Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mě by spíš zajímalo, který magor by chtěl hrát hry na televizi. S monitorem se to nedá vůbec srovnávat.
    • ucho
      až zkusíš, nebudeš chtít jinak :)
    • To by mě zajímalo ,co máte za televizi, asi nějakou LCD vykopávku.
      • už jsi hrál nějakou hru na 5K monitoru?
        • já hrál i na 6k a co jako
    • To je fakt, zadny lcd monitor se plazmove tv kvalitou nevyrovna, jejich pohybova ostrost je uboha (zcela degraduje radoby vyssi rozliseni) a crt monitory jsou zase uz pase. Kdyz si k tomu clovek pripocte domaci kino v obyvaku a kvalititni 3D ozvuceni, nebo gamepad, ktery poskytuje hmatovou zpetnou vazbu, tak si clovek rika, jak vlastne jeste nekdo muze vubec hrat na pc :-).
      • plazmové tv? mrtvá technologie z minulého století, dneska frčí 5K monitory a ty tu zmiňuješ plazmu *1*
  • Zagro
    Pořešeno 15m hdmi kabelem a usb prodlužkou s usb hubem na konci. K tomu bezdrátovej X360 ovladač a mini klávesnice s touch padem a není co řešit. Konzole ani podobný wifi úlety bez pořádné kvality obrazu nemá cenu kupovat.
    • sem si delal srandu ze tim zkriplenym ovladacem chteji PC hrani priblizit konzolistum horsim ovladanim her a nasledovat bude mrsic grafiky a ono ejhle je to tu pekne zkomprimovanej obraz pres wifi a plynulych 25fps *1*
    • Zřejmě jsi chtěl napsat "z mého úhlu pohledu nemá cenu kupovat".
      • Zagro
        A z jakýho jinýho?
        • Třeba já to řešil stejně jako ty, ale nakonec sem si pořídil konzoli a už doma deskop nemám vubec, stejně pracuju na OSX a windows nepoužívám...

          V tomhle co si popsal jsem po par týdnech oběvil několik neduh ktere mi nakonec vyřešila konzole

          1. MP hraní k ničemu, s gamepadem proti PC hračum je to o ničem, tzn multak na televizi nepřipadal v uvahu
          2. Rozhraní windows nejde ovladat gamepadem, steam big screen mode to jakš tkas řešil, ale nebylo to stále ono
          3. Potřeba instalovat hry, řešit aktualizace, drivery a všelijaké blbosti..

          Nakonec sem šel na konzoli kde jen vložim hru a hraju neřešim nic jineho...
  • zx_spektrum
    Mám zkušenosti se streamováním skrz nVidia Gamestream do Shield Tabletu a pokaždé, když je problém vyžadující myš a klávesnici (konfigurační okno, potvrzovací dialog atp.), snadno si poradím přímo z ovládače (dotyková plocha simuluje myš), v méně častých případech z tabletu když je potřeba skutečně něco napsat nebo klávesová zkratka. Takže není to neřešitelný problém a herní komfort mi to nenarušuje. Za sebe bych doporučil připlatit za Shield Tablet nebo Shield TV, nesrovnatelně širší možnost použití a lépe zvládnuté streamování...
    • napodobne ;-)
  • Jo, konzole je proste designovana do obyvaku a pc na pracovni stul. PC master rasisti sice tvrdi, ze pc lze take pripojit k tv a tak konzoli nahradi a nechapou, ze na to nejsou designovane samotne hry ani system a vevysledku je to akorat pro zlost.
    • No nevim jak tobe, ale me teda hrani her nijak neprerusuji zadni AV nebo jine hlasky. Jestli pak neni problem spis mezi klavesnici a zidli. Navic tim gamepadem se da ovladat vsechno. Nedavno jsem si treba vyrobil a naprogramoval zarizeni, kde pomoci ovladace k TV muzu ovladat PC u nej a opravdu se nepotrebuju zvedat, abych musel nekde neco odklikavat. Takze nejak nechapu v cem je problem nejakym analogem simulovat mys.
      • já mám bezdrátovou klávesnici a myš, ale Macgyverovat televizní ovladač je jistě taky řešení
        • Tak me to bavilo, je to aj pohodlnejsi, protoze nemusim mit nekde polozenou klavesnici nebo mys a mohl jsem to jeste ve skole odevzdat jako semestralku :D
        • my co děláme DIY, tak občas věci děláme jen proto že můžeme...
    • Ano mas pravdu ale zasa na druhej strane hram len par hier na ovladaci takze to ze sa musim 5 min preklikavat kym spustim na TV hru a mozem pohodlne sa usadit a hrat mi nijak neublizi :) Takze pre mna konzola je zbytocnost kedze to dokazem aj s PC...ine by to bolo asi v tedy keby som hry hral prevazne len na ovladaci pri TV. A nie len prilezitostne.
      • Zbytecna pro tebe byt muze, pro me je zase zbytecne herni pc, to je nepodstatne. Podstatne je, ze pc konzoli nenahradi a valve se toho snazi dosahnout, pricemz pro uspech je nutne, aby pc v mnoha ohledech zkonzolovatelo.
        • tak u mna zasa koznola nenahradi herne PC...proste kazdy to ma nejak inak...ja keby chcem konzolu tak potrebujem aj PC...ale zasa ked mam pc tak mi stacilo kupit HDMI kabel a par ovladacov...pri FPS hrach neviem dodnes prist na chut hrat to na ovladaci. :) Alebo take diablo ci dotu :)
        • a to presne je ten bigpicture

          soucasny konzole jsou jenom prevleceny a osekany pc prizpusobeny k ovladani packou

          big picture zredukuje funkce pc na uroven pobratelnou uzivateli konzoli a je po problemu
          • Cely steam a jeho globalni sluzby napric hrami predstavuje konzolovateni pc platformy, dobra snaha, ale je to porad zoufale malo. K plnohodnotnemu kvalitnimu nasazeni do obyvaku vede jeste dlouha cesta.

            Konzole nejsou jenom osekany pc. Co se tyce hw, tak na jeho architekture u konzoli nezalezi, mneni se z generace na generaci. Konzole jsou sobestacny ekosystem hw, her a sluzeb zamereny na spolecenskou zabavu v obyvaku. A k tomu ma pc jeste hodne daleko.
  • takze ten smrdlac nefunguje jako klavesnice a mys mimo big picture? to teda ma vic der jak emental, tohle polovicaty reseni
    • Funguje, ten článek nevystihuje vůbec nic. Stejně tak chybí zmínka o tom, že Big picture není nutnost, Steam link skvěle streamuje i klasickou plochu a lze spouštět aplikace i mimo steam. Gamepad v tomhle režimu pak simuluje myš a lze ho nakonfigurovat jakkoliv, takže může simulovat i libovolné tlačítka na klávesnici. Není tedy dokonce nutné ani používat webový prohlížeč v rámci Big Picture, ale normálně klasický.

      Nemůžu si pomoct, ale ten článek je prostě sotva poloviční *10*
      • aha, takze klasickej packovaci argument

        konzole podporuje jen gamepad = dobre
        steam link je delanej na smrdlac, ale podporuje navic mysi, volanty, joysticky i packy = spatne
  • Samý nepotřebný nesmysly....
  • Still
    Proč si tedy rovnou PC nepropojím s TV jako monitor? Není to jednodušší? *1*
    • Protože manželka, děti, i ve 4+1 jednou dojde na zrušení místnosti s počítačem.
    • Protoze ne kazdy zije v telefonni budce?
      • Still
        Co to s tím má společnýho? (Ano, pochopil jsem jak to myslíš)
  • Foxtrot_cz
    Takže Valve tohle předvídalo a právě proto se vůbec obtěžuje se Steam OS a Steam Machines.
  • KamilZm
    V podstatě stejné zkušenosti mám se streamováním PC-PC přes Steam klienta, občas je prostě potřeba sáhnout na klávesnici a myš PC, ze kterého je stream poskytován. V horším případě je potřeba i obraz. Je tam ještě omezení, že to PC, ze kterého se streamuje musí být odemčené a automaticky přihlášen uživatel, streamuje se to, co je vidět na monitoru. Takže když se na to PC vzdáleně přihlásíte přes Vzdálenou plochu, tak se zamkne konzole a Steam začne protestovat.
    Jediná hra, která mi zatím neběžela, je Blackhole.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit