvětové číslo prodejů je pak kolem 111mil. Takže mi to Tvé tvrzení nesedí. Aha, Tys chtěl být jen vtipný a teď jsi vlastně uboze trapný. Je mi Tě líto. 

• vsak, japonsko ma 125m obyvatel, kdyz poberou temer ctvrtinu prodeju, tak celosvetove je to marginalni kus hw

• Od začátku jsem věděl, že SteamDeck bude průs*r. Kdo chce handheld, má Switch, který má i spoustu exlusivit a je skladnější . Tohle je tak pro pár nadšenců, ale nemůže se to zaplatit. 

• Z čeho soudíš, že Deck je průs*r a jak se to pozná? 

• no pozná se to tak, že o to bude malý zájem. Tak zatím to jen předpokládám....

• i uplny jelita zvladnou pustit a hrat steam deck verified hry, zbytek jsou moznosti navic a subjektivni "problemy"

• Pro me je Steam Dečka největší omyl mého života. V jejich systému nejede většina her, šílené tuneni abych rozběhl hry z Epicu, na které stejně nešel použít jejich gamepad. Přeinstalovali jsem tedy na Windows a zde totálně špatně ovladače. DECK se sám od sebe občas restartuje, nejde připojit bluetooth příslušenství (i když ihned po instalaci ovladačů šlo). Vrchol všeho je naprosto šílený hluk z ventilátoru. Všechna PC mám chlazená vodníkem, takže jsem zvyklý na téměř nulový hluk. Ale mám i pracovní notebook na jehož hluk jsem roky nadával. Ale tohle je 10x horší.  Já si ho nikam do vitríny k LEGU dávat nebudu. Leží v šuplíku a je to pro mě poučení - nikdy neobjednavat dopředu neprověřený HW.

• ravux

Pokud mate Steam Deck na hrani her z Epicu, je to skutecne omyl vaseho zivota. Tezko vsak chyba Steam Decku.

• Váš komentář by měl nějaký význam, kdyby Valve předem neavizovalo, že bude otevřený pro všechny PC launchery.

• ravux

Coz neznamena, ze je pro ne designovany, testovany, optimalizovany a doporuceny, ze?

• Jaký je rozdíl jestli si koupím FIFUpřímo od EA ne od Steamu? Hra má pořád stejná data, jen Valve do Decku narve naprosto neschopný ovladač (tedy jen se tak softwarově tváří) jen z toho důvodu aby nebyl kompatibilní s ostatními launchery. A to nemluvím o ostatních argumentech o kterých jsem psal - samovolné restarty, příšerný hluk a taky ty o kterých jsem nepsal - poměrně slabý výkon. Když notebooková APU dokáží mít v konkurenčních handhaldech vyšší výkon než čistě na hraní vyvinuté APU tak je něco špatně. Plasty taky nestojí za moc a v kombinaci s tím šíleným přehříváním nebudou mít dlouhou životnost. Za mě je Steam DECK předražený krám.

• Steam Deck má optimalizované ovladače ve vlastním OS. pokud tam narveš Windows a stěžuješ si, že má ovladače na houby, tak je to podobné jako narvat Android do iPadu a stěžovat si na špatnou podporu. OK, Valve výměnu OS nezakazuje a tvrdí, že je možná, ale taky nemá důvod nějak extra podporovat konkurenci. Z FIFA z EA obchodu nemá nic, z FIFA ze Steamu má procenta. Dělat si s tím můžeš co chceš, ale na vlastní riziko.

A ohledně konkurenčních handheld PC. Ty jsou o dost dražší, takže se nemůžeš divit tomu, že Steam Deck není tak výkonný.

• Reakce na příspěvek:

Píšeš naprosté nesmysly, protože Valve podporu Windows deklarovalo, ovladače na Windows samo vydává a je za ně zodpovědné. Pokud Apple vydá Android pro iPad, tak za něj kvalitu bude zodpovědný. A nikde nepíšou o tom, že kvalitu nezakazují, ale že ji moc nevěří, nýbrž se chlubí tím, jak Windows podporují. A to mluvím o te lepší variantě na Steam Decku. Ten jejich systém je naprostá katastrofa. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit