Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • No jen v zkracené verzi recenze není vůbec zmíněna zjevná inspirace Falloutem. Připomína mi to především druhý díl....což je legenda ktera vas dostava čím vice ji hrajete
    • Čeho konkrétně se ta inspirace týká?
  • Dosti se divím všem bláznům, co zbožňovali Oblivion, hlavně asi za "hezkou" grafiku....ten ani mody nezachránily, sám bych mu dal tak 5/10(0)...ale Skyrim, to je Best Of Free-RPG....to nejlepší z Gothicu, Risenu, Falloutu ( spíš NV než průšvihu "3" ), Two Worlds......propracovanost jak u BG2 ( která tky měla pár chybek, přiznejme si), snad jen tu chybí nějaké ty unikátní zbraně s vlastním příběhem a nějací ti zábavněpošahaní parťáci.....ale to už bych asi chtěl mnoho....:)
    • Pravda, taky jsem si pri hrani Skyrimu vzpomnel na F:New Vegas a doslo mi,ze ve Skyrimu me bavi prolezat kazdy kout mapy uplne stejne jako ve F:NV (Fallout 3 letel z disku po par hodinach).
      Uprimne doufam,ze Fallout 4 bude delat Obsidian a nebude horsi nez New Vegas (tentokrat by mohli pridat nejake to velke poborene mesto k pruzkumu).
  • Skyrim se mi libi hodne a to rikam jako clovek, ktery zhnusene odinstaloval Oblivion po par hodinach a Morrowind jsem zabalil nekde v polovine (chvili po pokecem s dwarfem v korprusariu).
    Hodne se mi libi vikingska tematika, zasnezene hory a Skyrim tohle trefil naprosto dokonale (z meho pohledu) a hru si uzivam coby nordsky barbar s obourucakem a verim,ze si to pozdeji zahraju i za maga a thiefa.
    • Inquisitor
      Taky hraju za norda s obouručákem. Ono rozeběhnout se s ním proti nepříteli a jednou velkou ranou mu rozbít hlavu je lepší jak všechny kouzla :). Jenom mi tam trochu chybý odkopnutí nepřítele. Oni když se na mě mačkají tak se s tim obouručákem hůř máchá.
      • Mne sa to tak isto stasne lubi, a hram za bretona, nieco ako battlemage zo starych Elder scrool, ale ta tvoja narazka na to odkpnutie nepriatela. Trpim asi takym istym neduhom. Za najpremakanejsi system FP bojoviek povazujem Dark Messiah of M&M, ktory mi tato hra dost pripomina, a sam som sa pristihol ako niekedy stlacam klavesu f (v spominanej hre to bolo defaultne tlacitko na kop/odkopnutie nepriatela), asi na tom nieco bude :-D .
        • Inquisitor
          Přesně, taky mám furt tik zmáčknout odkopnutí.
  • 10tka naprosto zaslouženě :)
  • Já bych se toho vůbec nebál. Poslední tři díly série Elder Scrolls prostě jsou na 10/10, takže podle mě je naprosto v pořádku absolutní hodnocení dát. Recenze nejde nijak zvlášť do hloubky, což ale po těch pár dnech hraní ani nemůže, ale podtrhuje to hlavní - že Skyrim je krásná, velká, ďábelsky propracovaná a inteligentní hra na několik set hodin. A jestli bude SKyrim lepší nebo horší než Oblivion/Morrowind, to bude asi záležet na vkusu každého z nás. Lukášovi díky za pěknou recenzi a za to, že vyzdvihnul estetickou a poetickou stránku hry, která je dneska tak vzácná. Samozřejmě, budou lidi brblat, ale na kvalitě Skyrimu to nic nezmění. Kdo máš uši, slyš!
  • Som jediny koho bije do oci ake "hlupe" su questy? *9*

    *SPOILER*

    Joinnem companionov a hned v druhej misii sa dozviem ze su to vlastne vlkodlaci. Poviem si: "ok, s odhalenim mohli trochu pockat nech si vytvorim nejaky vztah k postavam aby som ho potom mohol prehodnotit... Ale co, uvidime, aj ja sa asi stanem vlkodlakom, ale asi az neskor ked len ti najlepsi su." A bam, tretia misia a som vlkodlak. Ziadne prekvapenie sa nekonalo, proste mi to bolo naservirovane *9* Nehovoriac o tom ze guilda koncila pri osmom queste, proste 8 questov a hotovo, bol som majster vsetkych nabusenych hrdinov severu.

    Taktiez Dark Brotherhood, v Oblivione bola polka questov pre DB velmi zazivna, typ "zhod nanho jeleniu hlavu aby to vyzeralo ako nahoda", "vlez si do debnicky aby ta odniesli na lod", "zabi vsetkych 4 hosti na party tym ze ich rozhadas tak aby sa pozabijali navzajom" atd. tu proste chyba. Bol tu asi jeden zaujimavy moment ked som otravil cisara tym ze som mu uvaril veceru, ale to je tak vsetko. Ostatne misie su len obycajne "Chod, pockaj kym zaspia/kym sa dostanu na to kyzene miesto a zabi ich".

    Aj ked Oblivion tiez nebola ziadna slava tak myslim ze pred Skyrimom ma znacny naskok... Ale inak mam na hre nahranych nejakych 40 hodin a velmi si ju pochvalujem, grafika je ok, na inventar sa da zvyknut, inak je to plnohodnotny TES a to som ja vzdy zral. *1*
    • Ale netreba zufat, verim ze modderska komunita z hry vytiahne maximum, oblivion som si poriadne uzil az s desiatkami modov a najviacm a bavili fanusikovske questy, aj ked nenadabovane - o to boli premyslenejsie a zabavnejsie. To je na TES super, ze hra po vydani zije dalej *4*
    • Mechwarrior_bw
      súhlas, končím za Thieves guild a takto sklamaný som nebol už dĺho ... nerozumiem ako mohol dať fanúšik hry Thief tejto hre 10z10 ale to je jedno. Pravdupovediac strácam motiváciu to hrať ... inak máš pravdu s tými questami v tes4, tie o ktorých píšeš boli výborné, škoda že takých nebola väčšina.
    • U Companion je to opravdu zlé s questy... během nich jsem si ani nestihnul zapamatovat jména ani těch pár vlkodlaků. Taky v Mage guild se mě zdá že to šlo nějak hopem. Po 60 hodinách sem nenarazil ani na jednu vtipnou věc, co vtipnou, dokonce ani na něco překvapivýho. Možná to je jen tím, že sem si nedávno zas zahrál Shivering Isles, každopádně zatím je to pro mě největší mínus skyrimu.
    • Je to můj první TES, protože mě fantasy nikdy nebralo, ale tomuhle sem nějak nemoh odolat a musim říct, že tohle taky pozoruju. Ovšem mnohem horší mi přišla tak questová linka z Zloděje. Těch questů maj spoustu, ale kolikrát takový nudny fetch questy, že by člověk plakal. Udělal sem za ně zatim asi 15 questů a je to celý dlouhy WTF. Jinak mě hra baví, ale nějak sem tě "frakcím" na chuť nepřišel...
      • je fakt, že skyrim je v questech o dost svižnější než třeba oblivion. Třeba u cechu zlodějů pro někoho byla otrava v oblivionu nakrást určitý obnost peněz aby mohl postoupit k dalšímu úkolu, apod. ale zato si to člověk pořádně užil a hlavně zapamatoval. Předpokládám, že ve skyrimu je nasazeno svižnější tempo na úkor většího počtu questů.
      • Co je pro jedny záporem je pro druhé kladem. V Areně nebo Dagerfallu snad ani nikdo příběhové questy neplnil a zbytek byl dokolečka náhodně generovaný...jenže tahle hra o tom nikdy nebyla. Ta byla o obrovkém otevřené světě,, kde člověk není svázán koridorem jako v Draon age nebo levelem jako v Gothicu...
        • Ale musis uznat ze od doby daggerfallu uz vela vody pretieklo, a morrowind & oblivion sa dokazali pochlapit velmi kreativnymi questami.
    • no tak sa len musim zasmiat na tebe :D ty si taky debo ze to ani nieje mozne ... skus hru aj trochu hrat a uvidis ze tam nieje 8 questov .... dalej som tvoj vylev radsej ani necital ....
      • Mas svatu pravdu, som proste mamlas. Je ich 7:
        Take Up Arms - ziadny vlkodlaci len nejaky typkovia v pevnosti
        Proving Honor - ides s tym jednym z nich do dungu a on sa zmeni na vlkodlaka
        Purity of Revenge - tvoja zmena na vlkodlaka
        The Silver Hand - zabijanie Silver Hand po tom ako si si pobehal ako vlkodlak
        Blood's Honor - Quest od toho ich majstra na zabitie carodejnic
        Purity Of Revenge - pokracovanie v zabijani Silver Hand
        Glory of the Dead - Odcursovanie ich majstra

        Nehovor mi prosim ze som "debo" ked mam vlastne pravdu. Nabuduce skus poskytnut nejaky argument.
  • Tak jak to tedy je na fan strankach jsem cetl ze neni mozne stat se vylkodlakem ale jen upirem a tady v recenzi ctu ze to lze. Dokaze mi nekdo odpovedet? Uz se nekdo z vas stal vlkodlakem ve Skyrimu? Predem diky za odpoved
    • trolo
      a ked si vlkodlak tak nemozes byt upir a mas aj imunitu voci upirom ked si vlkodlak :) - ale spanok ti neda bonus do ucenia schopnosti :(
    • BoB.2
      Upír nevím ale vlkodlakem se mužeš stát v Bílím Prusmiku jak je ta převracena loď splň úkoly a zjistíš že ten klan co tam je (nevím jak se jmenujou) jsou vlkodlaci a nabídnou ti to.
    • ja som sa stal vlkodlakom len preto, aby som dokoncil quest. Potom je mozne premenit sa na vlkodlaka raz za den, premena sa spusta rovnako ako draci rev. Nejak velmi to ale nevyuzivam
    • pripoj se ke frakci companions ve Whiterunu
      • a dal? Takze lze se stat vlkodlakem? *4*
  • Hra je opravdu výborná! Nevím co bych tomu strhl... Snad jenom inventář, ten kdo byl zvyklí na Oblivion si musel chvíli zvyknout jako já, ale jinak rozhodně Skyrim překonal svého předchůdce a osobně bych mu 10 taky dal!
    • to je otázka času kdy vznikne mod na inventáře a HUD :)
  • Tahle hra si to opravdu zaslouží! nelituji peněz. Kam se hrabe Deus ex který odemě dostal tak 6/10. Nebo zaklínač kterýmu bych víc jak 7/100 nedal... TES je prostě klasa nad kterou není!!!!
    • To je věc vkusu....mě nový Deus Ex na poměry dnešních her bavil moc, nicméně jedničku se stejnak zahraju vždycky radši, má lepší atmosféru. Zaklínač mě pro změnu nebaví vůbec, kdežto na sérii Elder scrolls si nenechám šáhnout:)
    • Cahir
      Na Zaklínače nešahat! *16*
    • Ty kurvo špinavá, Zaklínači že bys nedal víc jak 7/10? Utratit lidi jako jsi ty!
      • zaklínač je nuda. Nemám rád hlavní postavu která je rádoby Uber hustá... ovládání se mi nelíbí... ani to koridorový prostředí. Deus ex mě bavil asi taky jen 3 hodiny...
        u skyrimu se bavim už přes 20 hodin a mam pocit že sem teprve začal :P
  • No opet jsem se presvedcil, ze hodnocenim her v recenzich se normalni clovek opravdu ridit nemuze. Jak muze 10/10 dostat hra s nejdebilnejsim interfacem, co jsem za poslednich 10 let videl. A prosim nechte si argument, ze si mam koupit XBox ovladac, mam klavesnici a mys. Vtipne je, ze to sam autor zminuje. To je neco jako kdyby v recenzi automobilu bylo, ze tachometr je tak spatne videt, ze nez precteted udaj, projedete stredne velke mesto, ale jinak je to super automobil.
    Autor se rozplyva nad systemem definovani si zbrani a kouzel do ruky. System je to pekny, ale jen do chvile, nez zacnete pouzivat dvouricni zbrane nebo luky. Pak vas nejspis z mackani klavesy Q a neustaleho dementniho prepinani asi klepne. Naprosto nechapu, co bylo spatneho na taskbaru a na jednoduchem prepinani pomoc funkcnich klaves.
    Nikde v recenzi jsem se nevsiml, ze by autor zminoval propastny rozdli mezi levelem NPC. Mate proti sobe dve, jedno zabijete jednou ranou aniz by vam skrablo brneni a druhe naopak zabije vas jednim fireballlem. Takze bojovnik, co uz zabil 6 draku nevydrzi jeden fireball? Prima vyvazena hra.
    Dale tu mame grafiku, ktera sice neurazi, ale alespon ja jsem na konci roku 2011 opravdu cekal neco jineho nez vylepseny Oblivion/Fallout 3. Rozplacle a rozmazle textury pri pohledu zblizka jsou opravdu priserne. Zajimave, ze Rage za to vsichni ztrhali, ale najednou u Skyrimu to nevadi? Proc si v options muzu nastavit odrazeni ve vode, kdyz se tam nakonec nic neodrazi? Ani obloha, ani stromy.
    Dale by se autor mohl zminit, ze diky Ceneze si hraci u nas nemohou hru koupit na Steamu, i kdyz Steam vyzaduje. Teda vlastne nemohl, prece se nesmi poukazovat na totalni idiocii vydavatele, ze?
    A nakonec si neodpustim, ale co je proboha vyhackovani? Co je Vysny Hrothgard. Ja znam tak Vysne Vlkodlaky z genialniho filmu.
    Takze ac mne Skyrim bavi, vidim na nem i spoustu negativnich veci, ktere by recenze a hodnoceni mela zminovat. To se bohuzel posledni dobou nedeje a devitkovimy ci desitkovymi hodnocenimi se to tu jen hemzi.
    • Vyháčkování zámku je termín, který se používá, a nevidím na něm nic špatného. Definici lze objevit např. na profláklé Wikipedii. Než něco plácnu, nejdříve si to ověřím.

      Vyšný Hrothgar chápu jako nešťastný termín, ale zní určitě lépe, než Vysoký Hrothgar. Překlad termínů je obecně velmi složitý a já chválím autory za češtinu, protože vím, že překlad (hlavně názvosloví) není nic snadného.

      S přehazováním zbraní/kouzel na obou rukou ovšem souhlasím…

      P. S. Výdrž proti ohni záleží hlavně na tom, jak často avatar leveloval zdraví a na odolnosti vůči ohni. Pokud 10 úrovní nezvedl zdraví ani jednou a nemá vybavení proti ohni, nelze se divit, že zhebne po výbuchu ohnivé koule.
    • Vcera som napisal na inom mieste velmi podobny nazor. Hra je to urcite velmi dobra, ale tiez nerozumiem, preco sa polavilo v hodnoteni nedostatkov.
      Okrem toho co si napisal ty by som pridal velmi slabu AI a nezaujimave suboje. Staci sa pozriet napriklad na prepracovanejsi ( a pri tom jednoduchy ) system v Dark Souls v porovnani s ktorym je Skyrim klikacka na sposob akcnych RPG ako je Diablo.
    • Tady nelze než souhlasit. Ta hra je velmi povedená, ale ovládání a interface jsou totálně zmršený. Stejně jakol je AI a grafika nic moc. To dle mého není na ultimátní hodnocení...
    • Jestli by se někdy patřilo napsat, že se pod něco podepisuji, tak je to právě tento příspěvek od Killera.
    • staci zmacknout Q, priradit cisla k jednotlivym polozkam a muzes si je prepinat jednou klavesou. Staci obcas nebyt linej a pouzit hlavu/google a az potom kritizovat.
      • Hmmm, no ale používat kombinaci 1-luk, 2-dva meče - hle pokud nejsou stejné, tak to nejde na jedno číslo, dobrá budu používat dva horší, ale za to stejné, no ale sebral jsem třetí a najednou se číslo smaže a můžu nastavovat znova. A když chci používat ještě 3-štít-jeden z mečů z předchozí skupiny...
        Nejblbější přepínání zbraní všech dob. Horší je snad jen ten inventář.
      • Aneb bezny folklor dnesnich her (a dnesnich hracu). Zabugovane / zmatene / neprehledne, aneb bez strejdy googla do hry ani nelez...
        Ale to neni v poradku, vazeny pane. *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit