Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • TheGGG

    jediné knihy a lorebooky s infem jsou ty, co jsou v seznamu zdrojů uvedeny na wiki na konci textu o Cathay, to je tak vše co k tomu najdeš

  • Veskoslav

    V poho:) Máš pravdu;)

  • Tak to pak promiň, ale nebylo to moc jasné z tvého jedno-slovního vyjádření.

  • Tak výčet by byl delší 😀. Třeba Estalia a Tilea jsou renesanční Španělsko a Itálie. Jakožto Dogs of War byl pro ně i armybook než to zařízli. Pak už jen RoR z White Dwarf a pak už kulové.

  • Bohužel ne. Včera jsem se koukal, co všechno se prozatím o Cathay ví a jsou to skutečně jen střípky ze všech možných armybooků. Nejlepší zdroj je fakt nějaký výpis na wikinách. Teď bych čekal, že se dozvíme víc, protože Cathay i Kislev jsou zpracovány Games Workshopem, takže počítám, že to budou chtít využít v nových fantasy figurkách.

  • Veskoslav

    Nemyslel jsem "wiki". Myslel jsem knížku, lorebook, figurky atd. To jsem nic takového nenašel. Proto jsem se ptal proboha...Pokud jde udělat herní plán z Cathay, hned bych do toho šel.


  • Cathay je jeden z historických výrazů pro Čínu. Warhammer ho používá pro svoji verzi Číny (žádná armáda nevznikla, jen pár zmínek v lore a fanouškovské armybooky). Nachlup stejné je to s Nippon (Japonsko v reálu i ve Warhammeru) nebo Albion (Británie - tam snad byla i nějaká pravidla v rámci oficiálního GW časopisu White Dwarf).

  • https://warhammerfantasy.fandom.com/wiki/Cathay

    Zmáčkneš Ctrl + F a napíšeš China...  Jsem neveděl, že místní jestřábi jsou tak neschopní 😂😂 

    Mimochodem je tam i reference na Marca Pola...

  • Veskoslav

    Je ohledně toho nějaká knížka? 

  • Thanquol

    Je to číná s velkou čínskou zdí. 

  • TheGGG

    tak to jen využijí assety z three kingdoms :D--- jk

    každopádně fakt se těším na jejich jednotky a jak to zamixují s čínskou mytologií

  • Kdepak. Cathay je skutečně Čína. Nippon je warhammerovské Japonsko.

  • Ano, Cathay je warhammerovská verze Číny. V loru je o ní v podstatě jen pár zmínek a ani nikdy neměla vlastní figurky od GW. Jinak je ale poměrně populární, lidi si ji staví jako variantu Empire, a měla i neoficiální armybook.

  • Veskoslav

    Říct o Gladiusovi, že je pro 5 fandů spíše vypovídá o Tobě...Jedna z nejlepších her ze světa W40k.

    Space Hulk hratelná dvě hodiny? No pokud si herní mamlas, co neumí přemýšlet, tak ano.

    A to, že každý rok vyjde 1 dobrá hra z klasického Warhammeru je jako něco, co by se nemělo opakovat nebo jak to myslíš?

    Naposledy v rámci W40k vyšla Necromunda: Underhive Wars

  • Veskoslav

    Je to spíše Japonsko než Čína:)

  • Thanquol

    Úplně chápu. Já to asi s dovolenou hrotit nebudu, ale už ze dveří budu házet šipku k PC. 

  • TheGGG


    jsem spíš na w40k, ale toto je skvělá zpráva... Cathay je ta fantasy verze číny? Jo to by mohlo přidat spoustu zajímavých jednotek... mají vůbec nějakou větší variantu miniatur? jsem docela zvědavý jo to jo....


  • Corvus

    :-D Dobrý!

  • Corvus

    Mám to podobně. Doháním resty. Teď jsem dohrál několik adventur, abych si je konečně odškrtnul :-) Trüberbrook a Call of the Sea. Aktuálně se chystám na Hitmana a hlavně domlasknu ME: Andromedu, abych byl připravenej na květen na Mass Effect Legendary Edition a dojedu Resident Evil VII, abych pak mohl skočit do Village. Je toho moc... Ale Warhammer jsem předobjednal, to je povinnost :-D

  • Thanquol

    Space Hulk Deathwing není tahovka, ale akční hra z první osoby. 

    Pokud 2 hry a z toho jeden reskin L4D od Indie studia nazyvas zásobováním, tak to pak Jo. 

    Zapomněl jsi se vyjádřit k akčnímu RPG Inquisitor Martyr, tak ten te asi bavil. 


Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit