Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • cumpi33

    Asi škoda, Gothic 1,2 byla naprostá pecka. Trojka taky nebyla špatná, sice nedopadla úplně podle představ, ale stejně jsem v ní strávil stovky hodin, hlavně díky maximální otevřenosti světa, v reálu jsem ji ale dohrál asi jen 3x. Risen se prvních pár kapitol jevil jako super nástupce Gothica, ale hře došel dech, po čase zmizeli vedejší questy a vše bylo jen o zabíjení ještěranů. Risen 2 už začal předznamenávat pokles kvality studia, trojku jsem ani nedohrál a Elex byl za mě už fail, který jsem vždy po chvíli odložil. 

    Pyranha Bytes měli vždy svůj styl, za mě je to legendární studio, dělalo si věci vždy po svým a je strašně super, že se toho snažili vždy držet, problém je, že když už dělali postupem času změny ve svých hrách, tak to bylo vždy k horšímu. Pokud by nakonec oznámili nějakou novou hru, asi by mě to už nechávalo chladným, ta jejich kvalita je už pryč. Takže konec studia mě moc mrzí, protože v jejich hrách jsem strávil mládí a vždy se k nim rád vrátím, ale jestli vážně viděli budoucnost v Elexu, tak možná lepší konec, než to.

    Mimochodem, kdo chce zapařit Gothic a má ho už zároveň dost, tak ať si zahraje Archolos.

    • toka

      Risen 3 byl strašnej, ale Elex 1 měl svoje momenty. Dvojku jsem nehrál. Risen 1 je za mě na úrovni Gothic 2, ta hra měla skvělou atmosféru

    • deejaywolf

      Náhodou Elex byl parádní. Měl sice pár much, ale celkově mě ta hra bavila hodně a to jsem hrál všechny Gothicy(několikrát).

    • lito

      " ale jestli vážně viděli budoucnost v Elexu, tak možná lepší konec, než to."

      Já souhlasím, tohle už není důstojné. Po Risen 2 měli zatáhnout ruční brzdu, jenže místo toho pokračovali úplně stejně dál a ještě přišli s úplně stejně blbým novým IP. 

    • frank.horigan

      No a teď jak se nad tím zamyslíš, nemáš dojem že jsi hrál +/- furt stejnou hru jen s jinýma kulisama?  Nebo minimálně velmi koncepčně podobnou? Oni prostě za 20let nebyli schopni vymyslet nic jiného...

      Jako neříkám že je to nutně špatné, ale i desátý AC v pořadí se přežere, tak jako všechno.

      • toka

        Neznám žádný jiný RPG, který by mělo více
        (logických i skrytých) řešení questů a kde nová věc, ať už armor, skill
        nebo zbraň, byla fakt velká odměna za dobře odvedenou práci. Klidně hry s
        takovým konceptem budu hrát dál teda.

      • cumpi33

        Mě nevadí koncepčně velmi podobná věc, protože ten styl mám fakt rád, jak jsem psal v původním příspěvku, doporučuji například Archolos, úžasný mód do Gothica, který ale do hry přidává něco málo nového a bohatě to stačí, protože to nové je super.. Problém je, že to něco málo nového, co přidával PB ve svých hrách nebylo dobré. A i to stejné už nebylo tak kvalitní.

      • lito

        ten koncept je v pořádku, ovšem pokud by postupně zvedali kvalitu, tak pořád můžou dělat to stejné. Podívej se třeba na Lariany, ti dělají taky pořád to samé posledních deset let, ovšem posunují to, dávají tomu více péče, letos přidali cutscény, posunuli to do mainstreamu apod. 

        Kdyby aktuálně vyšla hra s myšlenkou Gothicu, měla by AAA produkci, dobře odladěný combat, zajimavé questy, story, naraci, sympatického hrdinu, troufnu si říci, že je to GOTY.  Problém jejich her, že se nikam neposunuly, nevypadají dobře, nehrají se dobře, jejich hrdinové jsou naprosto bez charismatu, mají špatně navržené a nezajimavé světy, ve kterých nechceš trávit čas. 

        • frank.horigan

          """"Problém jejich her, že se nikam neposunuly, nevypadají dobře, nehrají se dobře, jejich hrdinové jsou naprosto bez charismatu, mají špatně navržené a nezajimavé světy, ve kterých nechceš trávit čas. """"

          To je naprosto přesné. v těchto aspektech se zaseknuli v roce 2000 kdy to ještě stačilo.  

          Ačkoli se mi to zdá k nevíře, je to skoro 25let :-/

  • Veskoslav

    Elex jsem se několikrát snažil dohrát. Ale je to prostě celé zastaralé. Souboje  grafika, p*rno příběh. Od Titan Lords to s nimi šlo z kopce. 


    Jejich problém je ten, že pořád jedou stejně. Stejné šablony příběhu, soubojový systém atd. Jakoby neuměli přepnout. Kdyby byl Elex 1 a 2 jako Gothic v moderní grafice, vylepšené mechanismy gameplaye, spousta lidí by byla nadšená. Ale po cca 4 hodinách to šlo z disku. Ono i cena hry šla dolů ještě rychleji než ubisoftí hry a to je co říct.

  • A sad day for humankind 🥺😭

  • No, marně čekám na ten Archolos mod of the decade edici...jestli se nepletu tak část tvůrců je teď zakyslá právě na remasteru prvního Gothica? :/ History of Khorinis byl scam, přestože vypadal dobře. No, ono zase tolik těch kompletních overhaulů bohužel není. Na druhou stranu jestli chtějí pokračovat další hrou v sérii Elex, tak ať to radši rovnou zabalí 😅 Piraně umí dobře vedlejší questy a celkovou atmosféru světů které vytváří, co si budem ani Gothic 1 a 2 neměli kdovíjak silný hlavní příběh...člověk byl k pc přikovaný hlavně potemnělou atmosférou toho světa, radostí když se mu podařilo zabít nějakou silnou potvoru navzdory krkolomnému ovládání, skvělou hudbou. To všechno mi přišlo u Elexu průměrné až podprůměrné.

  • Na Gothic 1 pracuje podla oficialnej stranke THQ Nordic a Alkimia Interactive. Takze Piranha nema uz ani len prava na svoju seriu Gothic ?Vela stastia v hladani investora, ak uz ani svoje znacky nevlastnia.

    • blaiddtom

      znacku vlastnia, ale pracu na remaku prenechali inemu tímu vyvojarov jtore taktiez patri pod rovnakeho vydavatela

  • frank.horigan

    S ohledem na "propouštěcí vlnu" se to dalo čekat.

    Oni uměli vytvořit jednu hru - Gothic. Dvojka byla lepší Gothic, trojka první prrrrrrůser (to fakt blokujete i tato slova?) to máme teprve rok 2006..

    Risen OK, ale dohrál jsem to na konci už "na sílu" a ...  světe div se, byl to Gothic.

    No a Elex je scifi Gothic a už při vydání bylo cítit, že padají do "budget režimu" a konkurenci po paty nesahají. 

    Mimochodem vyšlo to 2roky po Zaklínači 3. Vydat takovou hru po Zaklínači 3, tak je jasné že díra do světa to nebude. 

    • Gothic 3 byl náhodou super, jen si to nesměl hrát v době vydání, ale až s několika letým odstupem 😀  tuším, že to byla nějaká verze 1.5 - 1.7.

      • frank.horigan

        Podívej já si za 80kč nedávno koupil krabicovku i Gothic4, částečně z nostalgie, částečně jako bizár do sbírky a částečně ze zvedavosti.

        Chci si pár hodin odehrát.

        Ale z historického hlediska je i Gothic3 považovaný za špatnou hru i co se týče gameplaye atd. Tím nechci říct že se někomu nemohla líbit. Věřím že hrály stovky tisíc lidí a pár jich to i dohrálo :)

        • Osobně mi přijde, že je to takový diskuzní evergreen - Gothic 3 byl špatnou hrou a basta fidli! V době vydání (+-2005-2006?) to fakt nebylo žádné terno, ale moderská komunita to nakonec pozvedla do plnohodnotného pokračování a já se po letech docela slušně zabavil. Hrál jsem to s několikaletým odstupem.

          Souhlasím, že Gothic IV už rozhodně nebyl ničím výjimečným, spíše naopak, epic fail. Risen 1 byl dle mých nároků OK, Risen 2 jsem už nehrál, protože mi pirátská tématika nikdy nevoněla. ELEX měl potenciál, ale skončilo to tak, jak kdyby Pejsek s kočičkou pekli dort. Sci-Fi prostředí bylo jistě originální, ale my chtěli Gothic.

          • frank.horigan

            Jako jo, ale hra vyjde a v tu chvíli je aktuální...  Čekat až (a jestli vůbec) nějaká moderská komunita hru opraví nebo i vylepší..

            To je tak pro pár desítek fanoušků.

            Historicky je G3 fail, samozřejmě to neznamená že to někdo nemůže hrát a bavit se u toho. Vzpomínám si, že před vydáním byl slušný hype..

            G4 už myslím dělali úplně jiní lidi a bylo to prosté ždímání značky do sucha. Taky to není nehratelné, ale působí to celé jako nostalgický návrat do přelomu tisíciletí. 

            Komplet, animace, scénář, příběh, vyobrazení xichtů. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit