Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • na videa z teto hry je nejaky zakaz? protože nemužu najit zadny lets play na yt
    • Správně beta testeři nesmějí podle nějaké blbosti co jsem ani nečetl nic printscreenovat (Dokonce ani na hlášení bugů), nic natáčet a ani nic veřejně říkat co v beta testu viděli. Po celé obrazovce máte pak sloupce z vaším nickem v různobarevném provedení aby se v případě leeku vědělo kdo to byl a koho trestat. Mají to tak promakané, že ať jsem nastavil kameru jak chtěl vždy tam z několika míst zářil můj nick (A na retušování jsem moc líný).
    • Na betu se vztahuje NDA, žádná videa.
      • http://www.youtube.com/watch?v=UN5PxYqktYE
        • lol ... koukam ze bagl zustal v podobe telefonniho seznamu ... proste nekdo je naprosto nepoucitelnej.
  • tahle hra asi moc originality nepobrala
    • Že každý brblá na originalitu, ale jak přijde něco originálního, tak se brblá, že je to špatné, protože hráči byli ve WoW zvyklí na něco jiného...apod.
      • javore, příklad? *3*

        Já hrál dost originálních her a lidi je nehráli proto, že ty hry měly nulový marketing a méně prachů a bylo to na nich prostě vidět.

        Podle mě chtěj lidi něco originálního, ale nechtěj to mít od nějaké no name společnosti bez peněz. Ty peníze jsou na hře hrozně vidět a dneska je tolik her a tak málo času, že lidi moc času nechtějí vrážet do levného MMO a raději hrají něco naprosto neoriginálního ale zase drahého, v čem ty prachy jsou vidět.
  • Jsem zvědav jestli dnes ještě může mít úspěch měsíčně placené MMO. Myslím že spousta lidí po dřívějších zkušenostech spíše vyčká jestli to časem nepřejde na F2P/P2P jako v podstatě zatím všechna MMO s výjimkou WOW, ze kterého k Elder Scrolls moc lidí asi nepřejde. Nepomáhají tomu ani reakce hráčů všude na netu, kteří říkají že je to prostě ordinérní MMO (což je dvousečná zbraň - dobře i špatně zároveň). Já osobně jsem se dávno zařekl že nikdy nebudu platit měsíčně za počítačovou hru, tak vyčkáme jak se to bude vyvíjet:)
    • Též to vidím spíš na vyčkávání, jelikož zatím reakce ze hry nic moc, včetně ukázek a platit za měsíc celou částku, když tam nakonec budu pouze pár hodin, mě přijde zbytečný.. ale věřím, že se najde řádka lidí, kteří do toho půjdou.
  • Nemůžu se zbavit dojmu, že se měli úplně vykašlat na třídy a nechat to čistě volně. Ty třídy mi tam příjdou takové divně umělé, nesmyslné.
    • Abych to upřesnil. Oni tam ty (pouze) 4 třídy dali, ale stejně si člověk volí sám armor, volí si sám zbraň a vlastně může zvolit i dost skillů vůbec nesouvisející s třídou a mně tak nějak příjde, jakoby na jednu stranu chtěli mít třídy a pak si to na poslední chvíli tak na půl rozmysleli. Celkově mi to prostě nějak nesedí.

      Ono se to ale ještě hodně změní a nakonec může být všechno jinak. Uvidíme za pár měsíců, let.
      • Se obavam, ze vzhledem k terminu kdy to ma jit do provozu, se nezmeni vubec nic. A vzhledem k vyvoji ... to za par mesicu bude f2p a "velke zklamani". Sak i wowko celkem rapidne pada, protoze proste neni co hrat, a lidi se vracej dycky tak maximalne na datac. Co je tam pak drzi jsou lidi kolem, a uz davno ne hra. Takze prijit s placenym modelem ... u hry kterou nikdo nehraje => neni duvod proc tam byt ...
      • michal.hofman.378
        Já ty classy beru tak, že prostě chtěli vyloučit, aby člověk používal skilly s úplně jinou podstatou najednou.

        Například, aby někdo chrlil oheň a zároveň zvládal kouzla světla,neviditelnost, nebo blesky a hromy.

        Nikdo není "expert na všechno" ani v reálném světě.
        • Tohle se dela uplne jinak ... jednoduse das nejakej cap na maximum ... magie trebas. A je na hraci co bude pouzivat. Dokonce se to da udelat tak, ze zlepsovat se bude to, co pouziva, a co nepouziva se naopak bude zhorsovat => lze postavu pretrenovat na jiny typ magie.
        • To šlo ale udělat jinak. Např. prostým omezením toho, kolik skillů by šlo "vymaxovat". I tak člověk najednou používá jen několik skillů, takže by stejně nemohl používat všechno.

          Reálný svět bych do toho netahal - tohle je TES, kde člověk mohl umět všechno a být členem všech organizací, i když byly spolu v nepřátelství. *3*
          • walltar
            To už tam je teď ... na každý skil potřebuješ jeden skillpoint na to aby si ho odemknul a potom jeden aby si ho zmorphoval. Pokud správně pořítám, tak to dělá přibližně 40-50 skillů.
            • to já vím, byl jsem v betě. třídy jsou v tomhle mmo prostě zbytečný a mohli na tom slušně postavit marketing. naopak se ted dá postavit marketing negativní na faktu, že jsou tam jen4 třídy, ačkoli je to vlastně nedůležitá informace vzhledem k pojetí těch tříd. ale stejně, pořád si myslím, že to jejich rozhodnutí bylo špatné a vůbec bych se nedivil, kdyby si to mysleli taky, ale už neměli čas s tm cokoli dělat.
      • walltar
        Jo to samé říká hodně lidí ... myslím, že měli radši dát člověku i volnost v tom si zvolit všechny skilly. Já třeba v betě ani většinu class skillů nepoužil. Pokužíval jsem hodně skilly ze zbraně. Já si myslím, že by měli classy nechat, ale udělat je spíš jako doporučení pro lidi, kteří mají problémy s myšlením. Osatní by si mohli zvolit ze všech skillů.
        • přesně, taky jsem používal skilly ze zbraní a když už, stejně bych maxoval jen některé skilly a zaměřil se na ty pasivní. Ani moc mě ty class skilly nezaujaly, ale kdo ví, jaké nakonec budou.
        • Když si vzpomenu, jak se vždycky špekulovalo nad tvorbou postavy u Baldur's Gate 2, nebo Neverwinter nights...

          Nejlepší systém měl ale Gothic.
          • Gothic byl fajn, me tam mrzelo to ovladani, ze se jelo ciste na klavesnici :) Ale jinak zalezelo fakt na cloveku kam se rozjel. A kdyz se ucil bojovat se zbrani tak to bylo znat, to same s kouzli.
            Jinak BG ted hraju sice zatim jen jednicku, ale to vytvareni postavy vzdy zabere cas :D
  • sra*ky, sra*ky, sra*ky a nic jineho nez sra*ky tohle neni
    • mozek plný sra*ek, huba plná sra*ek!
    • Řekl malej kluk co mu to maminka nezaplatí
    • Řekl wowkař :D
  • MrSanta
    Díky všem za informace.
    Ještě jsem trochu zabrousil do informací na webu a vypadá to slibně. Ta 'zbytečnost' tříd se jeví jako super věc. Asi si k tomu okovaném ještě udělám krawící charatker. Kroužková zbroj, k tomu luk a obouručák nebo dvě zbraně. Bude sice celkově nejspíš k ničemu, ale zase bude zábava se s ním jen tak toulat po Tamrielu *1*.
  • *facepalm*
  • MrSanta
    Což takhle pro změnu k tématu. Záměrně se o hru moc nestarám, abych byl pouze překvapen, začnu-li hrát.
    Zajímalo by mě jak to s třídama. Pochopil jsem to správně, že když rád hraju 'tanka' s obouručákem, tak bych měl asi zvolit Drakonknighta?
    Ty klasy už jsou konečné?
    PS: ještě pořád tam máte chybu v posledním odstavci u Orků (http://elderscrolls-online.tiscali.cz/orsimer-informace-v-kostce/). Je tam 'gor', místo 'gro'. Opravit, nebo se na*eru *1*
    • Jen malý dodatek k radám, co jsi dostal. Pokud plánuješ tanka ve smyslu jiných MMO (tj.držet moby na sobě), budeš asi zklamán. Existuje tuším jen jeden skill, který funguje jako taunt. Boj ve skupině je tu řešen trochu jinak, než bývá zvykem. Pokud se tedy nepletu.
      • MrSanta
        Nee, o klasické držení mobů atd mi nejde. Označení tank jsem zvolil pro zjednodušení. Ono to ale spíš celou situaci zkomplikovalo *1*. Těžká zbroj, obouručák a šmitec. Jako v single hrách.
      • michal.hofman.378
        Ano, trinity je trochu volnější, to ale neznamená, že vůbec nefunguje. Boje nejsou tak "spořádané", jako například ve WoW, mobové častěji mění aggro a stává se, že se z ničeho nic rozběhnou proti healerovi.

        Role tanka nicméně ve hře je a pro bezproblémové procházení dungeony je zapotřebí. Encountery jsou akorát díky méně stabilnímu aggru méně statické a je třeba se daleko více pohybovat, být ostražitý.
    • michal.hofman.378
      Můžeš hrát za jakoukoliv class, protože skilly s obouručními zbraněmi se nijak nevážou ke classe, kterou zvolíš.

      Dragonknight se pro boj s obouručákem jistě hodí, ale stejně tak třeba Templar, a i Sorcerer může být s obouručákem velmi silný, pokud budeš mít v hotbarech ty správné skilly.

      Class ti určuje jen "další" tři stromy skillů, které dostaneš, zvolená classa Tě v boji s obouručními zbraněmi nebude nijak omezovat.

      Classy už jsou konečné a případné změny budou minimální.
      • MrSanta
        A těžká zbroj? Můj plán je ork, těžká zbroj, obouručák a kovář. To je moje oblíbená 'sestava', když to hra dovolí. Volba povolání je pro mě v TES hrách nová. Arenu a Daggerfall jsem nehrál, v Morrowindu a Oblivionu jsem si dělal vlastní povolání.
        • michal.hofman.378
          Zbroj opět vůbec nesouvisí s volbou classy.

          Těžká zbroj je primárně určena pro tanky, tedy k tomu, aby jsi měl hodně zdraví. Pokud tedy plánuješ být die-hard válečník, pak je těžká zbroj a obouručák vynikající kombinace, kterou můžeš použít, ať už zvolíš jakoukoliv class.

          Je důležité vědět, že class v Elder Scrolls Online znamená jen to, že dostaneš přístup ke třem unikátním stromům skillů. Stromů je ve hře ale celkem asi 20, takže to opravdu na postavu nemá žádný zásadní vliv.

          Ve hře máš omezený hotbar, který čítá jen 6 barů. Nemusíš tedy použít vůbec žádný class skill a stejně budeš silný stejně, jako všichni ostatní.
          • A to je právě špatná koncepce. Ale z těch historicých RPG to bylo tak, že těžce armorovanej bojovník zvládl jen jednoduchý meč a štít, protože neměl agilní vlastnosti.

            těžké zbraně byly vždy pro barbary - tedy žádné, nebo jen lehké brnění. Atd... dávalo to větší smysl.

            Stejně jako by se každý kouzelník měl specializovat jen v jedné oblasti. (Necromancie/telekineze/ohen...)
            • 2walltar: Takovou kktinu sem uz dlouho necet ... jen dratena kosile ma 15+kg. Full plate zbroj vpodste sotva umoznuje chuzi a vazi 40+kg. Pokud se budem bavit trebas o tezky jizde (kde byl castecne zakovanej i kun), tak pokud jezdec z toho kone spadne ... neexistuje zpusob jak by se na nej znova dostal. To ale nebyl ucel, ucel byl v tom, ze ta jizda vse co ji stalo v ceste zadupala do zeme.
            • walltar
              To že si na sobě měl drátěnou košili nic moc neznamená ... mluvíme o středověkém brnění ,které bylo na míru a správně oblečené. Doporučuju se podívat na tohle ... je tam jeden takový co nemůže běžet s brněním.
              http://www.youtube.com/watch?v=NqC_squo6X4
            • Waltere, já na sobě měl kyrysy, drátěný košile... já si tý zbroje užil. A Agilní v tí teda rozhodně nejsi. To jsme zvyklí z pohádek a fantasy. Mít na sobě 20 kg znamená, už je nemůžeš běhat.

              A v tomhle se mi třeba líbil Chivalry. Sic je to enginem naprosto nepochopitelné rubání, alespon tě každý úder nebo i vykrývání stojí energii. Navíc já na vojně byl, vím jaké to je bojovat s malou polní, nebo jen provádět "zrychlený přesun"
            • walltar
              To je imho kravina ... těžká zbraň je pro člověka co počítá, že bude otvírat plechovky. Dvouruční meč, válečné kladivo, palcát ... všechno zbraně specializované na lámání kostí přes brnění. A všechny jsou o hodně lehčí, než si dost lidí myslí.

              Plus člověk plátovou zbrojí je skoro stejně agilní, jako bez ní. Může běhat, skákat, dělat kotouly, vylézt na koně. Ta zbroj dokonce váží míň, než dnešní plná polní, kterou nosí vojáci.

              Teda pokud nemluvíš o fantasy ... to mě potom zmátlo to, že si napsal historické rpg na začátku. U fantasy jde čistě o lore a co si uděláš, to máš.
          • MrSanta
            Něco na způsob klasického tanka. Prostě rány přijímat a rozdávat. Sem tam nějaký ten 'battle cry' na posílení mě či spojenců nebo naopak vystrašení protivníka. Na healing moc nejsem a se štítem se mi tahat nechce *1*.
            • walltar
              Můžeš se stát čím chceš, ale je potřeba přemýšlet o tom co vlastně chceš ... takovej healer v těžkým brnění moc nefunguje. *4*
            • michal.hofman.378
              Můžeš se stát prakticky čím chceš, volba classy má na Tvoji postavu jen opravdu velmi omezený vliv.

              Mám ale trochu strach, aby časem nevznikly cookie-cutter buildy a maximálně efektivní sestavy skillů, které bude používat každý a Ti, kteří budou chtít jít vlastní cestou budou znevýhodněni.

              Snad to Zenimax dobře vybalancuje, mají to ve svých rukou.
  • http://www.youtube.com/watch?v=UN5PxYqktYE v popisu je jak se prihlasit do hry, na fan server
    • michal.hofman.378
      Ophelia Core je už dávno zrušená.
  • Do teď jsem o hře nevěděl vůbec nic, navštívil jsem tedy web zmiňovaný ve článku a je to paráa. Už tam je tolik informací, že mám celý měsíc co na čtení. Doporučuji.
    • To sem opravdu musí lézt celá vaše redakce a dělat si reklamu?
      • Ty mínusy přibejvaj nějak pomalu. Že vy to, vy chudáci, naklikáváte ručně.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit