Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Vidlec
    Co mi bude kdo cpát co je dobře a co ne? Můžu si nadávat kdy chci a kde chci. Když se jim to v těch hrách nelíbí, tak ať je nehrajou.
    • Hmm alebo keď sa nevieš chovať tak nehraj :) Kto je zvedavý nato ako vieš preukázať svoje IQ? Keď sa ti napr nedarí v LoL a nadávaš niekomu na matku to je sloboda slova? ... to je podľa mňa degenerácia a primitivizmus. Keď sa nevieš chovať hraj singl :)
  • Nechce, aby lidi nadávali. No to je hezké. Já zase chci aby se nekradlo ;)
    Jediný způsob jak toho docílíte (nebo jak se tomu přiblížit) je přísně neanonymní přístup. A děkuji nechci. To raději ty pošuky.

    Nemůžete mít vše. Můžete rapidně snížit zločinost tím, že budete sledovat obyvatelstvu mozkové vlny a neustále to vyhodnocovat. Ty se špatnými myšlenkami trestat. Nebo vám vyvstane citát Benjamina Franklina: "Kdo se vzdá svobody, aby získal bezpečí, ztratí nakonec obojí."

    Tedy: anonymita a vtělování se do jiných identit na internetu má jako doprovodný efekt ony nadávky. Aleš Smutný se nad tím může pohrošovat jak chce, ale jestli chce před tím strkat hlavu do písku, tak ať tu zavírá diskuse o každého, jen trochu kotroverzního tématu. A nebo ať se na psaní vyse*e. Protože já z toho celého článku mám jen to, že autor petice je pako, co si nedokáže zálohovat databázi.
    • Benjamin Franklin: "Kdo se vzdá svobody, aby získal bezpečí, ztratí nakonec obojí."
      Špatný překlad originálu, ale u nás celkem často nesprávně citovaný:

      "He who sacrifices freedom for security deserves neither."
      Kdo obětuje svobodu pro vlastní bezpečí, nezaslouží si ani jedno.
    • excelentní odpověď na článek.... naprosto souhlasím
  • jj bojuje proti sprostejm slovam a nakonec se ukazu ze zneuziva svoji dceru ci ovci, stejnej povl jak krestani... zakazat, prikazat.... sem rad, ze muze zacit od znova a uprimne doufam ze mu to zas smazou :)
    • GlaDOS
      Prosimtě radši mlč. O křesťanech výš úplný kulový. Mám pro tebe překvapení. Ten tvůj póvl platí i na ateisty. Ono je moc snadny vytáhnout pár případů, a pak to vztáhnout na celou skupinu.
  • Aleš Smutný a ty si neni primitiv ked sa takto verejne vyjadrujes na ostatnych? Nechaj si svoje nadavky na osobny blog a nie na web kam chodia slusni ludia.
    • no no no. len sa nerozplac. kazdy ma prava na vlastny nazor. ked si ales mysli ze ten hacker je hajzel, tak si ales mysli ze ten hacker je hajzel. uraza ta tym nejak? lol
      • urazama ze odsudzuje ludi podla toho co nenavidia
        • dira
          Mně přišlo, že odsuzuje lidi podle toho co dělá. Stav se u mě před barákem, já ti ji napálim, pak se rozejdeme a ty mne za to neodsoudíš, protože jsem jen nesouhlasil s tebou a to není důvod k odsouzení člověka.

          Občas mě todle brečení na fůrech jak sou lidi zlý, že někoho označili za darebáka dokáže zvednou náladu :o)
  • To je ale citlivka ten Killerman, naopak častokrát dokáže takovej nadávající protihráč vyburcovat k lepším výsledkům.
    • Trol.internetovy
      A v případě nadávajícího spoluhráče také k horším. *15*
      • Každá mince má dvě strany... :-D
  • calwin
    jako sorry ale príde mi to ako pochopitelné alebo ako samozrejmosť keď mi v nejakej vojnovke za uchom zakričí niekto "F*CK!"

    docela mi dokáže zvýšiť tlak keď sa nájdu ludia ako killermann. Nepotrebujem tu mať žiadneho grínpísáka alebo katolíka ktorý svojou generalizáciou a tým že má kaleráby v hlave bude niekoho presviedčať že nadávky sú zlé... zlé sú iba ak sa používajú na zlom mieste v zlej spoločnosti ale prečo by sa nemali používať? načo ich v tom jazyku teda máme? to že sa to nepáči jemu mne môže byť u (_._). tolko môj názor.
    edit: samozrejme je to len do tej miery ak som to správne pochopil... s nejakou rasovou nenávisťou sa samozrejme nestotožnujem a ani ju neobhajujem...
    • dira
      A pak když si sedim v online hře u potůčku a rybařím si, vidím přicházet človíčka který z dále halaká nějakou zvláštní řeči skřeky jako pls pls gm gld a propojuje to spoustou vulgarismů.

      Když si pudu zahrát fpsko, taky někoho nazvu hajzlem, parch*ntem a podobně, jde o to, že ne všude je to na místě :o)
  • Zayl
    Dobře jim tak. Pokud někdo nemá dostatečně tlustou kůži na to, aby nad flamem mávnul rukou, nemá v herních komunitách co dělat. Člověk je kompetitivní bytost a spousta lidí neumí prohrávat.

    Já jsem za to aby měl každý právo nadávat mi do čehokoliv chce. A zároveň abych já měl možnost ho ignorovat / palbu opětovat. To je svoboda projevu.
    • Pod to se podepisuju, ty jeden postiženej ubohej negře!
      • Zayl
        To jsem rád, doufám že chcípneš na lepru.
        • smejki
          chtěl bych být činčilou!
  • smejki
    No jo, klasická bordel sešn. Vulgární mluva může existovat v tolika konotacích, že její celé zakazování je úchylné až za hrob. A ve scénářích her má bigotnost taky svý místo stejně jako v jakékoliv jiné tvorbě. Snad v každý hře se dají idioti "mjutnout". Nějak nechápu, jaký je cíl téhle iniciativy. Jestli směřují k jakýmkoliv restrikcím, můžou se jít bodnout. Jestli jim jde o upozornění na problém, tak to už rovnou můžou založit inciativu proti nabroušeným ostřím nožů. Lidi jsou sprostý, zlý, nenávistný, fanatický a plný předsudků po celou historii lidstva, takže ten roztrženej pytel s bigotností v posledních letech považuju za megablábol.
    • http://www.southparkstudios.com/full-episodes/s05e02-it-hits-the-fan
    • Tak to jsi teda řádnej čur*k...

      Ok, blbý vtip. Tady nejde ani tak o nadávání, ale o jeho "normálnost". Nevidím jediný důvod, proč by mi měl někdo nadávat do negrů za to, že ho v BF zabiju defibrilátorem. Jako internetová komunikace je i na můj profil starého kleče (člověk, který kleje, nikoliv zakrslá dřevina) silná káva.

      O scénářích tu nikdo nemluví.

      Je něco tak jednoduchého jako internetová etiketa restrikcí? Ale h*vno, je to jen výraz dobrého vkusu.
    • Pod to bych se i podepsal. *3*
    • Amen
  • http://www.youtube.com/watch?v=2yqUpypQwGs
  • Mě by zajímalo, jak a čeho se snažil dosáhnout.
    Bojovat proti bigotnosti na internetu je asi jako bojovat proti nízkým teplotám v zimním období.

    Anonymita lidem poskytuje volnost vyjádřit své názory, ať jsou jaké jsou.
    Můžu se rozhodnout je ignorovat, nebo na ně zareagovat souhlasným či nesouhlasným postojem, ale těžko je změnit.

    Lze je tedy pouze postihovat, nebo cenzurovat.
    Jestli to bylo jeho snahou, tak se nedivím že ho hackli.
    • CrazyDiamond
      A na postihování taky není nic špatného, a teď nemyslím nějaké centralizované postihování.

      Dám příklad: Budu provozovat server na Counter-Strike, na kterém logicky budu chtít "zdravou" komunitu, pak nevidím nic špatného na kickování a banování debilně se chovájících hráčů. Proč by se pak např. podobné servery nemohly združovat pod nějakým společným "labelem", který by ukazoval: "Tady si zahrajete s lidmi, kteří jsou v pohodě, nadávky se tu trestají", se společnou ban databází apod. Hráči by pak měli jednoduše na výběr - půjdu hrát tamhle, kde vím, že jsou v poho lidi nebo tam...
      • To maš na jednu stranu pravdu, na druhou stranu to má i teď spousta serverů v pravidlech, pochybuju že jeho cílem bylo znovu vynalézt kolo.

        Další věc je, aby server označený "zde se nesmí mluvit sprostě" neobsahoval kupu blbečků drásajících nervy.
      • Zayl
        A co ti brání v tom tu nadávku prostě ignorovat? O to sladší je toho chytráka potom zpracovat otvírákem jako konzervu smrdutých sardinek.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit