Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Skvělej článek! Soucítím s tebou, měl jsem to podobně, pak jsem ale nějakým zázrakem porazil Genichira a ahaa, takhle se to hraje. No a dnes mám platinu 🙂 Vždycky, když se ožeru, zapnu hru a vysmátej dávám bossíkům na pr*el a vzpomínám, jak jsem řezal do klávesnice vzteky a sváděl to na ní, ale bylo to ve mě 🙂 No a pak jsem naběhl na DS1,2,3 a teď Elden ring, kde se situace se Sekirem opakovala

  • Carnage666

    Myslím že jsem Sekiro dohrál jen 3x nebo 4x už nevim kolik je tam konců na všechny achievementy. 😬 Naštvanej sem u toho párkrát byl ne že ne, ale prostě mě Fromsoftí hry baví. Nejvíc funny mi přišlo jak to lidi hned den dva od vydání prodávali na PS bazarech 😂

    • Derp_1337

      Co je na tom špatného, že to lidi prodávají na bazarech?

      Určitě se najde hromada lidí, kteří to dostali ke konzoli. Momentálně je situace na trhu s PS taková, že bereš cokoliv, pokud je to hned k dispozici na skladě. Oni to vzali s konzolí, i když je takový styl her nebaví, a tak to obratem prodali.


      A jiní to koupili a zjistili, že to není hra pro typické casual hráče a tak to přeprodali zpět. 😀

      • Carnage666

        Já někde píšu že je to špatný? Píšu že to bylo vtipný 😀 drtivá většina lidí tam i přiznala že je to prej moc těžký a tak posílají dále. Nejsem si úplně jistej jestli Sekiro bylo v bundle s PS4 ale je to možný 

  • TheRKD

    Odpadnul jsem už dvakrát někde po Lady Butterfly kvůli nedostatku času a nechuti hrát na PC.

    Ale jen co dorazí Steam Deck tak se vrátím.

    DS1 jsem díky Nintendu pokořil už spoustakrát. Těším se, až se mi s Deckem otevřou další fromovky. Ještě tak Bloodborne kdyby vyšel na PC :-( a remake Deamons Souls. 

  • Dominiku já na tom byl stejně. První průchod Sekirem jsem zuřil, u posledního bosse jsem strávil 6 hodin. Přísahal jsem, že něco podobného už nikdy nechci zažít.

    Půl roku nato jsem dal druhý průchod a zvládl jsem to skoro levou zadní. Nejdřív jsem trnul, že to zas budou muka, ale pak jsem užasl, jak hladce jsem tu hru prošel (i když ten poslední boss mi dal zase trochu zabrat, ale tentokrát jsem na něm zkysl asi jen na hodinu).

    Jestlis hrál a užil si třeba Dark Souls, tak určitě zvládneš i tohle. Akorát Sekiro prostě musíš hrát jinak než Dark Souls, musíš primárně blokovat (parry), ne uskakovat, jinak budeš dostávat nářez. Třeba ten koňský boss na začátku je úplně triviální, jakmile přestaneš poskakovat jak koza a válet se na zemi a místo toho začneš jednoduše blokovat. Ty "parry windows" jsou v Sekiru milionkrát větší než v jiných hrách od FromSoftu, takže není třeba se bát.

  • lito

    Asi nejjednodušší platina. Se rovnou na hraní vykašlete, pokud nedohrajete ani takový masterpiece. Ten gameplay je božský a připomíná místy tanec,

    Hra byla dohrána i na kytaře. 

    Pokud dojdete k Genichirovi, tak ten vás naučí pak vše, co potřebujete,dohrát hru pak nebude problém.

  • Jo, někdy mám pocit že už ty hry nejsou co bývali, nebo že už jsem moc starý, ale pak vyjde něco co mě chytne na stovky hodin, a vidím že jen vycházely nudný hry a že to nadšení v sobě pořád eventuelně mám

  • dworkin

    Tyhle hry jsou pro mě v podstatě práce, akorát za jejich hraní nedostávám peníze.

    Než bych padesátkrát zdolával jednoho bosse v Sekiru, radši ho zdolám jednou v Zaklínači a v ušetřeném čase si třeba přečtu knížku nebo vyrazím do lesa. Než někomu naběhne žilka: To je _můj_ způsob, kterej mi vyhovuje, ne univerzálně platnej způsob, kterej by měli všichni následovat.

    • lito

      Tahle tvoje teorie se dá aplikovat ale i na knihy a filmy. Pokud budeš číst Dostojevského, Joyce apod, dá ti to mnohem více práce než něco od Viewegha. Fellini, Bergman, Kubrick, Lych apod dají mnohem více práce než Troška. V globále ti ale mnohem více práce dá o mnoho lepší zážitek.

      Pak je to na každém, co preferuje a do čeho investuje čas. 


  • swens

    Velmi pekne napisany clanok.

    Velmi dobry postreh, ze to proste nejde outlevelnut, odrollovat alebo odblokovat ako v Dark Souls.

    Bossovia boli naozaj vyzvou. K ich pokoreni, som pristupoval ako k progressu bossov vo WoW - kazdy pull proste dokazat nieco viac/dostat sa dalej a zname/poznane mechaniky nefailovat.

    Dobry zazitok.

  • Norjed

    Pekne napsany, u me to bylo dost podobny. Bavilo me to neskutecne, ale moc mi to neslo, v kostce receno. Prvni "konak" celkem OK, ale Lady Butterfly byla snad na 70-80 pokusu, mozna vic. Po ni se to ale nejak zlomilo a zbytek sem uz taky zvladnul. Hra je to perfektni, obtiznost brutalni. Znam se a proto jsem si to umyslne kupoval  na konzoli, jelikoz u PC hrozi, ze ve stadiu totalni frustrace sahnu po nejakym traineru a celou hru si nasledne "znechutim" a prestane me to bavit (jsem v tomhle nemocnej, uz se mi to stalo nekolikrat :)). Myslenka se ukazala jako spravna, protoze okamziky z ty hry si pamatuju do dneska docela zretelne, trochu to pak upozadil Elden Ring, kterej me bavil jeste o neco vic.

  • Popravdě nerozumím, že si někdo typ her jako je Sekiro vůbec koupí. Je mi jasné, že tyto hry jsou určené pro náročné japonské hráče, ale nerozumím, že si to někdo koupí mimo Japonsko a myslí si, jak zábavné to pro něj bude.

    Když chci hrát Japonsko a přitom neskřípat zubama, tak hraju Ghost of Tsushima na PS5. Všem "normálním" hráčům doporučuji tohle, protože to je jedna z nejlepších her vůbec a budete mít japonské tématiky víc než dost bez toho, abyste byly trestání. 

    • twicer

      Určitě je to určeno pro náročné hráče, ale že je to jen pro japonce je už tvůj konstrukt, pro nejaponce je to jednoduše hra v exotickém prostředí.

      Hry které vyžadují perfektní časování a trpělivost tu už jsou desítky let, ale ne vždy se dostanou mezi davy, tak jako se to povedlo Sekiru.

    • Gulivera84

      Ja bych chtel jen rict, ze ten pocit kdyz nekoho porazite, co se zdalo jako zhola nemozne , je proste nepopsatelnej, a myslim ze to zene hrace dal, nebo ja to aspon tak mam, ale treba je to jinak, ja vim ze me ty hry neskutecne bavi ..ikdyz tomu muzu dat hodinku-dve dene....

    • Proč by hra jako Sekiro neměla být zábavné pro hráče co je mimo japonsko?

      • Neříkám, že to platí na všechny, ale na většinu. Hodně hráčů se pak diví, co si to vlastně koupili. Já japonské hry už v podstatě nehraji, protože jsou buďto typu "pejsek a kočička vařili dort" nebo s pedofilní vizuální stránkou nebo extrémně těžké.

        • J.V.Stalin

          Jo a proto se ty hry každý rok řadí mezi to nejlepší co přináší herní průmysl. Sekiro přímo tady na webu má 10/10 Nechceš Slavíkovi co psal recenzi napsat, že nerozumíš proč to hrál? 😂

        • Derp_1337

          Z tvého výčtu "typů japonských her, které jsi hrál", je vidět, že jsi toho moc nehrál. 😛

          Spíš to vypadá, že jsi vyzkoušel 2-3 hry, které ti zrovna nesedly, a pak jsi na zbytek rezignoval.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit