Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Každopádně se dá čekat (jak je dneska moderní) další kids hate na steamu v podobě špatných recenzí od nedospělých a zaostalých fanoušků hry pubg :)
    • nene to nejsou zoufale recenze to je bohuzel pravda Fortnite je totalni sr4cka a popravde i to H1Z1 je o dost lepsi. To spis jdou jen cekat rozzurene komenty tech spatnych recenzi Fortnite od kids a nedospelych spratku :)
  • Jsem cetl, ze i Naughty Dog chce tento rezim implementovat do multaku TLOU 2, to jsem zvedav na ty reakce. :-) Jinak si osobne myslim, ze na ten rezim nemuze mit nikdo patent a muze ho pouzit kdokoliv.
    • Jj. Herni mechanismy nelze patentovat.

      Uprimne, kde bychom dnes byli, kdyby byl patentovanej napr. deatmatch :-D
      • Možná u dost originálních her.
        • Ne. Herni mechanismy nelze patentovat. U nas to je stejne jako v US. Ale muzes mit copyright na brand. Takze muzes udelat druhej tetris, jen se to nesmi jmenovat tetris a odkazovat na tetris. Tusim ze Final Fantasy mela nejakej patent na combat... ale ten je nejenze proslej, ale je to spis hodne detailne popsana implementace napadu. Coz je trochu jine.

          Copyright protects only the particular manner of an author’s expression in literary, artistic, or musical form. Copyright protection does not extend to any idea, system, method, device, or trademark material involved in the development, merchandising, or playing of a game. Once a game has been made public, nothing in the copyright law prevents others from developing another game based on similar principles.
          • Já chtěl napsat jenom spíš že by bylo dost unikátních her kdyby se to dalo patentovat, že by to lidi snažili nějak obejí, nebo vymyšlet něco nového
            • SalemCZ
              Tak když vezmu že dneska, kdyby vydalo Activision Battlefield, tak by sis myslel že to je Battlefield, přitom by to bylo vlastně COD. Jednoduše ty hry se moc neposouvají. Kdyby tma byl něco jako patent tak by se ty hry mohly posouvat, třeba i za nějaký poplatek by se dalo hru licenzovat dál, že by se mohlo by někde bylo Deathmacht, kdy si to firma koupí.
            • Ja vim co myslis. Ale myslim, ze by to bylo naopak horsi a drazsi. Vetsi spolecnosti by zaplatili patent, ostatni by to meli tezsi. Jinak by se kopirovalo to co patentovat ani nejde - treba fotbal, pexeso a podobne.
    • Kdyby s těch lidí co tu všichni jmenovali měl mít patent tak asi Bohemka jelikož první úspěch měl mode k jejich hře. A je jedno kdo ho dělal, je to jako když si Blizzard snažil vymoci že je DOTA je jejich.
      • Jenže tam mod dělal Brendan Greene (Player Unknown), nejprve do DayZ modu pro Armu 2, pak do Army 3, pak licencoval H1Z1 a pak PUBG.
  • tak nevím přijde mi že Forninte Battle royal díky stavění je úplně jiný royal než u PUBG.
    • Popravdě řečeno tohle může poškodit jenom tvůrce PUBG kvůli tomu že si lidi uvědomí že to jsou ko..ti. Ale jsem zvědavej za jak dlouho to bude v moba hrách.
  • jeanczarny
    Autoři kopie si stěžují, že někdo kopíruje jejich kopii...
    • Spades
      A jakou hru přesně PUBG kopíruje? Myslíš ty módy, které udělal Player Unknown? Nebo H1Z1, na kterém taky dělal Player Unknown?
      • jeanczarny
        Tak Battle Royal mod byl už pro Starcraft 2 někdy v roce 2011. A od tý doby jich byla slušná řada. Guild Wars měla SouthSun Survival 2013, CS:GO mělo mod Battle Royal v roce 2014. Takže Brendan Green určitě neni první a nemá na tenhle mod monopol...
      • Ne. Treba minecraft battle royal mode, kterej byl zivej uz v 2012
      • Kdy ten mod vznikl? Jenom abych věděl od který doby to mám brát že to neni kopie modu.
        • Spades
          Mód pro DayZ vznikl mám dojem kolem 2013? Nebo to bylo pro Arma 2/3, nemůžu to najít s jistotou.
          • Shotmania vyšla v dubnu, měla tam mod, kde vlna pohlcovala okolí, tak je to royal? Nebo co přesně vlastně má být princip royalu?
            • Tak Shotmania byla jenom arenovka kde se ti zmenšovala arena.
            • Spades
              V principu jde jen o to, že máš velký otevřený svět, spoustu lidí a začínáš bez ničeho. Vlan, care package a tak jsou implementační detaily.
              Reaguju i na ty o trošku níž. Problém není v tom, že ten herní mód někde existuje, ale jde o to v jaké hře to je. Když hraju PUBG a baví mě, tak Minecraft ani Starcraft 2 BR mód není pro mě, protože to prostě není to samé. CSGO má podobné mechaniky, ale zase je na moc malém prostoru.
  • A neni vetsina napadu prevzata z filmu? Tam je to s pravama vyreseny jak? :D
    • Myslíš filmy na základe kníh ? *2*
    • No, je. Ale film Battle Royale je podle stejnojmenneho komixu. Ten ale take neni nijak originalni - kdybys ses pidil zpet, nasel bys povidku od americke spisovatelky z poloviny 19. stoleti (tusim cosi postapokalyptickyho) kde popisovala zapasy chudych deti pro zabavu bohatych.

      Tysim ze jse to menovalo Neviditelny muz nebo tak nejak.

      Samozrejme ta myslenka je v literature od nepameti.
    • Nemuzes si patentovat napad, jen jeho technicke provedeni.
  • Last Man Standing taky neni spatnej.
  • Tak Fortnite to spis uspesne paroduje. Kolo tam navic trva cca deset minut. Battleground je uplne jinej. Nevim co rvou. Na deatmatch si nikdo patent nedal, jednak to ani nejde, jednak to je blbost. Prodali 20 milionu, at jdou nekam.
    • jinak to je jejich strasna nenazranost. Epic to da verejne zdarma od 26. Nevim co by meli resit. Maximalne se pousmat.
  • když někdo uvede na trh něco úspěšného, měl by počítat s tím, že jeho úspěch bude chtít někdo zopakovat, klidně (velice) podobným způsobem...
    ještě že herní mechaniky a žánry nejdou patentovat
  • Jack1947
    Co Wildlands to taky budou "žalovat? :D
    • Spades
      Odkdy má Wildlands BR mód?
      • Jack1947
        Jo aha vlastně zatím PVP a co není může být a myslím že to tam časem bude.
  • Tohle se mi zda jako laikovi hodne extenzivni chapani prava dusevniho vlastnictvi.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit