Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • No tak Fear 2 (aj 1) mala dosť dobrú AI a v niektorých situáciách mi dala dosť zabrať....
    • no AI ve Fearu neni zas tak vyjmecna .. dobry pocit a hratelnost je spis vysledkem dobre prace leveldizajneru a skripteru .. preci jen je to linearne temer jak jen muze byt a vetsina se odhrava v 2-3 metry sirokem tunelu
      • Mahcake
        I když je to lineárně zaměřené a odehrává se hlavně v budovách. Je to zatim nejlepší AI co svět spatřil.
  • Co si pamatuji, tak hra codename outbreak mela taky propracovanou AI
  • Poprosil o pomoc? Ve stylu ,,Prosím, odstraň mi tu překážku."? Nebo ,,Prosím, nauč mě, jak tu překážku odstranit."? To by byla docela hra ve hře, aneb
    AI Teacher Simulator 2011: THE GAME.
    :)
    • Proč ne, myslím že to je mnohem lepší řešení než neviditelné stěny, teleportace atd.
      • taky mnohem slozitejsi, drahsi, narocnejsi a v podstate zatim nerealizovatelne ..
        • Cože? Učit se by asi bylo těžké, ale požádání o pomoc je výrazně jednodušší než jakékoliv jiné řešení.
          • pozadni je pohoda .. mluvim o uceni
            • I tak strojové učení není zas takový problém. V singlu asi nepoužitelné ale v MMO by se to mohlo prosadit.
  • Nechápu, proč NPC postava která má hráče někam dovést, ale neví jak se tam kvůli hráčem umístěné překážce dostat, nemůže udělat to co by udělal každej normální člověk v takové situaci. Poprosil o pomoc.
    • obracenyKybl
      Když si ji tak někdo naprogramuje, tak proč ne...
      • a kdyyž je to nepřítel ? a ty ho nemáš zabít ? :-o
  • dan vavra moc keca zije z jedne hry a povest si vybudovla jako herniu novinar s neobjektivnimi nazory dane mafie 1 byla super hra ale je cas presta byt zahorkly rikat jak by jsi to udelal ty jinak
    • koukam ze spouste lidi lezi vavra v zaludku. falesna skromnost se dnes uz nenosi, tak nevim proc do nej kopat. nechte ho at se predvede a pak teprve si ho dejte k snidani. apriori se vuci nemu vymezovat , nema smysl.
  • No tak já třeba o téhle problematice nic nevím (a myslím, že nejsem sám), takže jsem se dozvěděl mnoho nového a zajímavého, palec nahoru a těším se na další díly.
  • Zayl
    No, zajímavé téma. Dnes jsem se sice nedozvěděl nic co bych už neznal, ale napsané to je pěkně. Těším se na další díl.
  • Clanek se mi jako laikovi líbil. Jen doufám že příští díl mi řekne něco jiného, z tohoto jsem téměř vše už věděl jak funguje.
  • Ocelot23
    Nejinteligentnější nepřátelé v historii her?Jasně bez debat FEAR
    Druhá hra s nejinteligentnějšími nepřáteli? FEAR 2
    A pak teprve ty ostatní
    • Nejinteligentnější nepřátelé v historii her je spíše bez debat HALO (hlavně dvojka) . Tam ty souboje jsou opravdu dynamické. V HALO 2 je A.I. schopna řídit s vámi vehicle (ano stane se někdy zásek). Trojku a další jelikož nejsou na PC jsem nehrál.
    • :D
      To že nepřátelé ve FEARu vypadají tak chytře, je spíše shoda náhod a hlavně štěstí autorů.
      Hra využívá malé koridory, takže AI využívala hlavně berliček, které ji autoři nachystali. Nezapomeň, že FEAR byl hodně lineární a nebylo nic co by mohlo AI překvapit.

      Vždycky se vychvalovala schopnost obklíčení hráče. Jenže vývojáři při level-designu definovali všechny objekty s možností krytí v místnosti a AI měla naskriptováno, že každých pár sekund musí změnit polohu. Kryty byly pak chytře rozmístěny po místnosti tak, že po chvíli měl hráč dojem, že se mu nepřítel snaží dostat do zad.

      Podobně to bylo s přivoláváním posil. Když už hráč eliminoval většinu nepřátel v místnosti, mohl slyšet jak si nepřátelé přes vysílačky přivolávají posily a když pak postupoval dál, skutečně se na něj za chvíli vyvalila další horda nepřátel. Jenže ti nepřátelé tam čekali tak jak tak, nezávisle na komunikaci pomocí vysílaček mezi jednotkami. I přes to byl dojem perfektní AI dokonalý :)

      Myslím že FEAR v tomhle článku rozhodně chybí, pač je to příklad důvtipné práce vývojářů :)
      • Ocelot23
        Hlavně jde o to, že to působilo, že jsou chytří hlavně i tím jak spolu kecali :)
      • Důležité je že to fungovalo dobře a ta hra byla zábavná. *4*
    • FEAR měl výbornou AI. Stejně tak Half-Life 1 ve své době (vojáci).
    • Erien
      Já bych spíš řekl Far Cry 1.
      • Já spíš myslim Gears of War

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit