Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Psychotic
    Psal jsem FAČR a ptal jsem se jich, jak to vypadá s českou ligou v sérii FIFA, jestli proběhlo nějaké jednání s EA Sports nebo tak. Napsali mi, že práva k zobrazení ligy nabídli EA Sports ZCELA ZDARMA, ale i tak obdrželi negativní odpověď.

    Těžko se tomu věří, ale pokud by to byla pravda, byl by to zajímavý vývoj situace.

    LINK na mail: http://s7.postimg.org/ymeftnesb/FA_R_mail.jpg
    • Mart9
      Já tomu věřím, takže článek je naprosto zbytečný, když vychází z mylné domněnky, že za všechno může Pelta.
    • otázka něco můžé poslat tobě do mailu, alé pravda můžé být jindé
    • Keyz
      FAČR. Neschopná jako vždy.

      Když neumí prosadit něco co nabízí údajně zdarma, tak to je o to víc trapné. *15*
    • kdyz me nekdo nabizi sunt tak ho take odmitam.. i kdyz zadarmo..
      • Ale předtim mělo samo EA evidentně zájem, když s nima začali jednat a ted to najednou nechtěj, i když jim to cpou zadarmo.. tohle nechápu..
        A jsou tam o dost horší ligy než česká už x let, čili o šunty zájem mají *3*
        • Dřív investovali i do českýho komentáře. Prostě přišli na to, že českej trh pro ně není zajímavej.

          Popravdě řečeno žádná škoda. FIFA je natolik kvalitní hra, nakolik je Synot Liga kvalitní soutěž. *5* (Ne že by PES byl o moc lepší, navíc bez porušování licenčních práv formou patchů / OF ho nikdo nehraje.)
    • Díky za info, fakt zajímavý. Já si pamatuju, že když byl nedávno Pelta ve studiu LM, tak se na to někdo ptal a Pelta odpověděl, že EA je kvůli českej lize kontaktovali ale neshodli se na finanční stránce (tak to bylo asi to neúspěšný jednání jak píšou v tom mailu). Ale že by to nechtěli ani zadarmo, je fakt divný..
      Každopádně jestli je to pravda, tak aspoň palec nahoru pro FAČR.. Měl jsem je kvůli tomu za debily, že místo aby byli rádi že má liga nakou reklamu, tak za to chtěj bůhví kolik *15*
    • Bohuzel je to nejspis pravda...slysel jsem to uz i jinde...Kdyby se to tehda obnovilo, tak jenom updatnou statistiky a mozna par dresu, ale nebyla by to zadna vetsi fuska... Tedka do toho nepujdou ani zadarmo, pac by to museli delat prakticky od nuly a na to proste svoje zdroje vyuzivat nebudou....priority jsou jinde nez na ceskem trhu...bohuzel
    • Díky za odkaz. Mimochodem - Tomáš Pelta, který je podepsán v mailu, podobnost jmen s předsedou FAČR je jistě náhodná :D
      • Ja tam teda ctu Tomas Pata - ty Pelto!
        • Moje chyba.
  • Je mi lito, ale tohle je clanek o nicem. Cekal jsem, ze se neco zajimaveho dozvim. Treba detaily spoluprace STES/EA. Proc se to rozpadlo. Proc to do jiste doby fungovalo.

    Ale jedine, co jsem se dozvedel, je to, ze by bylo fajn, kdyby FIFA mela i ceskou repre. A ze FM je taky fajn fotbalek.

    Plus se mi vubec nelibi ten ton a styl psani jak z nejake slohovky devataka...
  • Tohle je úplně stejné story jako s automobilkou Škoda... Mám tam známého a co říkal je fakt k neuvěřený, buď za licenci chtějí strašné prachy nebo mají podmínky vůči modelům aut, které se neslučují s hrou nebo to prostě zařízne Volkswagen. Naposled měli poptávku od Turn 10 (asi Horizon ? nevím...) Takže stručně řečeno na takhle malej stát jsme pěkně rozežraný...
  • Strkat do her ceske tymy by bylo nerealisticke a nebo pracnejsi. Musely by se delat zvlastni sady animaci s pomalejsim pohybem. *1*
  • Keyz
    Český fotbalový svaz *15*

    To je uskupení. Doma nic nevyřeší ale venku hrají důležité a chtějí hodně za nějakou českou ligu. Namísto aby měli radost, že tam vůbec jsou. To jsou de/ilové....Neuvěřitelné.
  • pelta ven!
  • Stáhněte si patch na FIFA.cz

    obsahuje všechny české kluby až po divize. první dvě slovenské, první dvě maďarské atd ..
  • Já stále nechápu lidi, co neustále plivou na český fotbal, ano není to taková sláva jako to před pár lety bylo, ale stále na to jak maličkou zemí jsme, tak patříme k těm lepším na světě a měli bychom být na to hrdí. Ale to je bohužel naše povaha, hledat to špatné a neustále si jen stěžovat, ale nedělat pro zlepšení. Mě to šíleně štve, že ve FIFĚ není česká liga, ty díly s ní jsme zbožňoval i přes všechny chyby. Stále trochu doufám v její návrat, a alespoň přidání našich nejúspěšnějších klubů. Kvůli tomu třeba nehraji Ultimate team, protože je nemožné vytvořit čistě kvalitní český výběr.
    • Přesně. Taky nechápu místní "fanoušky", v pohárech už ostudu neděláme, repre se zlepšila, česká liga šla evidentně nahoru ale češi budou furt plivat samy na sebe..Ve Fifě mi dost chybí, už kvůli nepřítomnosti 90% českejch hráčů. A prostě přijde mi zábavnější hrát za svuj klub na kterej chodíte a někam ho dostat, než donekonečna točit profláklou Premier league např. nebo jiný cizí ligy ke kterym nemam žádnej vztah..
      Ale STES údajně dělá co může aby v 17ce už CZ liga byla, tak snad..
      • Inquisitor
        Kvalitu naší ligy podle mě, hlavně snižuje zbytečně velký počet týmů. Snížil bych to tak na polovinu. Jinak naše liga není špatná, ne na každý zápas se dá koukat, ale to ani v jiných lepších ligách. A jestli někomu přijde naše liga tak hrozná, stačí se podívat k našim sousedům, to je teprve hrůza.
        • Je fakt, že co je Bílek pryč, už to není takový prů5er.
        • Je to tak, německá Bundesliga je vyloženě zoufalá. Oh, wait a minute...

          Snížení počtu účastníků by lize rozhodně pomohlo. Ale přemýšlel bych zda 10 nebo 12 klubů, 8 je už přece jen moc málo.

          Sparta, Slavia, Liberec, Teplice, Plzeň, Slovácko... jenže koho k nim? Chtělo by to silného zástupce z Brna a Ostravy namísto plevele typu Jablonce, Příbrami a Boleslavi.
          • Inquisitor
            Měl jsem na mysli spíš naše východní sousedy Slovensko, Bundesligu určitě ne.
            • Inquisitor
              No já když se občas podívám na slovenskou ligu, tak je to větší tragédie než u nás. Jasně, jsou i vyjímky. Na slovensko jezdim a vim od samotných slováků, že se radši v televizi podívají na naší ligu.
            • Já vím, ale přišlo mi to právě dost laciný. Slovenská liga je defacto totéž jako Česká bez Sparty a v možnostech polovičního státu. Pár dobře řízenejch klubů (Žilina, něco jako slovenská Plzeň nebo Liberec, snad Trenčín), spousta tradičních v rozkladu a několik provinčních.
          • Možná těch 8 klubů nebude tak špatnej nápad. *1* Akorát by to vyšlo jen na 28 zápasů. Deset klubů = 36 zápasů, to by bylo ideální. Devět klubů aspoň 32 zápasů.

            Samozřejmě je ještě možnost zavést nějakej ujetej systém dělení tabulky na zoufalé a ještě horší. *7*
        • Polovina je moc ale o pár týmů míň by neuškodilo, hlavně ty typu Hradec, Budějovice apod., který jdou do sezony s jedinym cílem zachránit se a ve většině zápasů betonujou remízy a nakonec stejně sestoupí, bez těch by se to klidně obešlo, protože na ty se stějně nedá dívat. A zároveň by se zlepšila úroveň 2. ligy, protože by tam byla větší konkurence a museli by na sobě víc máknout aby se dostali do 1.
  • FM vypada jako inteligentní hra, škoda že tabulkove manažery nevychazeji i z jinych oblasti (ne sportu) protože bych si to rad zahral ale sport a zvlašte fotbal me vubec nebavi
    • Psychotic
      Tak technicky vzato třeba Webgame je tabulkový manager národa. Byť pochopitelně nepříliš realistický a multiplayer only.
    • Tabulkové? FM samozřejmě tabulky používá: buď tabulky zobrazující ligové (pohárové, obecné apod.) výsledky klubů a hráčů, nebo tabulky zobrazující atributy hráčů. Ty první mimo sporty najdeš dost těžko, ty druhé najdeš v každém rpg a půlce ostatních strategií.

      Ale základem hry je match engine: strategie, taktika, simulované mezilidské interakce (motivace hráčů, vztah s trenérem protivníka). Prý je to nejsložitější (nejvíc řádků/nejrozsáhlejší kód) herní engine vůbec, btw.

      Při vší úctě k ostatním sportům: asi žádný jiný nenabízí tak rozsáhlou paletu strategických a taktických možností. Ve srovnání s fotbalem je hokej dětská hříčka. Ale SI chystá podobný hokejový manažer (na základě značky Eastside Hockey Manager), existuje Pro Cycling Manager a jistě i další. Jen si nedovedu představit jiné odvětví lidské činnosti - kromě sportu - na němž by bylo možné podobnou hru postavit, protože to není hra o tabulkách, ale o fotbalových zápasech a jejich dramatice/dramaturgii, tj. defacto velmi sofistikovaná, propracovaná a složitá turn based / real time strategie.
  • je to skoda hlavne z duvodu, ze by se pak na ceskou ligu dalo i koukat *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit