Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • No když ví který mají smazat tak taky ví za kolik ty klíče a kde prodali.
    Myslím,že půjde o hezkých pár mega co jim zůstane za nechty.

    Je to zlodějna.
    *6*

    Jedno je jisté už od nich nic nechci a to mám jejich všechny nej hry a ani jedna není z již zmiňované distribuce.
  • Omlouvám se, jestli to tu už někdo zmínil, ale minimálně u nás existuje institut tzv. dobré víry. Příklad - ve městě se objeví prodejce nových aut, prodává více značek (to není nic proti ničemu) a má lepší ceny než oficiální distributoři (to taky není nelegální). Koupím u něj auto a pak se ukáže, že bylo kradené - jenže já si mohu auto nechat, pokud mne nic nevedlo k dojmu, že je něco v nepořádku. Jednal jsem v "dobré víře", že je všechno OK. Původní majitel kradeného auta si to bohužel musí vyřídit s prodejcem.

    Někdy je to hodně drsné - viz aktuální kauzy ukradených domů (pomocí zfalšovaných zápisů v katastru) - ale má to sloužit jako ochrana těch na konci řetězu (kteří by nakonec neměli ani prachy ani třeba ten dům).
    No, a v případě her je taková reakce prostě směšná - trestat zákazníky, protože ušetřili pár babek? Bravo, Ubisofte, to se ti fakt povedlo!
    • x_ander
      No s tou dobrou vírou nemáš úplně pravdu, protože slavný nový občanský zákoník to trochu změnil - tvůj příklad s autem by v reálu fungoval tak, že pokud ty v dobré víře koupíš auto od prodejce aut a zjistí se, že je kradené, tak to auto budeš muset vrátit majiteli a s prodejcem si to musíš vyřídit ty. Samozřejmě se ta situace bude lišit podle toho, jestli je to auto ojeté nebo ne, jestli je prodejce podnikatel nebo nepodnikatel atd.

      Každopádně tenhle případ je oproti Ubisoftu jiný - ty to samozřejmě kupuješ v dobré víře, o tom žádná. Ale Ubisoft, narozdíl od původního majitele auta, na tom není tratný. Auto ti seberou, protože ho vrátí původnímu majiteli. Tu hru ti ale vymažou proč? Vždyť Ubisoft z toho nic mít nebude, nedostane zpátky žádné zboží nebo peníze. Jen hráči udělá problém.

      Ale naprosto souhlasím, že tohle je prasácké chování Ubisoftu. Docela chápu, že mu vadí, že se někde šmelí s klíčema jeho hry. Ale řešit to tak, že se bude hra mazat hráči, který ten klíč řádně koupil, je prostě špatně. Ubisoft to má řešit úplně jinak a dělat kroky proti onomu šmelinářskému přeprodejci, ne prudit hráče.
      • Předpokládám, že hru ti nesmažou, jen ti ji neumožní hrát a to proto, že je užívána v rozporu s licenčními podmínkami. Cílem je znevěrohodnění tohoto prodejce, který poškozuje Ubisoft, obchodníky, kteří konají v souladu s licencí a vlastně i samotné hráče.
    • Ano, mas pravdu, ale musi se jednat o prodejce novych aut, na bazar to uz neuplatnis a plati, ze dobra vira je objektivne odduvodnene presvedceni, coz u sedeho a cerneho trhu, obchazeni restrikci pomoci vpn a podobne jen tezko obhajis.
      • No a jakou mám jako zákazník šanci zjistit, že je třeba G2P (neba jak se jmenuje) šedý obchodník? Jsem jako zákazník povinen si před nákupem udělat rozsáhlou rešerši (notabene jsem třeba angličtinou ne zcela políbený)? Jsem povinen ověřovat jestli je nějaké prohlášení prodejce nepravdivé (tvrdí, že jsou oficiální reseller)? A jak bych to měl udělat? Je snad obchodník z HongKongu automaticky podvodník?
        Obcházení restrikcí - o tom jsem se nikde nedočetl, pokud je to pravda, tak asi není co řešit. Na druhou stranu - i při obejití restrikcí autor/vydavatel/prodejce dostal své peníze. Kde a komu vznikla škoda? Prodejce neposlal prachy vydavateli - jak v tom figuruje zákazník?
        Prodejce vygeneroval falešné kódy? Ale to je zase problém mezi prodejcem a vydavatelem, ne můj, pokud nemám důvod si myslet, že to tak může být (a to nemám).

        Prostě Ubi má skřípat zubama, ale má se snažit postihnout šedý/černý prodej/piráty a ne si brát platícího zákazníka za rukojmí.
        Nicméně co můžeme vědět, třeba je v tom mnohem víc a dozvíme se později.
        • Nejsi povinen, ale kdyz to neudelas, vystavujes se riziku a pripadne nasledky muzes vycitat sobe, ne vyrobci. Ono nakupovat v zahranici je vzdy osemetne a oslabujes tim sve pravni postaveni. Proste si musis sam zvazit, jestli ti nizsi cena za to riziko stoji.

          Prodejce v hongkongu nemusi byt automaticky podvodnik, ale muze. Jestlize nabizi neobvykle nizke ceny, je na miste vyssi opatrnost, zvlaste pokud neumis anglicky a nerozumis tomu s cim souhlasis. Jestli si koupis licenci s regionalnim omezenim na rusko, nediv se , kdyz nebude v cechcach fungovat. Skoda vznikla primarne ubisoftu, protoze vydavatel nedostal sve penize, dostal mensi penize, nez mel a honkongsky prodejce si pravdepodobne prisel na jeho ukor k daleko vetsi marzi. Zakaznik mozna ani poskozeny byt nemusi. Jestli si koupil licenci pro rusky region, mozna muze svou hru stale hrat, v rusku. Jde hlavne o to, nakolik byl prodejcem informovany, ze jde o licenci pro jiny region. Kazdopadne je to mezi nim a prodejcem, neni duvod, proc by za konflikt mezi prodejcem a hracem mel prikori nest vydavatel.
          • No a kdyz si koupis Global Region a stejne ti ho smazou tak to ma znamenat co? Podle me by tedy Global mel bejt vsude pristupny. Plus je zajimavy ze mi smazli i AC III, ktery jsem dostal ke grafice nVidie to jim to taky ukradla? Kazdopadne to je uz jedno hold ubisoft nikdy vice i kdyby udelal nejlepsi hru na svete.
            • Podle reakci zde v diskusi global region smazany nebyl. Kazdopadne by Ubisoft mel poskytnout kazdemu hraci vysvetleni, jake konkretni duvody ho k tomu vedly. Stát se to mě, tak budu po nich chtít vysvětlení. Chápu že jsi naštvaný, ale obrátit svůj hněv proti Ubisoftu je zkratkovité. Mas grafiku od nvidie, nebo nejakeho jineho vyrobce, ktery od nvidie nakupuje cipy? Ta hra je tam od vyrobce grafiky, nebo ji tam prikladal distributor nebo prodejce? Vidis jak je snadne svou pozornost (a hnev) zamirit spatnym smerem? Nvidia s tim nemusi mit vubec nic spolecneho.
  • Jinak ještě dodám že mě nezmizelo nic vše kupované od nelicencovaných prodejců! Když kupuji licence tak chci aby byli Steamové a ano i když se dál spouštějí přes Uplay tak to má zjevně další výhodu! Steam v tomto případě nejspíš překryje tento Ubisoftí nezmar! Hail Gabe!
  • A kdo ty licence vydal??? UBI!!! Zajebaná společnost říkejte si tu co chcete jaké na to mají právo a kde si co si! Máte co jste chtěli! FC3 v limitované edici je to poslední co jsem si od Vás koupil! Radši si počkám 2 roky a pak to koupím na Steamu max do 5e!!! Bez tak ty Vaše tituly stojí za eee (Games.cz asi evidentně netuší že české slovo které tu nejde použít "shit" není nadávka ale odborný výraz!) Watch, Assasin, The Crew a teď už i FC všechno na jedno brdo! Sekáte to jak Baťa cvičky nebo trefnější jak Telltale ty jejich bezmozkové shity!
  • Jo jasne, chudacik majitel nemoze predsa tusit ze ked kupuje hru na pochybnych strankach kde hry stoja pomaly polovicu toho co vsade inde tak nieco neni v poriadku *7* Be smart, pay less ;) my ass
    • co je mi do toho! Ten klič nevznikl někde v generátoru nebo si ho onen prodejce nevytáhl z paty! Pokud se nejedná o RU verzi ale o naši regionální tak je mi úplně jedno kde, jak tento klič sehnal! Mě jako koncovému uživateli jde především o cenu a nevím proč bych měl podporovat Target, Amazon atp. což není nic jiného než nadnárodní korporace! Radši ty peníze pošlu českému prodejci který sice nemá licenci ale aspoň si váží mě jako zákazníka a hlavně nebudu posílat svoje peníze nějaké společnosti co div pomalu nezaměstnává nebohé mexikánce jen aby tlustá americká machna měla kuře které nevidělo denní světlo 1kg za cenu pod 1 dolar! Be smart, use your brain!
      • Hele, jestli jsi to koupil u nekoho, kdo si te vazi jako zakaznika, jak pises, tak nemas problem, vrati ti prachy.
      • No nasu/vasu regionalnu verziu vydava Playman, mas ju bezne v Xzone, Gameexprese, je ~ o 10€ lacnejsia ako na Amazone.de, co samozrejme tebe ako spekulantovy nestaci. Tak sprav jak ti radi Ubisoft, stazuj sa u svojho predajcu a potom napis ako cestne a ferovo sa voci tebe, postihnutemu zakaznikovy zachoval.
        • Este na upresnenie, ja sa vobec nezastavam Ubisoftu, hry od nich uz kupujem vyhradne v zlave na Steame za 5€, pretoze to je banda gasparov a neverim im uz ani nos medzi ocami, ale ja sa pozastavujem nad ludmi ktorym nepride divna podozrivo lacna cena. Ale tak blbi ludia su este aj v dnesnej dobe stale a stale schopny naletiet na pyramidove hry tak co uz. Celkovo ma tieto lacne kluce uz zaujimaju dlhsie, skade ich maju, pre ake regiony su urcene (aj ked Ubi ma narozdiel od Bethesdy trebars worldwide) atd. Dufam ze sa do toho teraz bude riadne sturat, nech sa to vyjasni.
  • PR genius co toto vymyslel :-D a
    nasr4t hracov ktori su uz nasrani za uplay a otrasne hry. Ubisoft xhce fakt zosadit tu EA z tronu:-D
    • Co bys navrhoval Ubisoftu? Aby se nechali okrádat? Lol. Mně až Unity zmizí z knihovny, tak si nechám vrátit peníze, přitlačím tu stovku-dvě a koupím to jinde znova.

      Shodneme se na tom, že by měli řešit spíš příčinu než důsledek, tzn. zajistit. aby člověk takovej klíč neměl vůbec možnost koupit, ovšem žijeme v západní společnosti, kde se řeší spíš následek, protože je to často mnohem pohodlnější :). U DVD a BR se to aspoň trochu výrobci snaží podchytit regionem, což u cd klíčů moc nejde.

      Jinak průměrně gramotnýmu člověku dojde, že to asi není úplně v pořádku, když hra stojí 60€ a on ji nakoupí za třetinovou cenu, že :). To už se dá dost těžko považovat za slevu.

      Ošklivý zlý nefunkční Uplay? Už zase? Ještě pořád? To nechám radši snad bez komentáře :D.
      • okradat? no ako sa to vezme. reselleri ako g2a tiez tie kluce museli kupit. alebo si ich vygenerovali?:D takto mali aspon nejaky zisk. teraz nasr4li hracov tak ze si od nich nekupia absolutne nic a stiahnu to(aj ked tie hry nestoja ani za ten warez)
  • Gonzi
    Celé to stojí a padá na tom, že si nekupuju věc, ale licenci a její prodejce se cítí být oprávněn k tomu říkat mi co s ní udělám, jako třeba že mi zakáže ji prodat dál (což je kolem a kolem bazar). Nejhorší na tom je, že to mnoha lidem přijde v pořádku a ještě budou chudáčka prodejce obhajovat.
    • i hloupa koupe je dohoda mezi prodejcem a kupujicim a obe strany musi dodrzet podminky a maji pravo se branit pred jejich porusovanim, nikdo nikoho nenuti tuto smlouvu uzavirat, bohuzel si velka cast lidi mysli, ze jen oni maji nezpochybnitelna prava a zadne povinnosti
    • flash789
      bazarovy prodej je trnem v oku mnoha distributorum her, protože ho nemůžou nijak zakazat, zajimave je ze u digitálních kopii to zakazat muzou..nebo..spis..to znemozni..na fyzickou hru a na digitalni by se měli vztahovat stejna pravidla, ...proste digitalni prodej je jeden velky bordel..a bohužel lidem to nevadi..hlavne pohodlicko..jednou se to ale obrati proti nim..to bude breku.
      • Zrovna na toto tema projel steam nekde ve francii nebo spanelsku (to bych musel hledat) nejakej soud. Soud zcela jednoznacne rek, ze zakaznik muze hru prodat, a oni mu to musi umoznit.
      • Omyl, bazarovy prodej se da zlikvidovat velmi snadno pres online akťivaci produktu.
      • Taky né každý má potřebu přeprodávat hry. Já bych je neprodával i kdyby to šlo tak snadno, jako před lety.
        Ale samozřejmě, ta možnost by tu být měla, to souhlasím.
  • Zajimavé, FC4 mi zůstal, ale Unity mi smázli. Ani v jednom případě se nejednalo o RU verzi a unity stálo v přepočtu cca 800kč, takže to nějak extra levnější nebylo.
    Tímhle Ubi hodně lidí naštve a v konečném důsledku to bude pro ně kontraproduktivní podle mě.
    Já tedy vyhodil 800 ven oknem *1* a z hry jsem si zahrál asi 30 min, pak jsem na to týden neměl čas a dnes je hra fuč.
    Příště si dvakrát rozmyslím, jestli si jejich hru koupím.
    Tohle je od nich hodně podlý tah. Kdyby mazali klíče z RU, kdy to lidi ojebávají přes proxy, tak to pochopím, ale takhle. Ať jdou do haje. *3*
    • ucho
      Měl by sis spíš rozmyslet, kde nakupuješ hry ;)
      A zažádej si o refundaci tam, kdes hru koupil. I když se jedná o nelicencovaného prodejce, byl by blázen, pokud by se ke svým zákazníkům otočil zády (tedy pokud nemá někde v pravidlech, že za funkčnost klíčů neručí a odebrání licence neřeší).
      Celkově nechápu tu naštvanost na Ubisoft. Lidi by měli být naštvaní spíš na ten obchod, kde klíč koupili, protože kdyby nešlo o nějaký podezřelý prodej (šmelinu), těžko by Ubisoft věděl, jaké klíče má deaktivovat...
      • eStar
        Ještě že hry od Ubisoftu nehraju, kdyby mi něco zmizelo tak bych tě po tomhle tvém příspěvku pravděpodobně nazval takovými jmény že by mě museli zabanovat. Můžeš mi vysvětlit co nám je do nějakého sporu Ubisoftu s prodejci? Proč koncoví zákazníci mají být trestáni? V naprosté většině případů se absolutně nedá zjistit jestli jsou klíče z jiného regionu. Jsem celkem přesvědčen že i já mám v knihovně na steamu několik takovýhle her koupených původně bůh ví kde, ale za všechny jsem řádně zaplatil tak nevím proč by mi měli být odebrány. Jestli je Ubisoft s přeprodeji nespokojen tak ať to řeší s pravými viníky a to jsou prodejci.
        • Má ale pravdu ucho, i když se ti to nelíbí.

          Když nakupuješ u šmelinářů, musíš to aktivovat přes vépéenku, holt musíš tušit, že to není OK. Je to stejné jako adidasky za čistapadepane nebo vodka ze stánku s novinama.

          Kdyby ti něco zmizelo, měl bys to řešit s tím, kdo ti to prodal. Když koupíš kradené auto a seberou to ho, také si nebudeš stěžovat automobilce, ale bazaru.

          --
          Někdo bere řádné zaplacení i to, že si platí účet na nějakém shareserveru.
          • tvl co furt placete o kradeni??? Vo to nejd ejde o to ze nekde prodava Ubisoft stejnej klic za megacenu jinde z nizsi a proc by mel zakaznik jak trouba platit vic??? Kdyz se to LEGALNE prodava levneji jen treba v jine zemi? Nakadit do ksichtu vycurankum jako ubisoft co kazdeho jen ojebou oni tu hru prodali a ted ji smazou??? WTF?
            • Protoze ten klic a ta cena je urcena pro jiny region a v podminkach uziti je regionalni omezeni. Co je na tom tak tezke pochopit?
        • Nakup na sedem/cernem trhu si s sebou nese sva rizika, tak to vzdycky bylo, je a bude. Tohle je riziko, ktere na sebe koncovy zakaznik bere, kdyz levne nakupuje u neverohodnych obchodniku. Mas-li pocit, ze tvuj prodejce byl seriozni, obrat se na nej a vyzadej si vraceni penez. Pak jako koncovy zakaznik nejsi trestan, ale odmenen, dostal jsi moznost si zdarma zahrat hru.
          • Idioti jako ty porad neco melou o nejaky sedym nebo cernym trhu. Tady nebylo NIC ukradeno. Ty licence jsou radne zaplaceny. A komukoli je zcela HOWNO do toho, kde si co na tyhle planete koupim.

            Jedinej kdo je tu zlodej je UBI a to je taky ten, koho by meli vsichni zalovat. A to jak hraci, tak prodejci. Proc to neresi s prodejci? Protoze NEMUZOU. Ti prodejci neudelali nic spatnyho. Proste stejne jako nekdo dovazi pres pul planety banany, oni nakoupili klice. A ZAPLATILI je.
            • eStar
              Losna: Jsi úplně mimo mísu, ale úplně. Ten spoluobčan není přece podnikatel a neodvádí daně, navíc se ti snaží prodat něco co bylo pravděpodobně ukradeno. Pokud by to byl podnikatel, řádně odváděl daně a snažil se ti prodat něco co bylo někde legálně koupeno pak nedělá nic proti zákonům ani proti jakýmkoliv morálním pravidlům. A co třeba autobazary? Tam také prodávají auta koupená bůh ví kde, ale dokud auto není kradené tak je to všem u zadku a nikdo ti ho nejde zabavit. A ještě jedna věc, přeprodávání není proti EULE, EULA se tímhle ve skutečnosti vůbec nezabývá.
              • Reakce na příspěvek:

                To jen hadas, jestli je nebo neni podnikatel a jestli mel nebo nemel k prodeji opravneni. A asi jsi nepochopil smysl sdeleni, nejde o to jestli to bylo legalni nebo ne, moralni nebo ne, kradene, sedy dovoz nebo oficialni distribuce. Smysl sdeleni byl, ze nekteri prodejci jsou neduveryhodni a i kdyz ti desetkrat takovy nakup projde, cas od casu se muzes spalit, to je riziko s kterym musis pocitat a kalkulovat s nim.

                EULA se tim obecne zabyva, protoze ti stanovuje prava a podminky uziti. Konkretne to pak zalezi na konkretni smlouve, tvrdit ze zadna end user smlouva nic takoveho nespecifikuje je odvazne tvrzeni.
            • Dnes mi u Tesca nabizel nejaky poctivy spoluobcan holici strojek. No mohl jsem ho koupit a radne zaplatit, ale ja ti proste nevim. Preci nejsem blbej platit nekomu za neco, co sehnal buh vi kde... A kdyz ano, beru na sebe urcite riziko. A stejne fungujou ti preprodejci. Maji nekolik zpusobu, jak ziskavat klice. Ve finale ale jen vydelavaji na duverivosti lidi.
              To, ze za ty hry platis na nelicencovanem obchode, neznamena, ze je vse v cajku. Ty mas mozna pocit, ze sis neco legalne koupil, ale to si jen neco namlouvas...
              • Reakce na příspěvek:

                Problem je, ze lide jsou lini cist podminky uziti, podepisi kde co a pak se divi. Ja pred vanoci hledal nejake sikovne sporeni. Renomovany financni poradce mi doporucil jedno, ktere bylo ekonomicky docela vyhodne, financne, jenze nez jsem mu podepsal smlouvu, tak jsem se vsechny ty podminky jal studovat a to se pak nestacis divit. Zbavuji se tam odpovednosti prakticky za vsechno, i veci, ktere oni mohou ovlivnit, ale ty jako klient nikoliv a kdyz uz se nezbavili odpovednosti rovnou, tak ti ulozili pídminky, ktere v praxi nikdo nesplni, treba menit heslo kazdy mesic (fakt kazdy mesic), takze kdyby neco, prokazou ti, zes zanedbal sve povinnosti a opet se vyvazou z odpovednosti. Naprosta vetsina lidi ti takovehle veci podepise a ani o tom nevi. Ja danou spolecnost odmitl jako neduveryhodnou, nekomu takovemu sve penize jednoduse sverit nehodlam. Pokud si nekdo odsouhlasi podminky online drm, jako je steam, uplay, origin a spol, tak at se nasledkum nedivi. Muze si to vzit jako ponauceni a prehodnotit sve dosavadni chovani.
            • Oznaceni idiota si schov pro sebe. Nikdo tu nemluvi o kradezi. Ty licence jsou pravdepodobne uzivany v rozporu s podminkami uziti a proto byly, opet v souladu s podminkami, ktere kazdy odsouhlasil, zneplatneny. Mas-li pocit, ze je to jinak nebo jiny pravni nazor, muzez ho postoupit soudu k posouzeni.

              Muj nazor je, ze maslo na hlave ma prodejce klicu, ktery je prodava v rozporu s podminkami nebo kupujici zapomnel upozornit na nektere podminky uziti (pravdepodobne regionalni) a nebo samotny hrac, ktery takove informace ignoroval. Hloupost neomlouva. To ze neco zaplatis jeste neznamena, ze si s tim muzes delat co chces a pokud si odsouhlasis deaktivaci produktu, ktery uzivas v rozporu s podminkami, pak muzes nadavat jen sam sobe.

              Kdyby hraci nebyli blbi a hromadne bojkotovali online drm, nemuseli by ted resit takovehle problemy. Online drm je zlo a prorokuji, ze s jeji rostouci monopolizaci bude jeste hur.
            • oh, kdyby ho mohli zalovat, tak uz to davno udelaji, ale jak se zda, tak se poruseni pobchodnich podminek dopustil nekdo uplne jiny
  • ó chudáčci Ubisoftíci ... když kaděj hráčům na hlavičky, tak to nikomu nevadí, ale když hráči kadí na hlavičky Ubisoftíkům, tak hnedka mazání kopií z Uplay. *13*
  • o--= *10* *11*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit