Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • archivovat hry je noseni drivi do lesa, staci pockat na dalsi remaster *5*
  • wenceslaus
    Pracuju v NFA (Národní Filmový Archiv) a už se tam o tom docela i mluvilo. Bohužel se to asi dál nedostalo :-)
  • za 100 let z her nic nezbude. Po apokalypse po nás nezbude vůbec nic, celá digitální éra zmizí z historie. Hry doteď archivovalo pár nadšenců. Nejvíc pro jejich zachování udělali piráti a crackeři. Amatéři naprogramovali DOSbox a rozchodili v tom dosovské hry, GOG většinu věcí těchto amatérů ukradl a použil a začal ty hry znovu prodávat.

    Řekl bych, že životnost her bude tak jednu generaci. Určitá generace vyrůstá na určitých hrách. Až vyrostou, tak na ty hry svého dětství budou vzpomínat a uchovávat je. Jakmile však tito odejdou, odejdou i ty hry.
    • Firingo
      Eh apokalypsa? Není nad pozitivní přístup co? *1*
      Tak proč dodnes se vzpomíná a hrají hry ze 70. a 80. let když už generace která je hrála jde pomalu do důchodu? Hry budou za 100 let vypadat zcela jinak a budou se hrát zcela odlišně, ale zcela rozhodně nezmizí. A jejich historie už vůbec ne. Dnes jsem viděl v Kutné Hoře auta z let 1911 až 1936. Ve své době se jednalo o průměrné vozy, dnes si je fotily stovky lidí. Hru si sice za 100 let nevyfotíš, ale stejně to že generace která je hrála již nebude žít neznamená že zaniknou a jejich existence se zapomene *3*
      • Tak hlavne u her je to podobne jako u filmu a hudby - cim starsi, tim lepsi, protoze se to jeste nedelalo v takovem meritku kvuli prachum.
        • Tak hlavně doba pěkně profiltruje a zůstane jen často jen to nejlepší z dané doby, což zpětný pohled často dosti zkresluje.. především těm, kteří tu dobu neprožili.
  • Pecka, dík za zajímavý článek! :)
  • k čemu archivace? až si za nejakych sto let budu chtít zahrat fallout 3, tak počkam na slevu na steamu
    • Firingo
      ..."když si budu chtít zahrát za sto let..." Tak to jsi mě pobavil *1* Myslím že za 100 let budeš rád za čistou plínu *1*
      Ale pokud opominu tuhle blbost co jsi napsal tak bych se vyjádřil k té druhé blbosti. Jaká je záruka že tu za 100 let Steam bude? Je dnes možné najít na Steamu každou hru? Ani náhodou. Co když některé hry stáhnou z nabídky a smažou ze serverů? Víš co to je 100 let? Podívej se jak vypadal počítač v roce 1915. Nijak co? Tehdy něco takového působilo jako šílené sci-fi ( i když tento pojem tehdy také neexistoval ten vznikl až po WW II ). No jednoduše řečeno chci říct že když se podíváš 100 let zpět a vezmeš v potaz rychlost technologického posunu nelze ani náhodou předvídat jak vše bude za 100 let. A spoléhat že tu bude Steam za 100 let je naprostá blbost.
    • P.S.
      nebo remaster *5*
  • Fajn článek, tohle mě vlastně nikdy nenapadlo. Ale ukazuje to, o kolik jsou hry jiné médium než knihy a filmy. A taky jak moc se to všechno za poslední desítky let posunulo od "výroby hodnot" k obyčejnému byznysu. A je smutnou pravdou, že v momentě kdy vydavatel dostane peníze, nezajímá ho ani hra, ani já.
    Mám doma desítky her, které měly buď securom, nebo omezený počet instalací (to je asi nejdebilnější ze všech DRM výmyslů, co jsem kdy potkal) a ty už si prostě nikdy nezahraju, jakkoliv je mám fyzicky "archivované".
    Archivace MMO her bude taky prakticky nemožná, stejně jako všech her, které nějak využívají servery a vzdálené výpočty.
    • Můžu vědět co to bylo za hru s tou omezenou instalací? :D

      Tohle mě fakt zajímá, osobně si vybavuju že jsem o tomhle nesmyslu četl, ale nikdy by mě nenapadlo že by to někdo byl schopnej dotáhnout do konce.
      • Legendary. Stará střílečka o pandořině skříňce a mytických stvořeních na zemi. Teš si z hlavy nevybavím, kdo je autor, ale je omezená na čtyři instalace.
        Druhý Riddick má to samé.
        • Z novějších věcí třeba Anno 2070 *8* a víceméně každá hra s novějšim securomem, Tages, Starforce/ActControl či Denuvem(tam je to omezený mam dojem na 3 změn v HW na rok nebo tak nějak )
      • treba zrovna spore od EA...
      • VergiliusGrey
        Tohle dělala jednu dobu EA, pokud si správně pamatuju. Třeba takový LOTR: Conquest tohle DRM měl.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit