Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Clanek perfektni a snad s kaxdym komentarem tu,plne souhlasim. Shenmue by dnes uz tak nezaujala,ale tenkrat to bylo proste epicke dilo,ktere obsahem uteklo ostatnim hram snad o 10 let. Stale cekam na dokonceni hry,ikdyz mam pocit ze je to dnes uz definitivne ztraceno…
    • maros.goc
      akoze nezaujala? :) ved ja som to hral vcera prvykrat a nikdy som doteraz nevidel tak detailny prieskum okolia a hratelnost :)
      • Jsem dá se říct příznivec značky Shenmue, ale objektivně má ta hra velice neohrabaný bojový systém a místy velice nepřívětivé řešení detekce kolizí (výrazné zejména při jízdě).

        Takže souhlasím, jako nová IP by dnes už pravděpodobně nezaujala. Ovšem jako součást "dědictví elektronické zábavy" a jako hra která evidentně svým zpracováním předběhla svoji dobu (v pozitivním i negativním slova smyslu) je to podle mne jeden z titulů, které by měl každý vážnější fanda hraní vyzkoušet nebo o něm alespoň vědět.
  • maros.goc
    zaujimalo by ma, preco ta hra spolu s dvojkou nevysli na steame ...na steame sa nachadza dreamcast kolekcia http://store.steampowered.com/app/71230/ ...preco nikdy nebola portovana na PC aj dvojica tychto bozskych hier ? :(
    • Ktovie, kazdopadne dobra sprava je ze sa obe daju dohrat na emulatore(dohral som ich do konca).
  • maros.goc
    Keďže nemam dreamcast tak som tu hru vcera skusil hrat cez emulator... Fantasticka úplne famozna hra, tak detailny prieskum okolia som este nikdy nevidel... Toto musim dohrať
  • Pokud se chcete o této hře chcete dozvědět více, přečtěte si:
    http://angryplayer.blogspot.cz/2013/04/shenmue.html
    Co jsem viděl a četl, tak tato hra posunula technické limity alespoň o takové 4 roky, po stránce gameplaye... no v lecčems je nepřekonaná. Japonci jsou prostě magoři (v dobrém slova smyslu).
  • Shenmue 1, Shenmue 2, Deadly Premonition = MUST PLAY.

    PS(My hraci stale dufame v Shenmue 3 a dokoncenia sagy!)
    • LOL, zrovna teraz(20 March 2014 ) *14* :
      "Yu Suzuki is looking into Kickstarter for Shenmue 3"
      http://www.eurogamer.net/articles/2014-03-20-yu-suzuki-is-looking-into-kickstarter
  • úvaha s malým...Ano měl jsem Shenmue a měl jsem Dreamcast.Poprvé jsem o tomto díle četl v levelu roku 1998 při nějakém krátkém preview.měl dokonce okorávat i krajíc chleba po určité době apod.V podstatě nesplnitelné ambice.Dále byla hra propagovaná i na stanici MTV kdeš opravdu uváděli neuvěřitelnou sumu která hra stála.Bohužel už si nepamatuji jak celá hra dopadla.Nehrál jsem Shenmue 2 a jednička končila odletem do číny kde měla být konfrontace s Lan Dim.Dnes je mi jednatřicet let a z konce devadesátých let si vybavuji tento kus jako by to bylo včera.Paradoxně možná tento titul spolu s dalšími nerentabilními projekty Segy mohly předznamenat úpadek Segy Dreamcast který si to rozhodně nezasloužil.Když jsem v nějakém článku, myslím že to byl také level četl že podpora této konzole končí měl jsem pocit velké lítosti a nespravedlnosti kterou jsem od té doby k tomuto průmyslu začal cítit.Dnes kdy vydeohry stále více a více recyklují jsou prodávány mnohem lépe než tehdy musím poznamenat že za svým zenitem a vrchlem je tento průmysl již nějakých 10,15 let.Kdysy dávno prohlásil jeden redaktor Levelu s přezdívkou Lachtan že tato převelice perspektivní dojné odvětví průmyslu směřuje ke klonovým válkám. Jak nadčasová to byla slova .Ono se toho v podstatě zase tolik nezměnilo.Vše již bylo vymyšleno, přechod do 3d byl vrchol krom adventur jakéhokoliv žánru.Dál je nasnadě říct že dalšího cyklu se již nedočkáme.U několika velice dobrých a myslím si i zběhlých lidí v této zábavě a kratochvíli, někdy i umění jsem si všiml určité věci.Přestali s hraním v roce 2000 nebo tak nějak a po této době která mezitím uplynula jsem s nimi měl po jejich opětovném zaangažování do her velmi přínosný rozhovor.Víš sud byl v té době kolem toho zmíněného roku prázdný a já čekal až ho někdo zaplní něčím kvůli čemu budu pocitovat stejný pocit jako u Shenmue.Je to na vás vývojáři aby jste nám už pouze rozvedli koncepty již vymyšlené, psali příběhy které nás budou imponovat, vytvořili herní mechaniky které nebudou zavánět zpuchlinou a aby se do vašich slov vrátilo trochu pravdy a nejenom agitačních slibů.Shenmue byl průkopník možná dnes nejprodávanější sérii ale také dokazuje že se někdy bohužel s nejlepšími úmysly a vizí která tady dnes tolik chybí můžete zanedlouho odebrat směrem k bankrotu.Ještě že většina dnešních vývojářů takto nepřemýšlí.Netýká se to ale také pouze tohoto odvětví ale to už je jiný příběh...RIP gaming
    • Epic.
  • odkedy som tuto hru dokoncil tak stale hladam ci sa najde niekto kto tuto hru este dokonci.u mna tato hra je neprekonatelna dodnes.
  • Nejlepsi hra vsech dob, kdo nehral nepochopi.
  • Corvus
    Díky za naprosto parádní článek! Mám opravdu hodně rád podobně (historicky) zaměřené články, i když to je o hrách, které jsem nehrál/které bych asi nehrál. Je to vždy osvěžující čtení a vyloženě mě baví číst o problémech, snech a případně úspěchu/neúspěchu dané hry či série. Víc takových článků... A obecně víc článků ve stylu retro a vzpomínání. Vděčné téma... Díky.
  • smajdal
    Jsem o této hře poprvé a naposled slyšel už hodně dávno od Vávry na konci Levelu, kde ji docela vychvaloval. Hmm, asi ji zkusím zahrát přes emulátor, jestli to půjde.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit