Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mně přišla o víkendu sběratelka pro rank Earl a za 70 liber není špatná. Nemůže se srovnávat se sběratelkami, jako měli Zaklínači nebo z poslední doby třeba Xenoblade, ale za tu cenu je OK. Artbook je povedený, mince je pěkná, tričko je hezké. Asi hlavní slabina je papírová krabice trochu zmuchlaná zevnitř (tj. ne od dopravce), ale nic hrozného.

    Trochu zamrzí, že na xzone šla koupit za podobné peníze sběratelka o dost lepší (cínová figurka, steelbook), ale na ranku Earl to řekněme kompenzuje ta beta, updaty z kickstarteru atd.

    Už z artbooku je zřejmé, že je to hodně pracně a poctivě dělaná hra, takže se velmi těším, až začnu hrát. Podařilo se mi dotáhnout do zdárného konce Elex, takže KCD nic nestojí v cestě.
    • "Parádní artbook, tak to bude jistě parádní hra" - no nevim, jestli mezi tímhle existuje souvislost, ale budiž ti přáno :). Já si počkám na recenze.
      • TURBO: Máš pravdu, ale já ke Kingdom Come přeci jen mám jiný vztah, než kdyby to byla třeba nová hra od Bioware. Dana Vávru si pamatuju od jeho prvního dopisu do Excaliburu někdy v roce 1993 - už tehdy mě zaujal. Čtu jeho sloupky, Fight Cluby, kde se handrkuje s partou z games.cz znám nazpaměť. Zrovna tak jsem prožil dospívání hraním Dračího Doupěte, rád jsem hrával Flashpoint, takže mě i zajímá, jakou hru udělalo duo Klíma + Bocan atd. Prostě Kingdom Come je pro mě svým způsobem zásadní hra, a proto se na ní těším. Jestli bude dobrá - to se uvidí už brzo.
      • ucho
        recenzí bych se nebál. mezi 7-8 by se to mohlo pohybovat. osobně čekám úspěch. na hře odvedli kus práce a bude tam jistě dost zajímavých detailů, které budou stát za prozkoumání. uvidíme jen, jak to bude s bugy, ale to nemusí být překážka.
  • Já jsem KCD hrál v sobotu i v neděli cca 3 hodinky na PS4 a kromě rozmázlých textur v dálce (jen v herním menu -> HRAD) jsem na žádné chyby v grafice nenarazil... Je tedy pravda, že se hra né vždy hýbe 100% plynule, ale to se nehýbal ani zaklínač v některých momentech. Za mě je to OK, líbí se mi hlavně surovost prostředí, začátek příběhu mě velmi zaujal, hlavní hrdina Jindřich mi velmi sedí a herní mechaniky jsou jak ze survival simulátoru :) Navíc boj je opravdu výzva a řekl bych velmi náročný z mnoha důvodů. A co se týká animací při rozhovorech, tak snad jen pokynutí "Ano" je trochu nepřirozené, jinak je to z mého pohledu OK :)
    • Tak ono těm screenshotům těžko věřit. Takováhle katastrofa plná hrozných screenů a videí se konala i před vydáním GTA V :-D Ten hrozně rozmazaný může být úplně klidně čerstvě po loadignu. Má to tak hodně her (hlavně v Unreal enginu), že hned po načetí vidíš ještě jak pár textur doskočí. Pak už to jede v pohodě. (vždyť to má i Doom, BIoshock, Prey a hromada dalších AAA her). A to že se někde blbě natočila kamera a zabrala nějaký objekt zevnitř se taky stát může. Osobně docela pochybuji, že ty dva hrozné screeny reprezentují jak hra vypadá běžně :-D
      • ucho
        jasně, půjde o ojedinělou záležitost. u PC by to bylo pochopitelné, ale u konzolové verze je to malinko alarmující informace. vše se naplno ukáže zítra, až to bude hrát víc lidí.
        mně se líbilo na jednom včerejším německém gameplayi, jak tam honil nějakého týpka v lese na svahu a snažil se ho zabít mečem. vždy ho sekl do zad, pak se chvíli naháněli, zase sekl do zad. no nakonec ho dostal šípem. sranda byla, že jak padl na zem, začal z toho svahu klouzat. tu mrtvolu tam pak v tom lese nemohl najít.
    • Konečně někdo normální. Navíc vyjde Day one patch, ve kterem je jedno z nekolika vylepseni je zlepseni dialogovych animaci.
      • Pro mě ideální, k hraní se dostanu jen o víkendu, takže co přijedu v pátek domů tak se do toho hned přes noc pustím :)
    • ucho
      a co lockpicking? na fóru někdo psal, že je to na PS4 problém i u nejlehčích zámků. ale prý se jedná o bug, který by měl řešit day one patch.
      • To nemůžu soudit k tomu jsem se ještě nedostal. Vždy jsem majitele okradl o klíče a bylo :-D
        • Mart9
          *1* *1* *1*
  • Jezis tam se hraje proti Zmikundovi, to je skoda :(
    No bojkotovat to kvuli tomu nebudu, ale zamrzi to.
    • Jo Zikmund byl dobrej zloduch. Akorát se mu nevedlo, pokaždý stáhl ocas a jel hezky zpátky do Uher :)
  • Llour
    Takže asi tak: rick5292 [vývojář]

    Hey Guys, so people are streaming it ahead of time and before the day 1 patch. We look forward to ALL of you playing it at 9 am CET. We are so close and we cannot wait for you to experience it for YOURSELVES!!! Thank you all!!!!!!
    • Takze zejtra vydaj treti 30G patch behem 3 dnu nebo jak tomu rozumet? A sorry jako, hra ma byt zcela FUNKCNI uz v okamziku, kdy se razej placky, ze se nasledne objevej DROBNY bugy je akceptovatelny, ale jestli nekdo i jen jedinej clovek predvadi na PSku zcela se rozpadajici modely, tak je neco kure.sky spatne.
      • Ano a každej rozumnej člověk s tebou musí souhlasit. Pokud hra nebyla funkční, _vůbec_ se neměla nikam posílat. Nikam. Vůbec.

        Ve Warhorse se na to ale vy*rali a hru poslali i tak. A teďka se nám snažej namluvit, jak jsou obětavci největší, že nám ji ve dne v noci poslední tři měsíce patchovali, místo aby si váleli šunky u moře nebo vyráběli placená DLC.

        Je tady vůbec někdo, kdo jim skočil na špek?
    • ucho
      takže když někdo na fóru psal, že mu to u PS4 verze stahovalo i 25GB patch a že má podle PSHistory 1.02 verzi, což zase na fóru někdo další označoval za day one patch, máme předpokládat, že to má nějak pomýlené a že:
      - one day patch nemá a teprve ho bude mít stažený?
      - technické chyby, které zažíval, mít nikdo nebude?

      zajímá mě to jen z pohledu, jak přistupuješ k těm informacím kolem.
  • Oficiální vyjádření Warhorse k osekání odměn pro podporovatele z Kickstarteru:

    "V poslední fázi dělalo na projektu přes 80 lidí v chráněné dílně u Českých Budějovic. Když se vše naložilo – byly toho dva plné kamiony. Balíčky jsou od čtvrtka na cestě do 70 zemí světa všichni by měli dostat hru do 13. února. Na vývojářské studio, celkem úctyhodný logistický výkon.

    A ještě jedna věc. Tak jako někteří z Vás jsou z nás zklamáni, my prožíváme také jedno zklamání! Někteří se pozastavují nad existencí podobné sběratelky v obchodech. Crowdfunding ale přece není jenom předprodej – crowdfunding je sdílení hodnot s projektem od jeho počátku, možnost komentovat na fórech, jistou mírou ovlivňovat některé věci ve hře (třeba obal, který jste vybrali v hlasování), možnost hrát alfa verze, beta verzi hry, což nikdo jiný, než vy backeři neměl. Dárková krabice, kterou teď držíte v ruce je částí poděkování a odměny, jakkoliv významnou, přesto jen částí."
    • Tomu se v hantýrce na Ostravsku říká "Zdeňkova RPG klička" *1* Asi takhle - 12.2.2018 jasně, slíbili jsme vám sběratelskou edici za těžké peníze, ale nedostanete nic, chápete? 29.6.2009 jasně, slíbili jsme předkupní právo nájemníkům OKD (RPG) bytů, ale nedostanete nic, chápete? *1* Prostě starého Bakalu novým kouskům nenaučíte. Nebo ještě více po lopatě - chtít po starém zloději, aby dodržel slib, to může napadnout je blbce. Buďte rádi, že jste vůbec dostali nějakou hru a držte kušny. Vaše prachy lépe využijeme v knihovně Václava Havla. *1*
      • A teď uhraď poplatek parchante! :)
    • risa2000
      Když jsem četl ofiko update pro backery na Kickstarteru, tak jsem si říkal, že to snad ani nemohli napsat ve WH a podezíral jsem z toho Deep Silver. Po tomhle příspěvku na fóru WH jsem ale pochopil, že to fakt myslí vážně a souhlasím s názory na fóru, že to je největší fuck-up, co jsem zatím viděl a hlavně, vzhledem k tomu, jak se doteď WH chovali, i naprosto nepochopitelné selhání v komunikaci.

      To, že přišli na to, že něco nezvládnou, nebo nebudou schopní vyrobit se může stát a dalo by se to i pochopit, kdyby ovšem celou věc neuchopili tak, jak to udělali, tedy v zásadě řekli "zjistili jsme, že to nezvládneme, nemáme na to, tak jsme se rozhodli, že vám nedáme nic - užijte si to."

      Ten, kdo tuhle blamáž vymyslel by měl jít dělat něco jiného, protože nepochopil základy komunikace s fanoušky/zákazníky/komunitou a bude to stát WH dost úsilí, aby si lidi získali zpět.

      Disclaimer: backnul jsem čistě digitální verzi, takže se mne to osobně nedotklo, ale nad tím, co udělali s vyššími fyzickými odměnami zůstává rozum stát. Navíc s ohledem na sběratelku, co se prodávala v Česku.
      • Tak hlavne je nejlepsi takovehlej pr.ser resit v den vydani, kdyz jim to muselo bejt jasny uz nejmin nekolik mesicu. Jooo, to je ta komunikace ...

        Ale neni se cemu divit, kdyz nekdo necha razit placky s prakticky nepouzitelnym bazmekem ...

        Rek bych ze tohle samo o sobe bohate staci na cely Vavrovo 100+ ...
    • Aneb, jak přijít o místo marketingového ředitele ve dvou odstavcích.
      • proč?
        • ucho
          protože když se podíváš na to, co udělali s Duke edicí, jsou to jen blbé kecy.
          není v pořádku přispět 6 tisíc a dostat to, co si někdo i bez přispění dopředu může koupit za polovinu.
          a omlouvat to tím, že měl dotyčný přístup do bety a že šlo o podpoření projektu? jako promiň, ale tohle je výsměch. kdyby alespoň dostali tu mapu podepsanou, jak bylo slíbeno. byla by to drobnost, ale nějak by to tu edici odlišilo. tohle mi přijde jako ojeb. další edice jsou celkem v pohodě.
          vycházím tedy z toho popisu, co bylo na fóru.
          • Morraw
            Kdo přišel na těch 6000 ? Duke stál na KS £125, což v té době (2014) mohlo být ~4000+ ? Asi není standardní, že výsledná sběratelka stojí méně než pro backery, ale crowdfunding prostě není předojednávka hry. To, že se výsledné odměny někdy změní je prostě risk, který každý backer podstupuje. Nevím, proč by to měl být výsměch ze strany vývojářů.
            Takhle můžeme nadávat všichni, kdo backli sběratelku, že není v kovové bedně.
            • Já bych si pro tu kovovou bednu do Warhorse došel :)
            • ucho
              dotyčný na tom fóru píše "po kickstarteru", tedy zakoupil patrně až později.
          • "není v pořádku přispět 6 tisíc a dostat to, co si někdo i bez přispění dopředu může koupit za polovinu."
            V pořádku to samozřejmě je. Stejně jako by bylo naprosto v pořádku přispět 6 tisíc a nedostat nic, protože by vývoj nedopadl. Pokud někdo nechápe k čemu je Kickstarter (není to předobjednávková služba) je to jeho chyba a měl si počkat až to bude v obchodech. V obchodech si totiž kupuje hru. Na KS podporuje její vývoj. To jsou dvě dost odlišné věci.
            • GoR kdyby ojebali tebe tak bys asi mluvil jinak nebo jestli jsi takovej dobrák a necháš si všechno líbit to je tvoje věc. Dobrý jméno to té firmě nedělá a jestli zase bude Vávra brečet u další hry o KS tak se může jít klouzat, alespoň u mě.
            • ucho
              ono by stačilo, kdyby ta studia zasazovala odměny do reálného rámce. pokud bych dal odměnu, že někoho pozvu na oběd, když přispěje tolik a tolik, a nakonec mu řekl, že na oběd nemám čas a dostane prakticky to samé, co lidé, kteří zaplatili míň, nemyslel bych si o tom člověku nic hezkého.
            • Ono by bylo asi nejhezčí když by ty crowfunding systémy jednoduše zatrhly za to cokoliv nabízet. Aby to bylo čistě jednoznačné přispění na vývoj a lidi za tím nehledali kdo ví co jiného.
            • ucho
              GoR: však já souhlasím, že je to riziko. to nic nemění na tom, že se vůči někomu Warhorse nezachovali férově. toť vše.
            • Ucho: Tak když by to dopadlo dle představ, tak tu kolem toho není humbuk :-D Prostě některé tiery nedopadly a to je u KS riziko, které na sebe backer bere.(dobrovolně). Pokud někdo nechtěl hru backnout šesti tisíci, nemusel. Marketingový ředitel o místo určitě nepřišel. Napsal to ještě velmi slušně :-D
            • ucho
              jenže on vývoj dopadl a udělali další verze. z pohledu Kickstarteru je to samozřejmě v pořádku. z pohledu přístupu k některým backerům je to ze strany Warhorse ojeb.
            • risa2000
              V pořádku to samozřejmě není, to si pleteš pojmy, ale stát se to může.
  • 900p na PS4, strasny textury, chybejici facial animace, prerusovane combat animace, glitche na kazdem patem kroku (prohazuji se textury, mizejici objekty)...

    Nezbyva nez pockat na PC verzi, snad... *6*
    • Ehm .. pokud nekdo nezvlada odladit hru na jednodnej HW ... vis jak to bude vypadat na PC? Mezi nama, prekvapuje me, ze neco takovyho Sony vubec schvali k distribuci. Bejvaly casy kdy by te s necim takovym poslali do rite rovnou.
      • Magister_Peditum
        Jde o to, jestli to je opravdu tak vážný, nebo si Paolo jen trochu nezapřeháněl, jak bývá v diskusi zvykem...
        • Tak k overeni neni nic jednodussiho nez si pustit libovolny twitch (cca od soboty), doporucuju hlavne pasaze ve volny prirode
          • Magister_Peditum
            Jasně, ale hodnotit hru ještě před ofiko vydáním a ještě k tomu z YouTube fakt moc cenu nemá. Ze zkušenosti se s 99% glitchů z YouTube v reálu nesetkám...
            • A já jsem třeba viděl několik gameplay z ps4 tak pc a bez bugů super grafika atd. Lepší je jsi to ověřit.
            • Beru, ale tech twitch streamu bezi asi 10 prumerne, z toho uz si clovek pomerne obrazek udela
            • No nevím ale účinek médií je dost velký. už mám pocit, že kdyby dal někdo na youtube letajicí talíř nebo že k němu přišel pán bůh tak mu to všichni spolknou. Je až neuvěřitelné jak to dneska bohužel je. Ja jsi počkám na vlastní zkušenost, protože vím na 100% že youtube a další kecy jsou nepřesné. Hra ještě ani nevyšla, ale už všichni všechno víme.
  • MickeyMutant
    Záplaty větší než hra, osekané backer edice, český nedabing, chybějící černoši, rytířky a černé rytířky. V tom snad musí mít prsty Zmikund, ta šemla ryžavá.
    • Morraw
      Jaké backer edice jsou přesně osekány ?

      To, že se do finální edice nakonec některé bonusy nedostanou, není nic divného viz poslední Divinity. Spousta lidí si neuvědomuje, že příspívají na vývoj a ne že kupují finální produkt.
      • MickeyMutant
        Většina, nejvíc to prý odnesl "Duke".
        • Morraw
          To je přehnané tvrzení toho člověka. Píše, že tam chybí polovina věcí, což je blbost. Jde vidět, že takhle přispíval poprvé, jinak by nebyl tak rozhořčený. KS neznamená, že se vše dodrží do puntíku. Prostě klasický syndrom KS backerů, který už to byl několikrát a potýká se s tím skoro každá hra, která nedodá 100% odměň.

          D:OS2 backeři taky nedostali trpasličí korbel.
          • MickeyMutant
            Tohle prý chybí. Myslím, že je to víc než polovina slíbeného:

            - Making of video on DVD
            - Screenplay of Act I in pdf
            - Digital high-res Map
            - Special edition metal box
            - Signed poster
            - Wrong t-shirt size
            - Additional digital version of the game
            - Printed manual
            • Morraw
              Já jsem si to nevymyslel. Na svém backer účtu vidím odkaz na digitální plakát a screenplay a making of mam ve stavu coming soon, takže to bude dodáno později. Někde se to snad i tweetovalo, že to bude k dispozici později.
            • MickeyMutant
              Asi tě odkážu na tu diskuzi, kde to backeři už několik dní řeší. Můžeš jim tím odpovědět a vyjasnit tak celé nedorozumění. Za tvé inside informace ti budou vděční, když se zatím k objasnění nikdo z Warhorse nemá.
            • Morraw
              - Making of video on DVD - bude digitálně
              - Screenplay of Act I in pdf - bude digitálně
              - Digital high-res Map - bude digitálně
              - Special edition metal box - chybí
              - Signed poster - chybí podepsaný
              - Wrong t-shirt size - co vím, tak velikost měla být jednotná
              - Additional digital version of the game - kliče dodají
              - Printed manual - asi chybí ?

              Takže krom té bedny a podepsaného plakátu tam všechno nějakou formou je nebo bude.
      • A navíc pokud vím tak píšou, že odměny budou posílat až 1 týden po vydání. *9*
        • Morraw
          Také běžná věc. Prvním cílem je dodat lidem hru a až potom odměny. Někdy to trvá i týdny či měsíce.
    • Se stim smir!
  • Tak jsem narazil na video kde je slyšet Česká písnička. Potom to vypněte(18+ spoiler) https://youtu.be/TDTgMCYJZfc
  • Hral jsem to asi tri hodky a reknu to asi takhle, kdyby ta hra vysla pred zhruba 6 lety, tak je to 8/10.
    • Krescz
      a dnes? nenapínej
      • Dnes je vsude moc dobrych her, takze timhle ztracet cas fakt nebudu, leda po masivnich opravach a za maximalne ctyri stovky. Ale jinak hru nikomu neberu, vsem preji krasne hrani a ruzove bryle, budete je potrebovat. :-)
        • No jsem zvědavej jak to dopadne :)
      • MickeyMutant
        7,75/10?
  • ucho
    někdo zjevně s digitální verzí na PS4 problém neměl:
    https://forum.kingdomcomerpg.com/uploads/default/original/3X/5/0/504dbc849374f0ec937dcf1c20085b8f8430fb0c.jpg

    potom mi uniká, jak je to vymyšlené, že klíč nejde ani aktivovat.
    • ja se přihlasil a stánkách kingcome a hra se aktivovala na steamu, nebude podobné ?
      • ucho
        no to bych taky očekával. stejně jako si to teď člověk může předobjednat a mít mezi svými hrami. backeři si to ale přidat do knihovny nemohou. píše to, že klíč není validní. i když tedy někomu se to aktivovat podařilo, i hru stáhnout.
    • Tak to bude normální predownload ne? Mě se to stáhlo taky už včera.
    • Ne asi, koukni na nick :D to by byl rasismus, kdyby nemohl stahovat ..
    • Mart9
      Ahmedové mají vždy výhody *15* Tobě doporučuju opravdu vydržet do toho úterka, podle mě si ušetříš i nervy s updaty.
      • ucho
        tak ne že bych to chtěl hrát už teď, ale predownload by byl fajn. je to celkem dost dat a přeci tomuhle už by nic bránit nemělo.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit