Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • věci, které byli řečeny zatim o Skyrimu mi zní sympaticky, teď jde o to kolik toho bude splněné, mě bavil jak Morrowind tak Oblivion, pravda, že u Oblivionu jsem si to o nějákou vyšší uroveň užil až s několika pluginama a hlavně s OOO, ale pořád to mělo fajn atmosféru a hratelnost a jak už jsem psal v komentářích dřív, ty skilly jsou fajn a dává to smysl to levelování, už žádný mág v plátový zbroji (bojový mág, který si vykouzlí zbroj je něco jinýho)... powerleveleří si budou chtít všechno vylepšovat, ale teď už by to nemělo jít buď vůbec nebo ne tak snadno, což je fajn... já si myslim, že to levelování a skilování bude aspoň trochu víc do hloubky, co se roleplaye týče.. *12*
  • omg,já už bych hrál jak posedlej, cant wait! *1*
  • více interaktivní svět, souhlasím... tímto směrem by se měly hry ubírat...
  • Jak rucne? No v Oblivione si ziskaval skilly takisto len trenovanim.
    Ide ale o to, ze napr v poslednom Oblivione si si na zaciatku zvolil class, teda napr. Thief, cim si dostal do prislusnych atributov (ja neviem, speed, security) nejaky bonus. Tym padom ale si ziskal tusim 6 Major skillov, ostatne boli pre danu class minor skills. A LEN cvicenim major skillov si mohol postupovat k dalsiemu levelu, takze ano, mohol si teoreticky cvicit aj lubovolny minor skill, ale len pomocou major si zvysoval level. A toto v Skyrime nebude, takze nebudes mat nejaku mnozinu "predpisanych" skillov, ktore si nuteni cvicit aby si zvysil level postavy.
    Som zvedavy, ako osetria to zneuzivanie, resp ako bude spravene levelovanie, lebo hned mi napada, ze by stacilo od zaciatku behat ako sialeny, skakat a hned mam za hodinu niekolko krat zvyseny athletic a acrobatic skill a niekolko levelov...
    • Podle me to bude tak, ze budes mit stale major a minor skilly, ale neurcujes si je sam.
      Napriklad ze startu chces bojovat s obourucakem nosit plate atd, takze tim levelujes, ale pozdeji se ti zalibi spis dual wield dvou mecu, tak zacnes pouzivat to. A hra by mela sama poznat, ze uz chces pouzivat 2 mece a dat to jako tvuj major skill
  • Jako celek to zní docela zajímavě, ale jak tedy bude fungovat to ovládání obou rukou? Dvě myši předpokládám potřebovat nebudu...
    • Viděl bych to na levý a pravý tlačítko myši, jako to je například v Call of Juarez...
    • normalne lave tlacitko mysi jedna ruka, prave tlacitko mysi druha ruka
  • Achjo, škoda, že nikdo nezkusí vymyslet jinej příběh než kde hlavní hrdina sám zachraňuje svět před zkázou... Ale jinak se mi zatim všechny avizované změny zamlouvaj, narozdíl od většiny se mi líbí i systém ovládání obou rukou, i když samozřejmě bude záležet jak to ještě všechno vyvážej...
  • "Uveden byl případ, kdy potkáte na ulici človíčka, jemuž unesli dceru. Hra sama projede dungeony v okolí, zvolí pokud možno ten, kde jste nebyli, a obsadí jej protivníky dle vašeho levelu a specializace." = FAIL! *10*
    • MrSanta
      Proč? Minimálně je dobré, že se únosci najednou neobjeví v dungeonu, kterej jsem právě samovolně vyčistil. A level-scaling, když se chytne za správný konec, tak nevadí. Viz Morrowind, tam byl taky level-scaling a nikomu nepřekážel nebo Fallout: New Vegas. Taky má level-scaling a lidi si nestěžujou.
      • Level-scaling vzatý za správný konec je imho co nejomezenější až téměř neviditelný (Morrowind je názorným příkladem). Myšlenka automatického přepisování interiérů dungeonů podle mě bude produkovat legrační výsledky typu tlupa banditů se měsíc schovává v jeskyni bez ohně a místa k spaní a navíc jim hned za rohem žije skupina extrémě agresivních potvor.

        Obecně - čím méně věcí je automaticky generované tím je hra zajímavější (obrovský svět v Oblivionu by byl fajn, kdyby nebyl furt stejný - bez modifikací by se v něm zajímavá místa dala spočítat na prstech jedné ruky). Není sice možné v rozlehlém světě vše vytvářet a upravovat ručně, ale automatické generování obyvatel dungeonů během hry mi jako šikovný kompromis mezi precizností a rozlehlostí světa nepřipadá.
        • MrSanta
          Holt, poznáme až zahrajeme. Třeba Bethesda přišla na tak dokonalý vzorec pro náhodné zaplňování, že se z toho po*erou i v NASA *1*
      • Proc? pretoze RPG je hlavne o zlepsovani/levelovani postavy a tohle to cele neguje. To mozu kludne spravit FPS akcnu hru bez RPG prvkov. Pointa v RPG je ze citis tu silu aka hrdinovy casom pribuda a tie iste monstra ktorych si sa na zaciatku tak bal ted rozsekas na smrnc. K comu su mi ted RPG prvky? Preco by mi vobec malo zalezat na "hero" schopnostiach a ich honoreni ked viem ze hra sa mi stejne prisposobi? A ne, Morrowind NEMAL leveling-scaling, to zacalo s Oblivionom a hodne ludi tehdy nadavalo.
        • Souhlasim s tim, ze Level -scaling je celkem na nic (i trosku kvuli tomu, ze si clovek chce trosku uzit, ze je silnejsi postava - v oblivionu me dost rozcilovalo, ze pak uz kdejaky pobuda mel glass swordy atd.) nicmene nesouhlasim s myslenkou, ze je to pointa rpg - rpg je od Role Playing - je to o hraní si na tu postavu a o jejím vývoji, který je myšlený trochu jinak než vylepšování statistik.
        • Ale no !!! .... Morrowind samozrejme level-scaling mal, len bol zapracovaný s oveľa vačším citom ako v Oblivione.
          • http://gaming.stackexchange.com/questions/7493/gameplay-differences-between-morrowind-and-oblivion
            • Je obecne znamou skutecnosti, ze Morrowind samozrejme levelscallingem upraven byl, akorat s tim rozdilem, ze oproti Oblivionu s citem, takze ve vysledku to bylo co se vybalancovanosti hry tyce v poradku. Nevyslo to jaksi v zakladni podobe (rozumej bez pluginu) pouze v Oblivionu.
          • http://www.gamefaqs.com/boards/915084-the-elder-scrolls-iii-morrowind-game-of-the-year/54959611
      • ale stezujou, hlavne na mouchy zabijaky
        • ty mouchy hlavně mají být svině silné.. ono by se dalo říct, že je to označovánoj jako jeden znejnebezpečnějších tvorů tam
        • MrSanta
          Nevím, sám jsem New Vegas nehrál. Jsem myslel, že ty mouchy jsou prostě svině bez závislosti na level-scalingu :). Hrál jsem ale Fallout 3 a nijaké problémy jsem s level-scalingem neměl. Prostě i level-scaling jde udělat dobře a nemusí být nutně na škodu věci.
      • No kdybys tenhle quest dostal někde na konci hry na skoro max levelu tak by bylo trochu divný kdyby se z pár únosců malý chudý holky vyklubala banda zabijáků v nablýskanejch plátovejch brnění... Doufám, že je napadně něco jako generovat i tyhlety náhodný úkoly podle levelu, například, že na takhle vysoký úrovni budeš místo únosu malý chudý holky řešit únos nějakého šlechtice...
        • MrSanta
          Ano, únos šlechtice by to mohl řešit. Ale taky by mohl být level-scaling nastavenej tak, že třeba pro hráče na level 1 - 5 by byli nepřátelé o 2 levely vyšší, pro hráče na lvl 6 - 10 o jeden lvl výš, na lvl 11 - 15 o 1 lvl níž a od dalších lvl by byli nepřátelé automaticky o další lvl navíc slabší. Takže na 16 lvl by byli o 2 lvl dole, na lvl 17 o 3 levely atd.
          • To je hezká matematická hříčka, akorát z ní vychází max. level nepřátel 14 :)
            • ono celkovo je trochu divne ak nepriatelia su o par levelov pred hracom... ved ked su taki dobri tak nech si zachranuju svet oni a nie hrac.... spravne to bolo v Oscuro Oblivion Overhaul - skupiny mali level limit - zlodej skratka neprekrocil nikdy level 10 (alebo tak nejak) a jedine co sa menilo bol pocet banditov v tlupe...
            • MrSanta
              Hehe, já chtěl akorát načrtnout možný styl, jakým by se level-scaling v questech mohl ubírat. Samozřejmě by se taky u každého questu mohl dát minimální a maximální level questových nepřátel a spousta dalších vylomenin *2*.
        • presne, leveling je naprd, nepoviem nic ze bude existovat v ramci mapy nejake miesto, oblast kde to fungovat bude, tam sa mozes ist vymlatit ked mas potrebu, ale pribeh by mal byt citlivo stavany aby sa nestavalo nieco ako vysie popisane
  • Dvě věci co mě při čtení napadli: 1) systém levelování stylem buď tím co děláš snad není nic nového, ne? Bylo to tak v Oblivionu a myslím že i v Morrowindu - zase se snaží nás opít rohlíkem? *1*
    2) a vůbec mám pocit, že podobné ódy, jaké úžasné nové věci budou ve hře, se vyskytovali i před vydáním Oblivionu a jak to dopadlo. Osobně jsem opravdu zvědavej jak dopadne toto: "Dny strnulých obličejů v pozoru jsou prostě pryč." Skoro bych se i vsadil že animace, nejen obličejové budou opět nevalné *3* Ale to nikdy nebylo něco co by TES ubíralo na hratelnosti
    • Mám pocit, že v Oblivionu se vše klikalo ručně. Ale v Morrowindu to určitě bylo stejně, jako je popisováno ve článku..
  • Ja vas nechapu co tu tady melete o tom ze draci jsou vsude ci co. No tak at jsou, vzdyt je to zakladni zivocich ve fantasy. Nevim kam by se jako melo fantasy vyvijet? Ono elder scrols je dosti oldschool fantasy svet a cpat tam nejake silene inovace by se snad ani nehodilo. Jinak co se tyce te "velke" zmeny v tech povolani - tak to taky nechapu az tak moc v cem to spociva. Vzdyt bejt mag s obourucakem a tezkym brneni bylo mozne i v morrovindu i oblivionu ne? Tak holt az vylezete z uvodniho dungu nebo jak to bude, tak nebudete mit u par atributu a schopnosti body navic a holt si je zacnete rozdelovat podle toho, cim chcete bejt. Ja osobne na prvni prulez pojedu klasicky stealth + luk:) Ale nevim jo, mozna jsem to nepochopil:)
  • S předrakováním naprosto souhlasím. Zapomněli jste na Drakensang *4* , což je ovšem výborná hra, respektive teď už hry. Tím pádem ze Skyrimu zase tak nažhavený nejsem...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit