Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Další moralista.Zachraň se kdo můžeš.Lidi jako tebe mám nejradši.Ty nejdospělší z dospělých....Co sem teda lezeš...(Sorry za flame, ale tihle lidi mě dokážou vytočit)
 • ZvacA
  Yep, máš recht. Podání vhodných léků by mělo být v boji proti infekci a při ideálním zastavení krvácení a ošetření takové rány jako kousance, nejideálnějším řešením, jak odvrátit hrozbu, aby dotyčný neskončil jako nemrtvý. Léky samy o sobě ale většinou nejsou okamžitě k dispozici, proto to celé polní a nejrychlejší opatření amputace, která sama o sobě není samozřejmě spolehlivá a stejně tak ne zrovna hygienická, a bylo již několikrát ukázáno, že nemusí vždy znamenat záchranu a je to buď a nebo, viz. právě hra nebo komiks. Ale v očích logiky přeživších se jedná o řešení nejspíše nejspolehlivější.

  Je třeba asi střízlivě říct, že celá ta teorie šíření/nešíření a transformace v zombies, případně protiopatření, má ve WD univerzu určité trhliny, způsobené navíc tím, že ať už je to seriál, komiksová předloha nebo hra, tak si každý titul této značky přidává menší nebo větší prvky do celé problematiky a výsledek tak působí sice stále logicky, ale dost násilně na sobě nalepeně - no vlastně to, co jsi naznačoval. :)
 • Chápu a je to asi nejrozumnější vysvětlení. Na druhou stranu - tím pádem by nebylo nutné nakažené zabíjet či jim amputovat končetiny, ale stačilo by obyčejné podání antibiotik. Obecně je to dost diskutabilní.. chápu, že tělo zombie bude rájem pro infekční částice, ale amputací končetiny v tomto špinavém prostředí k ní dojde taky.. což by spolu s obrovskou ztrátou krve vedlo k mnohem většímu riziku úmrtí..
 • Ronox
  :-*
 • ZvacA
  A to ještě nevíš o mém zájmu a fascinací chujů, kteří sem tam anonymně zamoralizují - to jsou teprve data na studii. Co řeším nebo neřeším, to ti může být zvesela u řiti, příteli.
 • *7*
 • Moc to žereš,najdi si holku( nebo kluka) a začni trochu žít. Řešení mechanismů absurdního zombii universa podle tupého komiksu a průměrného seriálu je docela infantilní.Pokud je ti třináct,tak se omlouvám,to já v té době řešil taky.
 • ZvacA
  Kousnutí ale není skutečně základní složkou celé transformace ve Walking dead a nebylo od začátku a ani pozdější informace, že nakažení jsou všichni, tomu vůbec neškodí - naopak. Pravidlo, že kousnutím se šíří nějaká " zombie nákaza nebo virus" zde neexistuje, což potvrdil i sám Kirkman. Přestože se konkrétně neví, co je faktorem, který způsobuje zombifikaci, hlavním spouštěčem je zde utlumení funkce mozku - tedy smrt. Samo kousnutí, či poškrábání je ve Walking dead nebezpečné "pouze" tím, že způsobí vzhledem k tomu, co všechno za bakteriální sešlost mají zombies v hubě nebo na prstech, vážnou infekci rány, která při neošetření nebo v možnosti vážnějšího poranění vede po čase přes klasické symptomy jako horečku a podobně k úmrtí. A nemusí to být jen infekce, ale taky vykrvácení, šok a tak dále. Proto ty opatření nejen v seriálu, ale i v komiksu, že se amputují chodidla a ruky - tělo se zbaví znečištěné rány a je šance na záchranu. Kousnutí je možná tedy katalyzátor nikoliv, ale původcem přeměny v zombíka. Podobně se mohou postavy vystavovat nebezpečí infekce tím, že na sobě mají sice vnitřnosti chodce nebo jsou potřísnění jejich krví ( tato varianta nepředstavuje velké nebezpečí), ale to nemusí být tak fatální, protože se nepřenáší žádný "virus" při kontaktu. Přestože je pravda, že to bije do očí, ale není to vyložená chyba.

  Každopádně, hlavním pravidlem je tady především to ( v případě nepoškození mozku), že úmrtí člověka = zombie. To, jak se k tomu dojde je už jedno.
 • Jj vubec to není oficiální....jen asi z hodinového rozhovoru, nebo co to bylo někdo vzal ukázky ze hry a sestříhal je za sebe a zvuk přeplácnul tím divným šumem. Takže záběry jsou oficiální a to znamená, že to nemění nic na tom, že to vypadá přinejlepším nudně. Snad se jim to ale povede
 • Tak kde se nákaza vzala mě celkem netrápí, nejvíc mi vadí do očí bijící chyby v "mechanismu nákazy". Člověk kouká na seriál, kde po několik epizod kousnutí (tzn. nakažení) vyvolá přeměnu v zombie a pak zjistí, že jsou všichni již "standardně" nakažení, takže v podstatě kousanec na nákazu stejně nemá vliv, tak proč se ho bát. Nehledě na to, že je úžasný pohled na lidi s hlubokými střelnými/řeznými ranami pokrytými vnitřnostmi zombií.. ale to nevadí.. nebyl kousnut, tak se nepřemění. To, že je rána plná infikovaného materiálu, na tom nic nemění. Asi jsem hnidopich, ale mně tyhle chyby neskutečně degradují požitek ze seriálu *13* *13*
 • To víš Activision asi blbne taky, COD se prodá ať je jakékoliv, si myslí zě i ostatní hry půjdou samy
 • Přijde mi to jako kamufláž blafu, který vydali a teď po nadávkách maskují aby neztratili prodeje
 • life28
  Problém neni v nasvietení, ani modeloch, ani efektoch. Tá hra proste vyzerá byť nudná a tam potom už žiadna grafika nepomôže. TWD SI je bez náplne, ktorá by ma zaujala
 • Keyz
  Bohužel,ne.Když něco naznačí tak to je často hodně divné.
  Pak to dost degraduje celou záležitost.Prostě koukáš na něco kde se zajímáš o příběh atd a pak tam začínají vylézat hovadiny...
  Nechápu proč to tam vymýšlí složité věci.Lidi řeší to co tam viděli.Kdyby to bylo rubačka kde by se nic neřeklo o nákaze tak skoro OK.Sice bych se divil proč se nic neřekne ale to je tak vše.
  Takto je tam hodně komických věcí.

  - Hlavně protože Zombie jsou tak časté tak mně více zajímavá celkový pohled na svět a ne kdo bude rodit a kdo bude mít drsné kecy.Tohle je opravdu pokaždé.Drsné kecy někdy bude rodit aby to bylo dramatické atd.
 • DeathOnVacation
  Proto jsem šel do diskuse :D. Christopher "Walken Dead"
 • ZvacA
  Bohužel, nic oficiálního. Sám tvůrce komiksu Kirkman se tomu vyhýbá i v předloze (osobně se domnívám, že ani on nemá představu s čím by měl přijít za vysvětlení) a koresponduje to mimo jiné s tím, že se vlastně přeživší nesetkají s nikým, od vlády, armády po lékaře na takové pozici, aby to byl schopný osvětlit. Seriál sice díky páté a šesté epizodě první řady, kde se skupina setkala s jedním přeživších výzkumníků v Centru pro kontrolu nemocí a prevenci v Atlantě (vzhledem k tomu, co tam ve skutečnosti přechovávají za materiál, včetně několika druhů neštovic pro obranné účely, se ani nedivím) naznačil něco v tom směru, že to může být uměle biologického charakteru a když se vezme v potaz info, že vědci údajně pracovali na protilátce, a tak museli mít nějakou představu s čím mají tu čest, tak se mohlo jednat o únik vědecky upravované nějaké srajdy, což je klasický scénář. Nicméně ve Walking dead univerzu se obecně neví ani to, zda je to vůbec virus, bakterie, druh houby, parazitu atd. Jisté je jen to, že přerod v zombie vzniká restartem vláken v oblasti mozkového kmene a kromě faktu, že jsou tím "nakažení" všichni a tudíž možnosti, že se to přeneslo vzduchem, neexistují o počátku epidemie žádné oficiální údaje. To, s čím se setkáš jsou jen fanouškovské teorie.
 • autor komiksu nechce upřesňovat, jak vznikla.
 • Lukyz
  Bylo někdy v rámci TWD ať komiks, seriál nebo hra od Telltale vysvětleno kde se takhle nákaza vzala nebo jak vznikla?
 • Kdyby hry byli kvalitní tak nebude nikdy přezombíkováno. Stejně jako nebude nikdy PřeRPGčkováno kdyby byli kvalitní atd...
 • ZvacA
  ucho:

  "Ale, záleží samozřejmě na vkusu."

  Tím osobně naznačuju, že mě samotnýmu přijde kvalitnější jakýkoliv amatérský trailer už tím, že se překope pouze hudební složka, doplní zvukové samply nebo spojí několik vydaných záběru do sebe s nějakou logikou, což pro mě zvyšuje hodnotu oproti oficiálnímu traileru. Tudíž se ti můžu na příklad z vysoka, protože co mně může přijít zajímavý, tobě stanovisko nezmění. Ale stačí YT a sám můžeš posoudit na svých oblíbených hrách, pokud k nim existují editace, zda ti to jde do vkusu - dobře se hledá pod doplněním jako "neoficiální". :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit