Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • miker17
    To Ringwraith:
    Tak jsem to zahrál a mé hodnocení : -Hra jo to docela dobrá ale skončí to jako Aion....
    • Ringwraith
      Aion byl z dlouhodobého hlediska fail, to je fakt a není po moc pěkná prognóza pro další velká korejská MMO tady na západě. Snad se mu povede aspoň jako F2P.

      Avšak Aion taky byl, co jsem slyšel, obrovskej grind a TERA... no, prvních 22 levelů jsem jako grind nepociťoval ani v nejmenším. O vyšších levelech budou vědět hráči KTery... pár tady v ČR taky je, pokud vím.
      • Ve výsledku za Fail Aionu nemohl ani tak ten grind ale spíš nezájem NCSoft Korea o evropský (potažmo americký ale tam je situace podstatně lepší) trh. Aion tu vydali jen tak z rozmaru (doufajíc že "dobré" jméno hry jim vydělá balík samo o sobě) a bylo to dost vidět na absenci GMek, CMek která na forkách vyloženě lhala a neochotě NCS Korea ve hře cokoliv změnit.

        Tohle všechno vedlo k odlivu lidí ze hry a následnému "server merge" (naprostá katastrofa - jestli někde byl "server balance" tak ho merge naprosto zk... pokakal. Což vedlo k nevyváženosti stran, kde pak jedna strana držela taktické lokace skoro rok v kuse (!!!). Povolení transferů jednotlivých hráčů mezi servery ze hry následně udělala "easy mode" pro silnější stranu. A tohle vedlo k dalšímu odlivu hráčů.

        Přičtěme k tomu, že systém "counter class" Aionu nic neříká (Nagearovaný Sorcerer + trochu skillu + ping okolo 50 = God mode - neexistuje proti-class). A abychom měli na co nadávat, přibyly arény 1 na 1 ve hře, kde je class balance sprostá nadávka.

        Pak tu máme úžasný crafting equipu, který nikdo nedělá (je tak příšerný, že se těžce nevyplatí), a všemy oblíbený manasocketing gearu (2 týdny grindu pro prachy pryč během 2 minut a výsledek nula). A poslední whine :-) - potírání hackerů nějak vázlo .... resp. neexistovalo - na youtube jsou videa různých hackerů co pořád hrají (!!!). Uživatelská podpora vždycky napsala mail, že to vyšetří (automatická odpověď) a to bylo asi tak všechno. Platící zákazník je asi svatý.

        Ke Gameforge a P2W systému se nemůžu zatím vyjadřovat. Uvidíme jak to povedou. Hůř než NCS to snad ani nejde.
        • Ringwraith
          Oh god, tak pokud hra opravdu měla tolik problémů + navíc nezájem NCSoftu, tak se nedivím jak to s ní dopadlo.

          No, Frogster se s Terou taky pere, ne že ne, třeba Sneak Peak proběhl až týden po tom, co byl naplánován, jelikož v řádném termínu jim prostě absolutně spadly servery. Ale mají zatím po CBT1 -> 4 CBT + 1 OBT ještě čekají, takže je prostor testovat a vylepšovat.
  • Tahle hra se v Korei uz normalne hraje, takze najit nejake videa na youtube urcite nebude problem...
  • zaujimave. bude to f2p alebo platene? a je neaka open beta alebo sa chysta? mohol by som poprosit autora uviest bud tu alebo v dalsom clanku aka je technicka stranka optimalizacia pripadne hardwarova narocnost? dakujem
    • Ringwraith
      Je to s měsíčními poplatky, možnosti placení viz dole v tomto článku:
      http://community.tera-europe.com/home/news/article/information-on-retail-digital-versions-pre-order-available.html

      Open Beta bude, tady najdeš celý testovací kalendář.
      http://community.tera-europe.com/home/news/article/overview-about-beta-phases.html

      Technické stránce hry se plánuju věnovat v dojmech z CBT2, kde budu demonstrovat screeny, jak na mém notebooku hra vypadá. Ale zkráceně: "Mám Lenovo Ideapad Y570 (verze s i5 a bez SSD) a jede mi to super."
  • Jako prijemnou zastavku mezi L2 a uzasnou Teru jsem si dal SW: The Old Republic...ale Tera bude proste na mnoho hodin/dnu/tydnu/mesicu a mozna i let uzasna zabava!
  • BoB.2
    jednou se dočkám mmorpg v češtině.
    • Myslím, že odpověď je jednoduchá. Nedočkáš se pravděpodobně nikdy, pokud si ji neuděláš sám. Z hlediska vývoje populace v Česku, anglicky negramotných lidí bude ubývat. Pokud tedy nepřijmeme sice možný, ale prozatím hypotetický scénář, že anglosaský svět převálcuje Čína. Pak by mohla anglická gramotnost v české kotlince klesat ale jedině na úkor růstu čínské. Nebo arabské ale to by zas možná došlo k zákazu pokleslé zábavy počítačový her.

      Samozřejmě, v horizontu asi 20 let se teoreticky můžeš dočkat automatického online překladu čehokoli z libovolného jazyka do jiného (něco jako integrovaný google translátor do libovolné windows 12 kompatibilní aplikace možná i s audio složkou.)
      • Amylee.Anderson
        A možná i bude schopný to přeložit schopně :D
    • nechcem sa Ta dako dotknut ale ...pride mi zvlastne ,ze kazdy tvoj prispevok je o tom , ci je alebo nie je ta a ta hra v cestine....nezamyslal si sa nad tym ze namiesto cakania na cz dabing hry , nebude lepsie zlepsit si ( naucit sa ) en , cim vlastne nie len - 1. budes fungovat aj bez cz prekladu ale aj si dotycnu hru zahrajes bez cakania ? Navyse sa hovori ,ze kolko jazykov vies, tolko krat si clovekom a mali by sme sa zvdelavat pocas celeho nasho zivota *3*
      • BoB.2
        mrkni na muj profil.
        • Amylee.Anderson
          Hlavně to konopí tam *7*
        • smejki
          porucha učení != neschopnost se učit. Jak moc snadné je hodit nohy na stůl, když má člověk v kapse omluvenku?
    • dovtedy sa stihas aspon 10x naucit anglictinu na stredoskolskej urovni co ti na hry staci
    • Lawliet
      na co...? skvělá příležitost procvičovat cizí jazyk..
    • Ringwraith
      Mám pocit, že jsem viděl kdysi v Game Page reportáž o nějakém českém MMO, ale už je to delší doba a nevím jak to dopadlo...

      Taky některé free servery pro některá MMO mají některé texty přeložené. Ale to je asi až mockrát "některý", aby to stálo za to.
      • BoB.2
        Jedine o kterém vím (a taky ho hraju) je drakensang-online je to zadarmo a je to na tom bohužel znát.
        http://www.drakensang-online.cz/
        • A co Chmatákov? :D
          • Tak, tak. Chmatakov je nejlepsi !!
  • Jak je to s dostřelem u luku?To len šíp letí rovně a postupně klesá a nebo prostě po určité vzdálenosti zmizne?
    • Ringwraith
      Když zaměřovacím křížem zabereš nepřítele, tak se ti vedle kříže objeví jeho vzdálenost v metrech. Úvodní skilly mají dostřel 15m a standardní útok buď 15 nebo 20m, bohužel si teď nejsem jistý, ale skoro jistě 20m.

      Na delší vzdálenost šíp víceméně zmizne.
      • Škoda,že to nemá nějakou základní balistickou křivku.
        Takto ale snadno uhneš kouzlu ne?Když uděláš krok mimo dosah skillu.
        • Ringwraith
          Tvoje rychlost běhu se velmi liší v boji a v "nebojovém stavu". Takže v PvE monstrům vyloženě jednoduše neutečeš. A v PvP většinou ani utíkat nechceš, spíš se pobít.

          Celkově než utíkat je lepší uskakovat/blokovat.

          Jinak balistická křivka a obecně pokročilá fyzika by byla super... no, doufám v to jako evoluci tohoto bojového systému v budoucích MMO.
  • uvital bych nejaky screenshoty z gameplaye, s interfacem, hudem... ja vim, ze se to mozna da najit nekde jinde, ale proc tam jeden takovy screen nedat? jinak bezva, ze se tu nepise jen o swtoru...
    • Ringwraith
      Rád bych dodal autentické, ale během Closed Ceta Testu 1 (17.-19.2.) jsem neplánoval nic psát, takže jsem ani nescreenoval. Tento víkend se koná CBT2 a z toho plánuju dojmy také, a budu pilně típat jeden screen za druhým.

      Zatím můžeš na Youtube najít spoustu videí z CBT1 pod heslem jako např. "TERA EU CBT1", včetně spoustu gameplaye s interfacem i HUDem.
  • Základem je leda notně perverzní vyobrazení hratelné rasy malých holčiček s mikro sukýnkami. O zbytku ras ani nemluvě, ženské chraraktery tam mají 3 milimetrové nitky přes sebe a obrovské vnady.
    Korejci jsou fakt největší úchylové na světě.
    • se dalo cekat ze tady hned objevi moralisti ohledne elinek a jak je to rasa pro pedofily... jesteze se daji stahnout korejsky texture packy a voice packy :))
      • Ringwraith
        Úpravy klienta nezmiňuj, Frogster je zakázal, označil za odporující EULA a prý mohou narušit správný proces patchování hry.
    • Ringwraith
      Co se týče Elinek, tak západní verze hry prošly notnou dávkou cenzury, přece jen některé věci se na této půlce světa nehodí, takže se nemusíš bát, že by tě při hraní něco pohoršovalo.

      No a Humanky, Castaničky a Elfky jsou také mírně cenzurované oproti korejské verzi.
      • To je škoda, protože mě zrovna ty ženstiny nevadí.
        • Nebo děti *14* *14* *14*
  • Ten kdo designoval nepřátele musel hulit opravdu kvalitní matroš *1*
    Po dobrém jointu to musí být hra snů..... *14*
    • Spades
      http://tinyurl.com/6pvbxpx
      • Ringwraith
        http://tinyurl.com/7fgq4cz

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit