Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Odehráno cca 40 hodin, zatím pouze Americká kampaň. Pak Evropská. A pak konečně volná hra. No a dojmy? Vynikající nástupce Transport Tycoonu na který jsem čekal už velmi dlouho. Buď autoři nebo modeři se postarají, aby to dostalo i multiplayer (jako OTTD) a další rozšíření. Fandím tomu hodně a držim pěsti! 8/10
  • mě se líbí jak autor píše, že je to ve všech směrech lepší než train fever ale hodnocení to má zde horší :) každopádně mě osobně se transport fever velice líbí
  • Za mne jasná 9. Jediné co mi schází jsou ještě protivníci a nákupy továren nebo akcií jako bylo v Railroad Tycoonu, kde se soupeřova společnost po převzetí dala následně využít nebo rozprodat. Tahle hra stejně jako její předchůdce Train Fever chce trpělivost a zájem přijít na to, jak stavět a jezdit trasy, aby vydělávaly. Jinak smekám před nadšenci, kteří do hry zadarmo tvoří další modely a vylepšení. Dříve člověk na stavbu kolejiště potřeboval spoustu místa, peněz a hodin modelařiny a tady to všechno je a jen za pár euro.
  • tyjo..mě to bavilo, právě ta obtížnost tomu dodávala grády, když se mi konečně začalo dařit, byla to paráda.
    • Hrál jsem Train Fever a jako realističnost a obtížnost beru, ale v rámci ekonomického modelu, ne že mi bude hra házet pod nohy klacky, když za desítky mega dotáhnu k městu železnici a hra mi nedovolí postavit poslední úsek, protože se kříží s cestou co prostě nechce přetnout, nebo nejde z neznámého důvodu postavit most či nádraží. Tyhle bloky stály strašné herní peníze a byly o ničem. Často bylo potřeba vedle postavit trat, smazat a postavit tu samou trat znova.
      • Transport fever ma mnohem mnohem lepsi to staveni trati, silnic i nadrazi...
        • Tak tohle je bezva, že se poučili. Teď ještě kdyby tam byla návěstidla z OpenTTD a možnost nechat vlak zajet na libovolnou volnou kolej u nádraží
          • Přesně, tohle mě neuvěřitelně štve... nádraží má 8 kolejišť, jeden vlak je na 4 koleji, 7 jich je volných, přijíždí vlak, který se může dostat na 7 kolejišť složitěji na 3 v pohodě, ale on si musí vybrat tu obsazenou... pokaždé... stejně tak, když mám nadraží se 2 kolejišti protože mi tam projíždí nákladní vlak... pokaždé si vybere kolej obsazenou osobním vlakem... a semaforů tam můžou být 3 p/dele, stejně pojede vždy přes tu obsazenou... to se pak těžko zefektivňuje doprava, když se tam dějou takový nesmysly
            • Jako waypointy jde ty linky rozstřídit na různé koleje, ale když je linek víc než kolejí (a v reálném světě prakticky vždy), tak to nestačí.
            • Jj taky jsem mel ten problem.
    • Jj souhlas taky me na tom ta obtiznost bavi... mel jsem pres 100 milionu a rikal jsem si ze ted uz se to prece neda zkazit a tak jsem se poradne rozestavel, pockal par mesicu a bum 50M v minusu a uz se mi to proste s tema brutalnima urokama nepodarilo nijak zachranit :D
  • Asi pujdu proti proudu ale já bych bral ješte víc manažerskou hru, neco jako Football manažer, kde by byla spousta tabulek a grafika by byla treba jen mapa sveta, nebo nejakého státu a na tom nejaké ikonky.
    • Nebylo by pak lepsi se nechat zamestnat jako dispecer, nebo si zalozit firmu skutecnou? Vydelal bys i skutecne penize :D
    • Čistě dopravní takováhle hra by mohla být fajn, ale stále je tam nutnost nějak ovlivnit stavbu nové trati, její trasování a umístění nádraží. Jinak samozřejmě nákupy vozidel, jejich oběhy, jízdní řády, přípoje a ekonomické výstupy by tabulkově řešit šly
      • trasování bych práve vubec nerešil, ani nádraží, treba bych na mape evropy nakreslil čáru mezi Parižem a Prahou a to by jako byla ta trasa :)
        • Teoreticky by šlo, že by sis nechal naprojektovat 3 varianty a vybral tu co se ti nejvíc líbí (levnější a pomalejší, dražší a rychlejší, kapacitnější apod) jako to dělá ministerstvo dopravy potažmo SŽDC (jen by tam asi nebyla korupce :D)
    • Možná Capitalism?
  • 5 mi přijde drsný. Realistických budovatelských simulatoru moc není a mnozí za svůj život nedokázali vydělat ani v simcity 3000 natož 4. Co mi v recenzi chybí, jestli hra svou realističnost dodržuje. Třeba v train Fever byl problém postavit přejezd, měl jen jeden typ navestidla a linka směla jen na jednu kolej. To je prd realističnost
    • Možná kdyby lidi konečne začali chápat 5/10 jako prumer (což to matematicky taky je) ne jako totální katastrofu.
      • Možná jo, ale výtky vedly trochu nesprávným směrem. Té hře šlo vytknout úplně jiné věci. A vzhledme k nabídce transportních her to je stále nadprůměr.
      • člověk je zvyklej na zdejší poměry kde je 5/10 už propadák :D
    • nevím jestli je to doopravdy tak težké a realisticke, videl jsem pár dílu lets playe, chlapík stavel vláčky a v padesátém dílu až bil biliardár.
      Co mi prijde divný je plynutí času, treba postavička udelá krok a prejde jeden den. na hratelnost to zrejme nemá vlyv ale i tak...
      • To plynutí času je divné, přitom limity na přepravu u Train Fever byly v minutách (nevím jak to je tady). Každopádně to jsou věci na které recenzent úplně zapomněl a strhával za přílišnou realističnost, která však nebyla moc dovedena k dokonalosti
        • Tady prej zadnej limit na prepravu neni.
          • To je dobře, byl to celkem nesmysl jak mizeli cestující. Myslím, že nějaká vnitřní reputace stačí
  • Taky si myslím, že hodnocení je mimo, protože prostě autorovi hra nesedla. Transport Fever je těžká hra s důrazem na realističnost a to se jí myslím povedlo. Člověk prostě musí trochu přemýšlet a plánovat. Pokud se chce člověk odreagovat bez přemýšlení, může si zapnout "no cost" mod, který je ve hře integrovaný již od vývojářů a není problém vyblbnout se. Modů mimochodem denně vychází od komunity spoustu, takže si vyřádí i příznivci modelové železnice a jiní podobně postižení :-)
  • Tvl dat tomu petku jen proto ze zmenili koncept hry ktery recenzentovi nesedl... to je jako kdybych ja dal fife 0 jen proto ze nemam rad fotbal...
    • cumpi3
      ted ti kazdy bude davat plus, ale kdybych neco takoveho napsal o takovem far cry, atp *7*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit