Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Buzny *10*
  • Tak ochrana je naprd. Nevidím důvod proč by lidé kteří si chtějí bazarovou hru koupit měli být takto postihováni. Jo vlastně vydavatel potom přichází o peníze.... Neumím si představit že by to takhle fungovalo např. u aut. Podle mě tohle není správné. Ovšem tato ochrana bude další výmluvou pro ty kteří si hry stahují. Podle mě by zákazník měl vyjádřit nesouhlas nekupováním produktu a ne nadávat na ochranu a potom šup stáhnout si hru. Takoví lidé jsou u mne pokrytci.
    • Re:smejki : A kdo urcil to,ze licence ma byt neprenosna?Proc by mela byt neprenosna?A proc tomu teda tak neni u dvd filmu,hudby apod.? Proc ma byt herni prumysl vyjimka?
      Ja k tomu nevidim jediny duvod.
      Tvurce nabizi k prodeji licenci,ktera opravnuje majitele k hrani dane hry.Jedna licence=jedna platba tvurci.Kdyz tu licenci koupim,tak jsem mu za ni zaplatil a dokud tu licenci vyuziva jeden clovek v danem case ,tak by s tim nemel prece byt problem a tvurcum muze byt sumak,kdo zrovna hru hraje.Dokud hru nerozmnozuju a tedy za jednu platbu nemam vice kopii,tak v tom nevidim nic spatneho.
      • Co se tyce toho,ze kdyz na neco nemam,tak nemam pravo to ukrast,tak s tim souhlasim.Ale nesouhlasim uz s tim,ze bych si to nemohl koupit z bazaru.Bazar neni kradez.Bazarem nedelam tvurci zadnou skodu.
        Porad se tocime kolem jedne jednotky(licence,kopie cokoli) za kterou tvurce dostal zaplaceno.
        Takze dokud mi nevysvetlis v cem konkretne tvurce trati diky bazaru,tak v tom nevidim nic spatneho.
        A osobne hry z bazaru nekupuji,ale nelibi se mi tenhle pristup hernich spolecnosti,kdy cloveka co si koupi hru z bazaru stavi temer na rovinu pirata.
    • smejki
      správa serverů něco stojí. člověk koupivší si bazarovou hru nedá správci serverů (=vydavateli, potažmo vývojáři) ani halíř. už je to jasnější?
      • Tak jasné to fakt není . Když si za 1,5K koupíš NHL , které ti bez pardonu po dvou letech odpojí od sítě .... Nehledě na tituly , na kterých se honosně skví Online Multiplayer Support a služba po které běhaly dávno neexistuje ?
        Vůbec , kdo je nutí platit dedikované servery ? Stačí dát lidem do rukou standalone server a hra se stane de fakto nesmrtelnou !
      • Ellendway
        Nemají dělat kraviny typu ochrana AS a nemuseli by platit obrovské peníze za servery.
        • Rwakce na smejkiho:

          seš trochu mimo. Ano tak jak to říkáš je systém nastaven. Otázka je proč by to proboha tak mělo být?
          Vydavatel si objedná hru u vývojářů ta se prodá (paníze má vývojář i vydavatel)
          Distributor si objedná fil u filmové společnosti - diváci platí kinem, dvdčkem atd

          Prostě jednoduchej obchodní model.
          Proč bych měl za film platit víckrát? Když jdu do kina platím kinu za to že film dovezl a pustil mi ho ne filmařům.
          Truhlář taky nedostává peníze při každém sednutí na jeho židli. Pokud uplatním vojí logiku tak by měl přeci dostat zaplaceno. A tohle je šmitec. Ty pokřivené obchodní modely který tu prezentuješ ty jsou jenom výsledkem výmyslů jak dostat z lidí víc a víc peněz.
      • Tushan
        ty peníze mu dal první kupec který už hru nevlastní = pořád je to jedna pladba za JEDNOHO uživatele a je už jedno jestli je to první nebo desátej tu hru vlastní furt jen jeden kapiš
        vydavatel na tom rozhodně nic netratí
        • smejki
          takže podle hesla "z cizího až do posrání" *5*
          • Ty ocividne nejses schopnej pochopit jednoduchy princip,ktery ti ten nad tebou jasne vysvetlil.
            Vyvojar dostane zaplaceno za 1 hru(1 hra zatezujici jejich server).Ten clovek tu hru pak proda nekomu jinemu,ale pro vyvojare se nic nemeni,ta konkretni hra porad zatezuje server stejne.
            Takze opravdu nechapu tve uvazovani.
            a tva analogie se stavebnim vykresem je taky docela mimo.
            • smejki
              licence je nepřenosná
              toho, že by ti lidé neplatili plnou cenu jsem si vědom, nejsem deb*l. Těžiště problému ale leží jinde, v jánošíkovsko robinhoodovském nahlížení na svět - když na něco nemám ukradnu to (ať už doslova nebo v rámci děravého zákona). Pokud na to nemám, nemám to mít - tohle je princip, kterému lidé odvykli.
            • Jenze problem je ten,ze lide co hry kupuji v bazaru k tomu maji duvod a vetsina z nich by hru za plnou cenu stejne nekoupili at uz z duvodu ,ze tolik penez za hru utratit nechteji nebo nemuzou.
              A analogie s kinem je opet podle meho nazoru nepresna.Listek do kina je "licence" k jednorazovemu pouziti(shlednuti filmu v kine) zatimco licence ke hre neni limitovana na jedno zahrani.
              A jelikoz licence na neomezene vyuzivani(mysleno neomezeny pocet dohrani/pocet hodin) je uz jednou zaplacena,tak je jedno kdo ji vyuziva,protoze autor za tu licenci dostal zaplaceno.
              Tudiz pro to aby tva analogie s kinem byla spravna,tak hra by musela byt urcena pouze na jednorazove pouziti a tudiz prodejem hry a obchazenim tohoto opatreni by bylo opravdu stejne jako vicero lidi an jeden listek.
              Takze opet nevidim,v cem presne tvurci diky bazarum trati?
              Jak rikam,vetsina lidi ma duvod k tomu kupovat bazarove hry a kdyz to zatrhnou,tak si myslim ze vetsina z nich by si hru za plnou palku stejne nekoupili.
              Kdyz chces analogii k hram,tak vhodnejsi by bylo treba DVD s filmem.Presto ve filmovem prumyslu zadne takove nesmysly nevymysleji,tak proc by herni prumysl mel byt vyjimka?
            • smejki
              tady se neplatí za kopii ale právo užívání autorského díla. v kině taky platíš při každé další návštěvě, taky nelze prodat použitý lístek za pajdu dalšímu návštěvníkovi. Přesto se v promítačce točí stále stejný kotouč
              uznávám, že s těmi náklady to nebyla dobrá myšlenka
            • Ale autor prece zaplaceno dostal.Je prece jedno jestli tu ZAPLACENOU licenci vyuziva pepik nebo fratna snad ne?Tvurci za tu jednu licenci zaplaceno dostali,ta jedna licence zatezuje srvery porad stejne.Takze jedine co me napada je to,ze se na tom prizivuje majitel bazaru,ale opet,tvurci za tu licenci uz zaplaceno maji,takze porad nejak nevidim tu skodu,kterou to tvurcum pusobi.
            • smejki
              ten princip mi je jasný a dokonce čekám na analogii s antikviariáty, jež v této otázce považuji za nebezpečný precedens.
              za užívání autorského díla dostat zaplaceno autor ne majitel zastavárny. hotovo šmitec
          • Presne tak prvni co hru koupi za ni zaplati a kdyz ji nekdo koupi z bazaru porad ju hraje jen jeden clovek 1hra=1clovek a za tu hru dostal vydavatel zaplaceno a je jedno jestli u ni seda Martin nebo Michal,
            neco jineho je ono stahovani tam je to treba 1hra=100 lidi tam vydavatel ztraci penize ale u bazaru teda rozhodne ne
            • smejki
              ekvivalentem zdrojového kódu u architekta jsou znalosti, ne výkres. výkres je výstupem, stejně jako zkompilovaný program.
            • Asi tak kdyz architekt udela projekt a podle toho projektu se postavi dum tak ten dum muze klidne stokrat do tydne zmenit majitele a architekt nedostane ani korunu nebo mi chces tvrdit ze kdyz prodam svuj rodinej barak tak si mam zjistit kdo ho pred 60 lety projektoval a poslat mu pulku penez z prodeje ?????
            • Smejkl : a oni vydavatele prodavaj zdrojove kody ke hre ???? to slysim prvne
            • smejki
              jinými slovy projekt od architekta by se taky mohl prodat jen jednou a pak by lítal po bazarech. oujé.
    • Jazz
      Jak může přijít o peníze, když si to ty koupíš dejme tomu třeba za 1200 Kč a prodáš to do bazaru za 500 Kč, tak jsou tvoje a ne vydavatele *1*
    • Tak tak.Kdyz uz chcu vyjadrit nesouhlas s takovymi praktikami,tak si tu hru ani nestahnu.
      Kdyz si ju nekoupim,ale stejne ji stahnu,tak tvurcum nedojde,ze to lide odmitaji a jen to svali na piraty jako obvykle.
  • Takže, teď si půjdu koupit Zaklínače 2, počkám si, až vyjde Hard Reset a jinak si také pořídím kredit na czshare.
    Nehraji moc her, ale když vyjde některá, která mě zaujme, najdu si na internetu, jakou obsahuje ochranu. V případě, že to bude gamesa opatřená něčím takovým, o čem je psáno v článku, je to jasné.
  • Tak to abych si zase dokoupil kredit na czshare! *5*
    • Tushan
      *1*
      taky bych to tak viděl
      dnešní moda bez online aktivace ne mě totálně vytáčí
      tyden mě nešel net a ani zasranyho SC 2 kampan jsem si zahrát nemohl hlavně že mě stál 1300 příště se jim vyseru na záda. dřív platilo náš zákazník náš pán ted je to náš zákazník naše dojná kravička/ovečka
      ikdyby byla hra sebekvalitnější tak z takovejma kurvárnama si ji kupovat nehodlám= pírátství zdar
      firmy které mají kvalitní produkty kterým věří se nemůsí bát nějakého bazarového prodeje a pirátství jenže ubi ea dělaj jen srance a pak to tak dopadá
      • ono tam je aj offline režim při loginu
        • Tushan
          jenže bez zápisu ajchů a stat=na ho_no
  • Ellendway
    Stejně se to zase bude odrbávat stejně jako to bylo u jiných her typu AS.
  • ubisoft a EA at se jdou vycpat *6* mnohem vic indie game a casual her je zabavnejsich nez ty jejich "kazdej rok" ozivovane tituly *11*
  • Trailer vypadá hezky, jsou tam hezký auta, snad tam nebude možný chodit a střílet jako ve trojce :))
  • Vzhledem k tomu, že netuším, proč by se hry měly dočkat jiného přístupu a zacházení než jiné oděvní zboží, tak budu tituly s tímto omezením prostě ignorovat jako jsem ignorovla naprostou většinu aktivovaných, steamových či trvale online připojených her. Dost jsem ušetřil a nebavil jsem se méně.
    Netuším, proč bych jako zákazník nemohl kupovat hry v bazaru a prodávat je, čili zacházet s nimi jak uznám za vhodné. To, že si vydavatelé myslí, že jejich produkt musí mít extra zacházení a legislativní ochranu narozdíl třeba od hudby knih, filmů apod. mne nedojímá.
    A nový trailer na Drivera je pěkný, ale to byl i na Drive3a či jak se ta zrůdnost jmenovala.
    • nikdo ti nezakazuje kupovat/prodavat hry z bazaru a nikdo neresi zadnou legislativu. clanek pojednava o tom, ze pokud si bazarovku koupis, nebudes mit k dispozici nektery funkce ktery hra "v puvodnim baleni" nabizi. tot vse. je to zpusob jakym vydavatele nabizej svuj produkt. je to treba jako kdyby sis koupil v bazaru mobil bez nabijecky a pak si ji dokoupil zvlast.

      nerikam ze je mi tenhle krok vydavatelu sympatickej, ale rozhodne chapu jeho smysl. pokud se omezeni bude vztahovat pouze na multiplayer, je mi to srdecne jedno, online si zahraju tak jednu desetinu her co mi projde rukama a kdyz to bude stat za to, holt si priplatim.
      horsi to bude s achievementama, pokud pro platinovku bude potreba naky online trofeje.
  • gameplay vypadá nadějně jen by mě zajímala implementace DRM
    • Ta je jasná. Disch check, omezení počtu instalací a omezení na určitý počet konfigurací, nutnost být připojen při prvním spuštění, uzamknutí poloviny obsahu na účet a nutnost dokupovat dlc opět navázaná na účet... Jediné co asi bude chybět bude nutnost být neustále připojen k netu a prosit každých 30 minut manažery ubisoftu o svolení hrát. Kde jsou časy nulové drm či maximálně kódů...
      Jo a schválně, kdy přijde zpoplatněný mp po vzoru Activisionu? Či nějaká podobná rádoby služba s možností dávat achievmenty na Facebook, jen za 600 Kč měsíčně?
      • Nejhorší na tom je že to bude určitě tak, no co život je krátký a já si ho chci užívat.Mám na výběr být jako Mirek Dušín a mít starosti aktivacemi všeho možného nebo použít jiné zdroje a mám leda tak starost kdy si najdu čas na hraní.
        Dělají si to sami, v rámci potírání warezu dělají z každého kupujícího potencionálního piráta.Tohle mě nebaví...
  • Jsou to prostě zloději nic víc.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit