Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Meznia
    Hned jsem si vzpomněl na Valhalla Rising. Škoda, že to bude hack and slash.
  • TheGGG
    dobré, ale škoda že se hraje za ženskou postavu, to hře trochu ubírá.
  • Drevený dom, slamená strecha, a vo vnútri pod trámom zapálená fakľa. To vysvetľuje ten požiar lesa na konci videa *1*
    • meh
    • delO
      nevidím v tom problém, tyhle nesmyslné logické detaily půjdou krásně okecat, jelikož se vše odehrává v hlavě hlavní hrdinky.
  • delO
    teď jak přemýšlím, je to vůbec fantasy? Hrdinka má nějakou pokročilou schizofrenii, léči to houbičkami a má z toho noční běsy. Viděl bych to na psychologickou, historickou hru, ale nic nemění na faktu, že se na to extrémně těším...
  • Nic proti, ale bylo by fajn, kdyby si autor článku svoje dílo alespoň jednou přečetl než ho pověsí na zeď. Chyb je tolik, že by se za to mohl stydět i školák ze základky.:))
  • https://www.youtube.com/watch?v=ytviLdEIuSQ a o tomhle ani prd tady omg , asi přejdu jinam
    • Nuuudaaa. Radši Hellblade. *6*
    • Krescz
      přejdi si kam chceš, ale díky za tip *3*
      • není zač :)
        • Krescz
          http://games.tiscali.cz/video/unreal-tournament-vypada-uz-ted-skvele-a-muzete-si-ho-i-zahrat-248499
  • Ta pochodeň, která hoří hned pod trámem a pod slaměnou střechou, mě fakt rozsekala *1* *1*
    • Sr_Lobo
      No je to sila *15* bohuzel to je takovej nesvar v hodne hrach - takovej "detail", ale kazi ti to proste
    • Souhlasím:) Taky mě to hned udeřilo do očí :)))
  • pecka, tak se tám ta rodinka dark fantasy po Witcherovi, Pillars of Eternity a Dark Souls zas pěkně rozrůstá *13*
    • delO
      možná by to chtělo prvně definovat pojem dark fantasy. Witcher je klasický high- fantasy. Pillars také. Jediné Dark Souls je dark fantasy.

      Jak tě vlastně mohlo napadnout, že Witcher je dark?
      • TheGGG
        dark fantasy je pro mě krev, gore, rape and badass villains kteří nevypadaj jak plasťáci z WoWka. Čili Witcher toto vše splňuje. DF nemusí být jen o tom, že je tam tma. No tak, ty jsi přeci ten chytřejší delO
      • Neřekl bych, že je Zaklínač dark fantasy (EDIT: PoE rozhodně NE, to je high fantasy jako vyšitý), ale opravdu bych ho nezařadil jako klasický high fantasy, tam čekám nějaký epický cíl, souboj dobra proti zlu etc., zatímco Zaklínač typické archetypy cíleně pokrucuje, stejně jako celý jeho svět, vše je výběrem menšího zla, největšími monstry jsou nakonec lidé samotní, jde hlavně o to přežít, případně si něco vydělat, takže Sapkowského svět bych rozhodně nazařadil vedle věcí jako Pán prstenů nebo Kolo času.
        • delO
          Pillars je taky klasický high
          http://www.gamefaqs.com/pc/687020-pillars-of-eternity/reviews/review-160745

          BTW když čekáš nějakou epickou bitvu, epické finále zápletky= tak tomu se říká Epická fantasy a ne High Fantasy.

          Nemůžeš to rozlišovat dle Tolkiena, ten byl víceméně první, až časem se postupně vyvinuly ostatní pod třídy fantasy.
          • Ups, sorry, špatně jsem to napsal, myslel jsem, že PoE určitě high fantasy je, akorát jsem to pak přepisoval, tak to vyznělo blbě, ale Zaklínač rozhodně není, prostě to nemá vůbec žádný styčný body s věcma jako Dragonlance, Forgotten realms, Dragon age, Kolem času nebo Pánem prstenů. A proč bych nemohl používat jako příklad právě toho, kdo ten žánr definoval? (Ano, byť byl třeba jedním ze zakladatelů samotného fantasy žánru, tak když se pak vyprofilovaly nějaké podskupiny, tak přesně zapadl mezi high fantasy) A ano, do toho všeho patří i nějaký vyšší cíle (ona taky celá epic fantasy se často kombinuje s high nebo dokonce jsou rovnou braný jako jedno a to samé) nebo jaká je podle tebe definice high fantasy, když jí tady pořád používáš? Jaký má typický znaky, který splňuje Zaklínač? Moc by mě to zajímalo. To, že jsou tam elfové a trpaslíci? Je snad jasně vidět, že tam fungují úplně jinak než v ostatních sériích. Dark to není, ale zařadit to vedle těch ostatních typických high fantasy věcí je podle mého mimo.
            • delO
              ok. částečně jsi mě přesvědčil, couvnu na maximální hranici, je to něco mezi High a Sword and Sorcery.

              Zaklínač hlavně v posledních dvou dílech vykrystalizoval do neskutečného guláše( ne v pozitivním slova smyslu), že je to opravdu těžké někam řadit.
            • Ano, z těch současných škatulek bych řekl, že to k tomu má nejblíž, byť pro mě teda Zaklínače bude vždy nejvíc charakterizovat neoficiální skupina "slovanská fantasy". Ale jednoduše mi opravdu svět a příběhy Zaklínače nepřijdou jako "klasičtí představitelé high fantasy", těch je myslím dost a vypadají jinak.
            • delO
              tak že to přesně nepasuje, tak to neznamená, že kvůli tomu vytvoříš novu podskupinu :)

              Epicka to není, Dark to taky není, heroická taky ne, High se ti nelíbí, tak co tak naprosto obyčejná conanovka Sword and Sorcery?
      • Sr_Lobo
        Odpovim za nej: Protoze tam nejezdis na zluty jesterce a nenosis ruzovy brneni jako v DA:I *15*

        EDIT: Nerikam ze to je DF, to byl jenom forek, aby to tu zase nebylo vazny az do krdele *3*
        • Ha ha to je fakt dobrý důvod pro to nazvat Witchera Dark fantasy. Jedná se o původně knižní žánr, ve kterém se vykytují hlavní prvky hororu. To ve Witcherovi ani náhodou nenajdeš ani v knize. Přemýšlej než něco napíšeš. To že hra není pastelková neznamená, že je automaticky temná xD
          • Kundalini to popsal výstižně. Neznám fantasy, kde by bylo tolik "temných" prvků. Celý svět není rozhodně pastelkový a pokud jsi Zaklínače dohrál tak víš, že často ani nejde zvolit menší zlo. Proto nevím, co už by mělo být víc dark...
            • Lol to co jsi popsal je klasická omáčka ve fantasy která obestírá každou postavu aby byl děj mnohem komplexnější .... to co popisuješ je klasická realita života (TRAGEDIE) nikoliv DARK FANTASY :)
            • delO
              takovou zápletku najdeš i v céčkovém filmu, budeš to taky řadit do Dark Fantasy?
            • Vrámci Her je Witcher pro vás možná dárk protože doposud nebyla hra co by opravdu byla DARK FANTASY ..... ja to soudím dle pohledu Fantasy obecně. Je plno knih co jsou doslova temné že Witcher je jen soubor pohadek pro děti. To že není zatím hra která by byla Dark fantasy ve hrách neznamená že Witcher jí je :) ...
            • asi je to u úhlu pohledu a možná trochu o zkušenostech, mě přijde baron alkoholik s válečným syndromem co mu uteče dcera, umře žena, nemá na zaplacení daní Nilfgaardu a nakonec se oběsí mnohem temnější, než místnost plná prázdných židlí
          • Sr_Lobo
            Doplnil sem tam EDIT: ze to byl jenom for a ze si to o withcherovi nemyslim - witcher solidni slovansky fantasy nic vic nic min, a tak to ma byt.
          • žánry se mění a vyvíjejí, toho sis už určitě všiml *3*
          • dark fantasy rozhodně ano, proti čemu se musím naopak rozhodne rozhodit, je "klasické high fantasy" to určitě není, jak pojetí světa a politiky, tak jednotlivých ras (trpaslíci, elfové) je natolik originální, že ze škatulky high fantasy hodně přesahuje a ani do ní tak úplně nezapadne
        • delO
          to je sice pravda, ale i tak není důvod si myslet, že klasické představitelé high fantasy(tam patří i Dragon Age) jako Witcher a Pillars jsou dark fantasy. ¨

          Podle mě tohle taky není dark fantasy ani Bloodborne není dark fantasy(román šestákový) Je třeba si v tom udělat trochu pořádek
          • Přijde mi hloupý hádat se o škatulkách a podškatulkách, ale Zaklínač mi jako "high fantasy" nesedí, minimálně tedy knížky určitě ne. Na to je to moc komorní, špinavý, málo vznešený. Osobně bych Zaklínače zařadil žánrově a settingem někam poblíž Barbara Conana, čili řekněme Sword & Sorcery, nebo "low fantasy".

            Pod termínem "high fantasy" vidím spíš elfí jízdu, která přichází dodržet tisíc let starý slib a postavit se armádě zla, meč s nějakým honosným jménem ukutý v plamenech z podsvětí... that kind of stuff. To se Zaklínači nepodobá.
          • Witcher je dark prakticky ve všech oblastech, samotný setting, kde se to jen hemží popravami, znásilňovaním, mučením, vraždami, potom prostředím, kdy většinu hry trávíš v depresivní válkou zmítané bažinaté zemi, místu, kam by se člověk rozhodně nepřestěhoval, temné až za roh, no pak tady máš samotný příběh (bacha spoilery) a věci jako oběšení barona, vypuštění morové panny do světa, čímž způsobíš smrt tisíců lidí, pogromy na čaroděje, chudinku co mučí a zabijí ty tři obr baby v lese.. takto bych mohl pokračovat dlouho, temnota z toho prýští všemi otvory
            • TheGGG
              prosímtě delO, chováš se, jak kdybys teď pojem dark fantasy vynalezl. Warhammer je DF a jsou tam trpaslíci i elfové. DF je o surovosti a nekompromisnosti světa.
            • delO
              draci můžou být i v Dark Fantasy, ale nečetl jsem dark fantasy, kde by pobíhali elfíci a trpaslíci.
            • a draky jo? *4*
            • delO
              naprosto špatně. Witcher je všech ohledech high-fantasy. Absolutně jste mimo, tak si nehrajte na znalce panebože. To by jsi mohl do Dark fantasy řadit celou fantasy literaturu panebože...

              Taková pomůcka v Dark Fantasy literatuře nikdy nenajdeš trpaslíky a elfy *3*
            • To jsou motivy prakticky všech fantasy knih (tudiž i her). Nic nového jak jsem napsal v reakci na Sr_lobo.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit