Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • No hlavně by si měli vyřešit použitelnost té své stupidní stránky.
    Prohlížení katalogu her je tam vždy za trest, odezva je naprosto tragická a vždycky mě nejvíc dojme, když si prohlížím nejprodávanější hry (či aktuální akce,...), jsem třeba na páté stránce, kliknu na detail hry, pak dám "zpět" a samozřejmě jsem opět na první stránce a ne tam kde jsem skončil.
    • To mě taky hodně vadí a třeba taky to že si člověk nemůže ani změnit font, tedy jde to ale musíš si editovat soubor. Proč proboha v dnešní době nemá v nastavení možnost velikosti fontu ? Nebo třeba to omezení při stahovaní her to taky přidali až po snad 10 letech což je hodně bída. Celkově by chtěl celej klient předělat protože to co tam je ted je hrůza.
    • Presne, tenhle nestavovy design aplikaci jsem (krome steamu) naposledy videl nekdy v ranych devadesatych letech.
    • Jack1947
      Jop, to nastve no zvlaste kdyz se clovek probira dlouhym seznamem her...
  • to prehlceni me na steamu take celkem s*re. par let zpet byly napr vanocni slevy doslova kultovni, pekne udelany katalog, vsechny games o 50% levnejsi a hrst za 75%. to se hned nakupovalo o 106, komplet balik id softu/valve/epic, serie thief apod. dneska to je bida pri slevovem obdobi, 2 AAA hry a zbytek indie, ktera mi je absolutne u pozadi a sezere to 80% nabizenych her ve sleve. jestli ty hry budou s takovou rychlosti pribyvat, to pak bude doslova cigansky vyprodej (rozumej total indie)
    • To neni uplne pravda. Valve potrebovalo Steam zaplnit kvalitnymi titulmi a tie velke zlavy zacali tak 3-4 roky dozadu, cez rozdne prazdniny a sviatky. Vtedy uz bola dostatocne vleka a zaujimava ponuka. Vecsina ludi postupne takto cez sviatky nakupila vsetko co chcela, ked clovek nieco nestihol cez lente prazdninove zlvay tak mohol to dhnrat cez vianoce. No a vecsina uzivatelov za tych par rokov si nakupila skoro vsetko, nuz a toho zaujimaveho noveho obsahu zasa tak moc za rok nevznikne a preto sa teraz zda ze uz ani nieje moc co kupovat pocas zliav. Vecsinu zaujimavych veci ma uz uzivatel zakupenu, zvlast ked to bolo v krutych 80-90% zlavach a potom to vyzera ze uz vlastne ani neni moc co kupovat.
      A myslim si ze Valve si to uvedomuje, minimalne zo statistik vidi aky je trend nakupu nejakeho titulu cez zlavy a nedivil by som sa keby to bol klesajuci trend. A ak si to este prepoja s tym ako stupal pocet ludi co danu hru si zakupilo v predchadzajucich zlavach tak je to uplne jasne. Napriklad taky Portal 1/2 a Left4Dead su uz asi skoro nepredajne tituly, pretoze kazdy kto chcel tak si ich pridal ked ich davalo Valve zdarma.
      • s timto nazorem ale take nemas uplnou pravdu. pocet uzivatelu na steamu se stale zvysuje, navic kdyz nekdo zacne pracovat a ma vetsi prijem nez kapesne od rodicu, tak si ty hry klidne zacne kupovat. ja kdyz byl skolou povinny, tak sem hry piratil, jinak to ani v podstate neslo, coz asi zazil kazdy, nicmene kdyz clovek zacne vydelavat, tak je to o necem jinem. nepochybuji o tom, ze z aaa her maji stale slusne penize.
        a navic, nez tam davat tunu indie her, ktere svou kostickovanou grafikou, ktera je dneska velice cool (aspon se o tom vsude pise) a mnohdy nezazivnym gameplayem stoji za starou belu, to tam radeji supnu krapet starsi titul, ale zase kvalitnejsi. navic pak je to napr v multiplayeru i prijemna vzpruha, protoze po nejakou dobu je ve starsi hre o nejake procento hracu navic, ja napr ted cekam az bude ve sleve descent a nebo sacrifice. tyto stare hry maji i po tolika letech co rict a urcite je zde dost pametniku, co si dany titul zakoupi.
        a jeste k tomu portalu a lfd2, ano jsou to neprodejne tituly, jenze to je take vynikaji marketingovy tah. valve si uvedomuje neprodejnost techto titulu, a tak je da gratis. samozrejme tohle prilaka i ty, kteri steam jeste nemaji a hle, dalsi clovek ktery se muze nechat zlakat monstroznimi slevami a v prubehu nekolika let necha na steamu mnohem vic nez je cena techto her.
        • Ano to je pravda ze stale pribudaju novy zaujemci ale raketovy nastup velkych prirastkov ma steam uz za sebou. Je malo pravdepodobne ze by teraz behom kratsieho obdobia (pvoedzme za mesia alebo dva) , prislo na Steam povedzme pol miliona ludi. To by musela vyjst nejaka fakt strasne ocakavana hra, a stale uz teraz je na Steame vela zakaznikov a tych co maju PC a nemaju Steam je asi mensina. Ja odhadujem ze este tak rok , dva zlavovych akcii kedy sa este ako tak budu vypredavat za nizke ceny aj starsie AAA tituly (teda nie len to co sa vydalo v danom roku) a potom to prestane byt zaujimave pretoze uz ich nebude mat kto kupovat. Nastastie nerobie tieto masove akcie az tak casto ale evidetne stacilo aj to ako ich robili aby nasytili trh.
          Ostatne toto myslenie vypliva z chorej ekonomicko/marketingovej poucky zapadneho pohladu na trh - nekonecny rast trhu/ziskov. To je obrovsky omyl ktory sa teraz aj ukazuje (hlavne mimo herneho trhu ale aj tu). Trh neni nekonecny tak isto pocet zakaznikov je konecny. Iste v case sa meni ale niesu to nejake skokove zmeny. Ono stare zname kvantita neznamena vzdy viac ako kvalita (vecsinou nikdy a casom sa ukaze ze kvalita ma vyssiu hodnotu). A prave to zahlcovanie kvantitou sa moze ukazat ako kontraproduktivne. Akurat smola je ze vecsinou sa to ukaze v dlhodobejsom horizonte kedy uz je ten trend rozbehnuty a tazko zvratitelny.
  • Nevidím to jako problém. Stejně jako v jakémkoliv jiném obchodu nekupuju jen to, co je ve výloze, nedělám to ani na steamu. Vývojáři se budou muset více snažit - dělat si reklamu jinými cestami, a ne jen dostat se do steamu a čekat.
  • Ak to správne chápem, tak je to problém hlavne pre vývojárov, že sa ich hry stratia v záplave ostatných. Nerozumiem, prečo by to mal byť problém Steamu, alebo hráčov. Čo sa týka Steamu, tak on za to neplatí, tvorcovia chcú na Steam (až na pár výnimiek, ktorí chcú byť len na vlastných systémoch, hoci len s vlastnými hrami, aj keď úspešnými, nemôžu konkurovať) a Steam tak má proste veľkú ponuku.
    A hráč si vyberie čo chce. Priemerný hráč si zrejme aj tak vyberá podľa toho čo pozná, z časopisov, herných stránok, alebo podľa vývojára. O známych, či stredne známych tituloch sa ľahko dozvie, alebo kúpi v akcii starší známy titul u ktorého predtým vysoká cena prevážila nad záujmom o hru.

    Malí a nezávislí vývojári proste musia zaujať sami, zvlášť keď je tam tak veľa hier. Niektoré málo známe hry aj preniknú do povedomia (Contrast - fajná hra, Going Home, etc), keď majú čím zaujať. Rovnako aj niektoré indie hry, tento druh hier ma však nezaujíma, takže o nich ani nečítam. Je mi jedno, že niekto povie, že hrám mainstreamový odpad, ale radšej strávim desiatky hodín pri Skyrime (hoci tam budem nadávať na hroznú jednoduchosť), či Tropicu, čo ma baví a aj upúta vizuálne a hoci grafika pre mňa nie je nikdy rozhodujúca (radšej zastaralú grafiku, ak je skvelý príbeh a atmosféra, nechápem prečo v recenziách strhávajú body za grafiku), tak ma neťahá hrať hry, aké vychádzali pred X rokmi na atari a podobných strojoch.
    Pre tých, ktorých takéto hry zaujímajú, nech sú špecializované stránky o týchto hrách, aby si mohli vybrať. Možno aj také stránky sú, len ja som ignorant. Je jasné, že komerčné stránky napíšu radšej 50ty článok o Watch Dogs, než o niečom inom. Ale aj keď je pri týchto hrách cena nižšia, keď ich vychádza tak veľa ako uvádzate, tak je to len a len na vývojároch, aby ich hry vytŕčali nad ostatnými. Aj tam už majú veľkú konkurenciu a zrejme budú musieť pre úspech obmedzovať vývojársku slobodu, kvôli ktorej kedysi odišlo pár ľudí od veľkých spoločností k nezávislým.

    Skôr mi vadia tie vyhlásenia Valve, ako sa chce zbaviť zodpovednosti za všetko a prenechať riadenie Steamu, hier a akcií vývojárom a hráčom. Už teraz ignorujú množstvo vecí, najmä problémy s hrami. A nemyslím hlúposti ako že niekto nevie nainštalovať mod do hry, či upraviť grafiku, alebo niečo prejsť, čo je vždy len problém hráča. Veci ako keď nefunguje zvolený jazyk v hre, achievementy, alebo sa ani len nespustí samotná hra, hoci PC spĺňa požiadavky. Hráč je v tomto prípade klient Steamu, keď od neho kupuje hry a mala by tam byť nejaké spätná väzba, respektíve zodpovednosť zo strany Steamu. Technická podpora buď neodpovie, alebo neporadí a ak neporadia hráči na fóre, tak má neraz hráč smolu (alebo použije nelegálnu kópiu hry, ktorá mu ide, hoci vlastní originál, no ten nejde, ako to vyplýva z niektorých diskusií).

    A keď píšete o potrebe rozšíriť sociálne funkcie Steamu, dúfam, že to spravia nejak nenásilne. Sociálne funkcie v hrách ma otravujú a ak ešte niektoré funkcie hry nie sú prístupné bez facebooku, priateľov hrajúcich rovnakú hru, či mobilu, tak to už ma vyslovene štve. Na Steame mi úplne stačí, že si môžem zahrať so známymi nejaký multiplayer, či poslať PMku a viac rozhodne nepotrebujem.
    • No je to problem Steamu a Vavle uz len pre to ze je to stale ich platforma ktoru maju pod kontrolov a ktora im generuje prijem, Iste ak sa toho chcu vzdat a aj sa vykaslat na prijem tak potom ano, mozu sa na to vybodnut. A v com je problem ? Zacina sa to podobat na Apple Appstore a Google Play - zalezi koho Valve vyberie na titulnu stranku. To najviac predava. Predsa len vecsina z masy hracov nejak aktivne hry v zoznamoch nevyhldava a skor si prezrie co je na uvodnej stranke. Ak tam Valve primarne davat top AAA tituly a promuje ich tam niekolko tyzdnov, zatial co indie a mensie hry, koli ich poctu, sa povedzme menia za pol dna tak je jasne ze nemaju sancu oslovit tolko zakaznikov. Druhy problemom moze byt vyhladavanie v zoznamoch (to je tiez problem n appstoroch).
    • Zayl
      550 slov? To si z nás tropíš žerty...

      Stačí napsat tohle: Steam naprosto podcenil ty tuny shovelware a rereleasů které teď topí vše okolo. Řešení je jednoduché, jednak je třeba lepší systém filtrování a druhak musí zakázat hrám které jsou xx let staré aby prohlašovaly že to jsou novinky jen proto, že jsou nové na steamu.
  • Todle jako problém nevidím, já jdu za hrama cíleně. Když je hra originální a zaujme, dozvím se o ní z magazínů. Méně originální a nekvalitní tituly se zkrátka utopí ve stínu lepších her. Nehledě na to... Kdo hledá hry na steamu?

    Na steamu mám dost her, prakticky je to jediný místo, kde mám hry. A to jsem dost aktivní PC hráč. Zajímám se o gaming industry, takže čtu plno magazínů etc. Svou hru si vždy najdu. Na Steamu jí jen koupím a případně hraju s kamarády.
  • Ono by v prvni rade pomohlo, kdyby Valve udelalo poradny a prehledny shop s kvalitnimi metadaty a bohatymi moznostmi filtrovani. Jen tak hraci naleznou co hledaji. Nejake socialni zebricky jsou k nicemu, to je dobre tak akorat pro ovce, ktere se chteji zaradit do stada.
  • Pete.palis
    Steam má problém - příliš někdy i zbytečných her...
    • Mart9
      To je samá indie amatéřina za přemrštěnou cenu a najednou je problém.
      • N7N7
        Přesně tak.
        • Přesně. Ať s těma kravinama táhnou zase zpátky na mobily.
  • ty tagy ke CoD nahodou sedej,jeste bych k tomu dodal "garbage","crap", "pile of shit" a par dalsich,konecne by to prebylo ty marketingovy kecy o nadcasovosti,next genu a podobny blbosti
  • Keyz
    Možná by to chtělo změnu třídění jako mají obchody s velkým objemem zboží. Amazon, czc apod.
    Tam na hlavní stránce nejsou věci které se nejvíce prodávají ale akce anebo reklama. Pak si lze přesně vytřídit co kdo chce.
    Na Steamu sice jde dát si pouze RPG ale již nejde dát RPG+česky+nejvíce prodávané apod. Sice tam lze hledat podle vydavatele ale to je málo. Herní doba, a další věci tam nejde třídit.
    Také, by bylo dobré vybrat si dané kombinace podmínek a podle her které to splňují by uživatel dostal email s informacemi o novinkách na základě jeho podmínky.
    Minimálně by to dalo šanci najít to co chci a najít nové hry, které spadají do podrobných požadavků.
  • Kedaro
    Redesign by to chtělo jako sůl, procházení obchodu moc pohodlné není, naskočí pár her pod sebou a jen scrollujete, je to takové zdlouhavé.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit