Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • TheGGG
    ach, tak pěkný námět a oni to zabijou tou grafikou a stylem... no, toto bohužel vynechám...
    • Myslím že tebe taky hodně lidí přejde a vynechá.
      • Ale právě naopak, to je takový místní Ovčáček, který umí skoro vždy skvěle pobavit :D Ještě mi ho rozhodíš a pak přijdu o takové myšlenkové perly :D
    • Vogon
      K těm soubojům je důležité dodat, že konečně můžete v soubojích zapnout rychlý režim, takže se souboje skládají i z něčeho jiného než čekání. A podobné "vylepšení kvality života" jsou po hře všude. Je v textu nějaký pojem? Stačí, když přes něho přejedete myší a vyjede vám sloupek z kodexu.
      Dost opomíjená mi připadá grafická stránka hry, která je naprosto famózní. Přes nádherné a detailní pozadí lokací, po nádherné vizuální efekty. To samé audio, pěkný soundtrack, dobré herecké výkony, i když docela často herci přehrávají(Hlasy Neratu), ale způsobem, který zahřeje u srdce. Herecké výkony se nádherně ukazují i na společnících, nejlépe na Barikovi, kde je nádherný rozdíl ve vizuální a audio stránce, který dává hráči naprosto jasnou zprávu.
      A ten konec je sice uspěchaný, ale docela dává smysl pro všechny strany, i když ho nemá hráč v rukou. Každopádně příslib více Tyranny vítám, hra se mi osobně líbila více než Pillars of Eternity. A přidaa na tom ta kratší herní doba, Pillars se dost rychle omrzelo, Tyranny má tu výhodu, že než má vůbec šanci se omrzit, tak skončí. *1*

      Když jsme u těch rad, tak všem doporučuji hrát na vyšší obtížnost, na normální obtížnost je hra neskutečně lehká. Jak Lehká? První dohrání jsme projel, aniž bych věděl, že můžu vytvářet kouzla.

      Jinak největší chyba hry je pro mě naprosto nedostačující fáze hry Conquest, kdy hráč dělá rozhodnutí, o kterých vůbec není informovaný. A první akt, kdy je ve vzduchu hrozba, která není vůbec hrozivá.
      • Morraw
        Souhlas se vším. PoE byl trochu více roztáhnutý a generický (což nemyslím úplně zle). Tady tohle není typické fantasy. Ale Obsidian ukázal, že prostě umí vytvořit nový a unikátní lore s kouskem tajemna (Spires, Oldwalls). Stejně jako v případě White March 2.

        V Conquestu jsem měl taky problém. Já jsem rád konzistentní ve svých rozhodnutích a takhle je dělat naslepo, je mi vždy protivné. Při druhém hraní, kdy člověk ví co a jak, je to lepší.

        Ta hrozba v prvním aktu se mi zdála celkem reálná, ptže jsem nevěděl, jak moc obsahu tam je a s hrou jsem se seznamoval. Ale četl jsem o takovém triku, kdy si počkáš na Day of Swords, respektive na den po něm a pak proneseš Edikt. Tím získáš 365 dní na dokončení *1*
      • Ano, upozornění na začátku Conquest .. vybírej/te moudře mi přišlo úsměvné. Pro mne to největší chyba není, jen další z řady řekněme nedomyšleností a nedodělků kterými Tyranny podle mě trpí. Klidně mohla zůstat ještě rok či co ve vývoji.
    • Magister_Peditum
      Jo, ten konec mě taky nepotěšil. Já hraju za věrného poddaného, který by kvůli "zákonu" nejraději zabil i vlastní mámu, a hra mě donutí povstat? Jako logicky pokud postava není fanatik, tak logika věci ho k tomu asi donutí, ale stejně mi tam chybí možnost typu: "Dobrovolně se vydám Vládcovi na milost a nemilost, protože to je můj führer." U tak rozvětvené hry mi ten useknutý konec vadí asi nejvíc.

      Jinak podle všeho Kyros právě edikty dálkově sesílat neumí, tohle umí jen hráč. Proto jsou z toho všichni tak vyplašení. Kyros vždy posílá ty svoje poslíčky.
      • Morraw
        Ten konec fakt nepochopitelný no. Čekal jsem, že se stanu Archonem, ale že se mi Tunon, před kterým jsem se klepal strachy, vydá na milost? Moc velké obrat na tom konci. V Anarchy a Rebellion konci to dáva smysl, ale zrovna v tomto případě je to hodně nešikovné a proti mému přesvědení.

        Jo s těmi edikty máš vlastně pravdu. Ale ty tvoje zase trvají jen dočasně.
        • jenze Kyros (pravdepodobne) ty edikty pise sam...to ze je pak nekdo na miste precte ze svitku je celkem jedno. Ty jako hrac je muzes sesilat jen diky vezi...bez ni udelas prd a navic jsou mnohem slabsi a taky je nevymyslis, ale pouzijes ty co uz stvoril Kyros. A co se tyka logiky...Kyrosovi se vlastne nevzepres, ale plnis jeho vuli az do samotneho konce...pak si uz jen kryjes vlastni zadek...co ti zbyva.
          • Magister_Peditum
            Ty se mu možná nevzepřeš, ale Tunon ti po jeho sklonění se před tebou hned poradí, že musíš na Kyra seslat preventivní edikt. Stejně tak je divný, proč ten Tunonův zabiják tě chce zabít (a Tunon tě chce soudit), když Kyros tě jako nového archona legitimizuje a jen nařídí, že se všichni archoni v Tiers mají pozabíjet nebo určit svého nadřízeného - což ty tak jako tak uděláš.
            • Magister_Peditum
              To mi právě přijde dost divné, když Tunon, který stovky let prosazuje Kyrovo právo a najednou po pár minutách obhajoby úplně změní názor.
            • A co se tveho soudu tyka, tak dodrzovani Kyrosova prava plati i pro archony...takze logicky jsou i stiznosti na tebe, ktere musis obhajit.
            • Co jsem pochopil, tak ten zabijak me ,,chtel,, zabit protoze sice byl podrizeny Tunonovi, ale jeste vice Kyrosovi a diky tomu vsemu co se stalo...videl v tobe pro Kyros hrozbu a tak bylo jeho povinnosti hrozbu odstranit. Asi takovy nejaky jeho kodex ci co. Co se Tunona tyka, tak on prvni vlastne odvrhl Kyros jako sveho pana/pani, kdyz aspon v mem pripade prohlasil neco ve smyslu, ze muj pohled na ,,pravo,, je bla bla bla mnohem super lepsi nez jak ho prosazuje Kyros a on sam v jeho sluzbach a ze se jeste s necim takovym nesetkal bla bla bla = uz nejsem uplne nejlepsi sluha Kyrose ale tvuj.
        • jakubc
          To je z té hry cítit ale už od začátku. Ono to tak trochu je v souladu s tím, že Tyranny oznámili "nedávno". Je to hodně jiná hra než klasická velká RPGčka - trochu bych to přirovnal ke Call of Duty mezi střílečkami, když poprvé vyšlo. Popravdě je to velmi zábavná hra, ale kdyby se stala standardem mezi cRPG, asi by to časem dost omrzelo, právě kvůli tomu, že obětuje trochu té svobody, aby měla pořádný drive. Já to jedu dost "sólo", ale zatím jsem neudělal nic vyloženě rebelského, přesto mě hra naprosto uzamkla nějaká decentnější řešení problémů. Nesnáší mě obě Kyrosovy armády i většina sil Tiers...
          • Morraw
            Podruhé jsem hru dohrál jako anarchista. A tam to bylo dost přímočaré. Prostě jsem všechny zabil. Ale neutrální průchod by mel dat větší variabilitu. Třeba na začátku se musíš rozhodnout, kdo povede útok na první vez. Sice mas možnost zvolit, ze se mají spojit, ale nakonec stejne musíš volit znova. A takových nucených rozhodnutí je tam více. Byl jsem z toho tak rozmrzely na to jak moc dávali najevo, ze mas moznosti volby. Přitom právě ta role, kdy hrajes vzorneho Fatebindera mi přišla ta nejzajímavější. Jsi neco jako inkvizitor.
    • Což o to krátké. V artbooku je vidět, že měli v plánu další dva akty. Teď je otázka zdali nestíhali nebo to prostě rozsekli na DLC.
      • Morraw
        Nejsem si jistý, že je to myšleno jako další akty. Ty stejné obrázky jsou použity na úplném konci hry, kde je sumarizace všech tvých rozhodnutí
        Problém je hlavně v časovém rozdělení aktů Akt I - 15h, Akt II - 20-25h a najednou Akt III - 2-3h
        Četl jsem spekulaci, že v tom měl Paradox prsty více než je zdrávo a donutil je to rozsekat na DLC. Ale uvidíme. Nic potvrzené nebylo. Obsidian by radši dělal nějakou velkou hru. Tahle hra mi přijde ještě více okrajová než Pillars. Takže možná jen takový fan projekt a zafinancování něčeho většího ?
        • tak Paradox :D tá hra bude mať nakoniec 100 dlc a hotová bude o 4 roky :D
        • Zir074
          To je teda pěkná sviňárna. Člověka navnadí prvními akty, které jsou pěkně dlouhé, a když už čekáte na to vyvrcholení jakože při začátku třetího aktu si říkáte : "Kruci, to je bomba a mám toho před sebou minimálně ještě dalších 15h!" a ono pak prd! :D Výsměch...

          Sice jsem Tyranny nehrál, ale dokážu si představit ten pocit zklamání (díky tomu, že jsem to zažil u jiných her) při tak rychlém ukončení třetího aktu.
          • restore
            Neni to tak zle. V urcitom momente mas najlepsiu moznu vybavu a uz nieje co lepsie ziskat - ono to tak postupne ktomu smeruje ako v kazdej hre. A zaroven vidis ako rychlo postupuje dej. To, ze neukoncia pribeh v tejto casti ti dojde tak v 3/4 hry, cize nieje to zrovna sok. Uz to cakas kukoncu, pribehu je tak na dlsi diel a lootu tak na 2 hodiny max...
  • Font scale - přiblížíš si font, paki nemusíč tak zoomovat, podívej se někdy do option tab
  • Opět dávám Obsidianu šanci a opět hraju jeho poslední výtvor. Mám odehrané jen asi tři hodiny, zasazení je celkem poutavé, ale technické zpracování je skutečně sociální a mám už poměrně velký problém s tím, aby mě hra (přesněji řečeno, gamebook hraný v dolní třetině obrazovky) v tomto provedení vtáhla a pohltila. Obzvlášť "animace" jsou odpudivé a pajduláci z nadhledu už mě taky neberou tolik, jako před 15 lety. Naopak prostředí vypadají někdy docela slušně. Autorovi recenze bych závěrem rád vzkázal, že tutorial je něco jiného.
    • tak si hraj ty svoje Witchery 3 nebo Dragon Age 3, které sice vypadají krásně, ale jsou prázdné jak dutý ořech. Pod tou krásou se skrývá pár nudných otazníků nebo průrev slepených dohromady nijakým příběhem. Já si radši zahraju něco, co sice nevypadá tak hezky, ale má to nějaký obsah a inteligentní příběh.
      • divinity ma obsah aj pribeh a nevyzera ako hnoj z roku 2001
      • Mozna by si mel radsi cist knizky, hry jsou preci jen primarne na to aby bylo neco videt.
        • hra je nelineární, poskytuje ti iluzi svobody a že se na tvorbě příběhu podílíš. To ti knížka nenabídne.
          • Ok, ale pak si nestezuj ze nekdo dela pekny hry ktery tebe nebavi, protoze hra je mimo toho ze muze mit pribeh zejmena vizualni zabava.
            • A v čem je vlastně zrovna Witcher 3 "hezčí" (znamená hezčí spíš vizuálně přitažlivější, zajímavější nebo výtvarně zdařilejší? znamená to řemeslnou úroveň, nebo umělecké podání?) než Tyranny? Mě se stylizace Tyranny (ještě jsem nehrál, soudím z obrázků a videí) líbí asi víc, než stylizace Witchera, která balancuje na hraně a spadá za hranu kýče. 1st person / 3rd person / bird's eye rakurs + úhel záběru jsou jen stylistické volby, v žádném případě neplatí dogma, že jedna volba je lepší, než ostatní. Osobně například 3rd person pov víceméně nesnáším, možná proto mám s Witcherem problém; ačkoliv možná ne, protože Mafia mě vždycky hodně bavila a přišla mi ostatně výtvarně zajímavější, než Witcher. (Tohle nemá být žádný flame, Witcher se mi relativně líbil.)

              Srovnej úspěch a legendární status her jako Transport Tycoon Deluxe, Tropico, série Civek... to jsou mimo jiné hry s originálním a funkčním výtvarným stylem. Ve 3d by nefungovaly nebo nefungovaly lépe (případ Civ a Tropica). Hra prostě nemá vypadat jako klon skutečnosti; ostatně třeba Witcher se o něco takového ani nesnaží, naopak se na barevném filmu naučil, že výtvarné řešení vyžaduje stylizaci, odklon od skutečnosti. Samozřejmě, pro některé hry a některé žánry je realismus formou stylizace; dovedu si představit i fantasy nebo sci-fi na takové pseudorealistické stylizaci postavené (do jisté míry to asi splňuje Mass Effect); takové hry většinou pracují s kontrastem mezi realisticky stylizovanou výtvarnou stránkou a motivy které naší představě o realismu odporují. (Half-Life a jeho monstra; když nad tím tak přemýšlím, druhý Half-Life mi asi vadil hlavně přemírou stylizace, první, výtvarně "realističtější" mi přišel mnohem, o deset tříd lepší; ale on byl samozřejmě i nápaditější a měl lépe postavené prostředí, zajímavější a výborně vyprávěný příběh... *1* )
            • vizualni interaktivite...
            • Hmm. Že je hra zejména vizuální zábava je jen tvůj názor. Faktem je, že hra je primárně o interaktivitě.
    • i pohled z nadhledu jse udelat hezky, viz treba Diablo 3. jenže tohle se vyvíjelo za zlomek času a nákladu oproti diablu, proto to tak i vypadá
  • Nevíte jestli se plánuje překlad do cz? (A jo, vím, že se mám naučit anglicky. Dyť taky hry s en jako v DEx přeložím bez potíží *1* ale tohle během chvíle nedám)
    • Vakek
      Taky si radši počkám zda se někdo vrhne na překlad
  • už se těším až si to zahraju. Mé přesvědčení v reálném světě je nejspíš chaotické dobro, tak jsem zvědav, jak se budu sžívat se zlými postavami.
    Erickson je možná dark fantasy, ale má neuvěřitelné množství kladných postav, takže ty knihy jsou pozitivní. Hra o trůny, podle toho co jsem o ní četl (sám jsem ji nečetl) je mnohem depresivnější, protože tam kladný hrdina není ani jeden, a pokud je někdo napůl kladný, tak ho Martin stejně zabije. Už jen z toho důvodu se mi do toho moc nechce.
    • Femto
      Je to Erikson a počkej na Vichr Smrti, tam jsou pěkně hnusné postavy, jeden gay je tam docela drsný .)
      • Magister_Peditum
        Jako jo, hnusný postavy tam jsou, ale to jsou spíš výjimky. I bůh smrti je docela veselá kopa. *15*
    • PreidaQ
      Já bych jenom dodal, že kecy o tom, jak Martin zabíjí hlavní postavy, jsou blbost. Martin snad až na nějakou tu výjimku nikdy nezabil hlavní postavu, které se přímo týkal příběh a která má v knize nějaký smysl a cíl. On zabíjí hlavně postavy, které mají sice největší důležitost z hlediska světa, ale z hlediska hlavního příběhu jsou brány čistě jako vedlejší postavy.

      Jinak Písen ledu a ohně je IMHO ze začátku velice skvělá, špinavá, alternativně-středověká freska, ale v průběhu začíná čím dál víc být pohádkové fantasy (draci a tak) s postupně klesající tendencí.
      • Martin najmä preferuje určité postavy, smrť Tyriona a Daenerys je krajne nepravdepodobný; komickejšie je len to ako sa nakoniec všetky jeho obľúbené postavy zídu pod jedným praporom a potiahnu proti Bielym chodcom. *1*
      • Magister_Peditum
        Že se tam vyskytují čím dál častěji fantasy prvky má svoji logiku. Bohužel při tempu vydávání jeho knih budeme rádi, když ságu vůbec dopíše.
        • Tomu neveris... Uzavreni pribehu by mu zabralo dalsich 10 knih. Uroven fantasy prvku mi prijde tak akorat...
    • To jsou argumenty jako od moji babicky... Martin par zajimavych postav napsal ale jinak generoval tucty dalsich prumernych a v pribehu se sam zamotal. Kazdopadne i tak jsem si serii uzil. OSOBNE ale nechapu, zaco vyhraval ceny nejlepsi rpg ... Min postav a vic deje by mu sluselo vic.

      A to jako melo byt dark fantasy? Muze mi to tu nekdo znaly definovat? Jako atmosfera zhruba na urovni E.A.Poa nebo Lovecrafta?
  • tohle má vysoké čsia jen z ciste nostalgie. Tohle si nezaslouzi ani 6/10....
    • Pozor edgelord útočí.
  • Vydržel sem to hrát tak hodinu..fakt děsně ukecané, až děs.
  • Ze starych rpg jsem hral jenom fallout 2 a tam textu nebylo moc. Jak na tom byly jine stare rpg, taky podobne ukecane nebo je to jen soucasny ulet Obsidianu, ze tam cpe tolik textu?
    Tohle tedy neni rozhodne nic pro mne (a to jsem fanousek rpg).
    • KrPa
      RPG byly vzdy ukacena, ARPG nikdy, tak si ujasni pojmy
    • Toto ale nemůže fanoušek rpg, jak se nazýváš, přece myslet vážně? :)
      • 0011
        Mám rád RPG bohaté na příběh a Baldury hraju dodneška, ale u Pillars of Eternity nejde o bohatý příběh, jde o to že ta hra je ukecaná a ukecanost != bohatý příběh. Kdyby 80% textů vypustili (zejména to "čtení" duší NPC) nijak by to hře neublížilo
      • Sám Avellone řekl, že u všech jejich RPG museli dost textu smazat, včetně F2, protože už toho bylo i na ně moc. Asi si hrál s postavou, co měla malou inteligenci, neboť uznávám, že se slovní zásobou „UGH UGH“ těch variant k dialogu moc není :D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit