Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Chim
    Dobré téma do FC, zajmali by mě názory i ostatních z redakce.

    Na jednu stranu se na to dá dívat i jako na přeskinované Diablo...
  • Magister_Peditum
    Jako v čem se tohle liší od střílení lidí v Mafii nebo GTA, kde taky prosí o život? Snad jen v tom, že to tam po vás vyloženě nikdo nepožaduje. Jinak třeba v Total Warech klidně zmasakruju 10 tisíc obyvatel města nebo popravím 500 zajatců, ani nemrknou. To je jako v cajku? Já nevím, ale když můžou existovat kontroverzní filmy, knihy, obrazy, fotky, tak proč by nemohli s podobnou tématikou existovat hry?
    • Veskoslav
      Vážně budeš srovnávat TW s tímto? Opravdu? *7*
      • Magister_Peditum
        A jak myslíš,že ty masakry probíhají. Že se to skrývá pod nějakou ikonkou "execution" neznamená, že tam ti "lidé" netrpí úplně stejně, jako v této hře. A ano, přeháním to, ale jen proto, že to tady vy mravokárci přeháníte taky. *1*
        • Firingo
          Přehánění je když se někdo vzteká za vyobrazení uhození dítěte ve hře ale podříznout malé dítě které pláče? Myslíš že odsuzování něčeho takového je přehnané? Promin ale jsme inteligentní bytosti tak snad se nebudem bavit zabíjením žen a dětí ne?
        • Veskoslav
          Jestli nevidíš rozdíl, tak myslím, že jakákoliv diskuze je zbytečná...Nebo ti v TW ukazují, jak je zabíjejí? Jak je mučí atd.?
          • zadnej rozdil neni zmacknes tlacitko na obrazovne uvidis obrazek, ale vysledek je uplne stejnej, totiz zadnej nic se nestane je to zas*ana hra.
            Prave v tomhle okamziku se nekde ve svete lidi navzajem vrazdi znasilnuji zotrocuji, ale to nikoho nezajima my jsme prece civilizovani evropane to se nas netyka a nedejboze aby nam neco takoveho ukazoval ve hre, to se z toho pak vsichni posereme a na tv nova bude 20minutova reportaz o tom jak tvurci uctivaji satana
          • Neukazují, ale měli by. Aby sis uvědomil, co se stane, když dáš někoho popravit.
            • Myslím, že ze strategie nijak nevymizí zábava, když v ní bude morální aspekt. K popravě zajatců máš nějaký důvod, pro zábavu to hádám neděláš a tak je dobré si uvědomit, za jakou cenu to je. Je na hráči, jak se k tomu postaví, pro někoho je zajatec nepřítel, pro někoho taky člověk. Můžeš se přeci dobře bavit a zvítězit i když s pocitem, že jsi pro vítězství musel zajít dál, než by se Ti líbilo.
            • takže hry už teď nebudou o zábavě, ale o tom ukázat, jak je svět hnusnej? to mi stačí koukat z okna nebo na zprávy, nepotřebuju to mít ve hře...
          • Magister_Peditum
            Takže tobě vadí jen to, že to násilí vidíš na vlastní oči. Hmm, jak pokrytecké. *15*
            • pokrytecke by to mohlo byt pouze v tom pripade, kdyby ti lide opravdu umirali ... ale tady jde o psychologicke pusobeni te hry...neni nic pokryteckeho na tom, ze na tebe jinak pusobi animace s realne vyobrazenou vrazdou, nez ,,uprava statistiky,, ... predpoklada se totiz, ze hrac chape, ze ve skutecnosti nikdo neumrel...to vsak neznamena, ze je normalni sledovat napr. zobrazovani vrazdeni nevinnych a ,,fandit,, vrahovi...vetsina lidi by neco takoveho mela pokladat za zlo a nemela by se s tim stotoznovat...tahle hra ale nabada presne k opaku
            • Magister_Peditum
              SK: Co oči nevidí, srdce nebolí?

              Veskoslav: Jsem si nevšiml, že by se tam někde měli vraždit děti (což naopak v TW při vyhlazování dobytých měst nepochybně probíhá). Ostatně třeba Defcon je na genocidě civilistů přímo postaven, a taky to nikomu nevadí.
            • Veskoslav
              Vážně ksakru nevidíš rozdíl, když popravíš děcko tím, že ho podřízneš v animaci a tím, že dáš popravit zajatce v TW? A v hlavě jinak v pořádku?
            • pokrytecke ?
  • Se nestacim divit jak moc to Petra vzalo. Si pripadam jak nekde v americe. Přitom taková šakózní hra.
  • Já se těšim ... i když to vypadá 'jenom' jako remake Postal 1 :) *so much controversy*
  • božíí.. skode jen ze to neni z pohledu prvni nebo treti osoby
  • Morraw
    Reakce na Kedarův příspěvek
    "Nic ve zlým, ale v GTA tě nikdo nenabádá k vraždění civilistů (a že jsem jich tam zabil). Na to, že mám násilí ve hrách rád tak si myslím, že tady to je opravdu trošku mimo mísu. Hra, která nabádá vyloženě jen k vraždění civilistů mi přijde už hodně kontroverzní."

    To je ta malá změna, kterou nedokážu pochopit. V GTA jsme zabili tisíce civilistů, ikdyž nás k tomu hra nenabádala a ještě jsme se u toho strašně bavili. Přejížděli je, upalovali, házeli granáty, ničili tankem atd. A teď je tu hra, která řekne "Zabij civilisty". A najednou je z toho pr*ser. Hmm

    EDIT: A ještě něco. Představte si tuhle hru, kde dostanete na začátku zbraně a budete muset dojít z jednoho konce mapy na druhý. Nic dalšího vám hra neřekne. A všude samozřejmě budou civilisti, policajti atd. Vsadím se, že 90% z vás by v tom měste udělalo totální brajgl. To už by bylo ok ??
    Tohle by byl pěkný námět na sociální experiment.
    • těžko se to vysvětluje, proč je to "samý" v jedný hře ok a v jiný není... možná to opravdu není to samý...
      • Je mi to jasny. Dokud je to legrace a muzes na lidi curat nebo je zabijet fialovym dildem a nebo je proste prejizdet na ulici autem aby u toho jeste herni postava pronesla nejakou vtipne sarkastickou hlasku tak je to ok... pochopitelne. Nebezpecny je to ve chvili kdy postava ma pro zabijeni civilistu nejaky asocialni motiv a navic u toho rika slovo "GENOCIDA". Proste kdyz zabijeni civilistu neni jen zabavna kratochvile na cestu z mise na misi ale kdyz je zabijeni civilistu mise samotna.
        • Ale určitým spůsobem je zabíjení civilů jako kratochvíle ještě horší, protože to nemáš za úkol, svobodně sis zvolil, že vyvraždíš půlku Time Square než odejdeš na další misi *9*
    • Veskoslav
      A tam prosili a ty jsi je pak podřezal jak nějaké zvíře? Navíc narozdíl od této "hry" nemusíš za celou dobu nikoho z civilistů zabít v GTA. Což tady je hlavním úkolem co nejvíce pozabíjet civilisty.
      • Magister_Peditum
        Třeba v Mafii civilové prosí o život...
        • Kozy
          Taky proto jsem nezabil ani jednoho.
      • Vrook
        To si fakt nikdo ze starejch GTA nepamatuje KIIIIIIILL FRENZYYY! ?? *15*
        • Veskoslav
          Jistě, že přejetí školky byla pecka. Ale tam to byl nějaký typ humoru. Ale ten tady rozhodně nevidím.
          • Magister_Peditum
            Takže když se tomu zasměješ, tak je to zabíjení v pořádku? *15* OK, tohle mohli SSáci vybalit jako obhajobu v Norimberku. *1*
          • Vrook
            Už jsem to někde psal. To jsou dvě roviny. Humor přece zabíjení neospravedlňuje. Je to pak otázka vkusu. Ve smyslu morálky je to úplně to samý.
  • yuri337
    Ano, taky v GTA ze srandy občas odprásknu nebo přejedu pár hloupých/otravných civilistů. Ale tohle už je opravdu hnusné. Střílet lidi, prosící o život, kteří mi nic neudělali, na to žaludek opravdu nemám. Vyžívat se kosením "bad guys" mě baví, tohle už ne.
    Ale rozhodně bych nic takového nezakazoval/necenzuroval, fanoušky si hra jistě najde.
    • maros.goc
      Aha takze zabit niekoho len tak zo srandy je podla teba ok a zabava, no zanit pretože ma clovek dovod ako ta postava v hre je uz hnusne?

      Prepac ale ovela viac zvrateny mi prides ty :-)
    • Občas? pro me je cela herni napln vsech gta prejizdet lidi. stejne tak v open world hrach jako TES nebo treba Fallout neni mim cilem zabyt nejvetsiho zaporaka ale dostat se na takovy lvl abych byl schopny pozabijet vsechny neutralni npc. je to proste sranda
    • nekromant33
      Copak v GTA, ale v Prototype! V momentě kdy jsem si odemknul whipfist tak jsem jen naháněl co nejvíc lidí na jedno místo, abych jich přepůlil máchnutím co nejvíc. Proč? Proč ne..
    • Já jsem nevěděl že ve hrách pobíhaj skutečný lidi :D
    • JJ v GTA prece o zivot neprosi tak je to v poradku protoze jsou jenom otravny...

      Jenom bych chtel dodat ze GTA je ta hra kde civilista utika a rve strachy, strelis ho do nohy a nez se vyskrabe na nohy tak k nemu klidne dojdes a umlatis ho na zemi bejsbolovou palkou jenom proto ze ti rekl at uhnes z cesty! Takova je to hra! ...alespon kdyz ji hraju ja :D
  • nekromant33
    No je to v zásadě stylizovaný remake prvního Postalu (dvojka je opravdu někde jinde). Ale radši ať si lidi vybíjí zlost na shluku polygonů připomínající člověka (jestli nejsou lepší/horší varianty, to ať si rozmyslí každý sám), než aby je z zadržovaná frustrace a vyteklý nervy donutili jít do ulic.

    A samozřejmě jako vždy, žádná hra člověka bez duševních nebo mentálních problémů k afektu nedožene. Ty narušené ano, ale to může stejně i tak to, že nestihnou zelenou na semaforu.
  • La_Furia_Roja
    Brutalita i když je přehnaná mi ve hrách nevadí. Ale tohle už je fakt pro ukojení úchylných choutek asociálních individuálů. Taky to leccos vypovídá o člověku, který to celé vymyslel.
    • Hmmm, kdo nezhřešil, nechť hodí kamenem! Zkus si vzpomenout, kolik jsi ve hrách za celý svůj život zabil nepřátel v podobě lidí. Pak si dej facku, označ se za asociálního individuála a smaž tuto hovadinu, co jsi napsal. Jo a raději hraj hry s hranicí do 12ti let, aby neutrpěla tvá psychika.
    • Pokud si hraním hry ti asociálové choutky ukojí, tak by to mělo být na nobelovku.
    • Vypovida to o tom ze to je skvele tema na hru pro viralni marketing a ze na tom vytlucou nejaky prachy i kdyby to byla mizerna hra?
  • kubi-wan
    Nojo, Poláci... dejte to na recenzi Karlu Drdovi *1*
    • maros.goc
      Grygarovi :-D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit