Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Corvus

    Viděl jsi špatně. Byly nejprve na JRC a na Smarty. Cirka 10 minut PC edice a 20 minut konzolové edice. Až po ověření kusů se prodávala na Xzone. Protože ti narozdíl od výše jmenovaných neslibují a pak měsíc před vydáním neruší objednávky. Včera jsem si vzal extra volno, abych byl u PC jako sup Vometák :-D a uzmul pro sebe PC sběratelku, což se podařilo. Uf! Spolu s ultimátkou Stalkera 2 mám vše, co jsem potřeboval k životu hráče :-D A nyní mohu vklidu spát.

  • To je místní mentál,na toho nemá cenu reagovat 

  • Posledních pár dní checkuju občas xzone a nikdy jsem je tam neviděl. Takže to mi ani neříkej že tam byly a už jsou fuč.

  • Karlos23

    😆🤮😆 ne

  • "Samozřejmě reálně lidi na konzolích uvidí trošku lepší grafiku, protože vývojáři her mají snadnější optimalizovat výkon pro jednu konkrétní HW sestavu na konzolích než optimalizovat pro tisícovky různých konfigurací HW u PC. Ale to už je softwarový problém a nic to nemění na hrubém HW výkonu grafik."


    to už neplatí v rámci této generace, stačí mrknou na toho opičáka, co za šílenství v rámci optimalizace předvedli.

  • 0011

    Nevím kam sis co zadával, tenhle autor 7 měsíců starého příspěvku si dal tu práci a spočítal to, průměrné pc má gpu 1070ti, median 1660ti, series X má výkonostně nejblíž k 3060ti. Čili si můžeš vybrat, v jednom případě to není  2x, v drůhém víc než 2x ale i v prvním případě je to sakra víc než průměr. Můžeš si dát tu práci a zkusit to s aktuálními daty z června, ale neočekávám drastické změny, ale nechoď na mě s touhle selektivní okamurovskou "matematikou" ju? 😉

  • To se po kolektorkách opravdu tak rychle zaprášilo ? 😂 Viděl jsem že byly jenom na Xzone 😀

  • Derp_1337

    Jelikož Xbox Series X je výkonostně někde na úrovni RTX 2070 Super či RTX 3060 Ti (2070 a 3060 jsou výkonostně velmi podobné), tak nám vychází, že Xbox Series X je někde na úrovni současného průměrného HW.

    Takže to není "2x tak výkonnější" než průměrné PC.


    PS: Samozřejmě reálně lidi na konzolích uvidí trošku lepší grafiku, protože vývojáři her mají snadnější optimalizovat výkon pro jednu konkrétní HW sestavu na konzolích než optimalizovat pro tisícovky různých konfigurací HW u PC. Ale to už je softwarový problém a nic to nemění na hrubém HW výkonu grafik.

  • Veskoslav

    Ty si ale vtipný. On psal o dvakrát výkonnějším stroji a 3060 byla jenom jako příklad a defacto je někde uprostřed průměru všech GPU, když se zprůměruje jejich výkon. 

    Mimochodem šášulo, 36,89% lidí má ekvivalent 2070+, nějakých 29,86% má pak 2080+ kartu a její ekvivalent a to jsem vynechal veškeré mobilní verze 3070+. Dle logiky Huiappoaj by muselo mít ideálně 30-40% kartu na úrovni 1060 a nižší, aby průměrné pc bylo 2krát slabší než konzole. Což se fakt neděje. 

  • Zrovna v tomhle se asi myslíš.. 

    Nechci konzole nijak bránit - dnes už jsou skutečně pomalé, ale dexcze nad tebou má pravdu.. Buďme rádi, že to tam vůbec rozběhají 

    Jelikož Series X je (dle Googlu) někde mezi 2070 a 2070 Super, tak když tyto porovnáš s (tebou zmíněnou) 3060, tak zjistíš, že Series X je velmi blízko 3060 (ale ne 2x výkonnější, to opravdu ne) 

  • 0011

    Nejvíc používaná karta není průměr, nebo se v Ostravě používá jiná matematika než ve zbytku světa?

  • Elden Ring neběží stabilně nikdy 60FPS, i když se mi hra líbí, tak to není žádná grafická paráda, nádherná je hlavně v artu, na druhou stranu běží nativně ve 4K při nějakých 40FPS, což taky není obvyklé.  Jako existuji dobře optimalizované tituly, ale poslední dobou je to hodně na úkor obrazové kvality. Jako vlastník PS5 jsem dost zklamaný, čekal jsem lepší obrazovou kvalitu. PS5 Pro je nutnost. 

  • Veskoslav

    Než co? Než 3060? Nenech se vysmát.

  • Hidden

    Ja ti nevim, vykonove je treba grafika u PS5/XSX zhruba na urovni RTX2070S (testovani Digital Foundry a dalsich), od toho nemuzes cekat zazraky bez kompromisu. A neni hra jako hra, to ze je nejaka hra hezka jeste neznamena, ze jina hezka hra musi jet stejne, protoze zalezi na mnoha dalsich faktorech (komplexnost sceny, mnozstvi postav, dalsi rezie hry a tak dale). Tim samozrejme nepredjimam jak moc dobra bude nebo nebude optimalizace KCD2, jen bych ale kategoricky bez dalsiho neprohlasoval, ze 30fps na konzolich se nutne rovna spatna optimalizace.

  • Slabé v porovnání s čím? Pokud myslíte průměrné PC z průzkumu Steamu, tak Xbox Series X je zhruba 2x tak výkonnější.

  • U her předchozí generace vydaných na současné konzole se dá ještě pochopit, že místo riskování, že se hra nějak rozbije, tam nechali těch 30, ale určitě to už není omluvitelné u hry, která vyjde příští rok jen na současnou generaci, kde je standardem minimálně 60. Když moderní a graficky hezké hry jako Elden Ring, Stalker 2 nebo nový Indiana Jones můžou jet 4K 60fps, ale KCD2 graficky na úrovni GTA V jen 30, tak asi bude chyba někde jinde než v hardwaru konzole.

  • Buď rád, že si to tam vůbec zahraješ. Ty konzole už jsou dneska slabé. 

  • KC:D není první hra s 30FPS only. Ne, že bych se chtěl zastávat Vávry, ale aktuální generace nutně potřebuje refresh, tahle generace zestárla opravdu rychle a navíc ani nepřinesla ani požadovaný grafický skok, jelikož u většiny her výkon nedostačuje ani na pořádný dohled a vůbec ne na vychytávky typu RT. Nevím, jestli je to způsobeno tím, že vývojáři místo optimalizace spoléhají na upscaling, ale tahle generace konzole mi připadá vyloženě slabá v rámci grafického pokroku, přitom začala dobře, ovšem většina současných her jsou FSR mazanice.

  • Souhlasím, vypadá to divně. Taky mi vadí, jak dlouho v jedničce trvá "rychlé" cestování (to jsem stejně moc nevyužil) nebo spaní (spát se musí) nemluvě o tom, když tě na pár dní zavřou do díry (já se tam dostal jen za blbé kecy). Hra něco zběsile simuluje, málem roztaví procesor a navenek v podstatě není poznat, že se ve světě něco stalo. OK, někde se respawnujou banditi a někteří kupci dostanou dávku hotovosti a nové zboží, ale jinak nic, co by mi ospravedlnilo ten hukot. Nebo mi někdo poraďte, čeho si mám všímat.

    Pokud vylepší tohle a pár dalších uncanny valley záležitostí, tak by to mohlo být super.

  • Inquisitor

    Ale ta hnusná obloha, mraky a absence počasí, koukám pořád zůstala. Já vím, blbost, ale v jedničce mě to dost štvalo. Blesky a déšť s čistého nebe. Ráno, večer nebo v noci, pořád stejně.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit