Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Tak se mi tam povedlo narvat Double Commander, na který jsem zvyklý, takže jsem už kompletně spokojen.

 • Slavik_Jenda

  To dnes není problém najít ani na PC...

 • Inquisitor

  Už možná brzo:)

 • Derp_1337

  Tak záleží, co po tom chceš. Jestli jsi to měl jenom na hraní "doma", tak to bylo fakt zbytečný. Deck nikdy nenahradí plnohodnotné PC a i klasické konzole na tom budou trochu lépe.

  Je to prostě handheld a hodí se na cesty a nebo třeba na záchod. 😇

 • Derp_1337

  Ok, díky za tip na Hulu. Tahle informace mě minula. Jenom jsem někde četl, že to bude exluzivně na D+ a dál jsem to neověřoval.

 • Jenže si vem, že by si mohl hrát PS4/5 hry na PS vita. Prostě steam deck se nedá srovnávat ani se switchem nebo s ostatníma konzolema, protože je to něco jinýho. Ty se snažíš aplikovat to co prodává konzole na steam deck, ale steam deck se ostatním konzolím vymyká už jenom z podstaty toho co nabízí. Proto ani tvůj argument s exkluzivitama tady prostě nefunguje. To co je exkluzivní na PC je automaticky exkluzivita i pro steamdeck (pokud je ta hra verified). Na steamdeck by ses měl dívat spíš jako na low end herní PC ve formě handheldu. A z tohohle hlediska to opravdu celkem revoluce je (pokud se oprostíme od těch prvních dražších handheld počítačů a zakomponujeme do toho i cenu a to, že se do toho pustila velká firma). Bohužel s tím Windowsem s tebou souhlasím, ale možná se v budoucnu dočkáme podobných zařízení třeba od Microsoftu nebo nějakých firem co dělají notebooky s plnou podporou Windows. Pak bych o tom asi uvažoval taky. 

 • Switch sem měl asi 3tydny a šel z domu. Nejhorší z dnešní nabídky strojů.

 • Souhlasím 

 • :-D další moralista s knihou:-) Tak kdy začneme hromadně opouštět auta a vrhnem se na koně?

 • Akorát děláte z Komára velblouda. A o té Vaší ultimátní lenosti to ani komentovat nebudu. 

 • Oproti klasickému PC má Deck výhodu aspoň v tom, že je to jedna konfigurace, kterou má hromada lidí - nebude pak podle mě problém najít pro každou hru doporučené ozkoušené nastavení, které na něm dobře běží.

  Steam Deck ale nemám, jen se dohaduji 🙂

 • spoock

  Takže Patrik potvrdil mé obavy z celé té PC konzole. Osobně dneska na PC už hraju jen výjimečně, spíš vůbec. Představa, že budu laborovat s optimálním nastavením všeho mě "děsí". Člověk má tak málo času hrát a ještě abych se rozčiloval nad neoptimálním chodem hry, na to fakt už nemám dnes žaludek. Strašně mě to mrzí, ten potenciál silného HW jasně ukazuje, že u Switch nástupce je tu prostor pro upgrade.

 • skaven

  je to aj na Hulu, a samozrejme aj inde 


 • Zajímavý pohled. Nejsem si jistý, jak moc je to zbavování se Windows ve Valve aktuální. Pokud vím, tak proběhly i nějaké usmiřovací rozhovory s MS, ale Steam Deck vypadá jako pokračování té cesty.

  Před pár lety jsem zkoušel SteamOS na klasickém PC, ale jako plnohodnotný Linux to za nic nestálo a herně to nefungovalo líp než klasický linuxový Steam. Na konzoli/handheldu/druhém PC mi to přijde o dost zajímavější. V každém případě je pravda, že Steam na Linuxu ušel velký kus cesty. Od nutnosti spouštět ho přes Wine přes podporu pár nativních her po současnost, kdy není velký problém spustit ani exkluzivity od MS.

  Důvody, proč ti Steam Deck nevyhovuje naprosto chápu. Sám o něm uvažuju z několika důvodů: Jsem zvyklý hrát na Linuxu a řešit potíže s tím spojené. Občas je to zajímavější dobrodružství než hra samotná, ale rozhodně to není pro každého. Malých her mám ke hraní spoustu, na PC se k nim nedostanu a když trávím dost času v autobusu... Moje PC už dosluhuje a tohle by mohla být zajímavá náhrada pro hraní, protože stejně neplánuju kupovat nic extra výkonného. Ale asi si počkám, jak to bude s životností a možná i na nějaký upgrade, ve kterém vyřeší problémy typu přehřívání a hlučnost.

 • radim.zaty

  Jen drobná technická: Proton, tedy to, co umožňuje běh Windows aplikací a her, není emulace. Viz Wine (https://www.winehq.org/) ze kterého Proton vychází.

 • Inquisitor

  Samý luxus a kázeň žádná.

 • ja_nic_nevim

  Tak to pozor, z toho by Vám mohly i narůst svaly. Pak s jedním začnou cloumat holky a už v tom jeden létá.

 • Kdybyste raději seděli pěkně doma v jeskyni. To je samé hraní venku a pak současnou generaci sežerou medvědi a šavlozubí tygři.

 • JohnyTheZik

  Vzhledem k tomu, jak moc je početná komunita PCMR, která tak nějak inklinuje i k oblibě Valve/Steamu, tohle skutečně není dobrej argument.

  Navíc, na Switchi neni moc důvod diskutovat nad konzolí, mnohem relevantnější jsou v tomhle případě subreddity her na daný platformě. Takovej Animal Crossing má 1.8M subscriberů a je to pro popularitu Switche mnohem zajímavější údaj.

  Platforma, na který samo o sobě musíš pořád něco nastavovat, ať už hry, nebo čistě preference/performance apod., bude mít z logiky věci subscriberů na subredditu víc, není to ovšem moc dobrá vizitka.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit