Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Už z E3 gameplay videí to vypadalo hrozně rychle a podobně chaoticky jako poslední Battlefieldy, ale doufal jsem, že to bylo spíš nezkušeností hráčů. Bohužel, tady je vidět, že víceméně přeskinovali BF4 a tím skončili. Když tam vývojář říká, že tohle nejsou jen další M16, a hned v následujícím záběru si tam chlapík pobíhá s těžkým kulometem s optikou, který je podle všeho težký jak airsoftka a přesný jak sniperka, působí to vyloženě trapně. Čekám už jen na přidání autentických obřích nepřátelských krabů https://www.youtube.com/watch?v=fMfapDlm9UY
    • https://www.youtube.com/watch?v=8ljv0VZ1R8U
      Na pohodu... :D

      Jinak ten chlapik to rika v kontextu toho ze mohli tvorit do hry nejaky zajimavy a mene znamy zbrane coz je zajimavejsi nez tvorit zase dalsi M16ku..
      • Magister_Peditum
        Na pohodu? To sotva. Musí jít krokem a pás mu drží druhý člověk. Navíc bych strašně rád viděl, jak bude ve stoje jeden člověk nabíjet. *15*
        • no jo jenze oni nedelaj chudou kopii reality ani delaji video hru...

          ja si tady opravdu pripadam jako nejakej exot mezi cechama a slovakama, me prijde ze co cech a slovak to silenec do simulatoru reality nebo strategicke guru, asi jsem jeden z mala co radeji prejizdel babky na prechodu v carmageddonu a mastil quake nebo unreal misto vietcongu...

          plakat nad realistickosti battlefieldu je stejny jako rvat proc Red Alert neni jako Panzer General..

          ja mam taky hodne problemu z dnesnimy hrami ted akorat jsem koupil Shadow of Mordor a taky jsem se chytal zezacatku za hlavu co je to za konzolovou sracku ale pomalu jsem se do toho dostaval a bavi me to cim dal vic i kdyz po tech 2 letech uz to neni zadna bomba...

          Taky nezapominejte ze divat se na video ktere pusobi debilne a chaoticky je neco jineho nez to primo hrat, mozna ten chaos zvisuje imersivni zazitek.. nebo mozna uz nam neni 15 a nedokazeme se do toho tak vzit jako mladsi rocniky a zda se nam to debilnejsi a debilnejsi....
          • Magister_Peditum
            Už asi po sté. Nikdo nechce z BF dělat simulátor. Ale stejně jako očekáváš, že v AoE2 budeš hrát za středověké národy, tak u hry z WW1 očekáváš, že tam nebude každý běhat se samopalem nebo kulometem. To přirovnání s Red Alertem kulhá na obě nohy. Zobrazuje snad Red Alert realitu? Ne. Proto si tam může dovolit cokoliv. Kdyby BF1 zobrazoval alternativní WW1 (třeba steampunk), tak by taky nikdo neřekl ani popel.
            • Pokud vím, vývojáři řekli, že to je alternativní 1.světová, z tohohle důvodu třeba mění i historický průběh bitev nebo vymýšlí nové zbraně.
            • Magister_Peditum
              Duke: Po přečtení mého komentu napíšeš tohle? Vždyť píšu, že BF 1942 nebyl bez chyb. Proč se toho držíš jako klíště? Psal jsi o Vietnamu, na to jsem ti odpověděl.
            • Magister_Peditum:

              mam tady jeste BF BC a BF BC2 A BF Heroes... :)
            • H:
              mohl bych tady rikat neco o nejake psycho-vizualite nebo psycho-prestavach ktere jakoby pusobi uveritelne [nebo nam to vsugerovaly povidky a filmy nebot my jsme tam fyzicky nebyli aby jsme to potvrdily?] ale spis se vratim k zakladu... copa o tom vyobrazovani blizke uveritelnosti nekdy battlefield byl?

              kdyz jsem videl Centruy Of War a pak jsem hral bf 1942 tak me na tom moc blizkeho nepripadalo... spis me ten bf 1942 jako jakasy parodie nez neco co by ktomu melo blizko, k nejakemu viobrazeni WWII
            • Magister_Peditum
              Duke: Ano, BF VIetnam zobrazoval skutečnou válku ve Vietnamu. BF 1942 měl celou řadu nedostatků a proto taky vznikl mod, který to opravil. I sami autoři to ostatně napravili právě BF Vietnamem. Co tam máš dál?
            • Duke: Vyobrazení reality v oněch hrách nebylo tak vzdálené realitě, jako jí je vzdálené vyobrazení reality 1.sv.v v BF1.
            • copa bf1942 zobrazoval skutecnou valku WWII? copa bf Vietnam zobrazoval skutecnou valku ve Vientamu? co si vzpominam tak i ten trailer pusobil dost jako urcitej moment z Apocalypse Now

              Tohle premoudrele preudo intelektualni debatovani nikam nevede... BF byl vzdycky o necem jinym, i kdyz reknes ze ti nejde o simulaci ale o neco mezi.. mno podle me 1942 napriklad nebyla ani to mezi...
        • Tak to video jsem poslal zrovna jako vtip. Jen bych se rad ujistil ze to vsichni chapeme :D

          BTW. ten kanal ma moc zajimavy videa o zbranich z 1. svetove valky. Doporucuju kazdemu kdo se o tyhle veci zajima.
          • Magister_Peditum
            OK, jinak k WW1 existuje i vynikající kanál Great War a hezky je shrnuta i v Epic History TV. Ale Great War je naprostá bomba.
            • Jj to je taky vynikajici kanal a C&Rsenal a Great War spolu podle vseho i spolupracuji a Othais se obcas v nekterych videich kanalu Great War taky objevi ale C&Rsenal se specializuje v podstate jen na zbrane a pribehy okolo jejich vyvoje.
  • Fajn řešení by bylo, kdyby různý mapy reprezentovaly různý období války a omezovaly tak arzenál. Na mapě ze začátku války by se snipilo opakovačkama a lidi se mlátili v zákopech lopatkama. Na mapě z konce války by jezdily tanky a střílelo ze samopalů.
  • Ja nevim jsestli je tady hodne lidi padlo nahlavu, nebo nevim co cekali ze to bude za hru, kdyz je to serie Battlefield.. nebo snad BF1942 byl snad nejakej realistickej simulator valky? vy jste snad cekali neco jako ARMA z 1 svetovy nebo co? to nevite o cem serie Battlefield je?

    battlefield nikdy nebyl ani jako Red Orchestra, tak nechapu co od toho urcity lidi porad cekaji, placete na spatnym hrobe...
  • A právě proto moc her z 1.světový neexistuje. Pro autentickej zážitek byste po připojení do hry museli 2 hodiny vyhazovat bahno a výkaly ze zákopu zatimco vás žerou vši a máte tyfus. Pak by se vyběhlo na zteč, kde koupíte po pár metrech kulku z kulometu. GG WP, jde se na další hru.
    • Magister_Peditum
      Baví mě, jak se to zastánci BF1 snaží vždy hnát ad absurdum. Tohle neřešíš ani ve Verdunu a to je v porovnání s BF1 ultra simulátor. Jediné, co by stačilo, kdyby nějak zamezili tomu, aby tam každý první běhal se samopalem, to je celé.
      • tak proc nehrajes red orchestru ne? stejne tady mluvis jako nekdo kdo bf vubec nehraje a spis to vypada ze tu diskutujes jako klasicky stamgasten ktery tu posledni 2 roky strasi v diskuzi... ja pamatuju vic... tenkrat v roce 2006 tady stasil jakysy JOE ktery nam rikal jak PS3 az vyjde rozdrti uplne vsechno.. a dneska uz tu neni.. a vlastne tu nejsou ani ty diskuze .. treba vsechno to poceni a intelektualni zvatlani nad lestenim diskuzniho ega za dalsi 3 roky uplne zmizi jako ty debaty taty od 2001 az do 2009 nebo kdy to bylo... :D
        • Magister_Peditum
          Tahle argumentace mi silně připomíná "Tak si zkus tu hru naprogramovat sám, když jseš tak chytrej." *15* Jistěže tu třeba tahle diskuse za pár měsíců/let už nebude. No a? Bavíme se teď a tady o infu v tomhle článku. Od toho tady ta diskuse je. Že tu u každé novinky o BF1 nehýkám nadšením se ti moc omlouvám, ale to na tom nic nemění.
    • eStar
      Nikdo po nich nechtěl simulátor, ale autentický zážitek by byl fajn.
  • Myslim že lidi co nejsou "casual" hráči se nejvíc těšili na to,že to bude krásný, neokoukaný prostředí, bez automatů nebo ve velmi omezeném počtu, častý boje na bodáky a bez neomezeného spamování granátů díky bednám s municí.
    Místo toho sice dostanou neokoukaný krásný prostředí, zato plný WTF momentů kde bude historie a vizuální realismus dostávat řádně na anus.
    Nikdo nečekal že se tam bude řešit únava postavy či možnost při chlorinovým útoku zadržet na chvíly dech a utéct z oblasti bez použití masky (např.), ale oni z toho udělají jízdru na horské dráze.
  • Já si nemůžu pomoct, ale mě to teda jako reskin BF4 nepřijde ani náhodou. Že je BF4 reskin trojky? Pravda. Zpackaný Hardline reskin BF4? Pravda. Ale tohle na mě nepůsobí reskinem ani náhodou. Zachovali stejné herní mechaniky jako v předchozích Battlefieldech, ale o přeskinovanosti tu není řeč, je to úplně něco jiného. Sledoval jsem spousty videí od NoVA, Brokenmachine, Stonemountain64, Ravic, Threattyho a dalších a prostě nesouhlasím.

    Jinak mám z BF1 smíšené pocity. Ten ženský hlas mě irituje, balistika je opravdu záhadná (rychlost kulek je mizerná), bodáku se takřka nedá uhnout. No ale viděli jsme jen jednu mapu a jinak nic, takže uvidíme, počítám, že obsahu a taktik bude nakonec mnohem více a spousta lidí bude příjemně překvapena. Aspoň doufám. Klasicky nepředobjědnávám a čekám až jak to bude po vydání vypadat - hlavně technický stav. Po BF4 už jim nevěřím ani dobrej den.:-)
  • Bude to blbost, ale aspoň si zastřílíme do Turků u Galipoli, jak vykoukne turban tak bum a headshot! *1*
  • Ale tak ruku na srdce, kdo čekal, že budou měnit něco, co vcelku funguje? Pro mě je BF hlavně super odreagování, kdy mě grafika v ruku v ruce s fantastickým zvukem vytrhne na chvíli z reality. Jsem rád, že zmizí nechutné technické hračičky jako flir, frag, ucav, mav a bude to trochu víc o tom jít do sebe, aniž by to bylo úplné COD.
  • Škoda. Mnoho potenciálu pryč. I ve druhé světové válce byly stále pro mnoho národů standartní opakovací pušky (Kar 98k, Lee Enfield, Mosin Nagant, M1903 Springfield, Arisaka...) byť mixované se samopaly (většinou důstojníci a poddůstojníci)... Až v průběhu války většina stran měnila za poloautomaty (Gewehr 41/43, v omezených kusech SVT-40, M1 Garand...) a Němci se nebáli naprosto nového konceptu útočné pušky s MKb 42, MP43, a nakonec StG 44...
    • Toho "v omezených kusech" vyráběného SVT-40 se vyrobilo cca čtyřikrát víc než G41+43 dohromady...
      • Wiki uvádí 1,6mil SVT-40 do r. 1945, s tím že po r. 1942 se puška vyrábí pouze málo. Dle stejného zdroje jich byla většina ztracena, i přes údajný poměr jednoho SVT ke dvěma Mosinům před operací Barbarossa, ve prospěch Wehrmachtu. Uvádí se, že r. 1942 dostala továrna vyrábějící tuto pušku rozkaz k výrobě Mosinu. Také praví, že 51,710 pušek byly varianty pro ostřelovače.

        Jiné zdroje se shodují v počtu ostřelovacích speciálů, ovšem někdy seliší počtem celkového počtu pušek. Válka.cz například uvádí pouze 1,3mil, ovšem není jasné zda toto číslo má poukazovat na počet vyrobených pušek do roku 1942, nebo do r. 1945 (kdy byla výroba zastavena kompletně). Gunsamerica.com, byť bych tento server neoznačil jako ideální zdroj, také uvádí kolem 1,6mil pušek. Také však praví, že posledním rokem, kdy SVT byla vyráběna ve větších počtech je rok 1943, což se sice neshoduje s jinými zdroji, nemusí to však nutně znamenat protiřečení.

        Takže ano, po r. 1941/42 již SVT nebylo příliš vídáno, a častěji byli vojáci vyzbrojováni Mosinem, Pepešou, nebo Sudajevem.
      • Demente, Gewehru 41/43 se vyrobilo v letech 1941-45 cca 1 milion kusů.
        SVT-40 se vyrobilo v letech 1940-1955 cca 1.6 milonu kusů a naprostá vetšina se nikdy nedostala na frontu. Takže než začneš dělat chytrýho, tak si ověř to co tu píšeš.
        • P.S. výroba SVT-40 skončila v lednu 1945, většina pušek byla vyrobená v roce 1941. Jak to bylo s tím čtením a psaním?
          • Wiki odborník?
        • *15* *15*
        • Je načase probudit se z vlhkého snu, ve kterém Adolf vyhrál válku a jeho hoši vyrobili milion kusů pušky, které ve skutečnosti vyrobili čtyři sta tisíc.
      • Nechej ho, ať se cítí profi odborníkem *3*
  • To, že BF1 nebude realistická hra je mi absolutně jedno. BF nikdy nebyla realistická hra a ani být neměla. Ale vydávat tenhle piece of garbage za autentickou hru z ww1 je popravyhodný.
    • To je výsledek *modernizace* dnešních her. Je úplně jedno, že to nedává smysl, hlavně, když je to cool v dobrý grafice a zaujme to děcka...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit