Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • docela silna hra
    nakonec pri mocenskych bojich psychopatu ve vedeni kazdeho naroda jde pro bezneho cloveka o to mezi hladem a smrti porazit cas
  • Ahoj, neporadil by mi někdo hru, která má téměř identické nároky na pc a dá se k ní stáhnout demo? Potřebuju zjistit jestli to rozjedu. Ano vím, že existují online testery PC, prý jsou ale pouze orientační.
    (mail: sidel.kastroul@gmail.com)
  • neni ta hra tak nejak plochá, podobne jako plague inc, když to melo byt na mobily? jestli to tedy neni jen nejaka "hríčka" misto plnohodnotne hry. premyslim totiž ze bych si to koupil
  • otrávily mě určité nedomyšlenosti. Příkladně: mám základnu v rozbombardovaném baráku, pod kterým je sklep jak kráva, dvě patra do hloubky. Přeživší pochopitelně ani nenapadne opevnit se ve sklepě. Tvrdošíjně trvají na tom, že budou bydlet v nadzemní části, kde jsou ve zdech díry, že by jimi projel kamion – a pak remcají, že jim je zima a že je v noci oloupili banditi. Nebo: dokáží postavit z hromádky šrotu funkční rádio, ale už ne třeba dvoukolák na zásoby. Nebo: pár cigaret zabírá v inventáři stejné místo, jako dvě fošny. Nebo: jeden přeživší odklízí sutiny, druzí dva čumějí, protože není možné přidělit dvěma týž úkol.

    Zkrátka to není ani tak simulátor přežití, jako spíš protiválečná agitace. Ale dobrá!
  • tak dohráno napodruhý, tentokrát jsem to nehrál na Dušína a kosil vše co na mě vytáhlo zbraň, proti prvnímu dohrání totální pohodička, pořád plná lednice, spousty léků a živil jsem se prodáváním nakrádených AK-47.. když jste svině, je ta válka o dost jednodušší *3*

    jen chudák Marko z toho asi bude mít trochu následky, během hry sejmul asi 30 lidí, včetně ochranky nemocnice a týpka co bránil svůj dům, dělal to pro skupinu, ale stejně by se mi asi nespalo dobře v jednom baráku s mnohonásobým vrahem (a navíc ten jeho xicht), čekal bych že mu z toho jednou totálně rupne v kouli a udělá v baráku ze všech sekanou, jediný kdo by se mu mohl v takovou chvíli postavit byl Pavle, Katia a kuchtík by byli v hajzlu kdyby Pavle prohrál
  • Stereotypní nuda = 8/10
    • to ze se hra nelibi tobe protoze ji asi nechapes a ses rozmazlenej jinejma hrama, z ni nedela obecne stereotypni nudu. Tudiz bych tady vubec nevypoustel takovy srackomlejnky a uz vubec je negeneralizoval.
      • rozmazleny jinyma hrama? Pokud to myslis vazne, tak je jeho kritika naopak opodstatnena, protoze kdyz me nejake hry rozmazli, tj. zvyknu si na urcity standard kvality, tak se tezko muzeme divit, ze uz nechce hrat horsi hry. *7*
        • ovsem "rozmazleny jinejma hrama" neznamena v tomhle pripade zvyk na kvalitu, ale na s*acku. Kvalitu mas tady pred sebou. A pokud hodlas ciste nahodou vyjmenovat dalsi opravdu kvalitni hry, tak ti prede rikam ze v tom pripade je tvuj myslenkovy pochod kdy o teto kvalite napises "stereotypni nuda" naprosto mimo jakekoliv chapani.
    • jo, ale zde to neni samoúčelný, hezky tu přibližuje tu ubíjející rutinu lidí v tom baráku, věci co se ze začátku zdaj strašně jednoduchý, jako přefiltrovat vodu, ale ke konci je každá z nich neskutečný boj, vyměnit filtr za ideálních podmímek nebude nic těžkého, ale zkus si to dělat když jsi zmrzlý, hladový, nemocný, unavený a nevyspalý a na dně z toho že ti v noci zastřelili kámoše
  • 47 dní a přežili všichni (Cveta, Bruno, Marko, Pavle, Roman) sice jsem ale trochu pováděl s alt+f4 když mi někdo zemřel *1* nejhořší bylo zlikvidovat millitary outpost *5* ale měli tam dobrý zásoby takže jsem poslední cirka 8 dní nemusel schánět potraviny a léky jelikož jsem jich měl hodně přebytek.
    • Exploit přes alt-F4 podle mého názoru zcela ničí podstatnou část hry. Tedy strach z riskování, neodvratnost chyb apod. Nedokázal bych tuto hru takto hrát. Hra je nejlepší, když se hraje zcela čistě podle zamýšlených pravidel. Jedná se pak o mimořádně intenzivní zážitek.
      • a šašit se začáktama hry, mě když to nehodí do začátku Marka nebo Borise tak rovnou dávám novou hru *1*
        • To by mě taky nebavilo. Hraju vždy s těmi, koho mi hra přidělí. Mnohem zajímavější a dobrodružnější. Dědek matikář pak zabíjel jak pro.
    • Keyz
      Vůbec je problém uživit 4+ postav.

      Já tedy nikdo nelikvidoval a řešil jsem to přes obchod. Chlast se dobře mění a lze ho vyrobit.
      • Před jistým patchem byly v obchodování bugy, které tě nechaly vyměňovat příliš výhodně. Už je to opraveno, tak to bude těžší.
  • já to měl za 46 dní, ale těch posledních 5 bylo opravdu veselých, Marko dostal 4x po sobě po hubě od lupičů, kteří odnesli všechny zbytky zásob a chudáka Marka vždycky totálně dorubali v posteli, jeho kámoš kuchtík se snažil scavengovat ale co přinesl to hned další noc nájezdníci odnesli, aspoň že pasti na krysy tam nechali, co vám budu povídat, nakonec ty krysy žrali syrový *1*

    PS: kdyby byl někdo zvědavý, co je v mapě Sniper´s Alley, neposílejte tam postavy co máte rádi, já tam poslal Katju *7*
    • ja som vždy varil navyše (všimol som si že banditi uvarané jedlo nekradú) a konzervy som dal zjesť hneď

      mapa Sniper Juction, stačí počkať na výstrel, a hned do najbližšieho ukrytu, navyše ked prvykrát vojdeš do paneláku, tak sa môžeš dostať do kanalizacie a z dola si umožniť prístup a nemusíš potom prechádzať celú cestu pred sniperom. PS: tomu postrelenému uprostred námestia v tej mape sa oplatí pomôcť, dá za to fakt dobrú odmenu.
      • jj, zdá se že pečený krysy jim nechutnaj, berou jen syrový


        škoda, že nejde zbraně co máš uložený v baráku použít na obranu proti nočním nájezdníkům, taky by bylo super mít možnost poslat na scavenging dva lidi, aby si navzájem kryly záda, to by mi přišlo i logičtější
        • čože? však tie zbrane ked necháš v dome s nábojmi, tak plnia účel, pokiaľ aspoň jeden stráži, kľudne nech je ranený, hladový. Takto tie náboje hre sa strácajú rýchlejšie ako pri nejakej strielačke
  • Musim říct, že jak tenhle typ her neni obvykle můj šálek piva, tohle mě docela chytlo.
    Mam jenom dva dotazy. Je možný, aby válka trvala nějakou delší dobu? Zatim dohráno dvakrát, jednou boje skončily po 23 dnech, jednou po 31, ale rád bych věděl, jestli se to může protáhnout třeba na 100 dní.
    No a druhá věc, každá postava má nějakou speciální schopnost. Některý jsou celkem jasný, třeba rychlej běh, tichý plížení, nebo bojovej výcvik. Je ale k něčemu to, že postava je talentovanej právník, nebo dobrej matematik?
    • právnik lepšie zvláda morálne dilemata, nehrozí status "broken"
      čo sa týka matematika, to nevedia ani na This war of mine Wiki
      • ja tak viem ze matematik ma bonus ori praci s bylinkami. (menej materialu potrebujes)
    • Ja som mal 46 dní. A poviem ti, že prvá kríza prišla už okolo 30 dňa. Stále bol niekto zranený alebo hladoval. Posledný týždeň ani neviem ako som dal. A aj dobrý matematik aj právnik má svoju funkciu.
      • Dík za info, koukam, že jsem o hodně přišel, když mi zbaběle ukončili válku tak brzo. I když bych to asi dal, začínal jsem sám, takže se mi povedlo nasyslit slušný zásoby, než přišel další hladovej krk (což bylo asi až za 15 dní).
        • A mal si aj zimu?
          • Jo, ale když začínáš s jednou postavou, tak stihneš všechno potřebný mnohem rychlejc, než za normálních okolností. Takže na tebe pak nedopadne tak strašně, i když ti do tý doby do party přibudou další postavy. Ale já měl taky děsnou kliku. Zaprvý mi zima trvala docela krátce, zadruhý, když udeřila měl jsem jenom 2 postavy, Marka a Borise, z nichž jeden každej během jedný noci sežene dříví na 10 dní.
            • Tak ja mne vojna skončila v 45 dni. Prežil som so štyrmi postavami aj zimu, ktorá trvala cca 10 dni. Postavy som mal: Boris, Marko, Bruno a Paule (ten bol k ničomu :))
  • ja teda nevim, ale neni v takovem pripade lepsi narukovat ? :D
    • Narukovat a okamžitě se vzdát do nepřátelského zajateckého tábora.
      • Nejsem si jistý, jestli zrovna v bývalé Jugoslávii to byla ta nejlepší volba (což je prostředí, které mi hra nejvíce evokuje)...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit