Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Hra je příjemná, ale bohužel nedodělaná. Líbí se mi grafika, nenáročnost na cpu, nepřekombinovaný systém surovin, soustředění na dopravu, hezké stavění tratí, kampaň která nenudí. Bohužel much je hodně a po pár hodinách mě odradily:
    - proč nejde zavřít okno kliknutím PM kdekoliv? Nehledě na otevírání okna občas s půlkou pod obrazovkou.
    - proč nikde není ceník zboží/osob? Pro přepravce blbá situace.
    - maintenance je vysoká, beru. Ale že továrna přestává vyrábět by mohlo přijít upozornění. Vlaky co stojí by taky mohly mít nižší poplatky než vlaky co jedou.
    - proč musím vlak nejdřív projet trasu než se začne zboží/zákazníci trochu hromadit?
    - proč není při stavbě trati krok zpět? Občas zjistím že pokračování předchozího úseku je naprd, a je to load nebo drahá úprava terénu.
    - path blocked u lodi? Když to předtím projela 10x?
    ...

    Za mě 6,5/10
    • Tilwaen
      A popisuješ tu Transport Fever, nebo OpenTTD? *1*
    • Nemusíš nechat projet první vlak prázdný. Nastavíš v jízdním řádu, že má počkat dokud nebude plný, a dále ho vypustíš kdykoliv se ti zachce, třeba i poloprázdný, protože na další stanici ho bude už čekat další náklad. Tahle hra chce trochu trpělivosti a zájem přijít na správná řešení. Na Steamu už teď nejdeš většinu odpovědí a návodů, které poradí. Hra není nedodělaná a funguje. Buď plníš zadané úkoly, a potom sbíráš ocenění, nebo si můžeš jen tak stavět, a potom se kochat, jak to jezdí.
  • Redakce? Hodláte se nějak postavit k tomu, že tahle recenze je fail, nebo to zahrajete do outu, že "jde o názor autora a ten se nemusí shodovat s nikým a zpovídat nikomu"? Jak už psali mnozí, názor by nevadil, vkus se může lišit, ale hodnocení by mělo být podepřeno argumenty, které mají logiku. Tyhle nemají a ta pětka je vůči dobré (určitě ne dokonalé) hře hnusná, protože zcela neférová.
    • Tak nakonec se na to autor i redakce vykaslali uplne. Vsak si na to za mesic nikdo nevzpomene.... skoda.
    • pan Loukota nema to, co cini chlapa chlapem. Co se da delat. Snad jen priste necist jeho recenze, protoze to je ztrata casu.
    • Zkoušel jsem to psát do diskuze mezi připomínky, tak to tam můžete podpořit.
  • No... tak nezbejva nez pockat kdo to bude recenzovat v levelu a s jakym vysledkem...
    • Tilwaen
      Lucka Jiříková, 2/5.
      • Viděl jsem recenzi od Lucie Jiříkové na http://pctuning.tyden.cz/multimedia/hry-a-zabava/43859-transport-fever-tentokrat-i-po-vode-a-vzduchem, ale jestli je stejná netuším. Dala 6 z 10 hvězd. Když jsem to přečetl, tak klasika, co nejde rychle a hned podle mně, tak je špatně. Chce se mi dodat: Jo holky, ty tomu prd rozuměj, za nás si hrály s panenkama, pro kluky byly autíčka a vláčky. *4*
        • Tilwaen
          Recenze úplně stejné nejsou, byť jsou v nich místy použity stejné obraty a jsou jim vytýkány podobné věci. Jen úplně nerozumím tomu, proč je číselné hodnocení autorky u jedné hry nekonzistentní; 6/10 by mělo odpovídat 3/5 v Levelu, nebo obráceně. Leda by měl PC Tuning nějaké příliš sofistikované hodnocení her.

          Ad dodatek: Dvě recenze, dva různí autoři rozdílných pohlaví, podobný verdikt. Ale zrovna holky tomu prd rozuměj *1*
          • vsak tu nekdo psal, ze loukotovi chybi, co dela muze muzem, takze mas pravdu, nekluci tomu prd rozumej *1*
  • Já se přidám na stranu autora, s TransportTycoon Deluxe se to nedá vůbec srovnávat. Zde je jen docela hezká 3D grafika, ale absolutně nezvládnutý herní model.
    • Mas pravdu. Srovnavat se to neda. A to je prave nejvetsi problem tehle recenze ze v ni neni nic jineho nez tohle nesmyslne srovnani. Misto toho abych se docetl jaky je Transport Fever, tak jsem se docetl ze to neni Transport Tycoon. :-) coz jaksi vim od ohlaseni. To je asi jako kdyz by se cela recenze na Witchera 3 venovala tomu, ze to neni nastupce Gothicu :-)
    • Srovnávejte, srovnávejte .... Osobně bych byl pro, aby každý, kdo nějakou hru hodnotí, začal tím, že napíše kolik strávil u daného titulu hracích hodin a pak v sobě zapudil tu touhu věci pořád porovnávat a subjektivně vyhodnotil, co je na DANÉM titulu dobré a co špatné. Hezká 3D grafika a nezvládnutý herní model? Říkám si, co to asi znamená a co si vlastně od hry čekal .... a to samé jsem si říkal při čtení autorovi recenze .... Jestli čekáte oTTD, tak proč vůbec zkoušíte jiné tituly? ....
    • To máš pravdu srovnat se to nedá, protože Transport Fever je prostě o level výše. Sebekriticky můžeš dodat (zatím) nejsem schopen zvládnout herní model této hry. Neboj nejsi sám: http://images.akamai.steamusercontent.com/ugc/135500881466854545/040A7544DAD231B88424F13D99289453AE528936/
      Až ti bude při největší obtížnosti po mapě jezdit 20-30 vlaků, 150-200 vozidel a lítat nad tím pár letadel, tak připustíš, že autor recenze nerozumí svojí práci. *4*
      • Možná to nebude až tak cenný příspěvek do téhle vyhrocené diskuze, ale když se tu všichni dělíme na část, co hernímu systému Transport Feveru rozumí a část, která mu údajně nerozumí, není náhodou chyba právě u samotné hry a ne u té míň šťastnější půlky z nás? Hra, která je tolik nepřístupná, že nestačí 5 hodin, aby se ji člověk naučil alespoň trochu "úspěšně" hrát?... Já měl s mojí hrou Mashinky chvílema úplně stejný pocit a výsledky z prvního playtestu, jako jsou na tom obrázku od One Day o pár řádků výš. A musím říct, že to byla jen a jen moje chyba jak jsem hru navrhl a jak komunikuje s hráčem. Tady máte další názor. *5*
        • Pokud ma ta hra mit ne uplne triviální model co jak dělat, kam co vozit apod tak na to budu klidne přicházet ne 5 h ale klidně 5 dní. Modifikace OPENTTD ma uz taky slizitejsi modely prumyslu ale k tomu je preci návod. Navod si přečtu a hned vim co delam spatne a ne ze to zacnu hrat bez snahy to pochopit a pi 5h budu nadávat ze je ra hra spatna. Nechci klikacku pro dementy. Vy snad ano?
        • Hra mi nepřijde vysloveně nepochopitelná, spíš její problém je ten, že se vozidla pohybují pomalu, ale čas plyne hrozně rychle. Ve výsledku to jestli jsme správně postavili trať zjistíme třeba za 3 herní roky a hra nás pomalu potápí do hnoje z kterého se nevyhrabeme. A řekl bych, že tak 5 pokusů stačí na to, aby každý zjistil jak se ve hře "chovat". Ale těch informací by hra mohla poskytovat víc, protože leckdy opravdu nevíme co se děje a sic můžeme kliknout na každého jednoho člověka, podrobnější statistiky poptávky docela chybí. Nemluvě o spoustě dalších realistických prvcích. A na mashinky se těšššššíím *14*
        • Problém u tohoto přístupu je v tom, že se zjevně nedělíme na půlku, která to pochopila, a půlku, která ne. Pak by to chyba hry mohla být, zjevně ale většina lidí je spokojená (soudě i dle recenzí na Steamu a Metacritics), takže bych se fakt přikláněl spíš k tomu, že chyba je v těch, co chtěli jen tahat vláčky a nečekali, že za tím bude hra. A že ji bude třeba pochopit.
          Btw na Mashinky se také těším...
          • Jen pořád nechápu, že jen díky tomu to dostalo 5/10. Pokud se nechci otravovat s penězi, tak je tam přeci snadbox, případně určitě komunita přijde s modifikacemi na úpravu ekonomiky (snížené/zvýšené náklady) jako v Train Feveru, pokud už se tak nestalo, tam to také pro někoho bylo moc a pro někoho zase málo.
        • Ja bych rekl ze tady dost zalezi na tom co od takove hry ocekavas. Ja osobne jsem doufal ze Transport Fever nebude jenom TTD ve 3D a jak funguje ekonomika hry tvurci docela otevrene vysvetlili jeste pred vydanim hry takze ja jsem spokojenej.

          Mimochodem na tvoje Mashinky se moc tesim! :D
      • Ten obrazek to zabil!
  • Vida, ted v diskusi o autobloku nize mne napadlo, jak je to s rizenim dopravy?
    Je mozne mit banalisovanou dvoukolejku? (tzn. ze kdyz je naval vlaku jednim smerem, mohou jet i po "nespravne" koleji, neni to jen jedna tam a druha zpet). Moderni systemy pro rizeni dopravy u SZDC to umoznuji.
    To pridelovani koleji lince je tragicke :( Jak je to s kolejemi prujezdnymi? Ty se nesmi zadne lince priradit? Co koleje manipulacni a vlakotvorba?
    • Zapomeň, jedna linka, jedna kolej, návěstidlo jedno/dvou směrné a hotovo. Na tohle se snad dá použít leda JBSS Bahn, snad i OpenTTD a možná Siumtrans (ty jsem nehrál). Průjezdnou kolej teda přiřadit v TF jde, pomocí waypointů, které jde stavět na trať.
  • Mozek
    Souhlasím s komentáři tady. Autor recenze rozhodně nepobral tu hru, nebo trávil moc času u oTTD a nějak ho to poznamenalo. Zkusil jsem to ze zvědavosti kuli tomuhle hodnocení a paráda za mě určitě 8/10 a další bod za ČEŠTINU. Už u toho nechtěně sedím asi 5 hodin a rozhodně to není zrovna hra, kterou bych normálně hrál. A je mě úplně jasný, že zítra budu pokračovat. *4*
    • Taky si myslím, že autora hodně ovlivnil jeho článek o TTD, který publikoval 3 dny před touto ehm recenzí...
    • Hodnocení po pěti hodinách hraní *1*
      • Mozek
        Vzhledem k tomu, že všechny dnešní srajdy typu CoD atd. mají kampaň dlouhou max. 6 hodin, tak nechápu čemu se směješ... *7*
        Navíc za takovej čas si každej už dokáže udělat názor jestli je to sračka, nebo to má potenciál a bude to fajn. Na to konec konců stačí hodina.
        • U takové hry to zas úplně nestačí (ale kdo by hrál 40 hodin aby pak napsal recenzi?), už jen kvůli jednotlivým dějiným érám, kvůli množství vozidel a možnostem práce s jízdní dráhou. Opravdu trvá to zhodnotit jak to funguje jako celek.
  • Ad konkurence: Hra je od Švýcarů a Švýcarský dopravní systém se promítá do hry. Tam totiž neznají konkurenci v dopravě tak jak jsme zvyklí. Tam si stát/kanton/město zaplatí společnost a ta má za úkol co nejefektivněji danou oblast "zasíťovat" a obhospodařovat. Tak to funguje i v té hře a konkurencí jsou hlavně "preference" obyvatel a podniků. Promítají se tam i další Švýcarské věci, předně důraz na přestupování / překládání a s tím spojený linkový systém i s taktem a předem daná nástupiště pro konkrétní linku (u osobní dopravy to chápu, když existuje pevný jízdní řád, u nákladní mi to přijde jako pitomost a škoda chybějících návěstidel co by to řešila).

    A překvapilo mě, že auto nezmínil HW nároky, které jsou po zastavění vyšší plochy trochu šílené. Co autorovi trochu za pravdu dám, že realističnost je sice skvělá co se ekonomického modelu týká a závislost produkce, výroby a odběru je dobře udělaná, ale pokud zastavíte mapu, tak má jeden člověk fakt problém uhlídat jestli všechny linky vozí tam, kde je odběr a jestli se nějaký trend nezměnil. Přecejen reálný dopravce má víc než jednoho dispečera a tady jste na to dost sami. Další problém je obnova vozidel. Automatická obnova sice nastavit jde, ale časem vás může pouhé obnovování vozového parku jedné linky slušně vykrvácet.
    • ja premyšlel o koupi ale videl jsem lets play, pozdní fázi hry, kde už mel týpek i mrakodrapy ve mestech a byl rok 2016 a sekalo se mu to tak šílene že mne to odradilo.
      • Nevím, na čem borec hrál, ale mě to jede plynule na 8 let starém dualcoru a 4 roky starý Nvidii bez problémů na střední nastavení i při dosažení roku 2030. Jo, OS Linux Mint 64.
        • Pokud jsi tam narval 64GB RAM, tak možná. Ta hra při větším množství vozidel a linek je strašně náročná (ale optimalizovanější než Train Fever to jo).
          • 64GB bohužel ne, jen 8GB. Snížil jsem A-A, vypnul jsem odlesk, vysoké stíny a geometrii a dosáhl roku 2035 bez problémů. Moje zkušenost je, že na plnění achievementů (*11* hrůza, převzato ze Steamu, jako počeštěné !?) mi stačí střední mapa a ne kvantita, ale kvalita linek.
  • Po dlouhe dobe recenze ktera je absolutne mimo...
    Autor totalne nepochopil hru...Je to stejny jako by si stezoval na moc zavodeni v zavodnich hrach......
    • asi jako v Cimrmanech "otevrel si hospodu u cesty, ale chodili mu tam lidi". Aplikovano na tento pruipad "pustil si Transport Fever, ale chtel Transport Tycoon"
      • Ale on poslal vlak a nejezdili mu tím lidi :D
  • Zajímavé paradoxy. Na jednu strany vycházejí články jak jsou strategie v úpadku a nikdo je nehraje, ale když už konečně něco vyjde a má se udělat recenze, tak to většinou skončí katastrofálním nepochopením, opisováním věcí z "krabičky" a sepsáním pár dojmů během zapnutí hry u obědové pauzy a fabulováním nad nedostatky, které ale většinou vzniknou vezmi židlý a klávesnicí, když autor něco domyslel místo aby prošel tutoriál/zjsitil jak to funguje. Tohle není akční FPS, kde stačí jen běžet a střílet, mozek hodit do koše a jen lehce modifikovat recenzi minulé verze nekonečných pokračování. Bohužel to není zdaleka poprvé, kdy je startegie nemsylsně podhodnocena (Grand Ages) nebo nadhodnocena (Tropico 5, Anno 2205) a z textu se toho člověk moc nedozví, krom toho že to ten člověk skoro nehrál, nepochopil, neorinetuje se v serii, nepozná rozdíly oproti předchozím dílům. *palec_dolů*
    • Už jsem to dočetl celé.

      Začíná to "porovnáváním" s Train Fever a oTTD, nicméně z výčtu odstavce věcí je vše co už bylo dávno v Train Feveru krom lodí a letadel, tak nevím co tím bylo myšleno. A dál už jen pláč nad tím jak je hra těžká a všechno drahé. Jinak se z toho množství textu nic o hře nedozvíte, což i na ty dojmy je poměrně málo, natož na recenzi. Pěkný Fail.
      • On tam pise ze hra neni tak tezka. Jen ze to jak je nastavena obtiznost znamena ze ho to nebavi tu hru hrat protoze to tak nejak brani v poradnem rozletu a staveni.
        • Jenomže mu to brání, protože to hraje blbě. Je to fakt úplně stejné, jako by si stěžoval, že se procházel po Doomu a pořád ho něco zabíjelo, přitom si myslel, že si konečně prohlédne peklo. A když teda nakonec řekl ok a jednu potvoru zastřelil... tak ho stejně sejmula jiná. Jestli ho nebaví strategie, proč je recenzuje?
          • Tilwaen
            Zrovna u Ládi Loukoty si nemyslím, že by ho strategie nebavily. Spíš mu tahle evidentně nesedla.
            • S tím bych taky polemizoval. Já si hru kupoval právě proto, že vypadala jako TT a jsem s ní velmi spokojen.
            • Pozitivní na té recenzi je to, že kdo čeká TT se dozví, že to opravdu není TT ! A ano, ta hra fakt každému sednout nemusí, její náročnost vyžaduje správné přemýšlení a plánování a nedává nic zadarmo. Proto je dobrá. Jen v té své realističnosti hodí hráči pár klacků pod nohy, což by nemusela, ale toho si autor nevšimne, když neví jak to hrát.
            • To bylo myšleno obecně.
              Spíš, než nesedla, ji kolosálně nepochopil. Což je blbé, může se to stát, ale pokud mi nějaká hra přijde fakt pitomá a ostatním ne (viz recenze na Steamu a Metacritics), jsou jen dvě možnosti: buď jsou úplně všichni blbí, nebo něco nechápu já. Nutno říct, že to druhé je skoro vždycky pravděpodobnější. A dle recenze je zjevné, že to neřešil, prostě se zasmál, hodil tam pětku a život jde dál. Což by prostě profesionální recenzent udělat neměl.
              Jinak na názor má samozřejmě právo, ale měl by si ho obhájit. Tady ho "obhajuje" nesmysly a věcmi, které v té hře prostě nejsou, respektive fungují jinak, než si myslí.
        • Tohle už bylo i v Train Feveru první 2-3 hry než jsem se to naučil, tak jsem taky sotva živořil. Nejde k tomu jen tak sednout a hrát, aniž bych cokoliv studoval a čekat, že když znám TT, tak se mi bude dařit, alespoň takový pocit mám z textu. Nicméně pokud si chci jen tak stavět, tak existuje snadbox bez financí, který je pokud vím i tady.
          K těm nákladům se mi to naopak docela líbí. Nutí to stavět stylem koridorů a využívat koleje pro více linek. Ne jako TT, kde každý vlak mohl mít svoji VIP trať pro sebe a peníze se valily.
          • Ja plne souhlasim jen jsem chtel uvest to co autor napsal v recenzi na pravou miru.
          • To je pravda, ze onen zvrhly styl zeleznice bez jedine vyhybky v TT mel byt nejakym zpusobem ostrakisovan. Hodne lidi to tak hralo a vzdy me to iritovalo. Mozna tim, ze by se nadrazi vybudovalo uz se zhlavim a budto jednokolejnym obousmernym vjezdem, nebo dvoukolejnym nebanalisovanym. I kdyz to by zase zabranilo zausteni dvou dvoukolejek do jedne stanice.
            • Asaroth: Jako jo, ale kolik vlaků se na to kolejiště (za sebe) taky vejde. Samozřejmě, že takhle to má logiku, ale celkové měřítko mi tak nějak nesedlo. Samozřejmě to v OpenTTD bylo mnohem lepší než v Train Fever (až na ty nedočkavé vlaky). S nedočkavými vlaky jsem pak měl opačný problém, protože krátký vlak jezdil sem tam tu délku nejdelšího vlaku. Osobně nechápu proč něco takového někdo do hry dal. Nedává to vůbec žádný smysl (upozornění by dávalo větší smysl)
            • Anovim:
              Tak v Ceske Trebove je kolejiste vetsi nez mesto :)))
              Problem s nedockavym vlakem resil autoblok - sada jednosmernych navestidel na useku o delce max. vlaku. A diky tomu mohl jet i jeden za druhym, podobne jako na realne draze.
            • Ano směrování podle jednosměrných návěstidel jsem používal, ale i tak to dalo zabrat, aby se občas vlaky nedostaly do deadlocku.
            • V původním TT na to existovali různé fígle jako třeba krátký (2x délka vlaku) jednosměrný úsek u napojení výhybek. V případě že se vlak po čekání otočil, dostal se ihned na návěstidlo, které zezadu nesměl projet a tak se otočil zase zpět. Ale OTT má daleko propracovanější systém směrování.
            • Na tohle mám jednoduchou odpověď. Dementní jeden vlak = jedna kolej byl totiž často výhodnější kvůli naprosto pitomé AI v TT a Locomotion, ta byla ochotná se po 20s čekání na návěstidle otočit a jet zpátky. Pak byl značný nepoměr mezi délkou vlaků a vzdálenostmi a tak se stávalo, že vlak čekající na návěstidle zablokoval výhybky a kolejiště, které by tento problém řešilo by muselo být delší než samotné město. TT k tomu prostě hráče docela nutil...
  • Dát téhle hře 5 to mi přijde jako říct, že země je plochá. Pokud autor nerozumí jádru hry, proč na to vůbec dělá recenzi :D. Naprostá ztráta času a tím myslím čtení této recenze. Jinak hra je dle mého názoru celkem povedená, má pár nedostatků, které zatím řeším stavění tak, aby to fungovalo, ale rozhodně na tom musejí ještě máknout, takže si hra zaslouží 7.0/10 a pokud jste fanoušek her podobných TT, rovnou dejte k hodnocení jeden bod navíc. Uvidíme jak se hra posune a hlavně co vymyslí komunita.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit