Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pěkná recenze :) Hra baví je to neotřelí zážitek. Ale mě by zajímalo kolik tak dnů dokážete přežít ?:) Já mám zatím strop 25 :)
    • 46: 3 mŕtvi (dvaja zastrelená pri nočnej akcii, jeden zamrzol cez noc) 3 preživší, Jeden to vzdal a opustil úkryt 5 dní pred koncom vojny. Posledné dva dni nejedli vôbec nič, už ani nevstali z postele. Keby vojna trvala o deň dlhšie tak neviem neviem. Silný zážitok.
      • Tak to už je jedno a umřeli stejně, ne? I když válka skončila, než by je našli...
  • Tvůrcům Zafehouse Diaries musí být smutno, když jim takhle brutálně vykradli koncept a slaví s tím úspěchy. Ale tak to holt v herní branži chodí.
    • Chim
      Vykradený jen částečně. Je to jako tvrdit že všechny FPSka vykrádají DOOMa. Můj první dojem taky byl, že se jedná o přeskinovaný Zafehouse, ale přeci jen je v This war of mine tam pár podstatných věcí navíc.
    • wenceslaus
      Nehrál jsem, ale vypadá to
      fakt podobně.

      Nechci být cynik - ale svou šanci měli(dle updatů na webu od 2012) a byla by škoda nechat ten koncept zapadnout.

      Nejen v herní - všechny kreativní branže.
  • Keyz
    Skvělá hra. A navíc opakované hraní je zábavné. Člověk zkouší jak to lépe přežít, jak získat to co nezískal anebo si to lze udělat obtížnější atd.

    "..nespolehlivost stealth prvků."? Tady to autor řeší jako kdyby to bylo klasické RPG kde je možné si díky skillu kleknout 10m od postavy a stejně vás neuvidí... Tvl tohle se snaží být věrohodná hra a jak může běžný civilista spoléhat, že ho nikdo neuvidí? Konečně to někdo udělal jinak a v dané situaci dobře a ještě, se na to nadává...
    Lze se schovat v určitých částech ale není to vždy na 100%. To je skvělé. NPC se také mohou jinak podívat a hráče uvidí, ne jako klasicky když vždy hráč nevidí jestliže má skill 70 apod.

    Prostě člověk hraje za civilisty a ne za speciální komando. Také normálně když se schováte někam, tak to taky není na 100% a záleží co osoba která vás hledá zrovna udělá...

    Boje jsou odpovídají podle druhu zbraně a kde zrovna stojím. Za protivníkem anebo předtím atd. Mám kudlu, anebo pušku s optikou? Naprosto v pohodě. Možná má prostě někdo problém, že to není tak jasné a lehké jako mnoho her kde se hraje ze toho vyvoleného.. Jo, není a také to nemá být.
  • Dogkiller
    Možná někdy koupím, ale teď? 750 MB dat za 19€ ??? *8* Pffff, tak to je opravdu brutálně přemrštěná cena. Za 2 dolary bych to bral, to už je jakž takž adekvátní suma za takovou minihru.
    • Jako promiň, ale debilnější komentář sem snad ani nečetl. Ale beru to tak, že si děláš srandu, jináč to ani nejde brát.
    • frag.ment
      Nekrmit!
    • Pethulla
      to myslíš vážně *8* nebo jenom trollíš?
      • Tezko rict, podle jeho ostatních komentaru na Games je to dosti hloupej troll *7*
    • Kvalita hry je závislá na její velikosti? Panečku, to je zcela revoluční pojetí.
      Tato hra by měla být vyvažována zlatem. Avšak mám pocit, že ty raději pif, paf, že Toníku?
      • Dogkiller
        750 MB se vejde na CDčko a hry o této velikosti se vydávaly před 10 lety, takže dnešní cena takové hry by měla být odpovídající ceně před 10 lety, mínus inflace. Koruna za megabajt je zkrátka moc, chápeš Franto?
        • Tohle je asi to nejblbější, co jsem kdy slyšel. A to jsem slyšel Středulu na odborový demošce na Václaváku.
        • kde takovej mentos prijde na takovej komickej zaver, to je abolutne mimo vekere chapani
        • Crusader Kings 2, Europa Universalis 4 maj taky 750mb a stojí 40euro, hry to jsou na stovky hodin. Plácáš bláboly nebo trolíš.
        • ty pakoni, ja platil asi 2200,- za Prince of Persia 2 co ma 5 MB tj 440,- za Mb. Díky lidem jako sem já, můžeš pařit ty svoje tupý desátý díly CODu a podobnejch jebákovin! Ale co chtít vod retarda co se menuje dog killer? Ty mas slušně vymeteno, di si rači zapařit at te venku nikdo nevidí :)))))))
          • Smekám pane:) Konečně to někdo takhle krásně napsal. Sám bych to neřekl líp. Hraju od dob, kdy hry na cd v krámě stály min. 2.000,- (moje první zaplacená byla Abe´s odyssey). Pro This war of mine dnes jdu na PS4 a moc se těším.
  • "Bruno commited suicide" Zrovna od neho bych to necekal jak chladne ma nekdy sve komentare.
  • Asi nejdepresivnější hra, co jsem kdy hrál. Když jsem končil válku s jedním podvyživeným a nemocným chlapíkem, co poslední dva dny nebyl schopen vylézt z postele a čekal na smrt, tak jsem se jako vítěz opravdu necítil.
    • Keyz
      K tomu se hodí skvěle ten slogan co byl v traileru.

      Pro vojáky je válka o vítězství a pro zbytek nás o přežití (tak nějak to bylo)

      Nevěřil bych, že budu mít opravdu nějaký pocit když jsem v noci vyrazil na místo kde mělo být možné obchodovat abych sehnal jídlo pro chudáka co to potřeboval a ten obchodník to neprodával. Blbě se mi poté vracelo zpátky.

      Konečně momenty které si pamatuješ a ne epické předem připravené kecy, které jsou silné v daný moment a pak se to vykouří z hlavy, protože to je často hloupé a je to hlavně skoro všude...
  • langustyn
    ty jo uz jsem četl "Válka z pohledu civilisty ještě nebyla nikdy tak zábavná" :D
  • tak je to moc drahe,nato jaka je to hra:-(.ale urcite koupim:-D
  • Chim
    Se stealth prvky jsem taky problém neměl. Hra při noční akci neodpouští chyby ale to je v pořádku. Sims mi to tedy nepřipomíná vůbec, jíst a spát potřebuje každá postava, to že se tyto dvě nutné potřeby do her jaksi dávají jen výjimečně je věc druhá. (jen ten vávrovský záchod by v This war of mine mohl někomu chybět *3* ).

    Repetetivnost se po určité době dostaví, ale to platí snad u každé hry. Nebo snad existuje hra, po které byste po x-odehraných hodinách mohli říct, že se tam herní prvky neopakují? Hru jsem dohrál zatím třikrát a i když je herní systém pořád stejný, pokaždé jsem se k "výhře" musel dopracovat trochu jinou strategií a pokaždé jsem dostal trochu jiný příběh a trochu jiný typ "zábavy". A s chutí se zase brzy pustím do čtvrtého pokračování.

    Co mi ve hře trochu chybí, je možnost vytvořit si vlastní postavu (postavy). Uvítal bych taky možnost podnikat noční výpravy ve větším počtu osob. Díky tomu, že v noci můžu hrát jen s jednou postavou, nevidím moc smysl mít v "základně" víc než 3 nebo 4 lidi.

    Na závěr... takhle nějak si představuju správnou indie hru.
    • Vyšší počet lidí v úkrytu = menší šance likvidačního útoku banditů.

      Jinak si neumím moc představit, jak by ty výpravy ve vícero lidech probíhaly a jestli by to příliš nezjednodušilo hru.
      • Chim
        Tak představit si to dokážu. Jeden rabuje a druhý čeká venku. Oba pak společně odnášejí větší kořist, protože dva toho unesou víc než jeden. Případně může každý rabovat v jiném baráku.

        Ale jinak souhlas, hru by to pravděpodobně o dost zjednodušilo a to bych nerad.
        • To by asi muselo být rabování předěláno na větší výzvu. Například obohaceno o samotnou cestu městem, kde by konstantně hrozilo nějaké nebezpečí.
  • Zayl
    Já nechápu co mají všichni se Sims? Jíst a spát potřebujete v každé v survival hře. A to je tak jediné co to má se Sims společného. To určitě zmínil někdo z prvních recenzentů a teď to všichni papouškují.

    Stealth systém funguje jak má. Jediný kdo se umí opravdu plížit je Arica. Stejně jako jediný kdo umí spolehlivě bojovat je Roman. To by snad mělo dojít každému.
    • Aricu som používal na to aby vyskúmala terén, v druhú noc som tam poslal Romana aby ich vyvraždil, a v tretí deň som tam poslal Marka, medzitým Bruno varil... áno mal som jednu hru naraz takýmito štyrmi postavami, lepšia zostava ani neexistuje

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit