Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nemůžu si pomoct, ale vypadá to na chlup stejně, jako 10-tkovej Mass Effect
    • Však to taky je Mass Effect klon
  • Vitekb
    Překvapivé zhodnocení. Viděl a četl jsem už několik recenzí a ve všech nazývali soubojový systém véceméně nudný a nezajímavý a jedníní spřátelených agentů jako dost hloupé.
    Tohle je první, kde recenzenta souboje bavili.
    • maros.goc
      blbost ...mnoho recenzentov system bavil ..navyse ti ktori tvrdili ze nie ocakavali od hry proste dalsi XCOM Enemy Unknown, co je nelogicke a nechapem ako mozu recenzenti hre vycitat ze to nie je ako ta strategicka hra ...
      • Chapu spravne ze dovetek "nechapem ako mozu recenzenti hre vycitat ze to nie je ako ta strategicka hra ..." je ironie? V opacnem pripade: "JE TO XCOM!" a sami vyvojari vyzvedavali taktickou stranku nad vse (vzpominate? "Xcomem bureau se nemae sanci prostrilet sam... bla bla bla).
        • Strategie nerovná se taktika. Jenom pro pořádek.
    • Tak on je nudný v tom smyslu že "užzasedalšíMassEffect zív"
      • Vitekb
        Ne, četl jsem, že je nudný sám o sobě. Že je to pořád to samé, téměř beze změny, a že to prostě přestane po chvíli bavit.
        • Jo ty souboje jsou časem nuda. Společníci nejsou schopní sami používat svoje dovednosti, takže si to hráč musí odklikat sám. V podstatě stačilo udělat hlavní postavu silnější s vývojovým stromem na víc dovedností.
  • Za mě musím říct, že hra sama o sobě je pro mě velikým zklamáním. A to ať už to stránce technické, tak po stránce příběhu. Na hře samotné je poznat, že projekt byl několikráte zmrazen a poté obnoven. Jako největší nedostatek vidím absenci výzkumu a vyrábění předmětů, tedy základních kamenů série. Místo toho nové zbraně prostě najdete, jak se válejí na zemi. A i to je dost absurdní, protože v jeden okamžik od kolegů posloucháte, jak se mimozemské kvéry rozpadnou na prach hned po smrti jejich nositele, a o deset minut později najdete několik laserových brokovnic, které se prostě povalují u cihlové zídky. Chápu že v taktické third person akci by asi působilo nepatřičně zkoumání a výroba vybavení, ale rozhodně se to dalo udělat nějak inteligentněji. Dále pak tupá umělá inteligence, ovládání taky nepotěší a navíc, motivace hrát to znovu je v podstatě nulová. Zdá se, že značka Xcom byla použita jen jako marketingový trik. Jedná se o ryze průměrnou střílečku s mnoha chybami, která nedělá své značce nejlepší jméno.
    • Ten výzkum je škoda. Navíc když máte v bázi laboratoře do kterých se i časem podíváte a vyzkoušíte si jednu zbraň.
    • stejne sis to stahnul tak co
    • Nedá se než souhlasit. Hru sem dohrál jednou a vlastně ani nemám potuchy o čem byla, 4x sem totálně ztratil vlákno, vůbec nevím o čem to vlastně bylo. Gameplay byl nudný a tolik nalajnovaný že je znovuhratelnost na bodu absolutní nuly. Cover systém mě neskutečně naštvával, AI spolubojovníků ignorující rozkaz Hold the Position, jak píšeš ty sbírání zbraní bylo fakt uměle naroubováno do příběhu, pak trocha Stargate - antiků (SPOILER: převtělování jiné rasy do lidí), pak i ve sci-fi debilita zastřelení nehmotného ufouna, tupé skripty, stále se opakující náplně misí, ještě tupější cutscény (proboha co je těžkého na scéně která bude mít zbraně a výbavu takovou jakou sem si přines, když už to měli mnohem starší hry...).

      Série UFO/XCOM mi je neznámá a beru to z pohledu nezávislého hráče. Prostě je The Bureau = CoD s taktickýma prvkama (které se mi velice líbili).
      Grafika ? UE3 tu ani není poznat (až na doskakující textury), ale náročnost efektů na maximum se vyrovnalo Crysis 3, leč vzhledově nikoliv a počtem efektů už vůbec (hráno a dohráno v průměru 22FPS).
      Jak už tu psali totálně promarněný potenciál. Za mě 60% (jen za taktickou a vizuální stránku).
    • Naprosty souhlas, je to promrhany potencial. Nebudu hodnotit samotnou napln nyni uz ne zcela zajimave 3rd person strilecky s partaky, ale vsechno okolo je proste... zklamani.

      Sedesata leta? Po prvnich par misich bych ani nevedel, ze se v nich hra odehrava. Urovne? Jak z nejakeho nahodneho chest-high-wall generatoru. Nalepka XCOM? Ano, je to nejaka organizace bojujici proti ufonum, ale jinak nic. Nebo tebou zminovany pribeh. Je to proste bida.

      Kdyz nic, tak trailery a reci vyvojaru slibovaly atmosfericky boj agentu proti transdimenzionalnejupiterskym ufonum, tajny konflikt dost mozna s nadechem X-Files, Dark Skies - a pomerne nezajimave 3rd person takticke strileni. Ta druha cast byla (za me bohuzel) vyplnena do puntiku. Ta druha vubec. Bad Dudes Shooter: Shootin Alyums 2099.
  • Zrovna jsem zabil Axise a zatím se bavím adekvátně. Líbí se mi taktický menu + ovládání, zvuk když menu zapínáte (cute detail), má to chytlavý rozhovory, příjemnej vizuál, ale tak trochu nudnej level design, když jde o mimozemský základny a sympatickýho hl. hrdinu. Takhle mi to vyhovuje možná i víc, než tak jak to vypadalo jako FPS. Navíc má tahle hra nejstylovější provedení kotoulu vzad, jen to zkuste.
    • Keyz
      Tobě nevadí, že v menu je to zpomalené a než to zadáš jak chceš tak se již něco děje?
      Kdyby se to zastavilo to bylo OK. Anebo kdyby to šlo pouze v reálném čase.

      Taky mi se stává, že nechám NPC aby bojovali a snažím se někam dostat a koukám jeden krvácí a tuším na HARD, žekdyž krvácí tak chcípne. A to byl v krytu. Možná jsem měl smůlu anebo jsem hrál blbě. Měl jsem brokovnici tam jsem se chtěl dostal blízko.
      • smejki
        tím se simuluje čas na rozhodnutí. Witcher 2 měl totéž. tedy, neznám rychlost plynutí času v xcomu. Je ~stejná?
      • Právě že zpomalení mi přijde suprový. Ani úplný pozastavení, ani real-time, krásnej střed. A zadávat rozkazy s následným spuštěním, než někdo začne dělat něco sám od sebe, stíhám v pohodě. Jediný co mi vadí, ale není to chyba hry, nýbrž blbých situacích, je když zapnu menu a najedu na výběr vojáka vlevo, tak se voják na bojišti momentálně nachází vpravo a opačně, což je kurevsky matoucí. :D
        • Taky v tom vidim bonus, musis premyslet pod tlakem, a to je celkem vyzva :-)
          Ale pak to zmrsi tim, ze se prikazy davaji debilne, nedej boze presun bojovniku.

          Takze tu mam tlak na rychle jednani a davani rozkazu (super), ktere nasledne zkazim neprijemnym neskutecne sprasenym udavanim pokynu/akci.

          Takove detaily, jako pri akci hrdiny (healing, granat etc.) samozrejme commander mode vyvolat nelze (ony ty dve/tri vteriny, co AI nedostava rozkazy, jdou nekdy dost poznat)
        • Keyz
          Snad si na to časem zvyknu když to očividně jde.

          Já než to naklikal kam kdo má jít tak se již bojovalo :)
          • Zvykneš. Vždycky se ti smáli, že jsi pomalejší. A vždycky budou.
  • Jak to beha na ps3? A bylo by mozne srovnani se SOCOM 4?
  • BoB.2
    Čekal jsem že bude videorecenze žádná dlouho nebyla. *7*
  • Keyz
    To taktické menu je k naštvání. Je nutnost ho používat a špatně se používá kombinace akcí. a pohybu. Prostě je to zdlouhavé.
    • hlavně je nedodělané (konzolové), má brutální potíže v kombinaci myš + klávesnice, kdy se jednotlivé pohyby hádají (stačí mít kurzor na jedné straně a chtít kláveskou překlikat na stranu druhou)
  • Kdo umi anglicky tak doporucuji tohle video od TB http://www.youtube.com/watch?v=m2SrvXOTKaw
  • Je to kopírák Mafie 2!!!
    • -16 ještě přidejte par palců dole a budu mít svůj osobní rekord!!
    • Takze pouzili nejaky assety vlastni spolecnosti.. Mozna jsem trosku zvlastni... ale no a?
    • Možné to je, vydavatelem je 2K, stejně tak jak kecali do mafie 2 mohli kecat do tohohle a donutit použít modely z mafie, kdo ví :-D
    • Klid nechci nikoho žalovat! *15*
    • Nema to nic spolecne s Mafii 2. Prober se.
      • Asi jsem se unáhlil vidím! Jako velký fanda Mafie však musím poukázat na pár srovnatelných věcí mezi těmito hrami. Nudíš se můžeš hledat pět rozdílů: https://www.google.com/search?q=xcom+mafia+2&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=dpEfUv7jJYaZtAaCwIDoBg&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1920&bih=979#facrc=_&imgdii=_&imgrc=owGK9_FQQFOZ9M%3A%3BRDVdfOpkh7R1mM%3Bhttp%253A%252F%252Fmafia.czech-games.net%252Fpodobaxcomamafia2.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fmafia.czech-games.net%252Fcategory%252Fmafia-ii%252F%3B808%3B737 Omlouvám se za odkaz. *15*
        • BoB.2
          Hele a jaký tam měly dát třeba policejní auta když je to hra zasazená do té doby kdy prostě takhle vypadaly policejní auta?
          • To policejní auto v Mafii 2 ani podobný model neexistuje! Museli ho zkopírovat i hl. hrdina mi připadá Vitovi podobný. Chápu že po mě jdete s nožem ale já vlastně chci jen poukázat na zajímavost. *7*
            • walltar
              Dělala to stejná, nebo spřátelená společnost? .... Imho je normální, že se používají assety pro víc her, pokud se tam hodí.
  • Celkom fajn hra na najtazsej obtiaznosti som mal hernu dobu 10,5 hod

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit