Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • tuco

    Tezit .. na UW obrazovce je toho v nativnim rozliseni videt vic (zhruba o 33%) nez na FHD obrazovce coz plati i pro CRPG nebo strategie, stejne tak jako napr. pro excelovy tabulky. 

    Dokonce bych sel tak daleko, ze bych UW doporucil prave pro CRGP a strategie, protoze k dosazeni urcite snimkovaci frekvence na UW monitoru (napr. 3440x1440) je potreba podstatne drazsi graficke karty nez na monitoru FHD (1920x1080), pricemz strategie a CRPG se daji v pohode hrat na 60 nebo 100 Hz a tedy na karte levnejsi, kdezto v akcich a zejmena FPS (a predevsim MP FPS) je fajn ty sminky tlacit jeste vys.

  • LessPh

    Ja mam taky 55" tv pripojenou k PC, ale pouzivam to jen na filmy a malokdy i na hrani. A sedim od toho mezi 2,5 a 3 metry.

    Tohle se ale nepocita jako primarni monitor!


  • LessPh

    Vyfot setup s tvym jmenem na papire na stole a dame rec😅

  • unicz

    Záleží, co primárně hraješ.

    U hromady her si nahoru/dolu nepřidáš do hry nic (resp. nebe), kdežto UW ti přidá FOV.

    Ale prostě záleží, co hraješ. Např. CRPG nebo strategie z UW nemají jak těžit.

  • unicz

    Viděl jsem.

    14 > 17 > 24 > 29 > 34 > 48.

    Zpět ni krok 😉😀

  • unicz

    Ne vše na své 48" TV u PC hraji v fullscreenu 😉

  • já mám 34 UWQHD Oled a můžu vřele doporučit.. na hry a zábavu obecně.

    Jen je opravdu potřeba mít druhý monitor na práci, nebo alespoň vypínat HDR.. 

  • LessPh

    Však vyzkoušej a uvidíš :D

  • LessPh

    já tenkrát UW kupoval, protože hodně lítám simulátory a na to to bylo skvělý, až na to, že prostě FPS padly na půlku a to bylo moc...

    Mně to prostě nevyhovovalo a musím se přiznat, že na té 32" co jsem měl, tak se mi z té imerze už začínalo dělat i fyzicky špatně.. prostě to FOV i se 100st. bylo moc blízko a chytal jsem motion sickness, takže za mě 27" ideální a víc bych nechtěl. Jen časem oledku až to bude za rozumnější peníze.

  • Duncan66

    To tedy ziram, ze se najde nekdo, kdo se vrati k mensimu modelu. Ja bych sel vzdy jen a jen nahoru. :D

  • Nevim no, já to mám zase asi tak nějak naopak. Aktuálně 2 roky mám 32" 4k a koukám na něj z cca 70-80cm (na délku paže) vzdálenosti.

    Problém je že mi ten monitor konkrétně na hry přijde už malý a pro větší imerzi do her se už dlouho poohlížím po nějakém 42" Oledu (v poměru stran 16:9), bohužel zatím žádný nesplnil všechny mé požadavky (no snad jen KTC G42P5 42" - ale ten se nedá teď sehnat)

    27" jsem měl taky a právě přesně naopak mi přijde vhodnější na práci, protože máš pokryté v očích/pohledu celý monitor. Ale pro hry a větší imerzi chceš právě větší přesah a proto mi 42" přijde ideální. 

    A formát 21:9 mi přijde hrozně nepraktický, nechci koukat na úzkou nudli, potřebuji vyplnit prostor nahoře i dole, a zase, jde o onu imerzi.

  • To já sotva zvažuju přesun z 24'' na 27''.
    Hraju hodně retro, a tam platí na velikost monitoru dvojnásob,
    že méně je někdy více.

  • LessPh

    Samozrejme hloubka ne sirka..

  • Ehm, počkej jak kdo to má, vždyť běžná šířka stolu je nějakých 140cm ... u čeho to proboha sedíš 65cm, to snad není ani stůl, ne?

    Jinak souhlas dávat si k PC televizi a sedět u toho pár cm je totální nesmysl asi jako si v kině sednout do první řady. Já mám svůj momentální 25" asi 70cm od očí a je to tak nějak akorát zhruba..

  • LessPh

    Měl jsem curved 32 a UW34"..

    UW 34" jsem zahodil po roce, prostě ten formát není úplně dobrej + navíc člověk prostě potřebuje mega HW, aby to utáhl (měl jsem v té době 5800X a 6900XT, takže jeden z nejlepších HW v té době, ale stejně to nestačilo..

    Z UW 34" jsem přeskočil na 32" (16:9) - opět jsem zahodil po necelém roce, důvod ta obrazovka je na hry prostě strašně velká.. Mám stůl o šířce 65 cm, monitor jsem měl ve wall mountu (takže max. možná vzdálenost) a stejně ta vzdálenost nebyla dostatečná.. podle mě je minimum 100 cm šířka stolu - ale kdo to má že?

    Takže po dvou letech trápení jsem se vrátil k 27" QHD monitoru a jsem naprosto spokojenej a neměnil bych.

    Jediný kdy bych uvažoval o větším monitoru by bylo v případě, že bych na něm nehrál, ale jen pracoval a serfoval -> na to jsou velké uhlopříčky super, hlavně UW. Ale na hry ne!

    Někdy totiž míň znamená víc.

  • Nemá někdo doma nějaký 27" QHD Oled? Přemýšlím nad tím Asusem, jsou tam docela dost velké rozdíly mezi jednotlivými modely.. má někdo zkušenosti obecně s oledem případně?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit