Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • KronosDeret

    Ale přeju mu to, třeba už nebude furt tak nesnesitelnej arogantní egomaniak když bude v balíku...

    BTW schválně jestli se bude opakovat situace Mafia II, aneb více kohoutů na jednom smetišti.

    • jindra.veliky

      spis se jeste vic zatvrdi v tom ze ma ve vsem pravdu

  • x_ander

    No, jestli si společníci Warhorse rozdělí 858 milionů, tak to na Vávru osobně s jeho 17% podílem připadá nějakých 145 míčů. Slušnej kauf. Co na to jeho hejtři? :-D

    Je jasný, že tohle je obchod, co se neodmítá. Z pohledu hráče ale mám trochu strach ohledně nezávislosti studia a tedy pokračování Kingdom Come. Na druhou stranu, pokud se Vávra při nějakých problémech trhne, založí nové studio a přijde s nějakou další originální hrou, tak jenom dobře. Kapitál na to má :)

    • dworkin

      Je to pěkná kořist a teď už Vávrovi skutečně nic nebrání, aby backerům alespoň dodatečně dodal všechno, co jim nasliboval. A tím myslím bez keců dodal, ne že to s nima zkusí nějak uhrát a bude spekulovat na to, že většina nad tím mávne rukou.

      Vávra má teď unikátní příležitost předvést, že jeho slovo skutečně platí a že co slíbí, to dodrží.

      Tož jsem na něj zvědavý.

      • sukovf

        Řekl bych, že v minulosti zaznělo už několikrát, že se ty odměny už víc řešit nebudou.

      • Carnage666

        Dobrej joke 😂 na nějaký backery podle mě už dávno zapomněl. Dokonce si myslím že on se v těch odměnách atd. ani pořádně neangažoval. Moc se to neřeší a nikde se o tom skoro nepíše ten hejt na nedodaný odměny už odvál takže tohle on podle mě řešit nemusí a asi ani nechce.

    • Mart9

      Vynásob si dva miliony prodaných kusů i třeba malou cenou 800 Kč. Tato nabídka se rozhodně odmítnout dala. THQ se povedl majstrštyk vzhledem k tomu, že druhý díl prodá minimálně podobné množství.

      • x_ander

        Srovnávat tržby a hodnotu obchodních podílů fakt nejde. To jsou neporovnatelné věci. Ze samotných prodejů hry Vávra osobně jistě neměl málo peněz, ale ani zdaleka stovky (či jen desítky) milionů. Vem si, jaké brutální náklady výroba (+propagace) takové hry musí stát. Doteď společnost dluží pár set milionů, jak se píše v článku.

        A jinak je to diskutabilní. Samozřejmě můžeš mít pravdu, dvojka se může povést, výroba může být levnější (s ohledem na to, že už mají komplet technologie atp.) a může se jí prodat 2x tolik. A hodnota společnosti by mohla být ne miliarda, ale třeba tři miliardy.

        Ale taky to může být naopak, vývoj nepůjde, hra se nepovede a výdělky zůstanou daleko za očekáváním. A celé to půjde do kytek. To je zkrátka podnikání.

        Z pohledu Vávry (a dalších společníků) to byl nejlepší možný krok. Vydělali stovky milionů a jsou zajištění do konce života. S tím, že si studio po kreativní stránce povedou dál. A pokud by se cokoliv podělalo, tak se na to Vávra může kdykoliv vykašlat a s těma prachama si založit nové nezávislé studio a kuchtit si jinou hru.

  • KrPa

    No, vzhledem k tomu, ze vetsinovy akcionar je Bakala, tak to neni treba komentovat, snad jen doufat, ze pak nebudou exklusivky na epic launcher 😉

    • x_ander

      Warhorse není akciovka...

      • ringmancz

        a hlavně "THQ Nordic získala 100% podíl"

  • Llour

    Doporučuji, jsou zde hooodně zajímavá čísla http://www.thqnordic-investors.com/app/uploads/2019/02/Investor-presentation-THQ-Nordic-AB-acquires-Warhorse-Studios-FINAL-1.pdf

  • Jack1947

    Bohužel, tomuhle se zabránit prostě nedalo bud to nebo by asi Warhorse nemoghlo produkovat hry... pokud to znamená dobré hry do budoucna tím lépe( dovyprávění KD C)

  • Mart9

    Mně překvapuje, že se prodali takhle pod cenou a už podruhé mě mrzí, že prostě nemám ty prachy, abych do nich mohl investovat sám. Poprvé bych do nich investoval místo Bakaly, protože bylo jasné, že projekt Pana Vávry bude mít úspěch.

    A podruhé bych investoval nyní, protože pravděpodobně již vydání druhého dílu Kingdom Come tuto investici nejen vrátí, ale i na tom THQ vydělají.

  • ringmancz

    Nekoupilo je THQ, ale konkrétně Koch. Takže dvojka exkluzivně na Epic Store.

    • Llour

      Lol, THQ už loni nebo kdy koupilo Koch. K převzetí se vyjadřoval sám šéf THQ

      • ringmancz

        Akorát že THQ a Koch jsou dvě různý firmy, což se ukázalo na vydání Metra, víš? lol

  • ikdyz me hra nenadchla, tak jim to preju...teda Bakalovi ne

  • celoush

    Tak ať se daří! Jen by mne zajímala ta částka. Všude píšou o 33.2M euro, tady je uvedeno 42.8M (což jinde označují jako čisté příjmy Warhorse Studios za minulý rok).

    • Coffin.Corner

      Kupní cena  33,2 milionů eur. Další peníze jdou na dluh studia a zbytek je ve formě akcií, celkem tedy 42 milionů eur.

    • yeniczek

      Bakala vlastnil podíl za 33,2 mega Eur, další jako Vávra a Klíma vlastnili většinu zbytku. Takže si oba vydělali slušně přes 100 mega CZK každý :) Je to super příběh, když si vezmu, jak začínali a jak je všichni posílali do háje.

    • Llour

      oficiální zpráva: http://news.cision.com/thq-nordic-ab/r/thq-nordic-acquires-award-winning-warhorse-studios--the-studio-behind-kingdom-come--deliverance,c2739779

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit