Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • FM vypada jako inteligentní hra, škoda že tabulkove manažery nevychazeji i z jinych oblasti (ne sportu) protože bych si to rad zahral ale sport a zvlašte fotbal me vubec nebavi
    • Psychotic
      Tak technicky vzato třeba Webgame je tabulkový manager národa. Byť pochopitelně nepříliš realistický a multiplayer only.
    • Tabulkové? FM samozřejmě tabulky používá: buď tabulky zobrazující ligové (pohárové, obecné apod.) výsledky klubů a hráčů, nebo tabulky zobrazující atributy hráčů. Ty první mimo sporty najdeš dost těžko, ty druhé najdeš v každém rpg a půlce ostatních strategií.

      Ale základem hry je match engine: strategie, taktika, simulované mezilidské interakce (motivace hráčů, vztah s trenérem protivníka). Prý je to nejsložitější (nejvíc řádků/nejrozsáhlejší kód) herní engine vůbec, btw.

      Při vší úctě k ostatním sportům: asi žádný jiný nenabízí tak rozsáhlou paletu strategických a taktických možností. Ve srovnání s fotbalem je hokej dětská hříčka. Ale SI chystá podobný hokejový manažer (na základě značky Eastside Hockey Manager), existuje Pro Cycling Manager a jistě i další. Jen si nedovedu představit jiné odvětví lidské činnosti - kromě sportu - na němž by bylo možné podobnou hru postavit, protože to není hra o tabulkách, ale o fotbalových zápasech a jejich dramatice/dramaturgii, tj. defacto velmi sofistikovaná, propracovaná a složitá turn based / real time strategie.
  • Tohle je úplně stejné story jako s automobilkou Škoda... Mám tam známého a co říkal je fakt k neuvěřený, buď za licenci chtějí strašné prachy nebo mají podmínky vůči modelům aut, které se neslučují s hrou nebo to prostě zařízne Volkswagen. Naposled měli poptávku od Turn 10 (asi Horizon ? nevím...) Takže stručně řečeno na takhle malej stát jsme pěkně rozežraný...
  • Ak sa mám úprimne priznať tak vo fife som v živote také ligy ako česká, poľská, alebo švédska nikdy nehral, vždy ma lákala premier league a škótska liga a sem tam som si zahral bundes ligu, la ligu alebo seriu a.
    • Skotska liga *6* *15* Kaviarove tousty...
      • je na vyššej úrovni ako česká :)
        • To myslíš vážně? Aktuální skotská liga? Když vicemistr nepřejde přes třetí tým kazašský ligy? *1*
          • Viem,že sa to ťažko počúva, obzvlášť pre čecha, ktorý má rúžove okuliare a typickú českú náturu :)
            • Len si ho prečítaj kokotko :) Popsal sem ti tam realitu, abys pořád nežil v nakej iluzi. A promiň smajlíky značí výsměch, ne infantilnost *1* Beztak sis to dávno přečet a nemáš další argumenty, tak jsi mě počastoval timhle tvym grcem totálně mimo mísu *15*
            • Ray Koranteng, nečítal som ten tvoj grc, stačilo mi prvé slovné spojenie, tak typické pre čechov na dovolenke v chorvátsku kde každé druhé slovo je "vole", a už len letmým pohľadom keď pozrem na ten tvoj komentár, nevidím nič iné len smajlíky, čo značí, že infantilnosť ti určite nie je cudzia.
            • Ty vole co se tu z neškodnýho komentu stalo za smršť pseudo-filozofickejch hoven? *1*
              Slováci poprví v historii nedojebali kvalifikaci a už se tu nakej čobol vznáší na obláčku s růžovými brýlemi, jak je slovenskej fotbal lepší než CZ a ohání se nesmyslnou tabulkou v kterej ty týmy skáčou o x míst po každym zápase *1* Jo poslední léta jsme nehráli skoro nic, díky mistru Bílkovi ale ted jdeme pomalu zase nahoru. V evropskejch pohárech už začínáme bejt taky vidět (u slováků vidim tak Hamšíka ale tým žádnej *15* )

              Českej fotbal má pořád ve světě docela zvuk, i když je to hlavně díky zlatej éře Nedvěda a spol, která už bohužel skončila, ale ta pověst zůstává. O slovákach nikdo nikdy neslyšel *1*
              A o slovenskej lize v čele se slavnym Slovanem, kterýmu se celá Evropa loni smála a rozdávala mu bůry ani nemluvim *1*
              Hlavně že se váš svaz snaží mermomocí přisrat k nám, aby se přiživoval, protože úroveň vaší ligy je žalostná na rozdíl od naší, která jde nahoru *15* Ale naštěstí tam máte asi jenom 1 stadion co by splňoval český podmínky, takže se to nikdy nestane *15* Toliko ke kvalitám lig..

              PS: To s tou skotskou ligou je fail všech failů *15* Akorát ses tu ztrapnil.. A tim, že tu bezdůvodně reješ do Čechů, jen ukazuješ tu pověstnou ublíženost a závist Slováků vůči nám *15*
            • Fascinujúca odpoveď, prúderna a pritom tak silne erudovaná. *3* *15*
            • *1* změň psychiatra dokud je čas
            • Škoda, že nevieš čítať. Ja som napísal, že škótska liga je na lepšej úrovni, ja som nehovoril nič o rankingu môj zlatý, tak ako si pomýlený s tým tvojím neštastným rasizmom, tak si pomýlený aj s týmto. Ako som už napísal, pletieš si pojmy s dojmami a okrem toho u teba absentuje aspoň štipka inteligencie. Mňa to už ale vôbec neprekvapuje.

              Som ale rád, že aspoň z časti si konečne uznal po toľkých zbytočných dohadoch, že slovensko je na tom podstatne lepšie ako česko, čo sa týka národných týmov. Tie ostatné drísty a typicky české závistlivé reči o trénerovy alebo kádru slovenskej repre len potvrdzujú moje predošlé slová, a hlavne to, že ako češi, pomaličky ale isto začínate trpieť akýmsi syndrómom menejcennosti, ale to úplne zaslúžene, ja by som sa tiež hanbil prehrať s b tímom slovenskej repre v priateľskom zápase a následne fasnúť na islande a predtým remizovať doma s lotyšskom...je to veru bieda.

              Je smutné, že si myslíš v tej tvojej prázdnej hlavičke, že tu ide o to, kto diskusiu vyhrá a kto prehrá. V skutku to jasne poukazuje na tú tvoju neštastnú malomeštiacku povahu.

              To, že sem nalinkuješ nejaké články o rasizme, ktorým očividne (podľa toho čo za absolútne chujoviny si tu dokázal vyprodukovať) ani sám nerozumieš a následne ideš citovať moje bohužial hlboko pravdivé slová, ktoré sa zle počúvajú alebo čítajú, hlavne pre človiečika ako si ty.
            • (Skotská liga) "je na vyššej úrovni ako česká :)" No jistě, tohle vlastně bylo od začátku mezi řádky o národních týmech. *1*

              Ve skutečnosti repre ČR v rankingu podobně jako Slovensko v střednědobém měřítku stoupá; z cca 35 místa jestli se dobře pamatuju. Jistě, už není druhá jako 1999-2005 (samozřejmě ne po celou dobu, abys mě opět netahal za slovíčka), ale podobně jako SVK díky prozatím úspěšné kvaldě výrazně stoupá. Slovensko je druhý největší skokan od roku 2014. Pokud tě zajímá můj názor, je to dočasné, máte v kvaldě příliš neschopné soupeře, máte příliš neschopného trenéra jehož "kouzlo" nevydrží věčně, ve skutečnosti poměrně slabý kádr a na turnaji neuspějete. (Tím nechci říct, že ČR nebo Wales nebo Island tam uspěje lépe, pokud postoupí.)

              Ale o tom tahle diskuse tak jako tak nebyla, byla o ligových soutěžích a začal jsi ji ty. Můžeš mne zkoušet urážet jak libo, ale diskusi tím nevyhraješ. Když už pominu že diskuse ve skutečnosti není soutěž a pokud by byla tak by argumentační fauly byly jistě nepřijatelné.
              http://www.britannica.com/topic/racism
              http://archive.adl.org/hate-patrol/racism.html#.Vcdc8_mqpBd

              "každý jeden čech má rúžove okuliare keby sa debata týkala trebárs aj českého lajna, tak každý jeden čechúr bude obhajovať, že aj to ich lajno je lepšie ako to iné zahraničné :) Je to bohužial tak, v hlavičkách to máte totižto popletené a ste zaslepení vlastnou pýchou a nezdravým nacionalizmom."
            • Chúďa, veď ty si úplne stratený, pletieš si pojmy s dojmami. Veď ty si ani neuvedomuješ, aké drísty ty vypúštaš do éteru..."Moderní definice rasismu není na rase postavená. " Čože ? *8* *11* Okej, tak mi teda prezraď na čom je teda "moderná definícia rasizmu" postavená. Som fakt zvedavý ako sa chceš vyhrabať z tých lajen, v ktorých si momentálne až po uši a do ktorých si sa dostal svojou vlastnou hlúposťou.

              Tu sa teraz nebavíme o tom, či škótska liga je na vyššej alebo nižšej úrovni ako česká, ale bavíme sa o národnych týmoch, kde ty tvrdíš, že česká reprezentácia má a to citujem "slušné renomé (Popravdě řečeno podobně jako aktuálně ten Slovenský reprezentační.)" čo nie je vôbec pravda, pretože, podľa fifa rankingu je český národný tím o 6 priečok nižšie ako ten slovenský, z čoho vyplýva, že český národný tým nemá žiadny renomé, klesá v rankingu nižšie a nižšie. je to možno aj preto, že sa za posledných 5 svetových šampionátov prebojovali len na jeden a aj tam veľa vody nenamútili ale čo je podstatné je fakt, že posledné zápasy v tomto kalendárnom toku, ktoré majú veľký vplyv na ranking, tiež neboli bohvieako slávne, prehra na islande, prehra so slovákmi v priateľskom zápase, a remíza doma s lotyšskom, no jednoducho bieda.
            • Rasismus, ne rasa. Moderní definice rasismu není na rase postavená.

              Tys tvrdil, že Skotská liga je na vyšší úrovni. Já prokázal, že není - prostou citací žebříčku jednotlivých lig. Tolik k meritu věci. *7* Kde si prosímtě protiřečím? Zase na mne útočíš tvrzením, které nepodkládáš žádnými argumenty, je to jen zoufalý výkřik do prázdna. *7*
            • Smutné je, že v jednom komentári tvrdíš niečo iné ako v druhom, mám taký dojem, že si to práve ty, ktorý nerozumie písanému slovu a to pri tom nepíšem po hebrejsky. Ja si myslím, že som to napísal celkom zrozumitelne, ale keď ty si to vyložíš po svojom a následne vyplodíš nejaký inkoherentný pseudointelektúalny zvratok ako napr. ten tvoj posledný odstavec, s ktorého mi je vážne na grcanie.

              "Kdyby ses naučil číst, třeba se nakonec i trochu vzděláš a napříště se vyvaruješ rasistických výkřiků typu "každý Čech". "

              Vy ste ešte v tej pomocnej škole nepreberali rasy a národy a aký diametrálny rozdiel je medzi nimi, že? :) Chúďa, je mi ťa v podstate aj ľúto, veď ty si vlastne taký prosťáčik neštastný.
            • Já ale odkazoval na žebříček koeficientů národních soutěží, nikoliv národních reprezentací, Lunku. Což bys mohl snadno zjistit, kdyby ses naučil číst. Umět číst, to neznamená jen dekódovat jednotlivá písmenka, ó né, to na tvůj intelektuální potenciál klade ještě mnohem větší nároky, musíš dekódovat celé věty a občas dokonce i odstavce. A porozumět jim.

              Kdyby ses naučil číst, třeba se nakonec i trochu vzděláš a napříště se vyvaruješ rasistických výkřiků typu "každý Čech".
            • The_Troll
              ...ach jaj chlapci, vám ešte nedošlo, že ľudská jeblosť nepozná národnosť, ani hranice...a ty Lunk, že ty si volič Kotlebu? Aspoň podľa toho tvojho prejavu to tak vyzerá...v každom prípade si tu najväčší falus momentálne ty...typický hejslovák...
            • Lunk uz radsi nepis stenatko, uz jsi se ztrapnil dost ne ?
            • N ezahováraj, každý jeden čech má rúžove okuliare keby sa debata týkala trebárs aj českého lajna, tak každý jeden čechúr bude obhajovať, že aj to ich lajno je lepšie ako to iné zahraničné :) Je to bohužial tak, v hlavičkách to máte totižto popletené a ste zaslepení vlastnou pýchou a nezdravým nacionalizmom.

              Ak ideš porovnávať klubový futbal s tým národným na základe koeficientov a rankingu tak vedz, že český futbal v žiadnom prípade nie je na úrovni toho slovenského podľa http://www.fifa.com/fifa-world-ranking/ranking-table/men/index.html je česko až na 20 mieste vo svete, kde slovensko je o 6 priečok vyššie. Takže de facto nie je česko v žiadnom prípade na úrovni toho slovenského, buď aspoň trošku sebakritický a daj si dole tie rúžové okuliare už konečne.

              Mimochodom švajčiarsky ligový futbal je niekde úplne inde ako ten český, porovnávať ho to je ako porovnávať mercedes s trabantom.
            • Jo, to sedí zrovna na mě, po deseti letech života na SVK. *1* Zřejmě jsem si ze Slovenska odnesl růžové brejle a typickou českou náturu.

              Já netvrdím, že česká liga je bůhvíjak zajímavá nebo má bůhvíjakou úroveň. Ne, momentálně je na úrovni Švýcarské, Švédské, Dánské, Rakouské apod. Je zřejmě i podobně marketingově zajímavá, možná trochu méně.

              Ale srovnání se Skotskem (navíc podceňující) si nezaslouží. Viz http://www.uefa.com/memberassociations/uefarankings/country/. Nebo máš snad jiná data / argumenty, kterými bys podpořil svůj "názor" (rozuměj omyl).

              Samozřejmě kromě použitých argumentů "ad hominem" (no jo, ty jsi tunaku typickej čecháček, s příslovečnými brýlemi mámení na nose - mimochodem Komenského brýlemi *1* ).

              Ve skutečnosti má český fotbal (nikoliv nutně ligový) ve světě stále ještě slušné renomé. (Popravdě řečeno podobně jako aktuálně ten Slovenský reprezentační.) Narozdíl od skotského - SPFL je sice marketingově zajímavá kvůli obrovskému britskému trhu, ale potom, co byla škrtnuta jedna Stará Firma a oba slavné Edinburské kluby sestoupily nemá úroveň už vůbec žádnou, respektive podobnou jako Slovenská liga. Trenčín by si SPFL pravděpodobně namazal na chleba, samozřejmě kromě Celticu.
            • Ja se jim hlavne divim, ze te vubec resi. Slovaka, ktery si bere do papule ceskou ligu, protoze slovenska ani nestoji za rec *15*.
        • Pethulla
          tak ačkoliv o české lize nemám nějaké vysoké mínění, tak na co jsi napsal jde napsat jediné: dostals úpal?
          • Ok napíšem to ináč, česká liga nikoho nezaujíma okrem čechov :) Kdežto škótsku ligu si zahrajú aj ľudia čo nie sú škóti :)
    • A komu to cpeš? Tisíc dalších lidí by je hrát chtělo..
      • tisíc je máličko.
        • To je obrazně *3* samozřejmě jich je mnohem víc.
          • Proč sé bavíš sé Slovákém o Čéské lizé?
            • a prečo nie?
            • Protože o slovenskej se bavit ani nedá *1*
          • tisíc päťdesiat? stále máličko.
  • Zajimalo by me, jaky je zdroj informaci pro tento clanek. Autor kontaktoval EA a tomu reklo, ze svaz za to chce penize?
    • Pred casem (cca 3 mesice) byl Pelta v TV jako host pri prenosu zapasu z LM a dostal otazku od divaku proc ceska liga neni ve fife. Sam na to odpovedel, ze kvuli penezum - EA a STES se nedohodli na castce.
      • Mart9
        Pokud si vzpomínám, tak řekl, že o tom neví, že je to záležitost STES. Že se nedohodli na penězích byla jen logická domněnka.
  • pelta ven!
  • Psychotic
    Psal jsem FAČR a ptal jsem se jich, jak to vypadá s českou ligou v sérii FIFA, jestli proběhlo nějaké jednání s EA Sports nebo tak. Napsali mi, že práva k zobrazení ligy nabídli EA Sports ZCELA ZDARMA, ale i tak obdrželi negativní odpověď.

    Těžko se tomu věří, ale pokud by to byla pravda, byl by to zajímavý vývoj situace.

    LINK na mail: http://s7.postimg.org/ymeftnesb/FA_R_mail.jpg
    • Mart9
      Já tomu věřím, takže článek je naprosto zbytečný, když vychází z mylné domněnky, že za všechno může Pelta.
    • otázka něco můžé poslat tobě do mailu, alé pravda můžé být jindé
    • Keyz
      FAČR. Neschopná jako vždy.

      Když neumí prosadit něco co nabízí údajně zdarma, tak to je o to víc trapné. *15*
    • kdyz me nekdo nabizi sunt tak ho take odmitam.. i kdyz zadarmo..
      • Ale předtim mělo samo EA evidentně zájem, když s nima začali jednat a ted to najednou nechtěj, i když jim to cpou zadarmo.. tohle nechápu..
        A jsou tam o dost horší ligy než česká už x let, čili o šunty zájem mají *3*
        • Dřív investovali i do českýho komentáře. Prostě přišli na to, že českej trh pro ně není zajímavej.

          Popravdě řečeno žádná škoda. FIFA je natolik kvalitní hra, nakolik je Synot Liga kvalitní soutěž. *5* (Ne že by PES byl o moc lepší, navíc bez porušování licenčních práv formou patchů / OF ho nikdo nehraje.)
    • Díky za info, fakt zajímavý. Já si pamatuju, že když byl nedávno Pelta ve studiu LM, tak se na to někdo ptal a Pelta odpověděl, že EA je kvůli českej lize kontaktovali ale neshodli se na finanční stránce (tak to bylo asi to neúspěšný jednání jak píšou v tom mailu). Ale že by to nechtěli ani zadarmo, je fakt divný..
      Každopádně jestli je to pravda, tak aspoň palec nahoru pro FAČR.. Měl jsem je kvůli tomu za debily, že místo aby byli rádi že má liga nakou reklamu, tak za to chtěj bůhví kolik *15*
    • Bohuzel je to nejspis pravda...slysel jsem to uz i jinde...Kdyby se to tehda obnovilo, tak jenom updatnou statistiky a mozna par dresu, ale nebyla by to zadna vetsi fuska... Tedka do toho nepujdou ani zadarmo, pac by to museli delat prakticky od nuly a na to proste svoje zdroje vyuzivat nebudou....priority jsou jinde nez na ceskem trhu...bohuzel
    • Díky za odkaz. Mimochodem - Tomáš Pelta, který je podepsán v mailu, podobnost jmen s předsedou FAČR je jistě náhodná :D
      • Ja tam teda ctu Tomas Pata - ty Pelto!
        • Moje chyba.
  • Keyz
    Český fotbalový svaz *15*

    To je uskupení. Doma nic nevyřeší ale venku hrají důležité a chtějí hodně za nějakou českou ligu. Namísto aby měli radost, že tam vůbec jsou. To jsou de/ilové....Neuvěřitelné.
  • cumpi3
    Ono zpracování naší ligy bylo na takové úrovni, že to nikoho ani nemohlo bavit...
    • Absolutně irelevantní argument, že česká liga není ve FIFĚ 15. :D Stáhněte si patch na FIFA.cz. Můžete si tam zahrá i za Aritmu či admiru, jak tu psal autor článku. :D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit