Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Hele hackeři/crackeři, je ta tráva zelená nebo jen není modrá?
  • Kdy se už konečně začnou rozlišovat hackeři a crackeři... tady to opět máte blbě.
    • ucho
      není to tady blbě. pokud si myslíš opak, přiispěj nějakým argumentem. ale doporučuji si pořádně projít historii a definici (definice) slovíčka hacker... a jak se doopravdy liší od zvláštního termínu cracker...
      • Buď zkrátka používej termín hacker stejně špatně jako masová média, v tom případě ale dodej, že hackerem rozumíš bezpečnostního crackera, a nebo zkrátka používej slovo cracker. To je na tobě. Já jen upozornil na nedostatek v článku, nešvar, který je bohužel vidět na mnoha webech a neustále v televizi i novinách.
      • Pokud je má vlastní definice neurčitá a nechápeš ji, je to řečeno jinými slovy například takto: "Cílem hackera je dostat se do cizího systému, stroje apod., ale nikoli s úmyslem někoho anebo něco či nějakou instituci poškodit natož tak cokoli zničit, ale upozornit na bezpečnostní chyby, nedostatky a rizika, jenž objevil právě při průniku do cizího systému." Zdrojem je http://www.linuxexpres.cz/blog/hacker-vs-cracker a pokud si vyhledáš další zdroje, zjistíš to samé.
        • ucho
          a já ti doporučuji si vyhledat taky další zdroje, pročíst historii a víc definic daného slovíčka, i postupný vývoj, další větvení a hlavně i kontroverznost daného termínu, což je samotná kapitola této problematiky. ideálně v angličtině, ty české popisy jsou hodně chudé... uvidíš tam pohledy z více stran, ne pouze jeden, který zde papouškuješ a vydáváš za jediný správný...
          • @Stan 14.05.2011 16:36:
            No však hacker bylo pro mě vždy slovo nadřazené těm ostatním. Ostatní jsou jen poddruhy, z mého omezeného úhlu pohledu *4*
            • tak to jo *1*
            • Přeci nebudu odhalovat své skryté úmysly nějakým zjednodušováním :P
            • ...že ti do toho kecám, nebylo by lepší místo naddruhů, poddruhů a x počtu samovytvořených výrazů, které si si vytvořil a jejichž význam je ostatním trochu skryt, použít jen výrazy dva? hacker a cracker, které celkem jasně a srozmitelně definují svůj význam? :) na co ty naddruhy, poddruhy apod. možná jak se říká, proč něco dělat jednodušše, když to jde složitě, že? : )
          • @Stan 14.05.2011 15:10:
            Nebereš, ale sám sis odpověděl. Lidé jsou velice stádní zvířata. Doporučuji "Hovory s ptákem" od Gabriela Lauba. ^^ Vyšlo to nedávno, asi půl roku po autorově úmrtí....
            • ještě pokud se nepletu, DRM je bezpečnostní opatření, bezpečnostní systém, takže cracker je pro tebe v podstatě hacker a vše co píšeš by se podle tebe dalo označit jen jedním slovem a ne třemi, jaké by tedy bylo to jedno slovo z těch všech?
            • Já to měl podobně pouze do doby než jsem si nedávno to slovo našel jako reakci na jednu diskusi na to téma, našel si definici, rozdělení a teď už používám pouze správné výrazy, beru to jako ponaučení. Hacker - viz popis výše v marné otázce na ucha a cracker na ten nelegální zbytek přičemž se slovo cracker ještě dělí na podskupiny podle zaměření crackera, ale to už je jen dílčí rozdělení, základní význam je furt stejný.

              Mimochodem, stejná otázka jako na Ucha, jaký výraz máš pro autorizované pronikání do vlastních nebo svěřených systémů? hacker máš na neutorizovaný a pro cizí systémy, hacker-idiot pro obohacení (zvláštní, používáš jeden výraz pro dva stejné skutky, nic jako hacker-idiot neexistuje a tvůj popis hackera v sobě skrývá i prvky hackera-idiota), cracker na prolamování DRM a pro to na co se ptám používáš...?
            • To ne, já to neobhajuji. Pro mě osobně platí hacker = člověk neautorizovaně pronikající do cizích sítí / systémů, potom hacker-idiot = člověk dělající to pro vlastní obohacení nebo poškození někoho a cracker je pro mě, teď pozor, člověk prolamující DRM. Ovšem vzhledem k tomu, že slovo "hacker" používám jen v posměšném kontextu a "cracker" jen jako sušenku, nemám tolik čeho se zastávat. Do slovníku spisovné češtiny jsem se nepodíval ale na konci na http://dictionary.reference.com/browse/cracker je celkem zajímavý popis.

              Edit: "though crackers often like to describe *themselves* as hackers, most true hackers consider them a separate and lower form of life, little better than virus writers." *1*
            • mimochodem, díky za tip, tahle ukázka je skvělá a kupuju : )
              http://czechfolks.com/plus/2010/11/08/gabriel-laub-hovory-s-ptakem-%E2%80%93-o-krutosti/
            • Ano, byla to zbytečná otázka, spíše řečnická, odpověděl jsem si záhy sám, ale spíš mě překvapuje ne to stádovité chování, ale lidé, kteří jsou si vědomi, že je to špatně, ale kteří to obhajují jako by to bylo v pořádku, což jak vidím jsi bohužel i ty (nic ve zlém, nechci tě urážet)

              To mě znechucuje trochu víc než ti kteří se jako stádo chovají, ty alespoň omlouvá, že si nejsou vědomi něčeho špatného.
          • posila
            Historie a definice daneho slovicka tento problem ale nerozsekne. Siroka verejnost uz leta pouziva slovo hacker pro oznaceni cloveka, ktery prolamuje becpecnostni opatreni pocitacovych systemu a siti (at uz s dobrym nebo spatnym umyslem). Protoze to takhle pouziva siroka verejnost, pribyl prave tento vyznam ke slovu hacker ve slovniku. Spor je prave o tom, jestli je to oznaceni nejstastnejsi a nemelo by se pouzivat radeji cracker. Je to podobne, jako kdyz napisu hromosvod. Kazdy vi, co to je, ale par lidi mi rekne, ze spravne ma byt bleskosvod, protoze hrom je jen zvukova vlna.

            Ted je na mediich, jestli zacnou rozlisovat hackery a crackery.
            • posila
              ucho: Jj, souhlasim, ze to slo formulovat nejak lip. Presto myslim, ze jeho vytka patri tady v diskuzich mezi ty lepsi. Vetsinou to lidi chteji napsat ironicky nebo sarkasticky, ale v psanem textu se ten ton ztrati a vypada to jako utok :(

              flear: ok :). Ale kdyby si ti "hodni hackeri" nemysleli, ze je slovo "hacker" popisuje nejlip, urcite by si zacali rikat nejak jinak. Obzvlast, kdyz to slovo ted lidi vnimaji docela negativne. Pokud vim, je jednim z vyznamu toho slova neco jako "kutil".
            • no s tim hromem bych to zas nesrovnaval. tam pujde spis o asimilaci slovanskych jazyku, kdy v jednom ze slovanskych jazyku se blesk jmenoval hrom.ale to je jen blbustka *3* .
              k tematu se moc vyjadrit nemuu, protoze zas tolik toho o tom nevim. tak ci onak clovek musi obcas pouzit i ten mene vhodny vyraz aby to bylo pro laickou verejnost srozumitelnejsi. kdyz by to cetla 40 leta zenska, co m prace nad hlavu a videla by slovo cracker, tak je dost mozny,ze by ani nevedela o co se jedna.samozrejme pravdepodobnost toho, ze takovy clanek tady bude cist takova pani je mala. nakonec v publicistickym stylu musi byt zvolen takovy prostredek, ktery je nejsrozumitelnejsi pro co nejsirsi obecenstvo
            • ucho
              posila: autora článku bych v tomto nepodceňoval. myslím, že si je vědom této problematiky. Damster ať se klidně ozve, ale měl se ozvat stylem, že "by bylo vhodnější použít termín cracker". proti tomu bych nenamítl nic. pokud ale někdo začne skálopevně tvrdit, že je toto použití chybné, nemá pravdu...
            • posila
              Dammster ma pocit, ze to chyba je a tak se ozval ... Kdyby se neozval, Petr Polacek by treba ani nevedel, ze takovy problem existuje a vubec by to neresil.

              Dammstera chapu, protoze bych taky rad rozlisoval crackery od hackeru, ale zatim me to nepali natolik, abych se kvuli tomu ozyval (maximalne se zapojim do probihajici diskuze :D)
            • ucho
              a však to se celou dobu snažím říct. pouze tvrdím, že není chyba použít slovo hacker, není pevně dané pravidlo, že tihle se MUSÍ popisovat jako crackeři a ti druzí jako hackeři...
              nepřišel jsem zde řešit neřešitelný vleklý spor, ale pouze poukazuji na to, že to není chyba, jak se někteří snaží tvrdit...
          • Není to náhodou tak, že cracker je jen poddruh hackera? Nebo taky cracker může být sušenka...
            • ano, bezvýznamný to asi bude, lidská blbost je nekonečná a nenapravitelná, v tom se shodneme.

              u jazyka záleží na médiíích a množství lidí, hm, čím víc blbců to používá tim víc je to pravda a ostastní se musí přizpůsobit hloupé většině, tohle fakt moc neberu, snad se proto nebudeš zlobit když se čas od času proti tomu v diskusi někdo ozve : )a jseš si jistej, že to platí jen u jazyka? Smutný je, že se lidé chovají jak stádo ve všem, na to jsou i průzkumy, Zkus někdy přejít na červenou a uvidíš jaký to bude mít efekt, neříkám, že bude 100% ale rozhodně zajímavý : )
            • Věci se vyvíjí tou nejjednodušší cestou, což lidská blbost a ignorantství asi bude.

              Hm...nemáš sušenku? Celá tahle rozsáhlá diskuze je bezvýznamná, u jazyka záleží na médiích, případně na množství lidí. To je jako bavit se o historii a náboženství. Spousta teorií, spousta z nich si protiřečí a spousta fanatiků. Ale je to sranda :D
            • "Cracker neznamená žádnou sušenku, v počítačový terminologii má jen jeden význam, ostatní do toho nemotat. "

              myslel jsem že když to napíšu tak to bude jasný a ono ne : ) Hacker je taky pracovník se sekerou nebo tesař, ale v oblasti počítačů má prostě jen jeden význam, tak do toho nepleť tu sušenku, ta nemá s počítačovou terminologií nic společnýho.

              Jak jinak by se měl jazyk vyvíjet než jen z neznalosti a hlouposti lidí? Věřim, že na odpověď přijdeš sám : )
            • Jak jinak by se měl jazyk vyvíjet? Lepší, než poslouchat lidi schopné bavit se nahlas s použitím internetových zkratek.

              Jo a cracker opravdu je krekr. Ta sušenka.
            • Slovník definuje pojmy hacker a cracker celkem jasně viz
              http://en.wikipedia.org/wiki/Hacker_%28programmer_subculture%29 Ten lsovník a deítky let starou historii. Cracker neznamená žádnou sušenku, v počítačový terminologii má jen jeden význam, ostatní do toho nemotat.

              To že media a lidi z neznalosti nekonečným opakování slova ve špatném významu tohle slovo zakořenili ve společnosti na tom nic nezmění.

              Připomíná mi to knihu ze základní školy Babička a větu "Babička š*kala po světnici" všichni jsme se smáli jak blbci a čím to je? Z čiré tuposti a neznalosti, která už bohužel zakořenila a zlidověla, vývoj jazyka z čirý tuposti neni zrovna nejlepší.
      • Hacker je člověk velmi dobře ovládající určitý systém, je schopný si ho upravovat dle svého, hlavně s ním experimentovat a má v určitých oblastech skvělé dovednosti, například v programování. V tom je s crackerem za jedno. Velký rozdíl je ale v tom, že hacker tyto dovednosti narozdíl od crackera nevyužívá ke kriminálním účelům nebo k vlastnímu obohacení...
        • Stan: Podle jaké definice určuješ význam slov Hacker a Cracker?

          Dle mých vědomostí (a ne, z médií nečerpám, ty jsou vskutku ve znalostech v IT oblasti naprostá katastrofa) se od pradávna používal termín Haker pro označení člověka, který nějak obchází základní funkce systému (s cílem vylepšit jej, oklamat, přeměnit atp.).

          Cracker pak později vzniklo jen ve snaze odlišit běžné legální Hackery (ideální příklad je například změna fungování nějakého CMS pomocí úpravy kódu, nikoli pomocí pluginů) od těch nelegálních. A Cracker je jen podmnožinou Hackerů (i když někteří lidé se to snaží tvrdě odlišit, ač to je naprostá pitomost - náplň práce je u obou totožná, i definice s ohledem na onu práci).
          • Jinak mrkni na novinky, tam jsou pro ně hackeři i černoušci z Nigerie co rozesílaj ty svoje slavný spamy, scamy a lákaj prachy z blbečků.
            http://www.novinky.cz/internet-a-pc/bezpecnost/233409-hackeri-zacali-sve-utoky-dumyslne-cilit.html

            Takže jsme vedle asi oba dva, hacker je někdo kdo rozesílá spam...to jsme to dopracovali, co tohle slovo bude znamenat za dašlích pár let? radši ani nedomýšlet. *7*
          • Natelogan - např. tady, ale těch zdrojů najdeš opravdu víc
            http://en.wikipedia.org/wiki/Hacker_%28programmer_subculture%29

            Jargon File slovník, který má téměř 40letou historii a definuje tyhle pojmy už desítky let, myslim, že releventní zdroj.

            Hacker - nejen že vylepšuje systém, ale je expertem, označení člověka výjimečných a s dokonalou znalostí systému, který využívá znalostí k vylepšení atd. nemusí nic klamat ale pracuje se systémem, který je mu svěřen nebo se svým vlastním apod. vyloženě si hraje...to slovo je uznáním výjimečných schopností a všeho co je s tím spojené pro ty kdo jím jsou označováni

            Cracker - člověk o kterém tohle slovo neříká že je expert, odborník, že se vyzná, tohle slovo o něm říká že jen nabourává systém, který neni jeho, neautorizované nabourání s cílem vlastního zisku/krádeže nebo pro zůsobení škody, což se děje tak jako tak i při krádeži. Cracker může být kdejaký ucho, nic to nevypovídá o znalostech a schopnostech. V uvozovkách je to podobné jako když řeknu, že támhle stojící chlapík je dělník/pracovník, a ten vedle něho je vyloženě pracant, šikula, apod., chápeš ten rozdíl? neni to úplně stejný příklad samozřejmě, ale ta myšlenka tam je. Tahle slova byla definována desítky let zpátky, jejich první daný význam je jasně doložitelný, neni to tak, že si definici ajťáci vymysleli nedávno a na truc.

            Docela zásadní rozdíly, který staví tahle slova proti sobě a je tedy nesmysl aby hackerem mohlo být označováno vše, protože kdyby na to skutečně stačilo slovo hacker jak se někdo snaží tvrdit, tak proč vůbec už celá léta existuje slovo cracker, které nevzniklo zrovna včera? a jak by si chtěl označit toho experta když slovem hacker označíš každýho troubu co prolomí ochranu? vymyslíme nové slovo? na co? hacker je to slovo jen ho média totálně zparchantěla, budeme každé zničené slovo nahrazovat novým kvůli hloupým lidem? Náplň práce neni totožná, schopnosti a znalosti také ne a účel už vůbec ne, to se pleteš.
        • ucho
          no a čím tuhle svou definici podložíš? :) a uvědomuješ si, že není oficiální a ani že s ní všichni nesouhlasí? její opapouškování není argument...
          • Ucho, kromě tvý ignorace už mi snad vadí jen tvoje neustálá editace příspěvků, sotva odešlu reakci, tak ho změníš *7*

            Tato dvě slova mají opačný význam, hacker i cracker stojí na opačné straně, odpověz už konečně na ty otázky a neklesej ještě níž než už jsi, UJČ navštiv hlavně ty.
            • Nejlepší bude se tě zeptat, jaký význam má tedy slovo hacker a jaký význam má slovo cracker a obojí použité v počítačové oblasti.

              prosím, rád si to poslechnu.

              Neboj, čtu co píšeš i když jsou to hlouposti, ale když ti to udělá dobře, popiš mi co bylo tedy myšleno když si na slovo hacker použil cituji "čeština dovoluje, že se pod jedním slovem může skrývat víc významů" o jakých významech si to tedy ve vztahu ke slovu hacker mluvil?

              Tvoje odpovědi na moje otázky skutečně ignorovat nebudu, nedělal jsme to do teď s tvými výmluvami a omáčkou okolo a ani s tim nehodlám začít kor když jde o odpovědi na které milostivě čekám už nekolik hodin.
            • ucho
              Stan: jestli jsem tam psal o opačných významech, tak ty jsi teď psal o znásilňování malých holčiček...

              edit: jak ti mám na něco odpovídat, když ignoruješ to, co píšu? to pak trochu postrádá smysl, nemyslíš? navíc si pořád stojíš za svým s opačnými významy. ne, hacker a cracker nemají žádný opačný význam...
            • můžeš mi říci jako příklad jedno jediné cizí slovo, které má v tom samém oboru/oblasti/záběru dva významy, z nichž si oba protiřečí jako je tomu u slova hacker a cracker z nich každé má jiný význam a to celkem zásadní?

              Já vim, ty už si toho tady řekl hodně, pokud je to tvůj koníček, tak pro tebe nebude probém taková slova sypat z rukvu po desítkách.

              Odpověď na otázky opět nebude?
            • A o opačných významech píšeš zde "čeština dovoluje, že se pod jedním slovem může skrývat víc významů" = hacker může mít stejný význam jako cracker = logikcý nesmysl, čeština něco takového opravdu neumožňuje, alespoň ta oficiální, tvoje nějaká hovorová postavená na hlavu asi ano a když řekneš že je něco zelené, může to znamenat, že je to i červené, modré i růžové, počtu významu se přeci meze nekladou, čeština je nádherná...

              tak si příště nech to podsouvání od cesty.
            • ucho
              nezměnil jsem ho, pouze doplnil. to je řekl bych slušný rozdíl ;)
              hacker a cracker nestojí na žádné opačné straně svého významu. neboj, jelikož dělám jako koníček korekce, stránky ÚJČ navštěvuji často. pro tvoji informaci, když jsi předtím argumentoval, že se nejedná o česká slova, tak si představ, že pravidla českého pravopisu řeší i slova cizí a spoustu dalších zajímavých věcí (například skloňování cizích jmen, hodně podceňovaná věc). není to pouze knižní spisovnost, jak nám to bylo představováno na základní škole. písemný projev se řídí podle pravidel, pravidla musí být jasná a jasně říkat, co je dobře a co špatně, co se může a co nemůže... je to dá se říct bible pro psaní textu. a tuhle pravdu nepřekroutíš ;)
          • natelogan - což ale nic neříká o tom, že ten člověk je expertem, že má dokonalé znalosti nebo že nabourává legálně systém a opravuje chyby, hraje si se systémem, hledá řešení atd. právě proto asi vzniklo slovo hacker aby vyjádřilo výjimečnost takový inženýra, protože systémáků je dnes jako sra*ek, ale hackerů asi moc nebude :)

            samozřejmě hacker neni žádné povolání, takže asi proto je ve smlouvě systémový inženýr :)
            • Nezastávám žádnou skupinu, pouze zdravý rozum, to je všechno, i analfabetovi musí být jasné, že jedno slovo nemůže mít v té samé oblasti dva naprosto opačné významy a proto existují dva pojmy, kdy každý vyjadřuje svůj význam. Slovo hacker má jasný význam zparchantělý médii a neznalou veřejností, kdyby se slovem hacker označovalo vše, tak by logicky slovo cracker nemohlo nikdy ani vzniknout, blik. Češtinu do toho vůbec nemotej a Ústav pro jazyk český už vůbec ne, slovo hacker totiž neni české, víme? A ani tak tvárný jazyk jako čeština neumožňuje zcela logicky jednomu slovu přiřadit ve stejné oblasti dva významy, které jsou ještě k tomu opačné, je to jako by například slovo manager znamenalo jak člověka v řídící funkci tak zároveň člověka co zpronevěřil peníze a zbankrotoval firmu, to je přeci logický nesmysl. Dál prosím tě obhajuj zcela evidentní blbost, srandy neni nikdy dost, ty otázky by postačily na spoustu legrace, zkus odpovědět.
            • ucho
              Stan: nepotřebuji si přiznávat chybu (a možná tě to překvapí, přiznat ji umím, když k takové věci dojde). historii slova hacker znám moc dobře, stejně tak vím o kontroverznosti jeho užívání a prakticky neřešitelném sporu. ty jsi ten, kdo se na to odmítáš podívat jako na celek a zastáváš názor pouze jedné drobné skupiny. vcelku jasně jsem ti i vysvětlil, proč je zbytečné ti odpovídat na ty otázky, kterým stáčíš téma jiným směrem. jsem rád, že jsem tě pobavil.
              mimochodem opět děláš takovou tu svojí věc, podsouváš mi něco, co jsem neřekl. konkrétně: "jsi to korunoval stejně tak jako s tvým svérázným rozborem jak jedno slovo může v tom samém oboru mít dva významy a ještě k tomu úplně opačné". kde jsem psal o úplně opačných významech? nikde. nebo chceš snad tvrdit, že hacker a cracker mají úplně opačné významy? chápeš význam slova opačný? a chápeš rozdíl mezi různý význam a opačný význam? místo vysmívání se pravidlům jazyka českého opravdu stránky toho ÚJČ navštiv, dozvíš se tam spoustu zajímavých věcí :)
            • Ještě bych zapomněl, otázky pokládám z jednoho prostého důvodu, když na ně odpovíš tak se možná i tobě rozsvítí a uznáš, že nemáš pravdu, ale jelikož neodpovíš, tak si toho si možná už vědom, ale nechce se ti to přiznat takhle veřejně tim že by si odpověděl...asi by ti pokleslo ego potupně přiznat omyl.
            • Ucho - Tak teď si to fakt zabil a smíchy už ani nevim co na to říct, s tim Ústavem jazyka českýho jsi to korunoval stejně tak jako s tvým svérázným rozborem jak jedno slovo může v tom samém oboru mít dva významy a ještě k tomu úplně opačné.

              Na otázky neodpovíš jednodušše proto, že se ti to nehodí a přiznal by si tak chybu, ale na to už jsem od tebe zvyklej. Extra pro tebe znovu opakuju co už jsem několikrát řekl na začátku, použití slova hacker v článku je pitomost, chyba, blbost, neznalost, hloupost...vhodné zaškrtni, tečka
            • ucho
              nechápu, proč pořád pokládáš nějaké otázky. řešilo se jediné: zda je chyba v článku použít slovo hacker. a chyba to není. proč to chyba není? to jsem tady již několikrát rozepsal. že existuje pojem cracker je mi jasné, ale to s tímto nesouvisí. snažíš se zde namluvit rovněž, že je to chyba, ale není (a právě ty se snažíš o tebou zmiňovanou 100x opakovanou lež). snad překousneš, že s tebou odmítám řešit cokoli jiného než to, na co jsem v původu reagoval a co řeším od začátku... (vlastně už neřeším, vše jsem snad popsal dostatečně. případně omrkni i stránky Ústavu jazyka českého, to že má někdo potřebu to rozdělit na hodné hackery a zlé hackery nic neznamená, čeština dovoluje, že se pod jedním slovem může skrývat víc významů. člověk je natolik inteligentní tvor, že ten význam umí rozlišit a nemusí se pro to vymýšlet extra slovo. žádné pravidlo na psaní cracker/hacker v češtině neexistuje, překousni to ;) )
          • Ucho - to neni měnění témat, já se tě ptám na jednoduchou otázku, to je všechno, tak na ní odpověz, to je vše, jaká změna témat? Nevokecávej to a odpověz a hlavně neodpovíděj na otázku otázkou, znova už ne.
            • sten: Naposled, co jsem se koukal, tak takovým lidem se ve smlouvách říká "System engineers" *3*
            • No ale ta otázka s tématem souvisí, tak nevim co furt řešíš.

              Položim ti teda jinou, když bude chtít autor v článku použít slovo, kterým by označil někoho kdo se vyzná v systému, dokonale ho ovládá, dokáže využít znalosti k jeho rozšíření, vylepšuje ho, "hraje" si s ním aby ho zdokonalil, proniká do něj aby našel chyby a vylepšil ho bez porušení zákonů, jaké slovo k tomu použije? nebo jaké slovo použiješ ty?

              tohle je snad už víc k tématu, prosím o odpověď a ne o slohovku plnou výmluv jak nemůžeš odpovědět, díky. *7*
            • ucho
              Stan: žádné vykrucování, tvá otázka nijak nesouvisí s tím, co se tady tak sáhodlouze řešilo... tedy pouze téma rozvětvuješ na další zbytečnosti. myslím, že už zde bylo na vše podstatné odpovězeno dostatečně. jestli to nechápeš, přečti si to znovu (když třeba ne moje příspěvky, doporučuji i ty od uživatele "posila").
            • Víš co, vykašli se na to, tvoje nechuť odpovědět a nesutálý vykrucování už snad na deset příspěvků jako odpověď bohatě stačí *3*
            • ucho
              je to změna tématu. už jsem toho tady napsal dost, aby to bylo jasné...
          • no nesouhlas, a slovo cracker by si teda použil v jakym kontextu?
            • ucho
              Stan: rozumím, a ty? nepotřebuji se zatahovat do dalších témat, které nesouvisí s podstatou, na kterou jsem reagoval. pokud chceš řešit i jiné věci, mohu jiné věci řešit i já. jestli máš potřebu se vybavovat o všem možném, zajdi si třeba na xchat (jestli to ještě jede), já s tebou tu hru ne měnění tématu hrát nebudu ;)
            • tak znova, nerozumíš otázce?
            • ucho
              Stan: jak bys přeložil "The farmer must have been lying to us. Well, he's still lying...
              upstairs with a bullet in him." ?
            • ale já se tě ptám v jakém kontextu počítačové terminologie by si použil slovo cracker? nerozumíš otázce?
            • ucho
              uvědomuješ si, že celou dobu neřeším užití slova cracker, ale zda je chyba užít v tomto článku slovo hacker? :)
          • ucho, o tomhle byla debata už na bonuswebu a tam to definicema jen lítalo, ze slovníků, z wiki a x dalších zdrojů, hacker je prostě hacker tak jak říkají ty zdroje a jak říká tady Dammster a papouškování toho slova ve špatném kontextu a s jiným významem pořád dokola na tom nic nezmění. Taky jsem myslel, že to má význam takový jaký předhazují média, ale na bonuswebu byly fakt zajímavý informace a člověk jim musí dát za pravdu.

            Mimochodem, hacker může být i někdo kdo je expertem třeba na astronomii, neni nutně použitelný jen v počítačový terminologii.
            • ucho
              Stan: není to 100krát opakovaná lež. tohle celé provázel nějaký vývoj. a jediný problém je v tom, že si někdo nepřeje, aby byl hacker automaticky považován za někoho špatného, že dělá něco nezákonného (což může být problém u amerického soudnictví, kdy před hloupou porotou někdo někoho označí jako hackera, tak aby ho tam za to neukřižovali...). kvůli tomu ta snaha o rozdělení. je v tom drobná kontroverze, ale pro popis dané činnosti lze použít jen jedno slovo. i jazyk se vyvíjí, stejně jako slova, která se používají. pokud nemá něco jednoznačnou definici a lze to použít k popisu více činností, nemůže být použití takového slova chybné. a proto není nutné použít slova cracker.
            • v tomhle případě platí ono "100 opakovaná lež se stává pravdou", tak dlouho se to používá blbě a tak dlouho se omýlá špatný význam slova až ho masy přijmou za své, kdo ví, za pár let bude slovo hacker znamenat třeba krém na hemoroidy.

              Dál se o tom hádat nehodlám, to je marnej boj.
            • ucho
              Stan: dokaž, že je to použito blbě... vzhledem k množství definic a užívání daného slova ale nemáš šanci. (navíc vstupuješ na půdu, která se svou jednoznačností rovná rozhodnutí otázky, zda je lepší ATI nebo NVIDIA :) tenhle spor nikdy nevyhraješ)

              a astronomii sem opravdu tahat nemusíš. je to naprosto zbytečné stáčení diskuze jiným směrem...
            • ok, tak jinak, v kontextu v jakém je slovo hacker použito v článku je skutečně použito blbě.

              Irelevatní to neni, vzhledem k významu toho slova je naprostá pitomost nějakýho experta v astronomii označovat stejným slovem jakým se označují lidé, kteří se nabourávají do cizích systémů/majetku, to je snad jasný.
            • ucho
              je zcela irelevantní, kdo všechno může být hacker, řešilo se použití daného slovíčka v článku a jestli je to chyba či není... a to že pár lidí chce rozlišovat slušné hackery a neslušné hackery to nemění. v kontextu daného článku je to jasné, stejně jako význam daného slova, proto je to korektní a ani se to rozlišovat nemusí...
  • To hackování je ale dneska ňák moderní! *1*
  • Nikoho nezarazilo, že web archivoval osobní data?
    • ucho
      to dělá většina webů...
  • Drobný dotaz: odkdy za jakýmkoliv hacked musí NUTNĚ stát Anonymous?

    Že by začal hon na "interentového Čunka" ?
    • Tys jim fandil, co? A ted si nedokazes priznat chybu a uznat, ze to jsou h.o.v a.d.a. A napriklad z napadeni jk bank obvinovani nejsou, takze jeste ke vsemu kecas.
  • Core
    Pokud to neovlivní vydání Deus Ex: Human Revolution, tak je mi to celkem jedno...
  • Pravděpodobně za tím stojí tenhle namefag:

    http://testchan.xf.cz/datab/dox2.txt
  • aj vam uz pride to hackovanie webovych stranok take detinske? podla mna to uz davno vyslo z mody...nech si ti chlapci radsej najdu zenu a venuju sa skutocnemu svetu nie len ciselkam a zatvorkam na displeji
    • nebyt těch čisílek tak by si sem nenapsal :x
  • ja taki umim hackovat klydne tadi hacknu vas vsechni na games vsechno smazu jo *5* *5* *5*
    • Nevím či to je vtip, ale misto hackování bys měl poštudovat trochu tu češtinu a nechapu za co máš ty tři palce nahoru, za pitomost ?
  • jj pripomina mi spanelskou inkvizici. Ale co uz... Jednou z toho treba vyroste :}
    • http://youtu.be/Tym0MObFpTI *5*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit