Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Hnisavec
    W10 je len NSA agregát na zber informácii o každom. Orwell v priamom prenose, preto ho i dali zadarmo, tam je ten háčik. Zaplatila si to usraelská vláda, aby nás mohli lepšie ovládať a všetko o nás vedeli. odíde mi žebrácke predražené Lenovo s W7 a hneď prechádzam na MAC. PC mám i tak len na prácu, net, filmy a péčko *15* *15*
    • Já to vidím tak, že informace o uživateli sbírá pomalu každý - facebook, twitter, google, apple, microsoft.... Je jedno komu se "upíšeš". Jediný rozdíl meze XP, 7, 8 a 10 je ten, že tentokrát Microsoft přiznal sběr informací natvrdo. Zkus si přečíst obchodní podmínky výše popsaných.
    • Kr.Pa
      Takze veci na PC jsou zrovna ty, ktere by mohli ohrozit vou existenc. Posledni co se nenapsal jsou hry (nic ani jineho nezbyva), to mi rekni, jake kvantum her hrajes na tom jablicku a dle meho, hry jsou jedina vec, kterou by u me mohl kdokoliv sledovat a me by to bylo uplne jedno.
    • Veskoslav
      Tady jde vidět, že jsi prostě "uživatel". Mac má podobné podmínky jako Windows včetně sledování dat...To jenom tak na okraj, až budeš řvát, že Windows šmíruje, zatímco jiná americká firma řekla zlotřilé NSA tvrdé jablečné NE.
      • Femto
        Buď jsi opravdu hloupý nebo troll. Sledovaní procesů na pozadí v OS X je naprosto minimální a srovnávat to s Win 10 je opravdu už moc i na tebe.

        Několikrát jsem ti psal, že o OS X víš naprosté hoovno, tak prosím už se k němu nevyjadřuj.
        • Veskoslav
          A Femto, bláznivý Apple fanatik dorazil. Hlupák, co propaguje jedno USB jako ideální řešení, protože s tím přitáhl Apple. Kdo by potřeboval více USB, když si může vybrat mezi nabíjením a připojením další periférie k notebooku. A minimum? Je vidět, že jsi obchodní podmínky Apple nikdy nečetl, protože možná by ti pak došlo, co všechno Apple vyžaduje, požaduje a co všechno stahuje či jinak získává. Jsem si říkal, jestli klikač řádí tvou rukou nebo Jejdáskovou.
          • Femto
            Hlupák jsi tu, nevidím důvod proč nesjednotit všechny porty do jednoho USB-C jako univerzál pro nabíjení/audio/video/přenos dat. Za chvíli to tak bude mít každý notebook, pak si řekneme. Je to stejný jako s Flashem, taky všichni hulákali na Jobse, jak prohlásil, že je Flash k ničemu a teď po pár letech k tomu došlo. Jedno USB-C je tam jen a jen kvůli desingu, aby to nerušilo naprosto bezkonkurenční desing Macbooku, kupuješ si šperk, ne obyčejný notebook, to by sis měl uvědomit, pro tebe není, pro mě taky ne, ale pro spoustu lidí ano.

            Jak píší sledovaní procesu na pozadí je naprosto MINIMÁLNÍ oproti konkurenci, ve shromažďovaní dat o uživateli je Apple na tom nejhůře. Google a MS jasně vedou.

            Když jsme u OS, tak nový OS X El Capitan strčí všechno od MS do kapsy, to lítá neskutečně rychle.
            • Chcelo by to aj daky dokaz, nie len tvrdenie jablkoveho funboya ako OS X sleduje osobne data minimalne v porovnani s konkurenciou ;-)
          • Mimochodem, Femto je leda tak apple fankid. Fanbojuje kde to jde, ale sam zadny Apple nema, rodice mu ho nekoupi a 12 lete deti nepracuji, takze si na to nevydela. Asi neco jako ty. V zivote jste oba dokazali akorat trollovat na webu, ktery fanbojuje konzole a konzum.
          • Nula je tvoje matka, abych to dokazal tak si opet naklikam. A neudelas vubec nic. Nenech se vysmat, budes mlatit pestickou do stolu, ale vubec ti to nepomuze.
          • Veskoslav
            Zastanu se Femta, i když si myslím, že je Jablečný šašek, tak co se týče anime atd, tak klobouk dolů před jeho znalostmi. Evidentně jediný, kdo je tady psychický nemocný, jsi ty, Jejdásku. Mimochodem pravý konzolový Jejdásek byl vždycky anonym, takže si zruš inkognito, aspoň zjistíme, co za nulu se za tebou skrývá.
          • Femto je haha, alucard, bieber a veskoslav v jedne osobe. Mozna i Jack. Celkem kvalitni psychicka porucha. Primo unikat.
  • I když sledování vypnete, systém pořád něco podezřelého stahuje (hlavně když se přepne do spořiče). A nemusíme chodit ani daleko se složitými důkazy telemetrie, stačí si přečíst nové smluvní podmínky widlí, je to výsměch pro všechny uživatele.
  • gesto
    Ohledně výkonů tak ve hrách i v programech jsem tam kde jsem byl i s w8... na DX 12 je zatím moc brzo jak s hrami tak i s mojí peněženkou, ale jinak běží pěkně a vypadá taky pěkně, velký plus je taky v aktualizacích není jich moc takže po reinstalaci stáhne pár mega a je klid,,, ale upgrade je o ničem os se choval nějak divně takže to chce formátovat a nahodit na čistý disk
  • Asharak
    *9*
  • U ma je to jednoduche *1* , pokud nevyjde only DX12 hra kterou bych opravdu chtel, tak zustavam u W7 64bit.
    • nesuhlasim,pretoze WDDM 2.0 pomoze hracom s mensou VGA pamatou
      • By sis mel nejdriv precist co pise.
        • tak to dufam,ze ma aspon 4GB VRAM
          • Jo, protoze kdyz mas min jak 4GB VRAM tak uz zadnou hru nerozjedes.
            • urcite nie nove tituly s texturami na ultra *1* ,kazdopadne pokial si mal na mysli dizzyho,tak netocis o dx12
  • Parádní článek, nečekal bych ho zrovna tady na games ale to je jedno....co se týče Windows 10, tak ho už používám rok, občas to bylo docela peklo :D Neříkám že je to dokonalý systém, to však nebyl doposud žádný, od Windows XP po Windows 10 se neustále potýkám s nějakými problémy, nedá se říct, že by jeden z nich byl naprosto bezchybný. Co se týče vylepšeného využivání paměti, sám mám Radeon 7580 1GB, takže jsem za tuto funkci rád. A ten hate kolem Windows 10 ignoruju, sám jsem spokojeně uživál Windows 8 a poté 8.1 zatímco na internetu se šířily vlny hatu.
    • Taky si spokojene zeru parky bez masa, zatimco vsichni tvrdi ze nejsou dobry. *14*
      • gratuluju, máš se čím chlubit
  • Ano, ta Virtual Memory je potvrzená a otestovaná, jsou lidi, kteří díky tomu rozjeli Shadow of Mordor s ultra texturami s grafikou s 1 GB VRAM. Má to taky svoje problémy (RAM je pomalejší než VRAM, proto poměrně často dochází k problémům s rychlostí načítání textur a taky budete mít propad v fps), ale fakt to jede.

    Kromě tohoto ale zatím přínos desítek není velký. Jeden z dalších buildů po RTM přinesl kompresi RAM, ale na to jsem ještě nečetl posouzení/bechmarky. DX12 zatím není zajímavá, tipuju rozšíření až když se začne DX12 používat na Xbox One. Jako systém samotný jsou desítky slušnou evolucí Windows 7/8.1, ale jde vidět, že vydání uspěchali, při používání objevíte řadu drobných nedodělků a chyb.

    Shrnutí: Pokud zatím počkáte, nic nezkazíte.
    • pokud máš odpovídající hardware čekat nemusíš, lidi okolo mě co nadávají upgradovali na tabletu nebo starém notebooku, smysl má upgradovat na desítky zatím jen u desktopu, pokud je to pořádný stroj na hraní her a ne kancelářská šunka. Když jsem loni touhle dobou stavěl novou mašinu, tak jsem kupoval 8.1 a hned jak vyšla ostrá verze desítek, tak jsem jí nainstaloval a příjde mi stabilnější než vynikající osmičky. Kdybych stavěl kompa teď tak tam dám rovnou desítky, fps už řešíš, pokud chceš používat DSR(no GTA V jsem na to fakt nezkoušel, ale třeba u graficky poměrně nenáročných her to využívám, třeba u Diabla 3 nebo dark souls 2)

      srovnání nárůstu FPS na stejných strojích:
      https://www.youtube.com/watch?v=XzFe5OOHZko
      Pro hráče nemá smysl neupgradovat
  • Výsledky jsou takové, že tohle mi příjde, jak cílená reklama, protože co čtu weby, tak lidi si jen stěžují a chtěj zpátky 8 či 7. Tyhle 10 maj mnoho děr četně tohu šmírováni. Slibovali až 30% narůst ve hrách u některých novějších je nárust ve zlomku fps a někde jsou i větší propady. Nejdou starší hry s určitou ochranou.

    Jne po představu fb tohle šmírování dělá geniálně vidí, co si s kým píšete a zasuhuje v případě, když se bavíte o vraždění, atentátech a vraždách. Je pravdou, že musíte být trošku v hledáčku.

    Takže smysl to bude mít, až budou hry ve 12 directx.. Jako rozdil mezi 10 a 11 directx byl mnohdy miniauturní. A rozdíl mezi 9 a 11 byl v tom, že třeba obličeje se lépe vykreslovaly.
    • Jack1947
      Šmíráky se dají vypnout, jistě chápu no. Proto to taky rozdali zadarmo makes sense... mimojiné.
      • Jacku, tobě nedává smysl vůbec nic. *3*
        • Jack1947
          Ty mi smysl určitě nedáváš to je pravda no.. *3*
  • RedEagle
    Zaujimavy članok. len pre zaujímavost. Ja používam Windows 8,1 Pro a dost ma prekvapilo že na nom nie je možné spustit hru FIFA 12
    FIFU 12 proste nerozbehnete na tom windowse.
    Mimochodom najspokojnejší som bol z windowsom 7 na tom šli proste uplne všetky hry bezchybne.
    • Asharak
      Nevím, až na Win 8 mi šlo bezchybně AoE 2 nebo Starcraft 1 se starou rafikou, rep. líp se vykreslovaly, některé hry se přestaly sekat. Nevím možná sem sám.
    • PanS
      Souhlas, sedmičky jsou nejlepší. Měl jsem možnost vyzkoušet jak osmičky, tak i desítky, ale příliš mě nepřesvědčily, proto pořád používám W7. Vůbec se mi nelíbí představa, že až jednou se přestanou vydávat záplaty, musel bych fakt na desítky přejít. Naštěstí je to dost dlouhá doba na to, aby se spousta věcí změnila.
      • Jack1947
        Tak tak svatá pravda *3*
    • Jack1947
      Tolik k tomu pokroku v oblasti her na W10 *5*

      Ale joo, třeba opočkat na ty DX12 only tituly a uvidí se... nejhorší je že oni ještě ani nebudou a už budou i normální hry vyžadovat W10... to je k poblití a je mi u prdelle jestli mrkváci rozdávali 10tky zadara je to svinárna jak nahnat lidi co nejrychleji do 10sítek at už jsou v jákémkoli stavu. *7* *12*
    • nightborne
      Hele, já funguju na desítkách už taky nějakej ten měsíc a nenarazil jsem na jedinej, ale opravdu ani jedinej problém s kompatibilitou. A ta telemetrie, kterou nay-sayeři okamžitě vytahujou z rukávů, opravdu JDE vypnout, sám jsem to okamžitě udělal =).
      • Bounty
        Otázkou, však zůstává zda-li je skutečně vypnutá a nebo je to jen trik, aby sis myslel, že máš takovou možnost.
        • nightborne
          To určitě jisté není, to máš recht. Ale na druhou stranu, měřil jsem v průběhu cca týdne bandwidth spotřebovaný systémem a naměřené hodnoty odpovídaly jen a pouze staženým updatům. Ale nepovažuju se za super technického guru, takže bůh ví =).

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit